Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2701   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2016 - 17:48

Δυστυχώς δεν μπορείς να κανείς κάτι άλλο μιας και έχεις στείλει όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά
Υπομονή και σίγουρα θα βρεθεί άκρη
Δεν υπάρχει περίπτωση να χάσεις τα χρήματα σου
Ενημερωτικά εγώ θα αναφερθώ στην κάρτα number 26 όπου είχα ακούσει τα καλύτερα σχεδόν από όλους , παρολαυτα εγώ σε ερώτηση μου για ένα θέμα που προέκυψε ....πήρα απάντηση από αυτούς (number26) μετά από 15 ημέρες .....ναι ναι 15 ημέρες
Μάλιστα χαριτολογώντας σε απάντηση μου τους είπα ότι τώρα κατάλαβα γιατί ονομαζεστε 26 ( σχεδόν 26 ημέρες κάνατε να μου δώσετε απάντηση)



Sent from my ......

Πως ακριβώς επικοινώνησες μαζί τους? Στο chat μέσω εφαρμογής απαντούν σχεδόν αμέσως, διαφορετικά εάν δεν έχεις εγγραφεί, τους στέλνεις ένα προσωπικό μήνυμα στο facebook.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2702   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 05/01/2016 - 18:06

Ναι με έμβασμα, στην Γερμανία υπάρχουν και άλλοι τρόποι, πας στο ταμείο του supermarket δίνεις τα χρήματα και στα καταθέτουν εκείνη τη στιγμή. Σίγουρα αυτό θα έρθει και στην υπόλοιπη Ευρώπη.

 

Στη revolut απλά κάνεις μετατροπή συναλλάγματος μέσω της εφαρμογής. Σε μια επικοινωνία με το support τους, τους είχα ρωτήσει με πια προτεραιότητα γίνετε η αφαίρεση χρημάτων σε αγορά που δεν περιλαμβάνει κάποιο από αυτό. Μου απάντησαν πρώτα τα δολάρια μετά τα ευρώ και τέλος οι λίρες. Για παράδειγμα μπορεί τώρα κάποιος να μετατρέψει 100 ευρώ σε 105 δολάρια, τα οποία θα είναι κλειδωμένα και αύριο πχ με τα 100 ευρώ να αγοράζει 50 δολάρια. Βέβαια ακραία περίπτωση.

Ε άρα εφόσον στέλνεις έμβασμα το 1 ευρώ θα χρεωθεί ρε συ όπως και στη Revolut.

 

Και στη Revolut έμβασμα είναι σε τράπεζα του εξωτερικού για αυτό η τράπεζά σου (και όχι η Revolut) σου χρεώνει το 1 ευρώ. Θέμα ελληνικών τραπεζών είναι, όχι της εκάστοτε εταιρείας.

 

Ναι για το συνάλλαγμα τώρα κατάλαβα τι εννοείς. Στην ουσία είναι σαν να έχεις 3 διαφορετικά balance, ένα σε κάθε νόμισμα και μεταφέρεις όσα θέλεις σε κάθε balance.

 

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι εγώ που έχω ήδη τη Revolut τι παραπάνω θα μου προσφέρει η 26?


Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 05/01/2016 - 18:07


#2703   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2016 - 18:27

Ε άρα εφόσον στέλνεις έμβασμα το 1 ευρώ θα χρεωθεί ρε συ όπως και στη Revolut.

 

Και στη Revolut έμβασμα είναι σε τράπεζα του εξωτερικού για αυτό η τράπεζά σου (και όχι η Revolut) σου χρεώνει το 1 ευρώ. Θέμα ελληνικών τραπεζών είναι, όχι της εκάστοτε εταιρείας.

 

Ναι για το συνάλλαγμα τώρα κατάλαβα τι εννοείς. Στην ουσία είναι σαν να έχεις 3 διαφορετικά balance, ένα σε κάθε νόμισμα και μεταφέρεις όσα θέλεις σε κάθε balance.

 

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι εγώ που έχω ήδη τη Revolut τι παραπάνω θα μου προσφέρει η 26?

Ναι, εγώ δεν το διατύπωσα σωστά. Για το ένα ευρώ εννοώ το έμβασμα που θα κάνεις από number26 σε άλλη τράπεζα, το οποίο είναι δωρεάν. Βέβαια και στην revolut δωρεάν είναι αλλά δεν φαίνεται ότι το έστειλες εσύ.

Τα οφείλει είναι ότι έχεις δικό σου λογαριασμό, στο όνομα σου, που σημαίνει ότι μπορεί ο οποιοδήποτε να σου κάνει κατάθεση.

Πέραν της όμορφης εφαρμογής, που σου ταξινομεί τις αγορές ανά είδος κοκ, που είναι μια επιπρόσθετη ευκολία, συν το αναλυτικό statement που σου παρέχει. Όπως επίσης και ότι μπορείς και μέσω browser να πλοηγηθείς.

 

Μάλιστα η number26 ετοιμάζει και savings λογαριασμούς, ενώ η revolut σε επόμενο update θα φέρει και άλλα νομίσματα μέσα στην εφαρμογή.



#2704   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 05/01/2016 - 18:32

Ναι, εγώ δεν το διατύπωσα σωστά. Για το ένα ευρώ εννοώ το έμβασμα που θα κάνεις από number26 σε άλλη τράπεζα, το οποίο είναι δωρεάν. Βέβαια και στην revolut δωρεάν είναι αλλά δεν φαίνεται ότι το έστειλες εσύ.

Τα οφείλει είναι ότι έχεις δικό σου λογαριασμό, στο όνομα σου, που σημαίνει ότι μπορεί ο οποιοδήποτε να σου κάνει κατάθεση.

Πέραν της όμορφης εφαρμογής, που σου ταξινομεί τις αγορές ανά είδος κοκ, που είναι μια επιπρόσθετη ευκολία, συν το αναλυτικό statement που σου παρέχει. Όπως επίσης και ότι μπορείς και μέσω browser να πλοηγηθείς.

 

Μάλιστα η number26 ετοιμάζει και savings λογαριασμούς, ενώ η revolut σε επόμενο update θα φέρει και άλλα νομίσματα μέσα στην εφαρμογή.

Εννοείς ότι στη number μπορεί δηλαδή ο καθένας να κάνει έμβασμα προς εσένα ενώ στη revolut για να σου στείλει λεφτά πρέπει να έχει και ο ίδιος revolut αλλιώς μόνο εσύ με έμβασμα? Το πιάνω σωστά?



#2705   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2016 - 18:36

Εννοείς ότι στη number μπορεί δηλαδή ο καθένας να κάνει έμβασμα προς εσένα ενώ στη revolut για να σου στείλει λεφτά πρέπει να έχει και ο ίδιος revolut αλλιώς μόνο εσύ με έμβασμα? Το πιάνω σωστά?

αυτό ακριβώς



#2706   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 05/01/2016 - 18:38

Άρα από ότι καταλαβαίνω βγάζεις και τις 2 και έχεις ένα πλήρες προϊόν και έχεις όλες τις δυνατότητες...

 

Δε μου λες, η φυσική κάρτα της 26 είναι έτσι ψαρωτικά διάφανη όπως φαίνεται στις φωτογραφίες?



#2707   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 05/01/2016 - 18:40

Ειναι εύκολο να μας πεις τι θέμα είχες??
Και πως αντιμετωπίστηκε έστω και 15 μέρες αργότερα?


Same Sh1t Different Day


Πως ακριβώς επικοινώνησες μαζί τους? Στο chat μέσω εφαρμογής απαντούν σχεδόν αμέσως, διαφορετικά εάν δεν έχεις εγγραφεί, τους στέλνεις ένα προσωπικό μήνυμα στο facebook.


Επικοινώνησα μαζί τους στο Mail τους(support@number26.de) για ένα θέμα που είχα με το Διαβατήριο μου (είχε λήξει λίγες μέρες νωρίτερα
Στο λογαριασμό τους στο Facebook ,δεν επικοινώνησα
:)


Sent from my ......
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#2708   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2016 - 18:42

Ναι ειναι διάφανη, και αναγράφει και το iban του λογαριασμού σου από πίσω. Σίγουρα αν τα έχεις και τα 2, αποχαιρετάς κάθε ελληνική τράπεζα.



#2709   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 05/01/2016 - 18:47

Ναι ειναι διάφανη, και αναγράφει και το iban του λογαριασμού σου από πίσω. Σίγουρα αν τα έχεις και τα 2, αποχαιρετάς κάθε ελληνική τράπεζα.

Ε θα χρειαστείς έναν λογαριασμό σε μία ελληνική για να τους στέλνεις τα εμβάσματα από ebanking! ;)



#2710   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 05/01/2016 - 20:05

εχω δει έναν υπολογιστη στο ebay από γερμανια ο οποιος εχει 580€ πως θα γινει η διαδικασια γνωριζει καποιος?μας αφηνει το paypal?



#2711   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 05/01/2016 - 20:55

Μόλις ολοκλήρωσα την αναγνώριση με 26 και θέλω να πω οτι τα χρειάστηκα με την ευκολία που πήρε τον έλεγχο του ipad η κοπελια απο απέναντι...


Same Sh1t Different Day

#2712   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 05/01/2016 - 21:08

Μόλις ολοκλήρωσα την αναγνώριση με 26 και θέλω να πω οτι τα χρειάστηκα με την ευκολία που πήρε τον έλεγχο του ipad η κοπελια απο απέναντι...


Same Sh1t Different Day

Τον έλεγχο της εφαρμογής όχι της συσκευης μην τα μπλέκουμε...


Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#2713   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/01/2016 - 09:25

Πείτε λίγο για την 26 η κοπέλια στο chat που κάνει επαληθευςη στοιχείων , τι ακριβώς κάνει στο iPad ; Πέραν της ταυτότητας ή του διαβατηρίου τι άλλο ζητάει ;

Είμαι ακριβώς σε αυτό το σημείο αλλά φοβάμαι να προχωρήσω μην τυχόν και δώσω στοιχεία που δεν πρέπει σε κάποιον στο εξωτερικό που απλά βλέπω σε μια οθόνη.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 06/01/2016 - 09:27


#2714   tsoupri

tsoupri

    iPH Contributor

  • 1.309 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 06/01/2016 - 11:21

Θέλω να ρωτήσω κατι γιατί με τόσο διάβασμα μπερδεύτηκα.

Μπορούμε να κάνουμε αγορές απο το eBay με ελληνική χρεωστική κάρτα μέσω PayPal? Και αν ναι απο ποια τράπεζα.
(Με χρεωστική Πειραιώς που έκανα τις αγορές παλιότερα τώρα δεν γίνεται) Ευχαριστώ.

Τελευταία επεξεργασία από: tsoupri, 06/01/2016 - 11:23


#2715   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 06/01/2016 - 11:53

 Καλημερα και χρονια πολλα 

 

Θελω να κανω μια αγορα και δεν με την παιρνει στο Paypall με προπληρομενη τις Εθνικης 

Το ποσο ειναι 325.50 

 

Ποια ειναι η πιο ασφαλης μεθοδος για να μπορεσω να προχωρισω ?

 

Ευχαριστω.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 23

0 μέλη, 23 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες