Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple Watch: Ξεπέρασε τις 2.79 εκατομμύρια πωλήσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 19/06/2015 - 11:14

Apple-Watch-dock-spotted-main.png

 
Σύμφωνα με δημοσίευμα του Reuters, το Apple Watch έχει ξεπεράσει αυτή τη στιγμή τις 2.79 εκατομμύρια πωλήσεις από το  λανσάρισμα του τον Απρίλιο στο πρώτο κύμα χωρών. Εξίσου ενδιαφέρον είναι και το γεγονός ότι βάσει της ίδιας ανάλυσης, το 17% των αγοραστών αγόρασε τουλάχιστον ένα επιπλέον λουράκι.
 
Όπως ήταν αναμενόμενο, το δημοφιλέστερο μοντέλο (λόγω διαθεσιμότητας και πιο προσιτής τιμής) είναι μέχρι στιγμής το Apple Watch Sport και το πιο διαδεδομένο λουράκι είναι το μαύρο Sport Band, με το Milanese loop να ακολουθεί στη δεύτερη θέση.
 
Οι αριθμοί αυτοί αναμένεται να αυξηθούν κατά πολύ προς το τέλος του μήνα αφού στις 26 Ιουνίου το Apple Watch θα κυκλοφορήσει σε Ιταλία, Μεξικό, Σινγκαπούρη, Ν. Κορέα, Ισπανία, Ελβετία και Ταϊβάν.

[via Macuser]


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 19/06/2015 - 11:18

απατο πηγε κι αυτο ....  ;)



#3   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/06/2015 - 12:04

Τριβω τα χερια μου.

Ερχεται και το Apple Watch 2 πιο συντομα απ'οτι περιμενουμε.

Θα αγορασω ενα σε κανα 6 μηνο γυρω στο 50 ευρω (ή 170.000 δραχμες ) για να παιζει η ανηψουλα μου.



#4   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 19/06/2015 - 12:30

λογικό είναι...! όταν το δοκίμασα πρώτη φορα η αίσθηση μονο που το φοράς είναι πολύ αισθησιακή... το μαρτύριο είναι το βραδυ που λυπεί από το χέρι μου λόγο φόρτισης νιώθω πως έχασα ένα κομμάτι από το χέρι μου.... 
 
γενικά δεν το βγάζω με τπτ από το χέρι μου...!!! και όταν έρθει και το apple watch 2  πουλάω αυτό που έχω...
 
αν θα έχει και facetime camera θα είναι ακόμα πιο τρελή η φάση... θα είμαι στην πισινα και θα κάνω κλίση με φακετιμε σε φαση time travel...
 
αισθάνομαι από τώρα  yolo μαζί σου apple...!!!!


#5   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 19/06/2015 - 12:48

 

λογικό είναι...! όταν το δοκίμασα πρώτη φορα η αίσθηση μονο που το φοράς είναι πολύ αισθησιακή... το μαρτύριο είναι το βραδυ που λυπεί από το χέρι μου λόγο φόρτισης νιώθω πως έχασα ένα κομμάτι από το χέρι μου.... 
 
γενικά δεν το βγάζω με τπτ από το χέρι μου...!!! και όταν έρθει και το apple watch 2  πουλάω αυτό που έχω...
 
αν θα έχει και facetime camera θα είναι ακόμα πιο τρελή η φάση... θα είμαι στην πισινα και θα κάνω κλίση με φακετιμε σε φαση time travel...
 
αισθάνομαι από τώρα  yolo μαζί σου apple...!!!!

 

Πες μας τι πίνεις και δεν μας δίνεις.  ;-)



#6   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 19/06/2015 - 12:57

Πες μας τι πίνεις και δεν μας δίνεις.  ;-)

guarana :P



#7   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 19/06/2015 - 13:02

Τι να πούνε γι αυτή την εταιρεία ειναι σαν την διαφήμιση του τζάμπο με κράζεις με θαυμάζεις.....οτι και να βγάλει θα πουλήσει....απλά......

Knowledge Is Power


#8   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 21/06/2015 - 00:28

Να κανω μια ερωτηση σε σχεση με το iphone ποια ειναι η συγκριση;;;ρωταω γιατι το apple watch συνδιαζεται με ενα τηλεφωνο apple και δευτερων εαν ξερουμε της πωλησεις της ευρωπης;;;;θελω να ξερω εκτος αμερικης τι πουλησε!!!γιατι καταρχην ειναι αμερικανικο προιον το iphone κι εκει εχουνε τα παντα σε συγκριση με εμας που πολλες εφαρμογες καποια προγραματα δεν εχουν βγει για το ευρωπαικο apple store

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 21/06/2015 - 00:32

Rafael Nadal

#9   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/06/2015 - 01:16

Να κανω μια ερωτηση σε σχεση με το iphone ποια ειναι η συγκριση;;;ρωταω γιατι το apple watch συνδιαζεται με ενα τηλεφωνο apple και δευτερων εαν ξερουμε της πωλησεις της ευρωπης;;;;θελω να ξερω εκτος αμερικης τι πουλησε!!!γιατι καταρχην ειναι αμερικανικο προιον το iphone κι εκει εχουνε τα παντα σε συγκριση με εμας που πολλες εφαρμογες καποια προγραματα δεν εχουν βγει για το ευρωπαικο apple store


Μην συγκρίνεις το ελληνικό με το ευρωπαϊκό.. Στο μεγαλύτερο μέρος της Ευρώπης λειτουργούν όλα. Στην ελλαδιτσα δεν λειτουργεί τίποτα.. Όποτε είναι λίγο άκυρη η σύγκριση σου..

#10   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 21/06/2015 - 14:04

Εγω μιλουσα για την αμερικη σε σχεση νε την ευρωπη μιας και το iphone ειναι καθαρα αμερικανικο προιον!!!ποσο θα πουλησει στην αμερικη και ποσο σε ολοκρηρη την ευρωπη;;;την ελλαδα την θεωρω ευρωπη ακομα και βλεπουμε τι θα γινει στο μελλον!!!απλα δεν το θεωρω και το απολυτο gadget που ειναι απαραιτητο στον καθενα απο της πρωτες μερες ειδαμε πολλα σφαλματα του ρολογιου με τατουαζ κτλ ισως στο μελλον θα ναι καλυτερα και σε σχεση με μπαταρια και εφαρμογες κι αλλα πολλα
Rafael Nadal

#11   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 21/06/2015 - 14:43

Είναι διεθνή προϊόντα.
Σφάλμα ήταν μόνο ένα και αυτό είναι το τατουάζ. Και δεν ξέρω κατα ποσό φταίει η Apple σε αυτό.
Η μπαταρία μια χαρά αντέχει. Μια μέρα γεμάτη.
Εφαρμογές υπάρχουν ήδη πολλές.
Στην Ευρώπη λειτουργούν πολλές εφαρμογές.
Κάνει για music control
Κάνει για fitness tracking
Κάνει για notifications
Από την μάνα του χωρίς εγκατάσταση τρίτων εφαρμογών.
Κάνει και πολλά αλλά.
Για κάποιους κάνει ήδη πολλά.
Για κάποιους είναι και φτηνό για τα 400-450 που ζητάει.
Δεμένη στον καρπό σου.
Απόλυτο gadget δεν είναι.
Ούτε τα smartphones είναι.
Αλλά αυτά της Apple, λειτουργούν άψογα μεταξύ τους.
Σχεδόν άψογα.
Καλύτερα από οποιοδήποτε άλλο συνδυασμό hardware/software/services!
Δώσε τα λεφτά σου όπου γουστάρεις τελικά

#12   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 21/06/2015 - 15:07

Φιλε μου καταρχην μην ταραζεσαι συζητιση κανουμε κι ο καθενας εχει της αποψεις του!!!οτι αρεσει στον ενα μπορει να μην αρεσει στον αλλων δεν ειμαστε ολοι ιδιοι οπως και τα δαχτυλα μας!!!!διεθνη προιοντα δεν τα λες εαν ηταν θα ειχαμε και siri στα ελληνικα!!!δευτερων μην δικαιολογεις την apple στο θεμα με τα τατουαζ εκανε λαθος κι ελπιζω να το διορθωσε!!!η μπαταρια απο οσα θυμαμαι ειχε 18 ωρες χρηση οποτε δεν πιανει ολοκρηρη την ημερα!!!εφαρμογες βλεπω βγαινουν καθημερινα αλλα να σου πω πραγματικα την αποψη μου το δευτερο θα ειναι πολυ καλητερο απο το πρωτο εαν ηταν να αγοραζα εκει θα πηγενα!!!οσο για τα λεφτα που ειπες αυτο ειναι το σωστο να παρω οτι μου αρεσει
Rafael Nadal

#13   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 21/06/2015 - 15:20

Δεν ταράζομαι.
Για το τατουάζ όπως θέλεις το βλέπεις. Αν ο άλλος βάζει σκουλαρίκι στο αυτί και γρατζουνιστεί η οθόνη του κινητού, φταίει το κινητό?
Για το διεθνές, όπως θες το βλέπεις, πάλι. Για να υπάρχει το Siri, θέλουμε και opentables.gr, rottentomatoes.gr, yelp.gr, κ.α.

Τώρα για τις πωλήσεις εντός και εκτός Αμερικής, εντός Ευρώπης και και και, δεν λένε και πολλά. Μόνο ότι είναι μπροστά από τον ανταγωνισμό.

Το 2nd gen, πάντα είναι καλύτερο από το 1st gen. Κανόνας για την Apple! Οι άλλοι δεν καταφέρνουν να ανταπεξέλθουν στις προσδοκίες των πελατών τους.

Αν από την άλλη περιμένεις να βγει το δεύτερο και να χάσεις 1-2 (μάλλον 2) χρόνια χωρίς όλα τα νέα features των wearables, τότε κάνεις την επιλογή να μην είσαι early adopter. Σε καμία περίπτωση δεν το λες ότι είναι beta συσκευή.

Και η μπαταρία αντέχει μια φυσιολογική μέρα χωρίς τον ύπνο. 16 ώρες. Αν θέλει κάποιος να κάνει sleep tracking, υπάρχουν λύσεις. Αλλά το Apple Watch δεν το κάνει προς το παρόν.
Εγώ προσωπικά δεν φοράω ρολόι στον ύπνο.

Και τέλος. Οποίος δίνει τα λεφτά του, πρέπει να ξέρει και τι αγοράζει. Αν δεν κάνει το ένα και το άλλο, λάθος του καταναλωτή που δεν το έψαξε εξαρχής.

Στο μη διεθνές επίσης θα προσθέσω την απουσία ελληνικών γνήσιων Apple Stores. Αν και δεν νομίζω να μη σε βοηθήσουν πριν την αγορά οι Έλληνες πωλητές.

Εσύ ξέρεις τι θέλεις τελικά?

Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 21/06/2015 - 15:21


#14   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 21/06/2015 - 15:31

Δεν ταράζομαι.
Για το τατουάζ όπως θέλεις το βλέπεις. Αν ο άλλος βάζει σκουλαρίκι στο αυτί και γρατζουνιστεί η οθόνη του κινητού, φταίει το κινητό?
Για το διεθνές, όπως θες το βλέπεις, πάλι. Για να υπάρχει το Siri, θέλουμε και opentables.gr, rottentomatoes.gr, yelp.gr, κ.α.

Τώρα για τις πωλήσεις εντός και εκτός Αμερικής, εντός Ευρώπης και και και, δεν λένε και πολλά. Μόνο ότι είναι μπροστά από τον ανταγωνισμό.

Το 2nd gen, πάντα είναι καλύτερο από το 1st gen. Κανόνας για την Apple! Οι άλλοι δεν καταφέρνουν να ανταπεξέλθουν στις προσδοκίες των πελατών τους.

Αν από την άλλη περιμένεις να βγει το δεύτερο και να χάσεις 1-2 (μάλλον 2) χρόνια χωρίς όλα τα νέα features των wearables, τότε κάνεις την επιλογή να μην είσαι early adopter. Σε καμία περίπτωση δεν το λες ότι είναι beta συσκευή.

Και η μπαταρία αντέχει μια φυσιολογική μέρα χωρίς τον ύπνο. 16 ώρες. Αν θέλει κάποιος να κάνει sleep tracking, υπάρχουν λύσεις. Αλλά το Apple Watch δεν το κάνει προς το παρόν.
Εγώ προσωπικά δεν φοράω ρολόι στον ύπνο.

Και τέλος. Οποίος δίνει τα λεφτά του, πρέπει να ξέρει και τι αγοράζει. Αν δεν κάνει το ένα και το άλλο, λάθος του καταναλωτή που δεν το έψαξε εξαρχής.

Στο μη διεθνές επίσης θα προσθέσω την απουσία ελληνικών γνήσιων Apple Stores. Αν και δεν νομίζω να μη σε βοηθήσουν πριν την αγορά οι Έλληνες πωλητές.

Εσύ ξέρεις τι θέλεις τελικά?

καταρχην μην με ρωτας εαν το θελω η οχι ξερεις την απαντηση μου και ξερεις οτι δεν βριζω την apple απλα θυμασαι το ios 6 που δεν υπηρχαν ολα αυτα θυμασαι τι σταθερο λογισμικο ηταν βλεπεις το ios 8 τωρα για να μην πω το ios 7 διαβαζεις διαβαζουμε καθημερινα κενο ασφαλιας εδω εκει παντου!!!απλα η apple εχει εξαπλωθει παντου και καλα κανει απλα εχει πεσει πολυ η ποιοτητα τον υλικων της εχουμε κινητα που χαραζονται εχουμε κινητα που λυγιζουν που ειναι το 3gs το πετουσες κατω επεστρεφε στο χερι σου και δεν ειχε παθει ουτε μια γρατζουνια!!!!!οσο για τα τατουαζ που μου λες σαν μεγαλη εταιρεια που βγαζει ενα νεο προιον πρεπει να χει σκεφτει τους παντες και τα παντα δυστηχως ευτηχως υπαρχουν και τετοιοι κι ειναι πολλοι στην αμερικη!!!
Rafael Nadal

#15   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 21/06/2015 - 15:47

Το λειτουργικό ξεκίνησε κλειστό και ανοίγει στις τελευταίες εκδόσεις.
Σαν εταιρία διορθώνει πολλά κενά αρκετά γρήγορα. Και πάντα θα υπάρχουν νέα κενά. Έτσι είναι η πληροφορική.
Στο μαύρο χρώμα του iPhone 5 υπήρχε θέμα. Το λύγισμα ήταν hype upping από youtubers. Όλα τα υλικά έχουν τα όρια τους.

Αν θες ένα κινητό να το πετάς στο κεφάλι κάποιου και να επιστρέφει, στείλε email στην Nokia να φτιάξει ένα 3310, αφού προσλάβει έναν Αυστραλό ειδικό στα μπούμερανγκ.

Όσο για τις μειονότητες των τατουάζ...

Η Apple δίνει περισσότερη υποστήριξη σε ΑΜΕΑ από οποιαδήποτε άλλη εταιρία λογισμικού. Μειονότητα είναι και αυτή και θα έπρεπε να είχε προτεραιότητα για μια εταιρία μεγάλη, αλλά και για όλους τους tech bloggers.
Βέβαια οι δεύτεροι αρκούνται να κράξουν τα τατουάζ και όχι να εξυμνήσουν/προωθήσουν τις δυνατότητες πρόσβασης σε ΑΜΕΑ.
Και υπάρχει κόσμος, και εδω στην Ελλάδα που το χρησιμοποιεί έστω και περιορισμένα.
Αλλά ας κράξουμε λίγο ακόμα που δεν βγάζει και για ακρωτηριασμένους.

Δεν θέλω να υποστηρίξω την Apple ως εσχάτων. Απλά βλέπω ότι τα καταφέρνει πολύ καλύτερα από όλους τους άλλους σε πολλούς τομείς. Και έτσι θα της δίνω απλόχερα τα λεφτά μου, αφού έχω βεβαιωθεί ότι χρειάζομαι τα προϊόντα και της υπηρεσίες της.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες