Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple Music


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
333 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/07/2015 - 20:15

Μέχρι στιγμής το Spotify απλά αστείο μπροστά στο interface του Apple music επίσης η προσωπική βιβλιοθήκη που έχει ο καθένας στο Apple music ανεβάζει τον πήχη.συν επιλογή για χαμηλότερη ποιότητα.το μόνο που σώζει το Spotify είναι ο συνδυασμός με Cosmote αν και το οικογενειακό πλάνο του iTunes κερδίζει πάλι.γενικα γελάει ο κόσμος με Spotify...είχα premium και το άνοιγα σχεδόν μόνο για κατέβασμα offline.τωρα είμαι συνέχεια μέσα με connect,curated playlists,beats radio,επιλογές από Ρα προσωπικά μου γούστα κτλ

Θα συμφωνήσω μαζί σου έν μέρει. Μεγάλο μείον ότι δεν μπορείς να παίξεις τα τραγούδια από third party players, επιλογή για αναπαραγωγή με την ίδια ένταση και μεγάλα μπερδέματα μεταξύ Apple music & iTunes Match

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   Dimitris46

Dimitris46

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/07/2015 - 21:03

συγνώμη αν έχει ξανά απαντηθεί , άμα παίξουμε το radio από το itunes του υπολογιστή ανοίγει το πακέτο των 3 μηνών ;



#213   germanos54

germanos54

    iPH Contributor

  • 1.611 μηνύματα
  • Twitter:@Mitsos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 14/07/2015 - 19:30

Ξέρει κάποιος πως απενεργοποιούνται η αυτόματη πληρωμή ? ευχαριστώ ακυρο παιδια το βρήκα !!

Τελευταία επεξεργασία από: germanos54, 14/07/2015 - 19:33


#214   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/07/2015 - 22:20

Ρε παιδιά υπάρχει τρόπος να μπορούμε να ακούμε όλα τα τραγούδια από ένα συγκρότημα;;

Εγώ προς το παρόν δεν το έχω βρει. Μόνο ξεχωριστά τα άλμπουμ, αλλά αυτό δεν μου αρκεί...



#215   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 19/07/2015 - 10:18

Εχουν εξαφανιστεί όλες οι Playlist μου από το iPhone και δεν μου βγάζει και το iTunes από το PC να τις συγχρονίσω όπως παλιότερα.

Νομίζω πως ευθύνεται το Apple Music. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον;;



#216   fleaman

fleaman

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/07/2015 - 07:28

Μπορουμε πια με καρτα να γραφτουμε στο free trial, το δοκιμασε κανεις η ακομα δε γινεται;

#217   argisak

argisak

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Twitter:@argisak
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:argisak

Δημοσίευση 21/07/2015 - 09:56

Μέχρι στιγμής το Spotify απλά αστείο μπροστά στο interface του Apple music επίσης η προσωπική βιβλιοθήκη που έχει ο καθένας στο Apple music ανεβάζει τον πήχη.συν επιλογή για χαμηλότερη ποιότητα.το μόνο που σώζει το Spotify είναι ο συνδυασμός με Cosmote αν και το οικογενειακό πλάνο του iTunes κερδίζει πάλι.γενικα γελάει ο κόσμος με Spotify...είχα premium και το άνοιγα σχεδόν μόνο για κατέβασμα offline.τωρα είμαι συνέχεια μέσα με connect,curated playlists,beats radio,επιλογές από Ρα προσωπικά μου γούστα κτλ

Για να μεταφέρεις τη μουσική σου βιβλιοθήκη στο iCloud, αυτή θα πρέπει να περιέχει λιγότερα από 25000 τραγούδια! Εγώ που έχω 33000 περίπου τραγούδια δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτό το χαρακτηριστικό προς το παρόν. Και λέω προς το παρόν, διότι με την έλευση του iOS 9, ο αριθμός των τραγουδιών όπως διάβασα θα αλλάξει στις 100000 τραγούδια!

Τελευταία επεξεργασία από: argisak, 21/07/2015 - 09:56


#218   argisak

argisak

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Twitter:@argisak
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:argisak

Δημοσίευση 21/07/2015 - 09:59

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη με το user interface του Apple Music σε σχέση με το Spotify!

 

Ειδικά όταν κάποιος βιάζεται και πρέπει να βρει τις ιδανικές playlists! Δεν μπορώ να βρω εύκολα playlist και να αποθηκεύσω τα τραγούδια στο κινητό μου, δεν μπορώ εύκολα να βρω τα τραγούδια μου που μετέφερα από τον υπολογιστή μου, ούτε πλέον μπορώ να κάνω μεταφορά τραγουδιών από αυτόν όταν έχω ενεργοποιημένη την βιβλιοθήκη τραγουδιών στο iCloud!

 

Η συγκεκριμένη υλοποίηση δεν συνάδει με την απλότητα χρήσης των εφαρμογών της Apple που μάλιστα πρεσβεύει ! Κι εγώ είμαι ένας από τους ορκισμένους υποστηρικτές της χρόνια τώρα!

 

Μάλλον βιάστηκε λίγο να μπει στο παιχνίδι της steaming μουσικής αλλά πιστεύω πως σε επόμενη έκδοση θα διορθωθούν όλα και θα επικρατήσει όπως αυτή καλά ξέρει.



#219   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 21/07/2015 - 11:18

Το Apple music στο streaming γνωρίζουμε πόση περίπου χρέωση έχει ή ειναι δωρεάν σαν το spotify ?

#220   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 29/07/2015 - 10:31

apple-music-iPhonejpg.jpg

 

Σύμφωνα με αναφορά της Hits Daily Double, το Apple Music, η νέα συνδρομητική μουσική υπηρεσία της Apple έχει ξεπεράσει τους 10 εκατομμύρια χρήστες μέσα στις πρώτες 4 εβδομάδες διάθεσης της!

 

Τα στοιχεία της έρευνας φέρεται να προέρχονται από δισκογραφικές εταιρείες που διαθέτουν πρόσβαση στα στατιστικά δεδομένα του Apple Music και σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις κρίνονται ως άκρως ενθαρρυντικά για το μέλλον της μουσικής υπηρεσίας.

 

Διάβασε επίσης: Musixmatch. Οι στίχοι όλων των τραγουδιών του Apple Music/Spotify κτλ., είναι στα χέρια σου!

 

Όπως αναφέρεται στο δημοσίευμα της Hits Daily Double
 

"Τα δεδομένα χρήσης streaming σε δημοφιλή τραγούδια hip hop είναι περίπου όμοια με αυτά του Spotify".

 

Δεδομένου πως το Spotify πρόσφατα ανακοίνωσε 75 εκατομμύρια (συνολικούς) χρήστες, εκ των οποίων οι 20 εκατομμύρια αποτελούν επί πληρωμή συνδρομητές της υπηρεσίας, δείχνει πως το Apple Music έχει πραγματοποιήσει ένα πολύ δυνατό ξεκίνημα.

 

Το μεγάλο στοίχημα για την Apple είναι φυσικά να αυξήσει ακόμη περισσότερο τον αριθμό των συνδρομητών για την δωρεάν δοκιμαστική περίοδο και στη συνέχεια να καταφέρει να μετατρέψει ένα μεγάλο ποσοστό εξ αυτών σε επί-πληρωμή συνδρομητές.

 

Διάβασε επίσης: Πως να σταματήσεις την αυτόματη χρέωση του Apple Music μετά το πέρας του δωρεάν δοκιμαστικού τριμήνου

 

Υπενθυμίζουμε πως το Apple Music διατίθεται δωρεάν για τους πρώτους 3 μήνες ενώ οι χρεώσεις για Ελλάδα είναι €6,99/μήνα για την ατομική συνδρομή και €10,99 για το οικογενειακό πακέτο (έως 6 άτομα).

via Macuser


Behind the Scenes...

#221   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 29/07/2015 - 10:59

Πάντως κατάφερα και έβαλα την δοκιμαστική λήγει τέλος Οκτωβρίου πολύ πιθανό να ανανεώσω μου άρεσε περισσότερο από το spotify και το οποίο έκοψα...βασικά γούστα είναι αυτά....

Knowledge Is Power


#222   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/07/2015 - 11:48

10 ek. συνδρομες που ειναι ολες στο δωρεαν 3μηνο ...


legit


#223   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 29/07/2015 - 12:53

με το streaming τι παιζει ομως ;



#224   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 29/07/2015 - 13:47

10 ek. συνδρομες που ειναι ολες στο δωρεαν 3μηνο ...

έτσι μπράβο κάτσε να τελειώσει το 3μηνο και στο τελος θα δούμε ποσους premium συνδρομητες θα έχει  :D

 

με το streaming τι παιζει ομως ;

 

Εαν μιλάς για ελλάδα χρεώνεσαι κανονικά απο τα data plan που έχεις  σε οποιοδήποτε πάροχο και εαν εισαι  σε σχέση με το Spotify Premium που εαν εισαι στην Cosmote εχεις unlimited streaming data.



#225   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/07/2015 - 13:49

εγω παντως την θεωρω την υπηρεσια ακομα beta.παυση αναπαραγωγης..κολαει τελειως.πρεπει πολλες φορες να κλεισεις την εφαρμογη και να την ξανα ανοιξεις...Το  Spotify δεν μου δημιουργησε ΠΟΤΕ προβλημα..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες