Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

iOS 9 - Όλα τα νέα χαρακτηριστικά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1659 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#916   DeadPoet

DeadPoet

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2015 - 10:59

Φίλε και γω με iPhone 6 Plus είμαι δυσαρεστημένος με το iOS 9. Και όχι μόνο με αυτά που αναφέρεις. Ελπίζω σε σύντομη αναβάθμιση...

Δυστυχώς δεν είναι πρόβλημα μόνο του 6 Plus. Σε όλα τα μοντέλα που δέχονται το iOS 9, το ίδιο πιστεύω ότι θα γίνεται. Τουλάχιστον το προηγούμενο πρόβλημα (που υπήρχε στο iOS 8), εμφανιζόταν όχι μόνο στο 6 Plus, αλλά και στο 5S και στο 4S.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#917   johnkarak

johnkarak

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Twitter:@johnkarak
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 18/09/2015 - 11:03

Πέρασα χθες βράδυ το iOS 9 σε iPad 4 και iPhone 5s. Στο iPad 4 το update το έκανα OTA, δουλεύουν όλα μια χαρά, μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα θέμα με ταχύτητα κλπ, όλα καλά. Στο iPhone 5s το κατέβασμα και η εγκατάσταση του iOS 9 έγινε με την 2-3-4η προσπάθεια, επίσης OTA, όλα καλά και εδώ, κανένα πρόβλημα.


#918   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.557 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/09/2015 - 11:04

Καθαρή εγκατάσταση του ios9.

Αν πάντως επανέφερες Backup μετά, πιθανόν απο εκεί το πρόβλημα.

 

Το οτι απεν/ποιούνται οι διακόπτες είναι θέμα λειτουργικού. H Wind δε θα μπορέσει να κάνει κάτι γι' αυτό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#919   DeadPoet

DeadPoet

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2015 - 11:05

Το πρόβλημα τελικά το έλυσα αλλάζοντας αυτοκίνητο το οποίο είχε bluetooth σύνδεση για το κινητό!

 

Χωρίς πλάκα τώρα. Είχα διαβάσει κάπου ότι το πρόβλημα δημιουργείτε λόγω του TouchID και ότι αν το απενεργοποιήσεις, δουλεύουν όλα κανονικά...

Δεν είμαι σίγουρος ότι δουλεύει αλλά μιας και το είχα δει κάπου, στο παραθέτω αν θες να το δοκιμάσεις!

 

Δεν έχει να κάνει με το ποιο ΒΤ χρησιμοποιείς (αν δηλαδή είναι ενσωματωμένο στο αυτοκίνητο, αν είναι clip-on car kit ή αν είναι BT handsfree αφτιού).

Ακόμα και φωνητική εντολή με απλό πάτημα του home button να δώσεις, το πρόβλημα εμφανίζεται πάντα.

 

Απενεργοποίησα το Touch ID και (φαίνεται να) λύθηκε. Δηλαδή, σε λίγο η Apple θα μας πει ότι... ζητάμε πολλά αν θέλουμε να λειτουργούν όλα απρόσκοπτα και συνδυαζόμενα!

 

UPDATE: Όχι, ΔΕΝ λύθηκε, απλώς το app που δοκίμασα υπήρχε στον task manager, γι' αυτό ξανάνοιξε. Όταν ξεκίνησα ένα άλλο app, εντελώς κλειστό, είχα πάλι μαύρη οθόνη ανεξάρτητα από το Touch ID!


Τελευταία επεξεργασία από: DeadPoet, 18/09/2015 - 11:11


#920   assterix78

assterix78

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 18/09/2015 - 11:10

Αν πάντως επανέφερες Backup μετά, πιθανόν απο εκεί το πρόβλημα.

 

Το οτι απεν/ποιούνται οι διακόπτες είναι θέμα λειτουργικού. H Wind δε θα μπορέσει να κάνει κάτι γι' αυτό.

Οχι αδερφε καθαρη εγκατασταση εκανα.Απο την  wind παντως μου ειπαν πως το αντιμετωπιζουν και αλλοι συνδομητες με ios9 και θα με παρουν απο το τεχνικο τμημα για να μου πουν πως θα το λυσω το θεμα.Ιδωμεν.



#921   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 18/09/2015 - 11:14

Μονο στο 5αρι συμφωνα με τον πινακα ειναι ποιο χαμηλη η καταναλωση της μπαταριας? χαχα



#922   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.557 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/09/2015 - 11:15

Οχι αδερφε καθαρη εγκατασταση εκανα.Απο την  wind παντως μου ειπαν πως το αντιμετωπιζουν και αλλοι συνδομητες με ios9 και θα με παρουν απο το τεχνικο τμημα για να μου πουν πως θα το λυσω το θεμα.Ιδωμεν.

Περίεργο πάντως. Αγαπημένη Wind για πάντα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#923   psideras

psideras

    iPH User

  • 169 μηνύματα
  • Twitter:@psideras
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:psideras

Δημοσίευση 18/09/2015 - 11:16

Όσοι έχετε iPhone 4S με iOS 8... ΒΑΛΤΕ ΤΗΝ 9!!! Έχω πάθει πλάκα λέμε!! Η μπαταρία δε πέφτει με τίποτα και όλα δουλεύουν ρολόι.

#924   lamar

lamar

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 18/09/2015 - 11:19

Παιδια σε iPad mini αξίζει να το περάσω ή όχι
Και πως σας φαίνεται η μπαταρία

#925   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 18/09/2015 - 11:22

Εχει προσεξει κανεις σε κατι Viber κατι Whats Up να ερχεται κανα μνμ και να μην ακουγεται ηχος ? 



#926   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/09/2015 - 11:28

Καλημερα, σκέφτομαι να την περάσω σημερα με restore set as new και θέλω να ρωτήσω. Τι γίνεται με την πρόοδο που εχω στα παιχνίδια. Μένουν στο iCloud και στο Game Center ώστε να επαναφέρω το progress με κάποιο τροπο ή παπαλα;;

#927   gRim

gRim

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2015 - 11:34

Καλησπέρα!

 

Εγώ έκανα την αναβάθμιση σε 5s μέσω itunes και παρατηρώ ένα μικρό laggarisma. Αξίζει να κάνω format και να επαναφέρω από backup ή και έτσι δεν θα έχει διαφορά. Για να κάνω setup as new δεν το σκέφτομαι γιατί βαριέμαι να ξαναστείνω το κινητό από την αρχή.



#928   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.557 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/09/2015 - 11:49

Καλημερα, σκέφτομαι να την περάσω σημερα με restore set as new και θέλω να ρωτήσω. Τι γίνεται με την πρόοδο που εχω στα παιχνίδια. Μένουν στο iCloud και στο Game Center ώστε να επαναφέρω το progress με κάποιο τροπο ή παπαλα;;

Επαναφέρεις τον Documents απο κάθε εφαρμογή που βρίσκεις στο Backup.

 

Αυτό αν δε συγχρονίζει με iCloud. Δες εδώ.

 

Καλησπέρα!

 

Εγώ έκανα την αναβάθμιση σε 5s μέσω itunes και παρατηρώ ένα μικρό laggarisma. Αξίζει να κάνω format και να επαναφέρω από backup ή και έτσι δεν θα έχει διαφορά. Για να κάνω setup as new δεν το σκέφτομαι γιατί βαριέμαι να ξαναστείνω το κινητό από την αρχή.

Το Backup δεν επηρεάζει κάπου. Όπως κάθε πρώτη νέα έκδοση μικροπροβλήματα υπάρχουν.

 

Θα έχουμε σύντομα νέο Update.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#929   gRim

gRim

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2015 - 11:55

Επαναφέρεις τον Documents απο κάθε εφαρμογή που βρίσκεις στο Backup.

 

Αυτό αν δε συγχρονίζει με iCloud. Δες εδώ.

 

Το Backup δεν επηρεάζει κάπου. Όπως κάθε πρώτη νέα έκδοση μικροπροβλήματα υπάρχουν.

 

Θα έχουμε σύντομα νέο Update.

Συμφωνώ ότι είναι λογικό να υπάρχουν κάποια μικροπροβλήματα απλά κάποιοι υποστηρίζουν ότι είναι καλύτερο όταν κάνεις τέτοια  αναβάθμιση να κάνεις restore και μετά επαναφορά από backup και όχι κατευθείαν update. Ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι μύθος;



#930   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 18/09/2015 - 11:58

Πολυ δυνατό απο θέμα μπαταρίας το iOS 9
Ειμαι με το 5αρι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες