Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3091   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2016 - 10:29

Αυτο ειναι , το λεει και στους ορους, για να μπουν τα χρηματα πρεπει ο λογαριασμος να ειναι στο ονομα σας , αν ειστε συνδικαιουχος η σε διαφορετικο ονομα δεν μπορει να ολοκληρωθει. οποτε τα χρηματα θα επιστραφουν παλι στον λογαριασμο σε λιγες ημερες



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3092   oatz

oatz

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:zer0t0nine

Δημοσίευση 05/02/2016 - 10:47

Ευχαριστώ για την απαντηση, είχα την εντύπωση οτι αναφέρθηκε κάπου οτι δεν είναι πρόβλημα να είσαι συνδικαιούχος.



#3093 Guest_elpidoforos07_*

Guest_elpidoforos07_*

Δημοσίευση 05/02/2016 - 13:33

λοιπον ακουστε κολπακι για να μπαινουν αμεσα τα λεφτα στη revolut....  εχω συνδεσει τη mastercard της eurobank στη leupay ειναι και μερικες αλλες που συνδεονται και αυτες.... εστειλα 10 ευρω με προμηθεια 0.5 ευρω...  και εμφανιστηκαν αμεσως!!!  μετα εκανα top up στη revolut και φανηκαν αμεσως!!!!  οποτε απο εδω και περα ετσι θα το κανω για να μην περιμενω τοσες μερες να μπουν στη revolut με εμβασμα απο τραπεζα!!


Τελευταία επεξεργασία από: elpidoforos07, 05/02/2016 - 13:34


#3094   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2016 - 14:52

Γιατί να τα κάνει κανείς όλα αυτά ? Αφού είναι πιο εύκολο να ανοίξεις δεύτερο λογαριασμό paypal και να στείλεις από κει στον πρώτο. Το έκανα εχτές και μέσα σε 5 λεπτά προχώρησα σε αγορές 



#3095 Guest_elpidoforos07_*

Guest_elpidoforos07_*

Δημοσίευση 05/02/2016 - 15:00

Γιατί να τα κάνει κανείς όλα αυτά ? Αφού είναι πιο εύκολο να ανοίξεις δεύτερο λογαριασμό paypal και να στείλεις από κει στον πρώτο. Το έκανα εχτές και μέσα σε 5 λεπτά προχώρησα σε αγορές 

γιατι με τον τροπο που λες εχεις τοσες κρατησεις....  και αν αγορασεις σε αλλο νομισμα εχεις και αλλες χρεωσεις γιατι τη μετατροπη οταν εχεις λεφτα στο balance του paypal την κανει το paypal...



#3096   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2016 - 15:06

Στα εκατό ευρώ χρέωσε 103, Ποιες κρατήσεις ?? και μια χαρά ήταν η μετατροπή απο δολάρια και από λίρες που έκανα. Δλδ. όλη η φασαρία για 3 ευρώ στα 100 ?
 



#3097   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 05/02/2016 - 17:13

Καμία φασαρία , με αυτές τις κάρτες ο μόνος περιορισμός που έχεις είναι τα πεντακόσια ευρώ το μήνα που μπορείς να στείλεις με έμβασμα.Κι αν κάνεις την Ν26 μπορεί να σου στείλει ο οποιοδήποτε.Αν θέλεις βγάζεις δύο χιλιάρικα από ΑΤΜ.Μπορείς να το κάνεις αύριο με τον δεύτερο λογαριασμό? Σίγουρα όχι.Αν το μόνο που χρειάζεσαι
Είναι μικρές αγορές από το ίντερνετ είσαι οκ με το κόλπο αυτό.Αν θέλεις να γράψεις στα ''φρύδια'' σου τα κκ τότε χρειάζεσαι κάτι σαν αυτές τις κάρτες..

Same Sh1t Different Day

#3098 Guest_elpidoforos07_*

Guest_elpidoforos07_*

Δημοσίευση 05/02/2016 - 17:19

Στα εκατό ευρώ χρέωσε 103, Ποιες κρατήσεις ?? και μια χαρά ήταν η μετατροπή απο δολάρια και από λίρες που έκανα. Δλδ. όλη η φασαρία για 3 ευρώ στα 100 ?
 

επειδη το εχω ψαξει πολυ το θεμα.......   δεν ειναι μονο τα 3 ευρω.....   κοιταξε λιγο τη μετατροπη σου εκανε το paypal απο δολαρια σε λιρες και κοιτα και την επισημη ισοτιμια δολαριου λιρας..... θα δεις οτι εχασες αρκετα και αν βαλεις και τα 3 .........  ψαξτο λιγο........



#3099   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2016 - 17:56

Δεν κάθομαι να ψάξω ουτε 3 ούτε 10, δεν είναι το πρόβλημα μου εκει, και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα κκ ίσως για αυτο δεν μπορώ να καταλάβω την λογική



#3100   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 05/02/2016 - 20:21

Θέλω να κάνω μια αγορα από Αγγλία που κοστίζει 2500 λίρες.
Μπορείς να μου πεις πως θα την κάνω με το κόλπο αυτο και ποσά θα χάσω απο το 3.5%+ κατι ακομη που μου διαφεύγει αυτή την στιγμή?Και ποσο θα μου χρεώσει την λίρα το PayPal?Αν θέλεις να κανεις μικρές αγορές δεν έχεις κανένα πρόβλημα οπως σου είπα και πιο πάνω.Κανένας δεν νοιάζεται για πέντε δέκα ευρώ αλλα οταν τα ποσά ανεβαίνουν γιατί να πληρώνεις νταβαντζιλικι στο PayPal και στο κάθε PayPal?


Same Sh1t Different Day

#3101   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 06/02/2016 - 12:31

Ο μόνος τρόπος τοτε ειναι αν το κανείς με top up γιατί αν το κανείς με request money την έκατσες
Εμενα φαντάσου στις 1299 λίρες μου πήρε περίπου για fee και συνάλλαγμα Κάνα 120 κάπου εκει.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

#3102   ben12

ben12

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 06/02/2016 - 16:22

επειδη το εχω ψαξει πολυ το θεμα.......   δεν ειναι μονο τα 3 ευρω.....   κοιταξε λιγο τη μετατροπη σου εκανε το paypal απο δολαρια σε λιρες και κοιτα και την επισημη ισοτιμια δολαριου λιρας..... θα δεις οτι εχασες αρκετα και αν βαλεις και τα 3 .........  ψαξτο λιγο........

αν και δεν έχω προβεί ακόμη σε ενέργεια για έκδοση revolut, leupay, N26, αλλά με μικρή εμπειρία από ebay, paypal ( από 10ετίας ) , μαζί σου είμαι και μπράβο σου που μοιράστηκες το κολπάκι που προανέφερες. Σε εποχή cc και τέτοιας κρίσης και το ένα ευρώ παίζει ρόλο. 



#3103   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/02/2016 - 18:10

Θέλω να κάνω μια αγορα από Αγγλία που κοστίζει 2500 λίρες.
Μπορείς να μου πεις πως θα την κάνω με το κόλπο αυτο και ποσά θα χάσω απο το 3.5%+ κατι ακομη που μου διαφεύγει αυτή την στιγμή?Και ποσο θα μου χρεώσει την λίρα το PayPal?Αν θέλεις να κανεις μικρές αγορές δεν έχεις κανένα πρόβλημα οπως σου είπα και πιο πάνω.Κανένας δεν νοιάζεται για πέντε δέκα ευρώ αλλα οταν τα ποσά ανεβαίνουν γιατί να πληρώνεις νταβαντζιλικι στο PayPal και στο κάθε PayPal?
Same Sh1t Different Day

Δεν ξέρω να σου απαντήσω και όπως είπα πιο πάνω δεν με ενδιαφέρει δεν πρόκειται να το ψάξω

#3104   nickyhawk

nickyhawk

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα

Δημοσίευση 07/02/2016 - 09:32

Καλημέρα . Ξέρει κανείς να βοηθήσει ;
Στο νέο λογαριασμό PayPal που έφτιαξα κάνω confirm την κάρτα μου ( προπληρωμένη ) και μου λέει για ένα τετραψήφιο κωδικό . Δεν υπάρχει κατι πουθενά .....εννοώ δεν μου τον έχουν στείλει κάπου και επίσης λέει οτι έκαναν μια μικρή χρέωση στην κάρτα μου αξίας 1,5€ . Δεν ξέρω , μάλλον τα μπέρδεψα

#3105   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/02/2016 - 09:50

Καλημέρα . Ξέρει κανείς να βοηθήσει ;
Στο νέο λογαριασμό PayPal που έφτιαξα κάνω confirm την κάρτα μου ( προπληρωμένη ) και μου λέει για ένα τετραψήφιο κωδικό . Δεν υπάρχει κατι πουθενά .....εννοώ δεν μου τον έχουν στείλει κάπου και επίσης λέει οτι έκαναν μια μικρή χρέωση στην κάρτα μου αξίας 1,5€ . Δεν ξέρω , μάλλον τα μπέρδεψα


Στην Πειραιώς που είχα προπληρωμένη πήρα τηλέφωνο την τράπεζα και μετά απο επιβεβαίωση στοιχείων , είδαν την δοςοληψια με το PayPal και μου έδωσαν τον τετραψήφιο κωδικό.
Τον πέρασα στο PayPal και η κάρτα μου έγινε confirmed στο PayPal.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες