Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 24/07/2015 - 01:37

Δεν δουλευει η συγκεκριμενη καρτα λογω capital :P

αν κανουμε αναληψη απο εταιρια στο account της skrill δεν δουλευει ? και οχι καταθεση απο τραπεζα για να ανεβει skrill



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 24/07/2015 - 11:49

αν κανουμε αναληψη απο εταιρια στο account της skrill δεν δουλευει ? και οχι καταθεση απο τραπεζα για να ανεβει skrill

το μονο που γνωρίζω είναι πως μπορείς να μεταφέρεις μέχρι 60 euro στην κάρτα αυτή την στιγμή από τράπεζα όπως ενημερώθηκα..!



#423   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/07/2015 - 13:27

Αυτη ειναι η νεα ενημερωση που με στειλανε απο Paypal,αρα υπομονη!!!

Thank you for contacting PayPal regarding your account issues.

We will have an update on the Greek banking situation as soon as possible.

I am delighted that I could resolve this issue for you. Thank you for using PayPal

#424   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 24/07/2015 - 13:36

Τι ωραιο πράγμα να παραγγέλνεις απο ebay και να μην μπορείς να πληρώσεις και να χρειάζεται να ζητάς απο τον πωλητη να ακυρωση την παραγγελία :(

 

 

Συνημμένα αρχεία



#425   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 24/07/2015 - 13:47

Τι ωραιο πράγμα να παραγγέλνεις απο ebay και να μην μπορείς να πληρώσεις και να χρειάζεται να ζητάς απο τον πωλητη να ακυρωση την παραγγελία :(

credit card ;)



#426   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 24/07/2015 - 13:51

credit card ;)

Eχω πειραιως πιστωτικη και κανω αγορες χωρις προβλημα απο Playstore και Applestore απλος υπεθεσα οτι θα έχει ανοιξει και μεσω Paypal



#427   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 24/07/2015 - 13:53

Αλλο λεω, στο μηνυμα που το στελνεις το γραφεις 2-3 φορες Gretid card. Μαλλον σε επιρρέασε το Grexit!



#428   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 24/07/2015 - 13:55

Αλλο λεω, στο μηνυμα που το στελνεις το γραφεις 2-3 φορες Gretid card. Μαλλον σε επιρρέασε το Grexit!

ok δεν πηγε το μυαλο μου το κατάλαβα τωρα που μου το ξαναείπες :D



#429   nore

nore

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 24/07/2015 - 14:26

Ναι στη θεσσαλονικη εχει.

Στη θεσσαλονικη που εχει ρε παιδια? εχω γυρισει ολο το κεντρο κ δν βρηκα



#430   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 24/07/2015 - 16:49

Παντως πριν λίγο είπε ο Στουρνάρας στις επόμενες 10 μέρες θα λύσουν τα προβλήματα με το καπιταλ κοντρόλ τώρα αν εννοεί για όλους ή για τους επαγγελματίες δεν ξεκαθάρισε.Τουλαχιστον ας δώσει λύση στου επαγγελματίες πιο σημαντικό ειναι αυτο.....

Knowledge Is Power


#431   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/07/2015 - 20:12

Πάει μας έκοψαν και το spotify. Ρε που μπλέξαμε

#432   spkatop1982

spkatop1982

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/07/2015 - 20:29

Παιδιά καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου πει αν έχει βρει στην Αττική μαγαζί (περίπτερο, ψιλικατζίδικο, ανταλλακτήριο, ή οτιδήποτε) που να πουλάει την κάρτα της MoneySafe? Για Vοuchers έχω βρει ένα σωρό σημεία στην περιοχή μου, αλλά την κάρτα δεν την έχει κανένας... Μπορώ να την παραγγείλω βέβαια από το site της moneysafe, αλλά την χρειάζομαι κάπως άμεσα...



#433   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 25/07/2015 - 00:34

Βγήκε πριν λίγο καινούργιο ΠΝΠ αλλα ακόμα δεν λέει κάτι για αγορές.... http://m.lifo.gr/now/economy/72050

Knowledge Is Power


#434   brizolas13

brizolas13

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/07/2015 - 00:39

Έφτιαξα ένα βίντεο για να σας δείξω οτι γίνονται κανονικά αγορές απο Ελληνικό Paypal μέσω neteller και moneysafe (moneysafe έχει ένας φίλος και το δοκιμάσαμε)! 

Αν θέλει κάποιος μπορώ να εξηγήσω τον τρόπο για να κάνει συναλλαγές.

 

https://youtu.be/AFaayAOTiBk

καλησπερα...εχω money safe..την εβγαλα πριν τρεις μερες...την φορτωσα στην paypal και εκανα και το verification με τον 4ψηφιο κωδικο και ολα καλα μεχρι εδω αλλα οταν παω να κανω αγορα παιρνω αυτο το μηνυμα:Please go to paypal to confirm your credit card before you complete this purchase....δεν ξερω τι να κανω και ο πωλητης περιμενει τα λεφτα και δεχεται μονο paypal και bank transfer....επισης στο account στο  paypal στις καρτες  διπλα δεν εχει confirmed  που ειχε η παλια μου απο εμπειρια που ειχα στο παρελθον αν τα λεω σωστα...περιμενω ιδεες και ευχαριστω για τον χρονο σας..επισης σκεφτηκα και το neteller  αλλα δεν εχω ιδεα πως λειτουργει



#435   Dev

Dev

    iPH Enthousiast

  • 401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:deves000

Δημοσίευση 25/07/2015 - 08:54

καλησπερα...εχω money safe..την εβγαλα πριν τρεις μερες...την φορτωσα στην paypal και εκανα και το verification με τον 4ψηφιο κωδικο και ολα καλα μεχρι εδω αλλα οταν παω να κανω αγορα παιρνω αυτο το μηνυμα:Please go to paypal to confirm your credit card before you complete this purchase....δεν ξερω τι να κανω και ο πωλητης περιμενει τα λεφτα και δεχεται μονο paypal και bank transfer....επισης στο account στο  paypal στις καρτες  διπλα δεν εχει confirmed  που ειχε η παλια μου απο εμπειρια που ειχα στο παρελθον αν τα λεω σωστα...περιμενω ιδεες και ευχαριστω για τον χρονο σας..επισης σκεφτηκα και το neteller  αλλα δεν εχω ιδεα πως λειτουργει

 

Θα ρωτήσω των φίλο να σου πώ για moneysafe, καθώς εγώ δεν την χρησιμοποιώ για paypal, απλά ξέρω οτι δουλεύει... Όσον αφορά την neteller που χρησιμοποιώ δεν ζητάει verifications κλπ δουλεύει απροβλημάτιστα, απλά είναι πιο περίπλοκη διαδικασία. 

 

1) Θα πρέπει να ανοίξεις λογαριασμό στην Neteller, (Καλό είναι να τον πιστοποιήσεις με μία ταυτότητα, ή διαβατήριο για να μην έχεις όρια)

 

2) Ανοίγεις λογαριασμό στην betshop (θέλει και εκεί πιστοποίηση ο λογαριασμός με ταυτότητα και ΔΕΚΟ)

 

3) Κάνεις κατάθεση στην betshop κανονικά απο την prepaid σου εδώ στην Ελλάδα (Στις επιλογές Κατάθεσης επιλέγεις Κάρτες (ΝΕΟ)

 

4) Κάνεις Ανάληψη απο την betshop στην Neteller.

 

 

Μερικά πραγματάκια που πρέπει να προσέξεις,

 

1. Για να συνδέσεις την Neteller στο paypal θα πρέπει στο site της Neteller να πατήσεις να σου εκδόσει virtual prepaid mastercard (Net+ card). Η κάρτα αυτή εκδίδεται άμεσα online σου δίνει όλα τα στοιχεία, τα αποθηκεύεις και είσαι οκ

 

2. όλες οι ταυτοποιήσεις λογαριασμών που προανέφερα, γίνονται αυθημερών σε 1-2 ώρες και τα έγγραφα τα στέλνεις ηλεκτρονικά

 

3. Η betshop για να κάνεις ανάληψη την πρώτη κατάθεση που κάνεις σου ζητάει να την ποντάρεις πρώτα (εγώ το ξεπέρασα αυτό ποντάροντας ταυτόχρονα σε έναν αγώνα μπάσκετ σε over under, έχασα 4-5€ αλλά απο εκεί και πέρα δεν μου ξαναζήτησε κάτι τέτοιο, τώρα απλά κάνω κατάθεση και ανάληψη άμεσα.

 

4. Για να κάνεις ανάληψη απο betshop σε Neteller πρέπει να έχεις υπόλοιπο τουλάχιστον 50€.

 

Τέλος Δοκίμασε να κάνεις confirm την moneysafe στο paypal μήπως και προχωρήσεις έτσι χωρίς πρόβλημα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες