Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Capital Control - Λύσεις για αναλήψεις και ηλεκτρονικές πληρωμές


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 29/06/2015 - 09:03

επειδή είμαι πολυμήχανος και χρειάζομαι "σήμερα" τον μισθό μου σκέφτηκα έναν τρόπο που μπορεί να κάνω πλήρης ανάληψη σήμερα..

έχω Skrill MasterCard, ψάξτε τι είναι, και αφού δεν μας εμποδίζει κανείς να κάνουμε αγορές με κάρτα.. θα πάω με την Cash card MasterCard της Eurobank και θα αγοράσω την αξία του μισθού μου σε κάρτες Paysafe, τις οποίες στο καπάκι τις περνάω μέσα στην Skrill και μετά κάνω ανάληψη από τη Skrill που είναι "ξένη" κάρτα και δεν έχουν όριο ανάληψης όπως οι Ελληνικές.

θα χάσω 2% επί της συνολικής αξίας λόγο του περάσματος από Paysafe σε Skrill και σαφώς κόστος ανάληψης που εκάστοτε είναι 5€

ακούω γνώμες..?!?! 😐 

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/06/2015 - 10:48

Η καρτα σκριλ εχει ημερησιο οριο αναληψεων 250€ αν θυμαμαι καλα.θα ψαξω να βρω το λινκ και θα στο βαλω....τουλαχιστον αυτο το οριο ειχε οταν σηκωσα πριν μηνες......


https://help.skrill....-skrill-account

Εχει και χρεωση 1.8€/αναληψη

Τελευταία επεξεργασία από: venos, 29/06/2015 - 10:54

discord.gg/ajkUM8J

#3   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/06/2015 - 10:56

Το προβλημα θαναι μην και δε μπορεις να μεταφερεις τα χρηματα απο τις paysafe στην skrill....
discord.gg/ajkUM8J

#4   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 29/06/2015 - 11:00

Η καρτα σκριλ εχει ημερησιο οριο αναληψεων 250€ αν θυμαμαι καλα.θα ψαξω να βρω το λινκ και θα στο βαλω....τουλαχιστον αυτο το οριο ειχε οταν σηκωσα πριν μηνες......


https://help.skrill....-skrill-account

Εχει και χρεωση 1.8€/αναληψη

έχω σηκώσει τα όρια στα 5.000€/μέρα με χαρτιά μήνες πριν, γιατί τη χρησιμοποιώ για στοίχημα, όταν βάλω με αυτή και κερδίσω τα κάνω ανάληψη σε δευτερόλεπτα χωρίς εμβάσμαστα και καθυστερίσεις!

 

Το προβλημα θαναι μην και δε μπορεις να μεταφερεις τα χρηματα απο τις paysafe στην skrill....

γιατί να μην δέχεται η Skrill paysafe κάρτες αφού είναι ένας τρόπος να τη γεμίσεις! ;)



#5   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/06/2015 - 11:03

έχω σηκώσει τα όρια στα 5.000€/μέρα με χαρτιά μήνες πριν, γιατί τη χρησιμοποιώ για στοίχημα, όταν βάλω με αυτή και κερδίσω τα κάνω ανάληψη σε δευτερόλεπτα χωρίς εμβάσμαστα και καθυστερίσεις!

γιατί να μην δέχεται η Skrill paysafe κάρτες αφού είναι ένας τρόπος να τη γεμίσεις! ;)


Ε τοτε εισαι κυριος (για τα 5000€/μερα λεω).
Ξερω οτι η paysafe γεμιζει τη σκριλ αλλα τοσα και τοσα γινονται τη σημερον ημερα.μπορει να τους καπνισει να βαλουν οριο στο φορτωμα με εντολη τσιπρα.
Τι να σου πω.
Δε μπορω να σε διαβεβαιωσω πως καθε κινηση χρηματων (ειδικα προς καρτα ξενης τραπεζας) θαναι κυριλε.
Ο,τι ειχα γνωση σου'πα....
discord.gg/ajkUM8J

#6   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 29/06/2015 - 11:05

τη Skrill.... χεχ την παλιά money bookers δεν την ακουμπάει ούτε η χώρα που την έβγαλε!!! 

 

στη χειρότερη εάν μας κόψουν και τις αγορές με 25€ κόφτη.. θα πάω σε έναν ψιλικατζή και θα του ζαλίσω τον έρωτα σε πληρωμές των 25€ για αγορά καρτών paysafe.. μετά ανοίγω το app περνάω τα keys και πάω στο μηχάνημα να κάνω ανάληψη.. :)

 

όχι θα αφήσω εγώ το σπίτι μου και το παιδί μου χωρίς μετρητά, με τις μαλακίες που κάνουνε, better have your back με μερικά μετρητά.. δεν το αφήνω στην τύχη καμίας δικής τους χώρας..



#7   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/06/2015 - 11:11

Λευτέρη είναι αξιόπιστη η skrill ?


ezgif_com_crop_2.gif


#8   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 29/06/2015 - 11:15

κάτι χρόνια τώρα που την έχω δεν είχα ποτέ θέμα αλλά ότι κάνω είναι τσακ μπαμ συνήθως.. δλδ είτε στείλω λεφτά από το λογαριασμό είτε της βάλω από μια κάρτα είτε μεσω pay safe τα τραβούσα με τη μία στην εκάστοτε σελίδα στοιχήματος... έπαιζα έχανα και αν κέρδιζα σε δευτερόλεπτα πίσω στη Skrill και τα σήκωνα από μηχάνημα είτε ψώνιζα κάτι με τη κάρτα που σου δίνει..

θα μπορούσε κάποιος να πει μιας και είναι ψηφιακό πορτοφόλι και λογαριασμός να αφήσεις και χρήματα εκεί για σιγουριά.. εγώ δεν το έχω κάνει ως τώρα έτσι πάντως..

edit : και την έχω συνδέσει και με το PayPal την Skrill κάρτα έτσι μπας και αγοράζω τίποτα από σελίδες κλπ ;)

Τελευταία επεξεργασία από: Somnius, 29/06/2015 - 11:16


#9   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 29/06/2015 - 11:24

Είναι μια χαρά εταιρεία εγώ την έχω για να παίζω νόμιμα σε bwin που απαγορεύεται εδω για τους γνωστούς λόγους Ελλάδα ρε.....

Knowledge Is Power


#10   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 29/06/2015 - 11:27

παιδιά μου ζητάνε από εδώ κι από εκεί να τους σηκώσω € χαχαχα δεν υπάρχει η φάση!

 

όπως και να έχει δουλεύει εάν έχεις σηκώσει και τα όρια είναι η καλύτερη φάση.. το θέμα είναι να καταφέρω να έχω τον μισθό μου στα χέρια μου και δεν με ενδιαφέρει τίποτα άλλο..

 

μέσα στο Σ/Κ έγινε ο πανικός ο ίδιος, χρειάζομαι πάνες και γάλατα δεν θα κάτσω εγώ τώρα να περιμένω αύριο και μεθαύριο πότε θα έχουν όρεξη αυτά τα καθίκια να μου δώσουν τα λεφτά μου που μου βγήκε η παναγία να δουλεύω 48 ώρες τη βδομάδα για να τα βγάλω..

 

ναι έχω αγανάκτηση, αλλά παραμένω πολυμήχανος, όχι θα κάτσω στ'αυγά μου..  B)



#11   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 29/06/2015 - 13:51

όσοι προλάβατε προλάβατε με τις Paysafe, εγώ τα έλεγα από 3πμ και τη δουλειά μου την έκανα http://imgur.com/oUvjLLg
υπάρχουν άλλοι τρόποι αλλά δεν έχω δοκιμάσει επί προσωπικού.. βλέπε Webster Union, ακυρώσεις συναλλαγών επιστροφή σε μετρητά για μικροποσά, εικονικές αγορές σε μαγαζί γνωστού και μετρητά στο χέρι (παράνομο αλλά τι να λέει αυτοί που μας έφεραν να κάνουμε τέτοιες σκέψεις είναι 350 δις φορές χειρότεροι )

Τελευταία επεξεργασία από: Somnius, 29/06/2015 - 13:52


#12   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 29/06/2015 - 14:01

Απο την πρωτη στιγμη που μιλησε ο τσιπρας πηγα στην τραπεζα και σηκωσα οτι ειχα!'κι οχι τοσο γιατι ηξερα οτι θα γινει πανικος αλλα γιατι φανταστικα οτι εαν πλακωσουν ολοι και χρειαστω χρηματα δεν θα υπαρχουν γιατι θα εχουν τα εχουν σηκωσει οι αλλοι!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 29/06/2015 - 14:02

Rafael Nadal

#13   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 29/06/2015 - 14:02

καλά έκανες.. ποτέ δεν ξέρεις πότε θα εμφανιστεί η ανάγκη...

#14   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 29/06/2015 - 14:15

Και να φανταστεις ειχε και κινηση κι εκεινο το βραδυ 5 ατομα αλλα οπως ειναι κι ηταν απο σαββατο πρωι δεν ηταν!!!να που φτασαμε στο σημειο απο τα λεφτα μας να περνουμε μονο 60€,τελικα στην κυπρο επερναν 200€ κι εμεις μονο 60€!!!!!λογαριασμοι ολοι απληρωτοι πηρα τηλεφωνο μας δινουν αναβολες γιατι δεν μπορουμε να σηκωσουμε χρηματα κτλ!!!εγω για το μονο που στεναχωριεμαι ειναι για της γιαγιαδες της μαναδες μας τι φταιξαν παλι να περιμενουν ωρες να παρουν την συνταξη τους
Rafael Nadal

#15   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 29/06/2015 - 14:32

Και να φανταστεις ειχε και κινηση κι εκεινο το βραδυ 5 ατομα αλλα οπως ειναι κι ηταν απο σαββατο πρωι δεν ηταν!!!να που φτασαμε στο σημειο απο τα λεφτα μας να περνουμε μονο 60€,τελικα στην κυπρο επερναν 200€ κι εμεις μονο 60€!!!!!λογαριασμοι ολοι απληρωτοι πηρα τηλεφωνο μας δινουν αναβολες γιατι δεν μπορουμε να σηκωσουμε χρηματα κτλ!!!εγω για το μονο που στεναχωριεμαι ειναι για της γιαγιαδες της μαναδες μας τι φταιξαν παλι να περιμενουν ωρες να παρουν την συνταξη τους


Φίλε μου στην Κύπρο εβγαζες μόνο 50€ την μέρα εκεί είναι η θεια μου...μην λέμε και ότι θελουμε.....

Knowledge Is Power


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες