Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

iOS 9 - Όλα τα νέα χαρακτηριστικά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1659 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#976   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/09/2015 - 15:52

Και iPhone 4 με ios 7 με τέτοιο βίντεο που να το δεις το Λαγκ; Έλεος!ειπαμε είναι πιο smooth το 8.4.1 δεν είπαμε οτι κολλάει το 9 ..

Τελευταία επεξεργασία από: m4rvel89, 18/09/2015 - 15:52


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#977   dimprio

dimprio

    iPH User

  • 178 μηνύματα

Δημοσίευση 18/09/2015 - 15:57

Να γράψω και γω μιας και έκανα restore . Είχα περάσει το iOS 9 μέσω ΟΤΑ αλλά είχα θεματάκια λαγκακια δηλ. Τεσπα πήρα μπακαπ μέσω iTunes και μετά μέσα από το κινητό πάτησα επαναφορά περιεχόμενο και ρυθμίσεις . Αφού άνοιξε πάλι το κινητό ξαναπέρασα το μπακαπ και έχω πλέον πάλι τα πάντα ! Να πω ότι καμμία σχέση το κινητό τώρα. Πάει όπως έπρεπε ! Επίσης ακόμα δουλεύουν διεργασίες από πίσω όποτε σε δυο μέρες που θα στρώσει θα είναι ακόμα καλύτερο . Οποτε προτείνω επαναφορά για να κάτσει καλά, το iOS δεν το περίμενα ότι θα χρειαζόταν μιας και τα android είχαμε μάθει για επαναφοράς κλπ

#978   kilic20

kilic20

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 18/09/2015 - 16:01

Υπερβάλετε χωρίς λόγο. Σιγά τα πολλά θέματα που έχει. Εγω το πλας έχω με 9.1 beta και εκτός απο λίγο λαγκ στο multitasking δεν έχει τίποτα αλλο. Το οποίο δεν απαξιώνει την συσκευή μου σε καμία περίπτωση. Και smooth είναι και γρήγορο και απολαμβάνω και τα καινουργια χαρακτηριστικά.

Καλα νταξει..οτι υπερβαλουμε λιγο υπερβαλουμε αλλα δεν φταιμε εμεις αλλα η μαμα apple που μας καλο εμαθε  :D  :D! Και οντως επειδη πεισμωνουμε καπως οταν μας τα κανει αυτα, πιανουμε κατ'ευθειαν τα αρνητικα κ τα θετικα τα αφηνουμε... για να μην παρεξηγηθω λοιπον, κατα τα αλλα, το ios 9 ειναι μαματο, και εχει πραγματικα πολλες ομορφες προσθεσεις μεγαλες και μικρες! Ε και με ενα-δυο update ολα μια χαρα θα ειναι! Εξ'αλλου σαν τα iphone δεν εχει πως να το κανουμε!



#979   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/09/2015 - 16:05

Παιδια μολις αναβαθμισα και καταεβαζω τα apps στο κινητο. Απορια.  Στο whatsapp messenger πως κανω restore τις συνομιλιες μου λεει να γυρισω στο on τα documents & data στο icloud αλλα πλεον δεν βρισκω τετοια επιλογη, μπορει καποιος να με βοηθησει?



#980   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 18/09/2015 - 16:08

Πάντως εγώ -περιέργως- παρατήρησα μικρότερη διάρκεια στη μπαταρία σε 6 plus...τουλάχιστον απ' ότι διαπίστωσα από Τετάρτη βράδυ μέχρι σήμερα με τη νορμάλ χρήση που του κάνω.



#981   kilic20

kilic20

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 18/09/2015 - 16:16

Να κανω και μια χαζη μαλλον ερωτηση.... Τα animated wallpaper που εδειχναν στην παρουσιαση θα υποστιριζονται μονο απο τα 6s??



#982   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/09/2015 - 16:18

Νίκο απενεργοποίησα όλα τα antivirus,κατέβασα το IPSW και τώρα λέει οτι δεν ειναι συμβατό το υλικό..
Θέλει μήπως αναβάθμιση το iTunes?

Το τελέυταίο Update χρειάζεται μόνο όταν θα 'σαι ήδη σε iOS 9.

 

Κατέβασε ξανά το IPSW.

 

Παιδια μολις αναβαθμισα και καταεβαζω τα apps στο κινητο. Απορια.  Στο whatsapp messenger πως κανω restore τις συνομιλιες μου λεει να γυρισω στο on τα documents & data στο icloud αλλα πλεον δεν βρισκω τετοια επιλογη, μπορει καποιος να με βοηθησει?

Δε συγχρόνιζες με iCloud? Όταν ανοίγεις την εφαρμογή σε ρωτάει για επαναφορά των συνομιλιών.

 

Πάντως εγώ -περιέργως- παρατήρησα μικρότερη διάρκεια στη μπαταρία σε 6 plus...τουλάχιστον απ' ότι διαπίστωσα από Τετάρτη βράδυ μέχρι σήμερα με τη νορμάλ χρήση που του κάνω.

Δες τι έχεις αφήσει εν/ποιημένο απο υπ. συστήματος.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#983   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 18/09/2015 - 16:25

Έβαλα την 9 λοιπόν με πολύ επιφύλαξη με ότι διαβάζω.
Shift+restore και επαναφορά backup. Δεν έχασα τίποτα ακόμα και τα μηνύματα εκει είναι δεν ξέρω γιατί. Το τηλέφωνο πάει τρένο όσο και αν σας φαίνεται περίεργο. Ούτε ένα σημάδι lag. Οποίος θέλει με πιστεύει. Ακολουθήστε σωστά τα βήματα με restore. Εγώ αυτό έκανα και τελικά όλα καλά.

#984   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 18/09/2015 - 16:28

Έβαλα την 9 λοιπόν με πολύ επιφύλαξη με ότι διαβάζω.
Shift+restore και επαναφορά backup. Δεν έχασα τίποτα ακόμα και τα μηνύματα εκει είναι δεν ξέρω γιατί. Το τηλέφωνο πάει τρένο όσο και αν σας φαίνεται περίεργο. Ούτε ένα σημάδι lag. Οποίος θέλει με πιστεύει. Ακολουθήστε σωστά τα βήματα με restore. Εγώ αυτό έκανα και τελικά όλα καλά.


Κάποιο λάθος έχεις κάνει.Κανε πάλι restore μήπως κ εμφανίσει λαγκ

#985   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 18/09/2015 - 16:29

Κάποιο λάθος έχεις κάνει.Κανε πάλι restore μήπως κ εμφανίσει λαγκ


Έλα έλα. Υπάρχει ένα κόμπιασμα στο multitasking εκεί το βλέπω δηλαδή. Μέχρι να συνηθίσει το μάτι.
Και το πληκτρολόγιο με τα μικρά εμένα μου αρέσει.
Σε δυο ημέρες θα στρώσει

#986   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/09/2015 - 16:29

 

 

Δε συγχρόνιζες με iCloud? Όταν ανοίγεις την εφαρμογή σε ρωτάει για επαναφορά των συνομιλιών.

 

Συγχρονισα Νίκο οι διακοπτες ειβαι ανοιχτοι ολοι μπαινω μεσα στο manage storage μου δειχνει οτι εχει 19,9mb του whatsapp αλλα δεν μπορω να επαναφερω...



#987   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2015 - 16:31

Να πω τώρα την κακιούλα μου? 

Οι ίδιοι χρόνοι σε 6-6s βγαίνουν επειδή συγκρίναμε το 6 στο ios8 και 6s στο ios 9 που και καλά χαρίζει μια ώρα?

Γιατι θα γελάσουμε πολύ . Κάτι μου λέει ότι παίζει μεγάλο δούλεμα και η νέα συσκευή θα υπολείπεται αρκετά.

Μειωμένη αυτονομία αυξημένο βάρος και θα μας μείνει το 3d touch ξέρετε που....



#988   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 18/09/2015 - 16:33

Να πω τώρα την κακιούλα μου?
Οι ίδιοι χρόνοι σε 6-6s βγαίνουν επειδή συγκρίναμε το 6 στο ios8 και 6s στο ios 9 που και καλά χαρίζει μια ώρα?
Γιατι θα γελάσουμε πολύ . Κάτι μου λέει ότι παίζει μεγάλο δούλεμα και η νέα συσκευή θα υπολείπεται αρκετά.
Μειωμένη αυτονομία αυξημένο βάρος και θα μας μείνει το 3d touch ξέρετε που....


Αυτο σκεφτομουν το πρωι.

Και τα 2 βγαζουν 10 ωρες οπως λέει η Apple με τη διαφορα ότι το 6S Plus τις βγάζει με τη μια ωρα παραπάνω του iOS 9.

Άρα με το iOS 9 το 6 Plus θα βγάζει τουλάχιστον μια ωρα παραπάνω χρήση απο το 6S Plus.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#989   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/09/2015 - 16:34

Συγχρονισα Νίκο οι διακοπτες ειβαι ανοιχτοι ολοι μπαινω μεσα στο manage storage μου δειχνει οτι εχει 19,9mb του whatsapp αλλα δεν μπορω να επαναφερω...

Διέγραψε τη και πέρνα τη ξανά μετά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#990   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2015 - 16:38

Σε iPad Air 2 δεν μου εμφάνισε την νέα ενσωματωμένη εφαρμογή News.
Δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες