Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

προβλημα με πιστωτικη στον λογαριασμο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/06/2015 - 21:44

Είσαι σίγουρος? Για δοκίμασε να την αφαιρέσεις τελείως? Εμένα με none τις κατεβάζω όσες αγόρασα

Δεν εχω καν επιλογη none.πιθανως φταιει αγορα που εκκρεμει....
discord.gg/ajkUM8J

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/06/2015 - 21:55

Δεν εχω καν επιλογη none.πιθανως φταιει αγορα που εκκρεμει....

Είσαι σίγουρος μπορείς να την αφαιρέσεις απο το itunes θαρρώ δοκιμάζοντας να αγοράσεις μια εφαρμογή δωρεάν



#18   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/06/2015 - 22:01

Είσαι σίγουρος μπορείς να την αφαιρέσεις απο το itunes θαρρώ δοκιμάζοντας να αγοράσεις μια εφαρμογή δωρεάν

Μολις τωρα πηγα να το κανω.μου βγαζει μηνυμα οτι πρεπει να τροποποιησω billing method,με παει στο payment information αλλα εκει μονο καρτες ως επιλογη,οχι none.ε ξαναβαλα την καρτα αλλα......:your payment method was declined.please enter valid payment method information....
discord.gg/ajkUM8J

#19   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/06/2015 - 22:05

Μολις τωρα πηγα να το κανω.μου βγαζει μηνυμα οτι πρεπει να τροποποιησω billing method,με παει στο payment information αλλα εκει μονο καρτες ως επιλογη,οχι none.ε ξαναβαλα την καρτα αλλα......:your payment method was declined.please enter valid payment method information....

Τότε θα κάνεις υπομονή νομίζω και εγώ το είχα πάθει και χρωστούσα 1,5 ευρώ



#20   Amanitis

Amanitis

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/06/2015 - 22:49

Αν εκρεμει πληρωμη δεν μπορεις να το αλλαξεις δυστυχως. Οταν θα βαλεις τη νεα καρτα θα σε χρεωση το 1,5 ευρω. Εμενα τουλαχιστον το χρεωσε.

#21   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 30/06/2015 - 00:56

Ολες οι πιστωτικες και χρεωστικες καρτες εχουνε θεμα μεχρι τις 7 Ιουλιου ..!

γιατι ποιο μετα δεν θα εχουν ετσι οπως τα παμε φιλε μου
Rafael Nadal

#22   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 30/06/2015 - 00:58

Μα δεν ειναι οτι βιαζομαι...ουτε update τις εφαρμογες δε με αφηνει να κανω απο οταν προσπαθησα να βαλω αλλη χρεωστικη...βγαζει μηνυμα οτι απαιτειται επαληθευση για τα στοιχεια χρεωσης...

ειχα μια βδομμαδα να τους βαλω λεφτα χρωστουσα ενα ολακερο ευρω και κατι ψιλα,ειχαν μαζευτει 14 εφαρμογες που ηθελαν update ομως δεν με ενοιαζε εκεινο τον καιρο βγηκε το jb για την 8.3 και ειχα να ασχοληθω
Rafael Nadal

#23   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2015 - 01:18

iTunes gift card δουλεύει. Επίσης μπορείτε να ζητάτε πληρωμές από εξωτερικό προς Paypal παρακάμπτοντας το ελληνικό σύστημα αλλά δεν μπορείτε να τροφοδοτήσετε paypal από ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό. Επίσης απ'ότι άκουσα δεν λειτουργεί το σύστημα paysafe από Ελλάδα για λόγο που δεν έχω καταλάβει.



#24   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 30/06/2015 - 05:34

Επίσης απ'ότι άκουσα δεν λειτουργεί το σύστημα paysafe από Ελλάδα για λόγο που δεν έχω καταλάβει.


"Αγαπητέ πελάτη της paysafecard,

Λόγω της παρούσας κατάστασης στην Ελλάδα και την Ευρωζώνη, η paysafecard προχωρά μέχρι νεωτέρας στις ακόλουθες αλλαγές:

Η πώληση κωδικών PIN της paysafecard αναστέλλεται άμεσα μέχρι νεωτέρας και κατά συνέπεια δεν μπορείς να αποκτήσεις πλέον νέους κωδικούς PIN. Η εξαργύρωση των υφιστάμενων κωδικών PIN της paysafecard παραμένει εφικτή όπως συνήθως. "
discord.gg/ajkUM8J

#25   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/06/2015 - 08:20

Λιγο υπομονη...! τι να κανουμε...? Οπως λεει και ο φιλος απο πανω iTunes Card η App Store Card ! (το ιδιο ειναι βεβαια..! Ετσι το λεω)



#26   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/06/2015 - 08:54

αυτά από winbank....

Συνημμένα αρχεία



#27   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 02/07/2015 - 13:03

Ερώτηση... Δεν δέχεται άλλο πιστωτική και τώρα δεν με αφήνει ούτε Αναβαθμηση να κάνω στις εφαρμογές.... Μου ζητάει επαλήθευση της πιστωτικής και μετά δεν δέχεται την πιστωτική και δεν Κάνει Αναβαθμηση στις εφαρμογές

#28   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 02/07/2015 - 13:26

Ερώτηση... Δεν δέχεται άλλο πιστωτική και τώρα δεν με αφήνει ούτε Αναβαθμηση να κάνω στις εφαρμογές.... Μου ζητάει επαλήθευση της πιστωτικής και μετά δεν δέχεται την πιστωτική και δεν Κάνει Αναβαθμηση στις εφαρμογές

iTunes Gift Card ...! Μονο ετσι θα λυσεις το προβλημα σου ...! 



#29   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2015 - 13:52

Έβαλα iTunes gift card και πληρώθηκε η εκκρεμότητα και ξεκλείδωσαν όλα. Ούτε καν διαδικασία έχει βάζεις τον κωδικό και καθάρισες.



#30   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 03/07/2015 - 18:54

Η PayPal απέστειλε δελτίο τύπου με την παρακάτω δήλωση σχετικά με τον τρόπο λειτουργίας της υπηρεσίας της στην Ελλάδα:

"Παρακολουθούμε με ιδιαίτερη προσοχή την κατάσταση στην Ελλάδα, καθώς και τις εξελίξεις στις διαπραγματεύσεις ανάμεσα στην ελληνική κυβέρνηση και τους δανειστές. Λόγω των πρόσφατων αποφάσεων των ελληνικών αρχών σχετικά με τα capital controls, η χρηματοδότηση του ψηφιακού πορτοφολιού της PayPal από ελληνικούς τραπεζικούς λογαριασμούς, καθώς και οι διασυνοριακές συναλλαγές που χρηματοδοτούνται από κάθε είδους κάρτες ή τραπεζικούς λογαριασμούς, αποτελούν μη διαθέσιμες ενέργειες αυτή τη στιγμή. Απόπειρες πληρωμών δύνανται επίσης να μην γίνονται δεκτές από την εκδούσα αρχή της κάρτας ή από τα τραπεζικά ιδρύματα. Άλλες υπηρεσίες της PayPal, όπως η λήψη πληρωμών, παραμένουν ενεργές. Στόχος μας είναι να συνεχίσουμε να εξυπηρετούμε πλήρως τους αξιότιμους πελάτες μας στην Ελλάδα, όπως πράττουμε άλλωστε εδώ και πάνω από μία δεκαετία στην χώρα".


http://gr.pcmag.com/...nose-tes-paypal
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες