Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

iOS 9 - Όλα τα νέα χαρακτηριστικά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1659 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1156   nikosjazz93

nikosjazz93

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2015 - 00:12

Άλλη μια φωτό γιατί δεν το πιστεύω ούτε εγώ αυτό που συμβαίνει με την μπαταρία...
ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ!!!!!Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1442700764.715155.jpg   100,02KB   87 λήψεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1157   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 20/09/2015 - 00:21

Να εδώ με την 9 Φούλ λαγκ κολλάει όλο το τηλέφωνο λέμε. Χάλια μπαταρία κτλ κτλ.

Και που να γίνουν αναβαθμίσεις και φτιάξει. Από τη στιγμή που με βγάζει όλη μέρα είναι τέλεια. Εδώ είμαστε.

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1442701214.383408.jpg   145,51KB   94 λήψεις

#1158   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/09/2015 - 00:38

Ενεργοποιώντας τους διακόπτες μείωση κίνησης και μείωσης λευκού κερδίζουμε κάτι η απλά είναι μόνο για τα εφέ;

#1159   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/09/2015 - 00:52

Ενεργοποιώντας τους διακόπτες μείωση κίνησης και μείωσης λευκού κερδίζουμε κάτι η απλά είναι μόνο για τα εφέ;

Θα έχεις σχετικά καλύτερη αυτονομία με τη μείωση κίνησης εν/ποιημένη.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1160   Kostinios

Kostinios

    iPH Enthousiast

  • 362 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/09/2015 - 01:10

Δεν ξέρω για το tomtom , όμως το Navigon έχει την γλώσσα που έχεις επιλέξει να έχει το τηλέφωνο , αν την αλλάξεις σε ελληνικά , θα "μιλάει" ελληνικά, αν την έχεις αγγλικά θα είναι στα αγγλικά. Ίσως και στο  tomtom  να ισχύει το ίδιο. Πριν την αναβάθμιση να το είχες στα ελληνικά και τώρα να το έβαλες στα αγγλικά και για αυτό να στο κάνει... 

οχι δεν υπαρχει τετοιο θεμα. παντα ελληνικα ειχα. και το tomtom παει με την γλωσσα του κινητου



#1161   tucan

tucan

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/09/2015 - 10:27

Προσπαθώντας να δημιουργήσω το πρόβλημα που αναφέρεται, συνειδητοποίησα πως υπάρχει μάλλον κενό ασφαλείας και μάλιστα βαρβάτο.
Αν είσαι στη lock screen και ενεργοποησεις την Siri και της ζητήσεις να ανοίξει το phone app η το Safari το κάνει άμεσα χωρίς να ζητήσει κωδικό ασφαλείας η Touch ID.
Σοκαριστικά!
Δοκιμάστε το και πείτε αν είμαι ο μόνος διότι αν όχι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.

Update: το κάνει σε όλα τα native apps ενώ σε όλα τα 3rd party apps ζητάει κωδικό κατα κόρων εκτός εάν αυτά βρίσκονται στο app switcher όπου πάλι τα ανοίγει χωρίς να ζητήσει κωδικό η δάχτυλο. Κάνω reboot να δω αν είναι προσωρινό.

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με σενα με 6plus.Μαυρη οθονη σε καθε ανοιγμα οποιασδηποτε εφαρμογης και με hard reset διορθωνεται αλλα οταν χρησιμοποιησω φωνιτικη εντολη με το bluetooth του κρανους της μηχανης που χρησιμοποιω συνεχεια χρονια παλι τα ιδια, δυο φορες home button κλπ μαυρες οθονες συνεχεια και ξανα τα ιδια.
Ελπιζω να το διορθωσουν στην επομενη αναβαθμιση και ευτυχως που διαβασα το post σου γιατι ημουν ετοιμος να κανω setup as new και δεν ειναι οτι πιο ευχαριστο και απιστευτα χρονοβορο και βαρετο
Παντως σε 6plus 3 μερες μπαταρια ευκολα για να λεμε και τα καλα....

#1162   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/09/2015 - 12:15

Όντως υπάρχει μεγάλη βελτίωση στην μπαταρία με ios 9.

iPhone 6 εδώ.

Βέβαια δεν κάνει τα πάντα ακαριαία όπως πριν, όχι οτι είναι άσχημα, αλλά με update πιστεύω θα γίνουν όλα τέλεια.



#1163   gianiak4

gianiak4

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 20/09/2015 - 12:28

Καλησπέρα, έχω iphone 5 δε μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς παίζει με το news! Ενώ στις ρυθμίσεις στα δεδομένα δείχνει πως υπάρχει σαν εφαρμογή και μου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξω αν θέλω να χρησιμοποιώ τα δεδομένα ή όχι για την εφαρμογή δεν υπάρχει πουθενά στη συσκευή μου! Τι φταίει;;



#1164   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/09/2015 - 12:30

Καλησπέρα, έχω iphone 5 δε μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς παίζει με το news! Ενώ στις ρυθμίσεις στα δεδομένα δείχνει πως υπάρχει σαν εφαρμογή και μου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξω αν θέλω να χρησιμοποιώ τα δεδομένα ή όχι για την εφαρμογή δεν υπάρχει πουθενά στη συσκευή μου! Τι φταίει;;

πρεπει να έχεις region USA για να στο βγάλει. Αλλιώς δεν λειτουργεί. Στην 9.1 δουλεύει και στην Αγγλία. Άρα region uk

#1165   gianiak4

gianiak4

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 20/09/2015 - 12:52

πρεπει να έχεις region USA για να στο βγάλει. Αλλιώς δεν λειτουργεί. Στην 9.1 δουλεύει και στην Αγγλία. Άρα region uk

Ok  κατάλαβα, ευχαριστώ πολύ για την άμμεση απάντηση.



#1166   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 20/09/2015 - 13:22

Παιδιά τώρα σοβαρά...βλέπεις κανείς τα proactive suggestions στο iOS 9? Κυρίως με νοιάζει για τα Nearby suggestions αν εμφανίζονται. Εμένα μου εμφανίζει μόνο επαφές και προγράμματα όχι nearby suggestions για μέρη εστιατόρια κλπ. Λειτουργεί σε κάποιν;

Δεν είναι για Ελλάδα τα εστιατόρια και κλπ κλπ μόνο αυτά που σου δείχνει....

Knowledge Is Power


#1167   andreas15

andreas15

    iPH Member

  • 260 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:andrew_pap

Δημοσίευση 20/09/2015 - 13:43

Μηπως μπήκε επιτέλους η ενεργοποίηση των δεδομένων στο " κέντρο ελέγχου " ;

#1168   dimprio

dimprio

    iPH User

  • 178 μηνύματα

Δημοσίευση 20/09/2015 - 13:47

Και γω βλέπω θέμα με τους ήχους ,περιμένουμε να φτιαχτεί . Κατα τα αλλα τέλεια όλα

#1169   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2015 - 14:26

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με σενα με 6plus.Μαυρη οθονη σε καθε ανοιγμα οποιασδηποτε εφαρμογης και με hard reset διορθωνεται αλλα οταν χρησιμοποιησω φωνιτικη εντολη με το bluetooth του κρανους της μηχανης που χρησιμοποιω συνεχεια χρονια παλι τα ιδια, δυο φορες home button κλπ μαυρες οθονες συνεχεια και ξανα τα ιδια.
Ελπιζω να το διορθωσουν στην επομενη αναβαθμιση και ευτυχως που διαβασα το post σου γιατι ημουν ετοιμος να κανω setup as new και δεν ειναι οτι πιο ευχαριστο και απιστευτα χρονοβορο και βαρετο
Παντως σε 6plus 3 μερες μπαταρια ευκολα για να λεμε και τα καλα....

Εμένα ζητάει κωδικό σε όλα τα native apps. Αλλά άμα του πω να πάρει τηλέφωνο τον τάδε,τον παίρνει! Τώρα αυτό είναι καλό ή κακό?



#1170   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/09/2015 - 14:32

Προσπαθώντας να δημιουργήσω το πρόβλημα που αναφέρεται, συνειδητοποίησα πως υπάρχει μάλλον κενό ασφαλείας και μάλιστα βαρβάτο.
Αν είσαι στη lock screen και ενεργοποησεις την Siri και της ζητήσεις να ανοίξει το phone app η το Safari το κάνει άμεσα χωρίς να ζητήσει κωδικό ασφαλείας η Touch ID.
Σοκαριστικά!
Δοκιμάστε το και πείτε αν είμαι ο μόνος διότι αν όχι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.

Update: το κάνει σε όλα τα native apps ενώ σε όλα τα 3rd party apps ζητάει κωδικό κατα κόρων εκτός εάν αυτά βρίσκονται στο app switcher όπου πάλι τα ανοίγει χωρίς να ζητήσει κωδικό η δάχτυλο. Κάνω reboot να δω αν είναι προσωρινό.

Μου ζητάει κανονικά κωδικό εμένα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες