Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Tempered Glass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1411   poulis84

poulis84

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2017 - 11:57

Tempered glass μόνο από ebay και από Κίνα παρακαλώ...Χρόνια φορεμένα σε iphone 5s, iphone 5, iphone 6, iphone 6 plus και δεν παθαίνουν τπτ, προστατεύουν την οθόνη και με το παραπάνω (τεσταρισμένα, μετά από άπειρες πτώσεις). Μου έχουν σπάσει 2 σε όλα αυτά τα χρόνια, μετά από πτώσεις κινητών σε extreme καταστάσεις, όπως πτώση κινητού από 2,5 μέτρα ύψος (έσπασε το γυαλάκι αλλά η οθόνη απείραχτη). Κατά την ταπεινή μου άποψη δεν αξίζουν υπερβολικά λεφτά τα tempered glasses, απλά πάρτε από το ebay σε τιμές 0,50€-1,50€(για iphone x το πιο ακριβό) και θα το διαπιστώσετε. Εγώ πάντα έχω και ένα δεύτερο καβάτζα, ώστε αν συμβεί κάτι και μου σπάσει το τζαμάκι φοράω το 2ο και ξαναπαραγγέλνω άλλο ώστε να έχω πάντα ένα 2ο για να μην περιμένω ένα μήνα (μέχρι να έρθουν από Κίνα) χωρίς τζαμάκι. Άλλωστε σε αυτές τις τιμές όσα και να παραγγείλεις δεν φτάνεις ποτέ τις απαγορευτικές τιμές που προσπαθούν να μας πλασάρουν εδώ οι εταιρείες με τα πανάκριβα γυαλάκια τους (πιθανότατα κατασκευασμένα στο ίδιο εργοστάσιο με τα γυαλάκια του 0,50€)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1412   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2017 - 12:01

Συνημμένο αρχείο  Screen Shot 2017-11-19 at 11.35.53.png   154,27KB   44 λήψειςΑν θέλει κάποιος τζάμι της Thanotech μου έστειλαν εκπτωτικό κουπόνι.


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1413   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/11/2017 - 13:35

Νίκο για 6S Plus ζελατίνα η παρακάτω της PS είναι δοκιμασμένη? 

 

https://www.ebay.com...VIAAOSwFuxZ2Ibo


Once You Go Mac You Never Go Back

#1414   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/11/2017 - 13:42

Ναι Δημήτρη. Αυτήν είχα και 'γω.

 

Γνήσιες είναι, μη το φοβάσαι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1415   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/11/2017 - 13:53

Ναι Δημήτρη. Αυτήν είχα και 'γω.

 

Γνήσιες είναι, μη το φοβάσαι.

Ευχαριστώ, μόλις την αγόρασα. Με κούρασαν τα γυαλιά προστασίας και είπα να πάω στις ζελατίνες.


Once You Go Mac You Never Go Back

#1416   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/11/2017 - 14:04

Σε νιώθω. Απο τα 6 και μετά με τις καμπυλωτές άκρες, μια φορά έβαλα Tempered και τέλος.

 

Ζελατίνα FTW.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1417   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 20/11/2017 - 15:19

Καλησπέρα παιδιά, είμαι και εγώ στο ψάξιμο ζελατίνας όχι clear αλλά matte για iPhone 7,έχετε να προτείνετε κάτι?


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

#1418   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2017 - 15:54

Σε νιώθω. Απο τα 6 και μετά με τις καμπυλωτές άκρες, μια φορά έβαλα Tempered και τέλος.

 

Ζελατίνα FTW.

η μεμβρανη οσο και να ακουγεται περιεργο παρεχει καλυτερη προστασια στην οθονη σε περιπτωση πτωσης. Μιλαμε για καλης ποιοτητας παντα. Τα μειονεκτηματα της ειναι κυριως η αισθηση ,σε σχεση με το γυαλι παντα, οταν σερνεις το δαχτυλο στην οθονη και οι δαχτυλιες που μαζευουν ευκολα οι clear . Aπο την αλλη τα γυαλια αλλοιωνουν λιγοτερο αυτο που βλεπεις στην οθονη, εχουν καλυτερη αισθηση, καθαριζονται πιο ευκολα και οσα εχουν επιστρωσεις της προκοπης αντεχουν στις δαχτυλιες χωρις να χανουν σε καθαροτητα.Απο την αλλη σπανε με το παραμικρο συν τα γνωστα προβλημα κολληματος που εχουν στις ακρες τους η στα καμπυλωτα τους μερη



#1419   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/11/2017 - 16:21

Καλησπέρα παιδιά, είμαι και εγώ στο ψάξιμο ζελατίνας όχι clear αλλά matte για iPhone 7,έχετε να προτείνετε κάτι?

Απο τον φίλο μας πιο πάνω.

 

η μεμβρανη οσο και να ακουγεται περιεργο παρεχει καλυτερη προστασια στην οθονη σε περιπτωση πτωσης. Μιλαμε για καλης ποιοτητας παντα. Τα μειονεκτηματα της ειναι κυριως η αισθηση ,σε σχεση με το γυαλι παντα, οταν σερνεις το δαχτυλο στην οθονη και οι δαχτυλιες που μαζευουν ευκολα οι clear . Aπο την αλλη τα γυαλια αλλοιωνουν λιγοτερο αυτο που βλεπεις στην οθονη, εχουν καλυτερη αισθηση, καθαριζονται πιο ευκολα και οσα εχουν επιστρωσεις της προκοπης αντεχουν στις δαχτυλιες χωρις να χανουν σε καθαροτητα.Απο την αλλη σπανε με το παραμικρο συν τα γνωστα προβλημα κολληματος που εχουν στις ακρες τους η στα καμπυλωτα τους μερη

Αυτές οι μαμημένες άκρες στα Tempered..

 

Στο θέμα της αφής πάντως με την PS δεν είχα θέμα ποτέ, παρά μόνο με τις δαχτυλιές.

 

Ακόμα και η άκρως τίμια Puro που έχω αφήσει, κρατάει καλά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1420   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2017 - 17:02

Απο τον φίλο μας πιο πάνω.

 

Αυτές οι μαμημένες άκρες στα Tempered..

 

Στο θέμα της αφής πάντως με την PS δεν είχα θέμα ποτέ, παρά μόνο με τις δαχτυλιές.

 

Ακόμα και η άκρως τίμια Puro που έχω αφήσει, κρατάει καλά.

με τις PS  ουτε εγω, ποτε προβλημα



#1421   mimis82

mimis82

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 26/11/2017 - 12:10

Ξέρει κανείς να μου απαντήσει αν τα 4D τζαμάκια που υπάρχουν στο eBay αξίζουν για iPhone 7-8. Καλύπτουν ολόκληρη την οθόνη και είναι βαμμένα πάνω και κάτω στο Ρωμά της οθόνης. Ένας φίλος που το έβαλε μου λέει ότι είναι πολύ ευχαριστημένος. Είμαι δύσπιστος γιατί κοστίζουν μόνο 1,80 €. Με την γνήσια δερμάτινη θήκη δουλεύουν η δεν θα μπαίνει η θήκη;

#1422   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/11/2017 - 12:44

Ξέρει κανείς να μου απαντήσει αν τα 4D τζαμάκια που υπάρχουν στο eBay αξίζουν για iPhone 7-8. Καλύπτουν ολόκληρη την οθόνη και είναι βαμμένα πάνω και κάτω στο Ρωμά της οθόνης. Ένας φίλος που το έβαλε μου λέει ότι είναι πολύ ευχαριστημένος. Είμαι δύσπιστος γιατί κοστίζουν μόνο 1,80 €. Με την γνήσια δερμάτινη θήκη δουλεύουν η δεν θα μπαίνει η θήκη;

Δεν αξιζουν αλλα για τα λεφτα τους αξιζουν αν κολλησουν σωστα. Προσωπικα δεν τα κοιταω καν γιατι βαριεμαι να παραγγελνω και να αλλαζω τζαμια αλλα αν εσυ θες δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις. Αν παραγγειλεις απο Ασια μερια γιατι δεν δοκιμαζεις αυτο που εχει καλες κριτικες σε γενικες γραμμες και δεν θα ξοδευτεις κιολας. Και παλι εσυ αποφασιζεις γιατι με ολα αυτα τα κινεζικα χανει η μανα το παιδι και το παιδι τη μανα



#1423   mimis82

mimis82

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 26/11/2017 - 19:31

Δεν αξιζουν αλλα για τα λεφτα τους αξιζουν αν κολλησουν σωστα. Προσωπικα δεν τα κοιταω καν γιατι βαριεμαι να παραγγελνω και να αλλαζω τζαμια αλλα αν εσυ θες δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις. Αν παραγγειλεις απο Ασια μερια γιατι δεν δοκιμαζεις αυτο που εχει καλες κριτικες σε γενικες γραμμες και δεν θα ξοδευτεις κιολας. Και παλι εσυ αποφασιζεις γιατι με ολα αυτα τα κινεζικα χανει η μανα το παιδι και το παιδι τη μανα

Δεν αξίζουν γιατι δημιουργούν κάποιο πρόβλημα στην λειτουργία της οθόνης ;;;;;    Γεμίζουν δαχτυλιές;;;;;; Ξεκολλάν με την πάροδο του χρόνου;;;; Γυαλίζουν στον ήλιο;;;; Μην τα συγκρίνεις με την τιμή δεν με ενδιαφέρουν τα χρήματα, προσπαθώ να αποφασίσω αν θα βάλω full cover 3d τζάμι ή αν θα βάλω από τα public το επίπεδο τζάμι πχ της Puro.....



#1424   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/11/2017 - 20:13

Δεν αξίζουν γιατι δημιουργούν κάποιο πρόβλημα στην λειτουργία της οθόνης ;;;;;    Γεμίζουν δαχτυλιές;;;;;; Ξεκολλάν με την πάροδο του χρόνου;;;; Γυαλίζουν στον ήλιο;;;; Μην τα συγκρίνεις με την τιμή δεν με ενδιαφέρουν τα χρήματα, προσπαθώ να αποφασίσω αν θα βάλω full cover 3d τζάμι ή αν θα βάλω από τα public το επίπεδο τζάμι πχ της Puro.....

εξαρταται σε τι γυαλι θα πεσεις οταν ψωνιζεις με το κιλο. Απο καλο μεχρι προβληματικο δηλ να δημιουργει ακομα και προβλημα στους αισθητηρες η να μαζευει πολυ σκονη απο κατω. Συνηθως δεν εχουν προβληματα αλλα ειναι μετριας ποιοτητας. Η ολεοφοβικη επιστρωση ειναι ενα μεγαλο θεμα και σιγουρα οι εταιρειες προσπαθουν να προσφερουν οτι καλυτερο μπορουν αλλα ...ποσο μαλλον τα φτηνα γυαλια

Τωρα μεταξυ 3D γυαλιου και απλου ειναι θεμα αισθητικης (πολλοι θελουν να καλυπτεται ολη η οθονη) και πρακτικοτητας. Aν αλλαζεις θηκες η η θηκη που εχεις ειναι μη συμβατη με 3D γυαλι αναγκαστικα πας σε απλο γυαλι η σε 2.5D.

Σε καθε περιπτωση καλυτερα να πας σε κατι επωνυμο ωστε να εχεις τις πιθανοτητες με το μερος σου απο αποψης εφαρμογης,κολληματος,καθαροτητας,αισθησης,διαρκειας στον χρονο.Το τι τυπου γυαλι θα ειναι δηλ 3D η οχι σου εξηγησα παραπανω.


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 26/11/2017 - 20:13


#1425   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/11/2017 - 20:55

Δεν αξίζουν γιατι δημιουργούν κάποιο πρόβλημα στην λειτουργία της οθόνης ;;;;;    Γεμίζουν δαχτυλιές;;;;;; Ξεκολλάν με την πάροδο του χρόνου;;;; Γυαλίζουν στον ήλιο;;;; Μην τα συγκρίνεις με την τιμή δεν με ενδιαφέρουν τα χρήματα, προσπαθώ να αποφασίσω αν θα βάλω full cover 3d τζάμι ή αν θα βάλω από τα public το επίπεδο τζάμι πχ της Puro.....

 

Αν δεν σε πειραζει το κοστος, αυτο ειναι το απολυτο tempered

 

https://gr.mobilefun...n-protector.htm



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες