Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

App store: Δεν με αφήνει να κάνω ενημέρωση τις εφαρμογές μου


Η καλύτερη απάντηση

nikosgnr , 02/07/2015 - 20:55

Λοιπόν μου ζήτησε το το κινητό να κάνω ενημέρωσει κάποιες εφαρμογές αλλά δεν τις κατεβάζει και η ροδέλα όλο γυρίζει και γυρίζει!Ακόμα δεν με αφήνει να κατεβάσω την ίδια στιγμή κάποιο καινούριο app μέχρι να γίνουν οι ενημερώσεις και γενικά σαν να buggάρει μία φάση.Τι να κάνω?

 

υγ έχω το iphone 6 

Sign Out απο ρυθμίσεις στο AppStore και συνδέεσαι ξανά.

 

Αν δεν αλλάξει κάτι, αλλαγή της γλώσσας του τηλ σε κάποια άλλη και ξανά αυτή που έχεις τώρα.


Δείτε το πλήρες μήνυμα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
83 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 07/07/2015 - 21:54

Γίνεται να διαγράψω την κάρτα παιδιά μπας και μου κάνει update τις εφαρμογές;; Είναι τραγικό αυτο που συμβαίνει...

εαν προλαβενεις κι ειναι ολα οκ απο θεματα χρηματων γυρνα το σε κανενα!!!ενας φιλος μου κατεβαζει τα free κανονικα οποτε και τα update

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 07/07/2015 - 21:55

Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/07/2015 - 21:55

Δεν μπορούν να γίνουν τα update γιατί κάποια αγορά η οποία κάνατε δεν έχει πληρωθεί από την κάρτα που είχατε στον λογαριασμό σας. Αν βάλετε μια gift card, θα αφαιρεθούν από κει και όλα κομπλέ!


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#33   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/07/2015 - 21:55

εαν προλαβενεις κι ειναι ολα οκ απο θεματα χρηματων γυρνα το σε κανενα!!!ενας φιλος μου κατεβαζει τα free κανονικα

Τι εννοείς να είναι οκ από θέματα χρημάτων;;

#34   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 07/07/2015 - 21:57

Τι εννοείς να είναι οκ από θέματα χρημάτων;;

ναι αν εχουν πληρωθει τα παντα σε αφηνει να το γυρισεις στην επιλογη κανενα οποτε εαν καποια στιγμη φτιαξουν τα πραγματα μπορεις να ξαναβαλεις την καρτα σου!!!διαφορετικα εαν χρωστας παρεα μου κι εσυ σε ενα μαγαζι για gift card

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 07/07/2015 - 21:58

Rafael Nadal

#35   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/07/2015 - 22:02

ναι αν εχουν πληρωθει τα παντα σε αφηνει να το γυρισεις στην επιλογη κανενα οποτε εαν καποια στιγμη φτιαξουν τα πραγματα μπορεις να ξαναβαλεις την καρτα σου!!!διαφορετικα εαν χρωστας παρεα μου κι εσυ σε ενα μαγαζι για gift card

Να χρωστάω σε κάποια εφαρμογή εννοείς;;;

#36   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 07/07/2015 - 22:06

Να χρωστάω σε κάποια εφαρμογή εννοείς;;;

ναι ρε παιδια να εχεις κανει καποια αγορα τωρα δεν ξερω εφαρμογη τραγουδι ταινια!!!η apple δεν μπορει να τα παρει και χρωσταμε αφου δεν μπορει να τα παρει απο της τραπεζες μας λογο του προβληματος και μπλοκαρει το να κατεβαζεις και να κανεις update μεχρι να πληρωθει και πως θα τα παρει με gift cards που ειναι δικες της της εταιρειας της πως αλλιως αφου λεφτα δεν μπορειτε να στειλετε στο εξωτερικο
Rafael Nadal

#37   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/07/2015 - 22:10

ναι ρε παιδια να εχεις κανει καποια αγορα τωρα δεν ξερω εφαρμογη τραγουδι ταινια!!!η apple δεν μπορει να τα παρει και χρωσταμε αφου δεν μπορει να τα παρει απο της τραπεζες μας λογο του προβληματος και μπλοκαρει το να κατεβαζεις και να κανεις update μεχρι να πληρωθει και πως θα τα παρει με gift cards που ειναι δικες της της εταιρειας της πως αλλιως αφου λεφτα δεν μπορειτε να στειλετε στο εξωτερικο

Προχτές που προσπάθησα να κατεβάσω μια free το ραδιόφωνο συγκεκριμένα μου πέταξε την κάρτα για επιβεβαίωση. Η εφαρμογή όμως είναι free για λίγες μέρες. Όποτε δεν εχω να πληρώσω κάτι ξαφνικά μου το έβγαλε. Από που σβήνω την κάρτα;; Από τις ρυθμίσεις του iCloud δεν μου βγάζει διαγραφή.

#38   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 07/07/2015 - 22:14

Προχτές που προσπάθησα να κατεβάσω μια free το ραδιόφωνο συγκεκριμένα μου πέταξε την κάρτα για επιβεβαίωση. Η εφαρμογή όμως είναι free για λίγες μέρες. Όποτε δεν εχω να πληρώσω κάτι ξαφνικά μου το έβγαλε. Από που σβήνω την κάρτα;; Από τις ρυθμίσεις του iCloud δεν μου βγάζει διαγραφή.

εχεις κανει αγορα χρωστας κατι;;;;;για το τελευταιο 20 ημερο σε ρωταω γιατι η apple μπορει να μην προλαβε να τα τραβηξει απο τον λογαριασμο σου και οταν πηγε να τα παρει εγινε αυτο με της τραπεζες και ξερεις την συνεχεια!!!κι εμενα το ιδιο εκανε να ξερεις ειχα παρει τηνεφαρμογη πριν βδομμαδες ειδε το υπολοιπο της καρτας μου ειχα κι εχω λεφτα ομως οταν πηγε να τα παρει δεν μπορουσε κι ετσι κι εγω gift card

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 07/07/2015 - 22:16

Rafael Nadal

#39   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/07/2015 - 22:21

εχεις κανει αγορα χρωστας κατι;;;;;για το τελευταιο 20 ημερο σε ρωταω γιατι η apple μπορει να μην προλαβε να τα τραβηξει απο τον λογαριασμο σου και οταν πηγε να τα παρει εγινε αυτο με της τραπεζες και ξερεις την συνεχεια!!!κι εμενα το ιδιο εκανε να ξερεις ειχα παρει τηνεφαρμογη πριν βδομμαδες ειδε το υπολοιπο της καρτας μου ειχα κι εχω λεφτα ομως οταν πηγε να τα παρει δεν μπορουσε κι ετσι κι εγω gift card

Είχα αγοράσει το alto ένα παιχνίδι αλλά ρε φίλε συνήθως όταν δεν έχει μέσα η κάρτα λεφτά δεν σε αφήνει να την κατεβάσεις. Τι κουλαδι είναι αυτο τώρα;; Η συγκεκριμένη κάρτα έχει λεφτά μέσα δεν είναι απλά μια prepaid. Είμαι για 25€ δλδ;;

#40   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 07/07/2015 - 22:22

Εχω την εντύπωση, χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτια, ότι απο την στιγμή που ζητάει κάρτα για επιβεβαίωση, είτε γιατί άλλαξαν οι όροι του AppStore είτε γιατί είχες καιρό να κάνεις αγορά, και δεν μπορεί να την επαληθεύσει (κρατάει ένα σεντ νομίζω για να δει αν η κάρτα είναι έγκυρη), τότε δεν μπορείς να κατεβάσεις τίποτα από τον λογαριασμό σου. 

 

Ουτε τις free, ούτε update σε αφήνει να κάνεις νομίζω.


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#41   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 07/07/2015 - 22:24

Είχα αγοράσει το alto ένα παιχνίδι αλλά ρε φίλε συνήθως όταν δεν έχει μέσα η κάρτα λεφτά δεν σε αφήνει να την κατεβάσεις. Τι κουλαδι είναι αυτο τώρα;; Η συγκεκριμένη κάρτα έχει λεφτά μέσα δεν είναι απλά μια prepaid. Είμαι για 25€ δλδ;;

δεν ειπε κανεις οτι δεν εχεις χρηματα να βοηθησουμε θελουμε κι εγω νομιζα οτι η apple τραβαει αμεσως τα χρηματα ομως κι εμενα δεν εγινε αυτο και πρεπει να αγορασω καρτουλα δεν μπορω να κανω τιποτα,ειναι ο μονος τροπος πληρωμης αυτη την στιγμη για την apple απο ελλαδα μεχρι να φτιαξουν τα πραγματα!!!!νομιζω εχουν 15-25 & 50€ το υπολοιπο σου θα μεινει στην τραπεζικη σου καρτα και θα μπορεις να αγορασεις πραγματα απο apple store μεχρι να φτιαξουν τα πραγματα αναλογα βεβαια την καρτα που θα παρεις

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 07/07/2015 - 22:27

Rafael Nadal

#42   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/07/2015 - 22:29

Εχω την εντύπωση, χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτια, ότι απο την στιγμή που ζητάει κάρτα για επιβεβαίωση, είτε γιατί άλλαξαν οι όροι του AppStore είτε γιατί είχες καιρό να κάνεις αγορά, και δεν μπορεί να την επαληθεύσει (κρατάει ένα σεντ νομίζω για να δει αν η κάρτα είναι έγκυρη), τότε δεν μπορείς να κατεβάσεις τίποτα από τον λογαριασμό σου.

Ουτε τις free, ούτε update σε αφήνει να κάνεις νομίζω.

Αυτο ακριβώς Λουκά. Τι μπορώ να κάνω από δω και πέρα;; Να αγοράσω gift card όπως λέει ο gismo??

#43   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 07/07/2015 - 22:33

Δεν το έχω εφαρμόσει μιας που δεν μου έτυχε ακόμα, αλλα πιστεύω ότι είναι μια προσωρινή λύση.


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#44   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 07/07/2015 - 22:34

Βρες αυριο στο ιντερνετ και παρε τηλ apple ελλαδας κι αυτοι θα σου πουν εγω δεν μπορω να ξερω καποιου τι αγορες και πως μπορει να ναι για κατι τοσο σιγουρος οτι ειναι το 1 cent

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 07/07/2015 - 22:35

Rafael Nadal

#45   Gazos

Gazos

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2015 - 22:40

Μόλις λύθηκε το θέμα με gift card ευχαριστώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες