Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

iOS 9 - Όλα τα νέα χαρακτηριστικά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1659 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#871   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/09/2015 - 00:55

Εκανα αναβαθμιση σε ios 9 απο itunes χωρις να το κανω set up as a new,επρεπε να το κανω new ειναι πιο σωστο;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#872   iMov

iMov

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 18/09/2015 - 01:15

1) Παιδιά ο διακόπτης στα δεδομένα 2G υπάρχει; Ή θα έχουμε πισωγυρίσματα;
2) ΟΤΑ ή iTunes ειναι καλύτερα να αναβαθμίσουμε όσοι δεν ειμαστε JB;
3) Αν δεν αντιμετωπίζουμε κάποιο πρόβλημα με την 8.4 χρειάζεται να κάνουμε κάποια επαναφορά αφού περάσουμε την 9; Ή δεν χρειάζεται;
Συγνώμη αλλα προέρχομαι από Android και αυτη ειναι η πρώτη μου μεγάλη αναβάθμιση στο iOS.

#873   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2015 - 01:35

Καλημέρα και απο εμενα...
Όλα καλα θα ελεγα μετα απο αναβάθμιση σε iPhone 6+
Ουτε πιο γρήγορα τα πράγματα ουτε και κατι σημαντικά πιο αργό...
Όμορφες "μικροαλλαγές"...διαπιστώνω όσο το επεξεργάζομαι αλλα σίγουρα όχι κατι φοβερο...
Ξέραμε άλλωστε τι "νεο" μας φέρνει.
Πιστεύω οτι σε ενα - δυο update απο την 9 θα ειναι ίσως οτι πιο σταθερό για iPhone (ακόμα για παλαιότερα μοντέλα iPhone όσο αυτο ειναι εφικτό)
Πραγματικά θεωρώ πως για όσους ειναι στην Αμερική και σε κάποιες άλλες ακόμα χώρες...αποτελεί "εργαλείο" τωρα πια το iphone...ας ελπίσουμε να αποκτήσουμε στο προσεχές μέλλον κι εμεις "πρόσβαση" σε ακόμα περισσότερες δυνατότητες με την ουσιαστική έννοια...βλέπε Siri.
(Άσχετο αλλα δράττομαι της ευκαιρίας να το αναφέρω)
Γενικά λοιπόν όλα καλα θα ελεγα...
Εν καιρό αν επιβεβαιωθεί και η καλύτερη διάρκεια μπαταρίας νομίζω θα αξίζει δυο φορές η αναβάθμιση αυτή.

Εχει σε κανένα γινει update (ΕΦ όσον είχε προγράμμα στο iCloud...) απο 20gb ας πούμε σε 50gb? εμενα μου το δείχνει σαν επιλογή αγοράς αλλα σαν υπόλοιπο μου δείχνει π.χ. 13gb θεωρώντας πως έχω τα 20gb τα οποία ανανέωσα πριν 15 μερες περιπου. Εχει αλλάξει σε κάποιον;
Περιμένουμε να αλλάξει;

#874   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/09/2015 - 01:37

1) Παιδιά ο διακόπτης στα δεδομένα 2G υπάρχει; Ή θα έχουμε πισωγυρίσματα;
2) ΟΤΑ ή iTunes ειναι καλύτερα να αναβαθμίσουμε όσοι δεν ειμαστε JB;
3) Αν δεν αντιμετωπίζουμε κάποιο πρόβλημα με την 8.4 χρειάζεται να κάνουμε κάποια επαναφορά αφού περάσουμε την 9; Ή δεν χρειάζεται;
Συγνώμη αλλα προέρχομαι από Android και αυτη ειναι η πρώτη μου μεγάλη αναβάθμιση στο iOS.

Ασχέτως JB οι αναβαθμίσεις πάντα με Restore εφόσον έχεις εύκαιρο PC.

 

Ο διακόπτης είναι εκεί κανονικά.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 18/09/2015 - 01:41

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#875   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/09/2015 - 02:09

ξερουμε μεχρι ποτε θα υπογραφεται η 8.4.1? γιατι με βλπεω να γυρναω εκει για την ωρα...



#876   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/09/2015 - 02:28

https://www.youtube....h?v=wOEir-8Bayw



#877   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2015 - 03:18

μην ξεχνας οτι ειναι μια τελευταια εκδοση ενος λειτουργικου (ios8) vs πρωτη εκδοση ενος φρεσκου (ios 9)....αλλα και παλι αν εξαιρεσεις ισως το 4s οι διαφορες ειναι απειροελαχιστες.Σιγουρα στην 9.1 θα μηδενιστουν (λογικα :P )

 

ΥΓ απο τα πολλα λευκα iphone που εχω δει τελευταια αρχιζει και μου αρεσει στο ματι


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 18/09/2015 - 03:20


#878   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/09/2015 - 03:47

Αν και όταν γίνει αυτό που λες ευχαρίστως να ξανά πάω στην 9.. Απλά βαριέμαι να περιμένω όλες τις αναβαθμίσεις μέχρι να είναι και αν θα είναι η 9 πιο γρήγορη από την 8.4.1.. Για την ώρα πήγα πάλι στην 8.4.1 τώρα που μπορώ και ... Στην πράξη κιόλας τώρα που ξανά γύρισα είμαι πλέον σίγουρος ότι αυτή τη στιγμή που μιλάμε η 8.4.1 δεν κολλάει πουθενά... Για την χρήση που κάνω εγώ στο κινητό... Σε σχέση με την 9 που δοκίμασα.. Η διαφορά φαίνεται καλύτερα στην καθημερινότητα παρά σε ένα βίντεο με απλά ανοίγματα εφαρμογών... Και είναι όντως μεγαλύτερη... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν πρέπει να λέμε ότι η 8.4.1 είναι πιο γρήγορη από την 9;; Αφού είναι η αλήθεια.. Μικρή η διαφορά;;; Το δέχομαι.. Αλλά ισχυει!! Τι είναι η 9 και η Apple? το σπίτι μας και πρέπει να το παινευουμε; ... Εγώ δλδ θέλω να έχω ένα κινητό το οποίο θα είναι πιο αργό η παίρνω ποσοστά από την Apple που μου έχει πει να λέω ότι η 9 είναι πιο γρήγορη; Το καλύτερο για τον εαυτό μας θελουμε όλοι.. Αλλά να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους.. Και να μην διαστρεβλωνουμε τα λεγόμενα του άλλου.. (Σεν το λέω προσωπικα σε σένα)Δεν είπα ποτέ ότι η 9 είναι χάλια... Είπα ότι η 8.4.1 είναι ελαφρώς πιο γρήγορη (ένα κλικ για την ακρίβεια είπα)από την 9 που σε αυτή τη φάση με έκανε να γυρίσω πισω.. Και από το λίγο που είμαι πάλι στην 8.4.1 βλέπω το κινητό να έχει άλλο αέρα πως να το κάνουμε δλδ...! Φιλικά πάντα.! :)

Τελευταία επεξεργασία από: m4rvel89, 18/09/2015 - 03:49


#879   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2015 - 04:57

ναι βρε...αποψεις και εμπειριες γραφουμε.Αν νοιωθεις πιο καλα στην 8 κατσε εκει....αν ηταν για iPad θα σου ελεγα να το ξαναδεις με την 9 γιατι αξιζει αλλα με τα τηλ  δεν επιμενω αφου για μενα παντα τηλ παραμενουν

Το 5s απο το απογευμα το εχω πεθανει στην κυριολεξια και ειναι ...οπως ηταν.Ισως και καλυτερο αλλα αυτο θα το πω με σιγουρια σε καμμια δεκαρια μερες.



#880   syngi

syngi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2015 - 06:03

Ota αναβάθμιση σε iPhone 6 iPad air 2 και πάνε σφαίρα! Καλύτερο από ποτέ! Ειδικά To slide over τα σπάει!

#881   rallistas

rallistas

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/09/2015 - 07:24

Κανενας με Ipad mini 1st gen?Εχω δυο στο σπιτι.Το ενα σερνεται και κολλαει σαν PC με 512mb Ram και το αλλο παει σφαιρα.Και τα δυο ειναι φορτωμενα με λιγες εφαρμογες και χωρις φωτογραφιες κτλ.

 

υγ)Σε αυτο που σερνεται εχω ανοιχτο το assistive touch,αν παιζει αυτο καποιο ρολο.



#882   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 18/09/2015 - 07:50

Τελικά κανένα παράπονο από clean install σε ipad air !! Μέχρι να κατέβουν εφαρμογές και photos είχε μια καθυστέρηση , αλλά όταν τελείωσαν τα downloads το μηχάνημα τα πάει πολύ καλά , χωρίς προβλήματα και άλλα κόλπα .. Το άφησα και ελφρύ χωρίς πολλά - πολλά και όλα καλά +μπαταρία..Πρώτες εντυπώσεις..



#883   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 18/09/2015 - 08:04

και εγώ παρατήρησα αυτήν την καθυστέρηση  στο να κατεβούν η εφαρμογές ξέρουμε τον λόγο ?



#884   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2015 - 08:17

Την πέρασα σε ενα 5s μετά απο 10 ώρες που έκανε να κατέβει ...έκατσε μια χαρά και δεν βλέπω κάτι μεμπτό ούτε εγώ ...χειροτερα δεν ειναι παντός απο την 8.4 που ήταν πριν αλλα δεν βλέπω και καμία βελτίωση σε απόκριση κτλπ ..
Αυτο που μου έκανε εντύπωση ειναι ότι το σήμα της cosmote στην Αθήνα ειναι πολύ πιο χάλια απο ότι στην επαρχία που διάμενω τον περισσότερα καιρό ..

#885   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 18/09/2015 - 08:19

Πιθανότατα λόγω γενικότερου φόρτου των server....



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες