Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Capital Control - Λύσεις για αναλήψεις και ηλεκτρονικές πληρωμές


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2015 - 10:47

Εχω δει οτι υπαρχει ελληνικό IBAN στο skrill προκειμένου να "γεμισεις" το λογαριασμό σου. Αν το κάνεις και απο εκει γεμίσεις τη skrill προπληρωμένη κάρτα σου, μπορείς να βγαζεις-βαζεις....και κάνεις αγορές στο εξωτερικό? (η καρτα αυτή δεν ειναι απο uk?)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   agelosd82

agelosd82

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/08/2015 - 22:15

Εχω δει οτι υπαρχει ελληνικό IBAN στο skrill προκειμένου να "γεμισεις" το λογαριασμό σου. Αν το κάνεις και απο εκει γεμίσεις τη skrill προπληρωμένη κάρτα σου, μπορείς να βγαζεις-βαζεις....και κάνεις αγορές στο εξωτερικό? (η καρτα αυτή δεν ειναι απο uk?)

Το ίδιο σκέφτηκα κι εγώ και έστειλα έμβασμα στον συγκεκριμένο λογαριασμό.Μετά από 10 μέρες περίπου μου απάντησε η skrill:

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την ομάδα εξυπηρέτησης πελατών της Skrill.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι επικοινωνήσαμε με την τράπεζά μας και δυστυχώς δεν έχουμε λάβει τα χρήματα λόγω των περιοριορισμών κατά την κατάσταση κεφαλαίων στην Ελλάδα. Αυτό που πήραμε ως συμβολή από την τράπεζά μας είναι ότι όσο κρατεί η κατάσταση ελέγχου κεφαλαίων στην Ελλάδα δεν θα μπορέσουμε να λάβουμε τα χρήματα.

Γι'αυτό και σ'αυτή την περίπτωση έχετε τις εξής δυνατότητες:

α. να επικοινωνήσετε με την τράπεζά σας και να ζητήσετε ανάκληση της συναλλαγής. Δεν μπορούμε να κάνουμε εμείς αυτή την ενέργεια καθώς δεν λάβαμε τα χρήματα και είμαστε ο τελικός αποδεκτής τους.

ή

β. να περιμένετε να αρθούν πλήρως οι περιοριμοί στις τράπεζες και όταν αυτό γίνει να μπορέσουμε να τα απαιτήσουμε.

Επίσης, θα θέλαμε να σας προωθήσουμε να διαβάσετε την στάστη μας σχετικά με το θέμα στην Ελλάδα - http://help.skrill.c...tions-in-greece

Αν έχετε περαιτέρω απορίες ενημερώστε μας.


Με εκτίμηση,
Georgios
Η ομάδα της Skrill


Οπότε άκυρο!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες