Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Tempered Glass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1096   Driver3

Driver3

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/01/2017 - 07:33

Εγω εχω παρει klearlook απο το amazon και ειναι καλυτερη απο τη godosmith που ειχα!!!


Φίλε μήπως μπορείς να ανεβάσεις καμία φωτογραφία; έχω διαβάσει καλά λόγια για το τζαμάκι αυτό και λέω να το δοκιμάσω. Βασικά με ενδιαφέρει να δω το τελείωμα του γύρω γύρω. Ποσό καμπυλωτό είναι γιατί όλα όσα έχω δει ή δοκιμάσει όταν τα κοιτάω υπό γωνία φαίνεται κενό ανάμεσα στο γυαλί και στην οθονη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1097   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 18/01/2017 - 14:26

Γεια χαρα κι απο μενα. Αυριο περιμενω με το καλο ενα iPhone 7 Plus Matte Black, πακετο με Spigen Case Ultra Hybrid Black & Spigen GLAS.tR SLIM HD.

 

Η απορια μου ειναι η εξης. Διαβαζοντας καμια 30αρια σελιδες απο το τελος προς την αρχη, δεν βλεπω κανενας να προτεινει το τζαμακι της Spigen. Σε προηγουμενα iPhone (6s Plus/6 Plus), ειχα παντα τον συγκεκριμενο συνδυασμο θηκης και γυαλιου που παρηγγειλα και τωρα και ημουν απολυτα ευχαριστημενος (τουλαχιστον εγω που δεν θελω E2E). Εχω χασει κατι για το iPhone 7 Plus? Υπαρχει καποιο θεμα με το συγκεκριμενο τζαμι πλεον? Παρατηρησα παντως οτι παιζει πολυ παραγγελια απο εξωτερικο.



#1098   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 18/01/2017 - 19:44

Γεια χαρα κι απο μενα. Αυριο περιμενω με το καλο ενα iPhone 7 Plus Matte Black, πακετο με Spigen Case Ultra Hybrid Black & Spigen GLAS.tR SLIM HD.

 

Η απορια μου ειναι η εξης. Διαβαζοντας καμια 30αρια σελιδες απο το τελος προς την αρχη, δεν βλεπω κανενας να προτεινει το τζαμακι της Spigen. Σε προηγουμενα iPhone (6s Plus/6 Plus), ειχα παντα τον συγκεκριμενο συνδυασμο θηκης και γυαλιου που παρηγγειλα και τωρα και ημουν απολυτα ευχαριστημενος (τουλαχιστον εγω που δεν θελω E2E). Εχω χασει κατι για το iPhone 7 Plus? Υπαρχει καποιο θεμα με το συγκεκριμενο τζαμι πλεον? Παρατηρησα παντως οτι παιζει πολυ παραγγελια απο εξωτερικο.

Νομίζω είναι καθαρά η σχέση ποιότητας-τιμής του συγκεκριμένου Tempered Glass, η οποία δεν είναι καλή. Βέβαια εσένα αν σε έχει βολέψει πολύ καλά έκανες και το προτίμησες ξανά.
Είναι περι ορέξεως γενικά το tempered νομίζω.  :)  :)



#1099   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 21/02/2017 - 22:58

Ενημερωτικα να σας πω οτι αγορασα το παρακατω tempered glass για iPhone 7 Plus και εκατσε λουκουμι. Ουτε φυσαλιδες, ουτε τιποτα. Λες και εχεις μια δευτερη οθονη πανω στην ηδη υπαρχουσα. Δεν ξεχωριζεις καν οτι υπαρχει τζαμακι. Επισης αισθηση, κυλιση, 3D touch, ολα αψογα. Το φοραω πακετο με Spigen Rugged Armor (που δεν τη λες και λεπτη) και καθεται κομπλε, χωρις να το πεταει καθολου. Εν τω μεταξυ για πρωτη φορα στην ζωη μου περασα κατι τετοιο μονος μου κι ομως ολα κυλησαν ομαλα. Σε βοηθαει βεβαιως και το πλαισιο που ερχεται μαζι με το τζαμι, σε φαση που και να θελεις να το περασεις στραβα, δεν μπορεις.

 

https://www.amazon.d...1?ie=UTF8&psc=1


Τελευταία επεξεργασία από: JohnSerres, 21/02/2017 - 23:03


#1100   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2017 - 00:10

Ενημερωτικα να σας πω οτι αγορασα το παρακατω tempered glass για iPhone 7 Plus και εκατσε λουκουμι. Ουτε φυσαλιδες, ουτε τιποτα. Λες και εχεις μια δευτερη οθονη πανω στην ηδη υπαρχουσα. Δεν ξεχωριζεις καν οτι υπαρχει τζαμακι. Επισης αισθηση, κυλιση, 3D touch, ολα αψογα. Το φοραω πακετο με Spigen Rugged Armor (που δεν τη λες και λεπτη) και καθεται κομπλε, χωρις να το πεταει καθολου. Εν τω μεταξυ για πρωτη φορα στην ζωη μου περασα κατι τετοιο μονος μου κι ομως ολα κυλησαν ομαλα. Σε βοηθαει βεβαιως και το πλαισιο που ερχεται μαζι με το τζαμι, σε φαση που και να θελεις να το περασεις στραβα, δεν μπορεις.

 

https://www.amazon.d...1?ie=UTF8&psc=1

μεγειες, απλα με το θεμα δαχτυλιες να πεις μετα απο καμμια εβδομαδα πως τα παει η προστασια. Το οτι δεν το πεταει το γυαλι η θηκη ειναι λογικο μιας και το συγκεκριμενο ειναι 2.5D και ετσι ειναι συμβατο με το 95% των θηκων.



#1101   giorgosh

giorgosh

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 22/02/2017 - 01:03

RIP 3D GdSmith

ced9557e2a35bbe1826fe12acc8bda0a.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: giorgosh, 22/02/2017 - 01:04


#1102   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2017 - 01:06

τουλαχιστον σωθηκε η οθονη?



#1103   giorgosh

giorgosh

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 22/02/2017 - 01:34

τουλαχιστον σωθηκε η οθονη?


Με μια μικρή γραμμουλα-γρατζουνιά την έβγαλα. Πάλι καλά...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1104   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 22/02/2017 - 10:51

μεγειες, απλα με το θεμα δαχτυλιες να πεις μετα απο καμμια εβδομαδα πως τα παει η προστασια. Το οτι δεν το πεταει το γυαλι η θηκη ειναι λογικο μιας και το συγκεκριμενο ειναι 2.5D και ετσι ειναι συμβατο με το 95% των θηκων.

Ηδη το φοραω 2 βδομαδες και δεν εχω κανενα παραπονο. Οσο αφορα το 2.5D, ετσι ειναι, απλως επειδη οπως ειπα το φοραω μαζι με Spigen Rugged Armor (η οποια κλεινει και λιγο προς τα μεσα), δεν φαινεται κανενα κενο περιμετρικα απο το τζαμακι, με αποτελεσμα να ειναι δειχνει λες και ειναι 3D. Στην ουσια αν δεν παρατηρησεις το σχετικο βαθουλωμα στο home button, δεν καταλαβαινεις πως φορας κατι εξτρα.



#1105   msk

msk

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 22/02/2017 - 14:05

Χαιρετίζω την όμορφη παρέα .Κάτοχος εδώ και 15 ημερών ενός iphone 7 ενθουσιασμένος!!!Παράγγειλα την θήκη  

Caudabe veil xt wisp .Μήπως κάποιος φίλος που έχει την συγκεκριμένη θήκη μπορεί να με βοηθήσει να βρω ένα tempered glass 3d ή full cover που να έχει βάλει στη προαναφερθείσα θήκη και είναι ευχαριστημένος .Καλές ειδήσεις στα τηλεφωνά μας!!!!

YΓ. Διαβάζοντας καμμιά 40 σελίδες περισσότερο μπερδεύτηκα



#1106   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/02/2017 - 14:49

GodoSmith Knight, Turata, Orzly και αυτό της D&P.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1107   msk

msk

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 22/02/2017 - 15:05

GodoSmith Knight, Turata, Orzly και αυτό της D&P.

Σε ευχαριστώ πολύ...ξεκινω μελέτη



#1108   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2017 - 15:39

GodoSmith Knight, Turata, Orzly και αυτό της D&P.

της D&P Νικο και επειδη το αναφερεις συνεχεια ξερεις καποιο τροπο να ερχεται Ελλαδα?



#1109   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/02/2017 - 15:59

Ώπα σωστός. Είμαι σχεδόν βέβαιος πως πρίν έστελναν Έλλαδα.

 

Απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει αλλού αυτό, μόνο στο US Amazon.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1110   vassilis19

vassilis19

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/02/2017 - 16:11

Καλησπέρα σε όλους!

 

Αποφάσισα να δοκιμάσω αυτό http://www.shark-proof.com/ στο iPhone 7 plus. Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Ωραία αίσθηση της οθόνης και δεν αφήνει καθόλου δαχτυλιές. Φυσικά βέβαια η προστασία είναι μόνο για γρατζουνιές και βρωμιές. Δεν νομίζω ότι θα κάνει κάτι σε περίπτωση πτώσης.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες