Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 2 ψήφοι

Mπλόκαρε το κράτος την πιστωτική και δείτε:


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
102 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2015 - 01:12

Πήγα να βάλω το δωρεάν τρίμηνο apple music. Αυτό είχε σύνδεση με πιστωτική και την ανανέωση μπορούσες να την ακυρώσεις ΑΦΟΥ είχες κάνει την αρχική εγγραφή.

 

Με το που πάτησα λοιπον το κουμπί μου μπλόκαρε τα πάντα και δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα ούτε δωρεάν εφαρμογές ουτε αυτές που έχω ήδη κατεβάσει.

 

Υπάρχει κανα e-mail για support είναι γελοίο αυτό το πράγμα η κάρτα μου κανονικά έχει 200 ευρώ και μου ζητάει να βάλω άλλη.

 

Ευχαριστώ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2015 - 01:15

Ωχ τώρα το είδα είναι αγορά που έκανα 26/6 και δεν την είχε χρεώσει μέχρι τώρα. Κοινώς μάλλον την πάτησα. Μπορώ να τους την γυρίσω πίσω ή κάτι τέτοιο?

 

Αν αγοράσω ένα iTunes giftcard μπορώ να πληρώσω τη χρέωση με αυτό πχ?


Τελευταία επεξεργασία από: igogos, 02/07/2015 - 01:17


#3   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2015 - 01:57

Tελικά έκανα report το πρόβλημα και θα μου απαντήσουν μέσα σε 48 ώρες. Επίμαχο διάστημα 25 με 26 Ιουνίου σε περίπτωση που μπλοκαριστείτε πάτε στο λογαριασμό σας στο iTunes (desktop) μπείτε στο purchase history και πατήστε report στο app που δεν εκτελέστηκε η πληρωμή. Επιλέξτε την επιλογή "Other Problem" και περιγράψτε το πρόβλημα. Ας ελπίσουμε ότι μπορεί να πληρωθεί με gift card τη θέλω την app που αγόρασα κ ήταν και σε προσφορά :P



#4   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/07/2015 - 08:17

Tελικά έκανα report το πρόβλημα και θα μου απαντήσουν μέσα σε 48 ώρες. Επίμαχο διάστημα 25 με 26 Ιουνίου σε περίπτωση που μπλοκαριστείτε πάτε στο λογαριασμό σας στο iTunes (desktop) μπείτε στο purchase history και πατήστε report στο app που δεν εκτελέστηκε η πληρωμή. Επιλέξτε την επιλογή "Other Problem" και περιγράψτε το πρόβλημα. Ας ελπίσουμε ότι μπορεί να πληρωθεί με gift card τη θέλω την app που αγόρασα κ ήταν και σε προσφορά :P


http://www.iphonehel...-5#entry1720024
Σε παραπεμπω εδω ποστ 70 δικο μου και στην επομενη σελιδα ποστ 79.
Κανονικα με itunes gift card -ενω ειχα προβλημα με τη χρεωστικη- πληρωθηκε εφαρμογη.
discord.gg/ajkUM8J

#5   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 02/07/2015 - 09:28

Και γω με Gift Card ελυσα το θεμα..! 



#6   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2015 - 09:40

Οκ παιδιά ευχαριστώ πολύ γιατί πήγα να τρελλαθώ καινούριο jb όλα καλά και έμεινα από εφαρμογές :( Πάω να πάρω μια κάρτα να τελειώνει ευχαριστώ κ πάλι.



#7   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/07/2015 - 10:12

Και γω με Gift Card ελυσα το θεμα..! 

Το ίδιο πρόβλημα λύθηκε με gift card



#8   pantelisvl

pantelisvl

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:pvlassis

Δημοσίευση 02/07/2015 - 10:29

αμεσως το κρατος μπλοκαρε την καρτα σου



#9   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2015 - 11:05

αμεσως το κρατος μπλοκαρε την καρτα σου

ποιος τη μπλόκαρε η τράπεζα? 200 ευρώ έχει μέσα η προπληρωμένη. Οι τράπεζες είναι δημόσιες. Δεν κάνω πολιτική αλλά δεν με μπλόκαρε η Apple αλλά η απόφαση της κυβέρνησης για capital controls.



#10   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 02/07/2015 - 11:06

το έχω αναφέρει σε άλλο νήμα αλλά ας μπει και εδώ με κόμμα στο χρεωστικές, πιστωτικές κάρτες για να μην πετάγονται επιτήδειοι.

 

για όσους από μας έχουν οικογενειακό λογαριασμό έχει σαν επιλογή αγοράς μόνο χρεωστικές, πιστωτικές κάρτες.

αν απενεργοποιήσετε τον οικογενειακό λογαριασμό σας με όποιες επιπτώσεις έχει αυτό (δεν θα μπορούν να μοιραστούν μαζί σας τα άλλα μέλη) μπορείτε να περάσετε σε ατομικό λογαριασμό και να επανέλθει η επιλογή κατεβάσματος αγορών χωρίς χρέωση.

μόνο για δωρεάν εφαρμογές και για όσες έχουμε ήδη πληρώσει σαν αναβάθμιση.

πάτε στο icloud, οικογενειακή χρήση, απενεργοποίηση.

ευχαριστώ.



#11   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2015 - 11:14

το έχω αναφέρει σε άλλο νήμα αλλά ας μπει και εδώ με κόμμα στο χρεωστικές, πιστωτικές κάρτες για να μην πετάγονται επιτήδειοι.

 

για όσους από μας έχουν οικογενειακό λογαριασμό έχει σαν επιλογή αγοράς μόνο χρεωστικές, πιστωτικές κάρτες.

αν απενεργοποιήσετε τον οικογενειακό λογαριασμό σας με όποιες επιπτώσεις έχει αυτό (δεν θα μπορούν να μοιραστούν μαζί σας τα άλλα μέλη) μπορείτε να περάσετε σε ατομικό λογαριασμό και να επανέλθει η επιλογή κατεβάσματος αγορών χωρίς χρέωση.

μόνο για δωρεάν εφαρμογές και για όσες έχουμε ήδη πληρώσει σαν αναβάθμιση.

πάτε στο icloud, οικογενειακή χρήση, απενεργοποίηση.

ευχαριστώ.

Ρε φίλος για ποιους "επιτήδειους" μιλάς πας καλά? Ούτε διάβασες τι έγινε. ΠΡΙΝ τα capital controls ΑΓΟΡΑΣΑ μια εφαρμογή με κάρτα που έχει 200 ευρώ. Η ΧΡΕΩΣΗ έγινε 1 ΙΟΥΛΙΟΥ. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ: Μου κλείδωσε το account μέχρι να περάσει η πληρωμή. Τράβα διάβασε λίγο πρίν μιλήσεις για"επιτήδειους" έχω χρόνια σε αυτό το φόρουμ και είναι γνωστό ποιος είμαι. Μαζέψου.



#12   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/07/2015 - 11:22

σε εμενα μέχρι και εχθές έκανε και τις ενημερώσεις αλλα ΟΧΙ αγορές...από σήμερα δεν μου κάνει ούτε τις ενημερώσεις!



#13   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2015 - 11:25

σε εμενα μέχρι και εχθές έκανε και τις ενημερώσεις αλλα ΟΧΙ αγορές...από σήμερα δεν μου κάνει ούτε τις ενημερώσεις!

Οποιαδήποτε αγορά έγινε 25-26 Ιουνίου ΠΡΙΝ τα capital controls ΔΕΝ πληρώθηκε και μπλοκάρει. Εγώ βρήκα ποια εφαρμογή δεν πληρώθηκε θα την εξοφλήσω με gift card. Στο post #3 εξηγώ πώς να βρείτε ποια εφαρμογή οφείλεται.



#14   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/07/2015 - 11:28

αμεσως το κρατος μπλοκαρε την καρτα σου

Το κρατος εφαρμοσε capital control.-
Γιατι δεν πηρε λεφτα με το ela.
Ας μην κανουμε πολιτικες συζητησεις.υπαρχουν αναλογα θρεντ.
discord.gg/ajkUM8J

#15   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 02/07/2015 - 11:39

Ρε φίλος για ποιους "επιτήδειους" μιλάς πας καλά? Ούτε διάβασες τι έγινε. ΠΡΙΝ τα capital controls ΑΓΟΡΑΣΑ μια εφαρμογή με κάρτα που έχει 200 ευρώ. Η ΧΡΕΩΣΗ έγινε 1 ΙΟΥΛΙΟΥ. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ: Μου κλείδωσε το account μέχρι να περάσει η πληρωμή. Τράβα διάβασε λίγο πρίν μιλήσεις για"επιτήδειους" έχω χρόνια σε αυτό το φόρουμ και είναι γνωστό ποιος είμαι. Μαζέψου.

δεν αναφερόταν σε σένα καλέ μου. μην εξάπτεσαι.

αλλά και 10 χρόνια να έχεις σε αυτό το φόρουμ και κολλητός με τον ιδιοκτήτη να είσαι δεν σε δίνει περισσότερα δικαιώματα η μειονεκτήματα.

φιλικά πάντα.

και ο τίτλος που έβαλες είναι το λιγότερο προβοκατόρικος στις εποχές που ζούμε..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες