Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Ερωτήσεις γύρω από την λειτουργία του Apple Watch ( apps, tips, etc)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
295 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#286   okourkoulos

okourkoulos

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Twitter:@okourkoulos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 04/08/2021 - 13:18

Κάπου το έχω ξαναδει, αλλά δε το βρίσκω και δε θυμάμαι ...

Λοιπον, το βραδυ βαζω το τηλέφωνο (iphone X) δίπλα μου σε flight mode (όλες οι συνδέσεις) και το ρολόι (AW4) το ίδιο.

Μετά τη τελευταία ενημέρωση, στο ρολόι δε κλείνει το WiFi? Αν το κλεισω μετα από λίγο ανοίγει μόνο του, ή δε με αφήνει καν να το κλεισω.

Προσπαθεί δηλαδή να βρει σύνδεση αφου του εκλεισα το Bluetooth connection με το τηλέφωνο.

Πριν την ενημερωση δε το έκανε όμως και τωρα εχω μεγαλύτερο battery drain μεσα στο βραδυ.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#287   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/08/2021 - 18:59

Απο τη στιγμή που έχεις επιλέξει απο το Watch App να κάνει Mirror και στο ρολόι, απεν/ποιείς το WiFi ενώ είναι σε Airplane Mode και την επομένη φορά που θα το εν/ποιήσεις θα έχει κρατήσει την επιλογή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#288   applover

applover

    iPH Enthousiast

  • 437 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/03/2022 - 00:30

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να πληρώνω με το Apple Watch χωρίς να χρειάζεται να κάνω διπλό κλικ στο πλαϊνό κουμπί; Ίσως με ένα διπλό tap στην οθόνη; Δεν θέλω όμως από την άλλη, να γράφω και κωδικό.

Δεν θέλω να χαλάσω το κουμπί από την πολύ χρήση, γι αυτό και η ερώτησή μου...
Κάποια περίοδο, το προηγούμενο ρολόι μου δεν με άφηνε να κάνω κλικ, είχε κολλήσει, ίσως από το θαλασσινό νερό όταν έκανα μπάνιο και που μετά δεν ξέβγαζα με κανονικό νερό... 


Τελευταία επεξεργασία από: applover, 10/03/2022 - 00:33


#289   flyer

flyer

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/03/2022 - 10:17

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να πληρώνω με το Apple Watch χωρίς να χρειάζεται να κάνω διπλό κλικ στο πλαϊνό κουμπί; Ίσως με ένα διπλό tap στην οθόνη; Δεν θέλω όμως από την άλλη, να γράφω και κωδικό.

Δεν θέλω να χαλάσω το κουμπί από την πολύ χρήση, γι αυτό και η ερώτησή μου...
Κάποια περίοδο, το προηγούμενο ρολόι μου δεν με άφηνε να κάνω κλικ, είχε κολλήσει, ίσως από το θαλασσινό νερό όταν έκανα μπάνιο και που μετά δεν ξέβγαζα με κανονικό νερό... 

Το πλαϊνό κουμπί κολλάει από τη μη χρήση σε συνδυασμό με τη συσσώρευση βρώμας. Τακτική χρήση και καθαρισμός λύνουν το πρόβλημα.

 

Έχω το AW4. Το χρησιμοποιώ για πληρωμές εδώ και 3 χρόνια επί τουλάχιστον 3-4 φορές την ημέρα. Το πλαϊνό κουμπί είναι και λειτουργεί σαν τη πρώτη μέρα...



#290   hardrock

hardrock

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Twitter:@arisilio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/03/2022 - 12:25

Μπορείς… αλλά δεν συνίσταται.
Μέσα από το app του ρολογιού στο τηλέφωνο πας πορτοφόλι και Apple Pay, κάρτα ΜΜΜ εξπρές και δηλώνεις τη κάρτα που θες.
Μπορείς και από το ρολόι.

#291   applover

applover

    iPH Enthousiast

  • 437 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/03/2022 - 11:14

Το πλαϊνό κουμπί κολλάει από τη μη χρήση σε συνδυασμό με τη συσσώρευση βρώμας. Τακτική χρήση και καθαρισμός λύνουν το πρόβλημα.

 

Έχω το AW4. Το χρησιμοποιώ για πληρωμές εδώ και 3 χρόνια επί τουλάχιστον 3-4 φορές την ημέρα. Το πλαϊνό κουμπί είναι και λειτουργεί σαν τη πρώτη μέρα...

Όταν λες καθαρισμός πως ακριβώς; Εννοώ για το πλαινό κουμπί και τα τριγύρω του..

Νομίζω ανέφερα πως εγώ επειδή ταξιδεύω πολύ ιδίως το καλοκαίρι, μετά το θαλασσινό νερό, ξεχνούσα να το ξεπλύνω καμιά φορά με κανονικό νερό, και ίσως γι αυτό να κολλούσε, γιατί εγώ το χρησιμοποιώ ακόμη περισσότερες φορές από σένα.


Τελευταία επεξεργασία από: applover, 13/03/2022 - 11:15


#292   applover

applover

    iPH Enthousiast

  • 437 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/03/2022 - 11:16

Μπορείς… αλλά δεν συνίσταται.
Μέσα από το app του ρολογιού στο τηλέφωνο πας πορτοφόλι και Apple Pay, κάρτα ΜΜΜ εξπρές και δηλώνεις τη κάρτα που θες.
Μπορείς και από το ρολόι.

Και πως λειτουργεί πρακατικά αυτό;
Ακουμπάς απλά το ρολόι, στο POS και ενεργοποιείται η κάρτα αμέσως;



#293   hardrock

hardrock

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Twitter:@arisilio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/03/2022 - 17:54

Σωστά

#294   flyer

flyer

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/03/2022 - 19:19

Όταν λες καθαρισμός πως ακριβώς; Εννοώ για το πλαινό κουμπί και τα τριγύρω του..

 

https://support.appl.../en-us/HT204522



#295   rizostom7

rizostom7

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2022 - 16:22

Καλησπέρα θέλω να κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο iPhone για να δω αν θα έχω καλύτερη απόδοση μπαταρίας και θέλω να ρωτήσω αν πρέπει να κάνω κάτι με το Apple Watch SE μου. Όταν ξανασεταρω το iPhone θα πρέπει να βάλω από την αρχή το ρολόι ή από τη στιγμή που είναι το ίδιο Apple ID θα λειτουργεί κανονικά;

#296   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/11/2022 - 18:23

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις στο τηλ. είναι Restore, ειδικά αν είχες κάνει το Update OTA.

 

Εκεί χρειάζεται να κάνεις πρώτα Unpair.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες