Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σε ένα παράλληλο σύμπαν (μια μικρή ιστορία φαντασίας)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
Θέμα χωρίς απαντήσεις

#1   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2015 - 13:07

Σε ένα παράλληλο σύμπαν:

 

Ο igogos ήταν για 500η μέρα στο τραπέζι της διαπραγμάτευσης. Η μπαταρία στο παλιό του 3GS είχε σχεδόν καταστραφεί. Ζητούσε να πάρει ένα άηφον 6 με χαμηλό πάγιο 10 ευρώ το μήνα και επιδότηση οι πάροχοι όμως ήταν ανένδοτοι:

 

Πάροχος Α: "Για να πάρεις άηφον 6 πρέπει να υπογράψεις συμβόλαιο 3 ετών με την εταιρεία μας στα 75 ευρώ/μήνα"

 

Πάροχος Β: "Αν φύγεις από το συμβόλαιό μας τότε εμείς θα καταγγείλουμε τη σύμβαση και θα σε υποχρεώσουμε σε παράταση του συμβολαίου με ακόμη επαχθέστερους όρους

 

Πάροχος Γ: "Αν φύγεις από τους παρόχους και έρθεις σε εμάς εμείς θα σου επιδοτήσουμε τη νέα συσκευή με 1 ευρώ. Εμείς είμαστε φίλοι σου όχι σαν τους άλλους".

 

igogos: "Το μόνο που θέλω είναι μια αμοιβαία επωφελή συμφωνία. Να μου δώσετε ένα άηφον 6 με πάγιο 10 ευρώ το μήνα, δωρεάν spotify 5000 λεπτά προς όλους, απεριόριστο απασφαλισμένο ίντερνετ για να κατεβάζω torrents και να κάνω wifi spot. Α και 3000 sms για να επικοινωνώ και λίγο.

 

Πάροχος Α: "Αντιπροτείνουμε συμβόλαιο 10 ετών με των πάροχο μας με 74 ευρώ/μήνα και 100 λεπτά προς όλους και μετά χρέωση 2 ευρώ/λεπτό

 

Πάροχος Β: "Αντιπροτείνουμε επέκταση του υπάρχοντος συμβολαίου με μια μικρή έκπτωση στο πάγιο"

 

Πάροχος Γ: "Έλα σε εμάς και δεν χρειάζεται να στεναχωριέσαι για το 3GS σου. Να κοίτα αυτό το υπέροχο ΝΟΚΙΑ 3310"

 

igogos: "Είμαι υποχρεωμένος να μην δεχτώ τις προτάσεις σας και να θέσω στον εαυτό μου το ερώτημα: IPHONE 6 με επαχθείς όρους ή ELEPHONE (Android) με καρτοκινητή.

 

Η συνέχεια...6 Ιουλίου :)


Τελευταία επεξεργασία από: igogos, 27/06/2015 - 13:08


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες