Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/07/2015 - 23:30

Και όμως, θα πάρει αρκετό καιρό.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 13/07/2015 - 23:40

Να ρωτησω εγω εαν η τραπεζες ανοιξουν με το κακο καλο τι θα με σταματησει πχ να παω σε μια τραπεζα american express πχ να κανω εναν λογαριασμο!!!λετε να μην μπορω να κανω αγορες παλι;;;;ρε σεις καλο χειμωνα τοτε

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 13/07/2015 - 23:40

Rafael Nadal

#33   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 13/07/2015 - 23:54

Φιλε εσυ τρελλαινεσαι γιατι δε μπορεις να παρεις κατι απο ebay με 2 δολλαρια. Εδω εχει καταρευσει το συστημα, χανει απειρος κοσμος τις δουλειες του και επικερδης επιχειρήσεις πανε να κλεισουν για αυτο ακριβως το λογο, τα δικα σου τα 2 δολλαρια ειναι που θα τους απασχολησει;



#34   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 14/07/2015 - 00:07

Να ρωτησω εγω εαν η τραπεζες ανοιξουν με το κακο καλο τι θα με σταματησει πχ να παω σε μια τραπεζα american express πχ να κανω εναν λογαριασμο!!!λετε να μην μπορω να κανω αγορες παλι;;;;ρε σεις καλο χειμωνα τοτε

γιατι με american express γινονται αγορες? γιατι εγω εχω αλλα ειναι ελληνικη η καρτα...



#35   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 14/07/2015 - 01:15


Φιλε εσυ τρελλαινεσαι γιατι δε μπορεις να παρεις κατι απο ebay με 2 δολλαρια. Εδω εχει καταρευσει το συστημα, χανει απειρος κοσμος τις δουλειες του και επικερδης επιχειρήσεις πανε να κλεισουν για αυτο ακριβως το λογο, τα δικα σου τα 2 δολλαρια ειναι που θα τους απασχολησει;

αυτο ειναι σιγουρο και τους σκεφτομαι ολους δεν σκεφτομαι μοναχα τον εαυτο μου απλα λεω εαν ειναι να γινει οπως τα λετε παραπανο θα ταν πολυ καλυτερο να βαλουν καποιο οριο στις συναλαγες!!!!μεχρι εκει γνωμη μου παντα δεν ειμαι υπουργος οικονομικων να ξερω!!!!


γιατι με american express γινονται αγορες? γιατι εγω εχω αλλα ειναι ελληνικη η καρτα...

φιλη irini δεν ξερω σαν ιδεα το ειπα ενταξει κλειστες η τραπεζες δεν μπορουαμε να κανουμε τιποτα εαν ανοιξουν ομως ολο και κατι θα μπορεσουμε να κανουμε καποια λυση θα υπαρχει

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 14/07/2015 - 01:27
MERGE

Rafael Nadal

#36   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 14/07/2015 - 02:28

Λοιπον για την American Express που γράψατε δεν εχει καμία σημασία οτι ειναι American Express, απο την στιγμή που εχει εκδοθεί στην Ελλάδα, ειναι μεσα στην Πράξη Νομοθετικού Περιεχομένου,

 

Τώρα τα capital controls θα υπάρχουν για διάστημα (μηνών) οταν ανοίξουν οι τράπεζες, ομως θα ανοίξουν οι μεταφορές κεφαλαίων προς το εξωτερικό (αγορές δηλαδη κλπ) αλλα και σε αυτα θα υπάρχει όριο (MacBook και τέτοια ουτε για πλακα :Ρ) λογικά θα ειναι λιγο πιο κατω απο το όριο αναληψης απο το ΑΤΜ, οταν ανοιξουν οι τράπεζες το όριο αναληψης θα αρχίσει να ανεβαίνει σταδιακά μεχρι να βγει τελείως, αλλα αυτο οπως ειπα θα πάρει χρόνο.

 

Οπως ειπε και ο φίλος πιο πανω τα δικά μας προβλήματα ειναι μηδαμινά και σε μερικές ημερες δεν θα υπαρχουν καθολου (για αγορές απο eBay, Cydia, Amazon, AppStore κλπ) το μεγαλύτερο πρόβλημα το εχουν οι έμποροι που οπως καταλαβαίνεται το ποσό που αγοράζουν δεν ειναι 10 και 20 ευρώ.



#37   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 14/07/2015 - 06:46

Έχεις κάποια πηγή και το λες;Γιατί πριν λίγο είπε φθινόπωρο φέτος.....


Στο λέω επίσημα από δελτίο τύπου που ενημέρωσε όλο το προσωπικό μεγάλης τράπεζας. Δεν μπορώ να αναφέρω την τράπεζα για ευνόητους λόγους . Αυτή τη στιγμή το capital control λήγει Ιούλιο του 2016.

#38   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/07/2015 - 10:53

Απότι είδα εγώ, αυτό που δουλεύει με αγορές εξωτερικού (και είναι τσεκαρισμένο και αν έχει αναφερθεί πιο πάνω συγχωρέστε με) είναι η Paysafe card. Μπορείτε να την αγοράσετε από διάφορα σημεία (περίπτερα κλπ) και να τη γεμίσετε επίσης. Είναι λίγο τσουχτερές οι χρεώσεις αλλά μπορούν να γίνουν πάσης φύσεως αγορές από εξωτερικό. 


Whatsapp doc?

#39   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 14/07/2015 - 10:56

Απότι είδα εγώ, αυτό που δουλεύει με αγορές εξωτερικού (και είναι τσεκαρισμένο και αν έχει αναφερθεί πιο πάνω συγχωρέστε με) είναι η Paysafe card. Μπορείτε να την αγοράσετε από διάφορα σημεία (περίπτερα κλπ) και να τη γεμίσετε επίσης. Είναι λίγο τσουχτερές οι χρεώσεις αλλά μπορούν να γίνουν πάσης φύσεως αγορές από εξωτερικό.

paysafe πως θα αγορασουμε αφου θελει paypal???
Rafael Nadal

#40   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 14/07/2015 - 10:57

Αυτη η Paysafe card δουλεύει με το eBay;

#41   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/07/2015 - 10:57

Στο λέω επίσημα από δελτίο τύπου που ενημέρωσε όλο το προσωπικό μεγάλης τράπεζας. Δεν μπορώ να αναφέρω την τράπεζα για ευνόητους λόγους . Αυτή τη στιγμή το capital control λήγει Ιούλιο του 2016.

Ναι αλλα αυτό που θα αλλάξει θα είναι το τί ακριβώς θα υφίσταται στο capital controls. Δε θα παραμείνουν ως έχουν. Και βάσει της κατάστασης δεν μπορεί να οριοθετηθεί. Το μίνιμουμ θα είναι ένας χρόνος. 


Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 14/07/2015 - 10:57

Whatsapp doc?

#42   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/07/2015 - 10:58

Αυτη η Paysafe card δουλεύει με το eBay;

Δουλεύει με όλα, τσεκαρισμένη από δυο φίλους. 

 

https://www.paysafecard.com/el-gr/


Whatsapp doc?

#43   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/07/2015 - 11:00

paysafe πως θα αγορασουμε αφου θελει paypal???

Δε θέλει paypal. Διάβασε τί έγραψα. Πας στο σάιτ και βρίσκεις σημεία πώλησης καλό μου. Έχω αναφορά από έναν που την πήρε από περίπτερο στον Πειραιά και άλλον έναν στην Αθήνα. Και επίσης γεμίζεται και με παρόμοιο τρόπο.


Whatsapp doc?

#44   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 14/07/2015 - 11:20

Σημαντικές αλλαγές στη διάθεση της paysafecard στην Ελλάδα

Λόγω της παρούσας δημοσιονομικής κατάστασης στην Ελλάδα και την Ευρωζώνη, η paysafecard προχωρά μέχρι νεωτέρας στις ακόλουθες αλλαγές:

Η πώληση κωδικών PIN της paysafecard αναστέλλεται άμεσα μέχρι νεωτέρας και κατά συνέπεια δεν μπορείς να αποκτήσεις πλέον νέους κωδικούς PIN. Η εξαργύρωση των υφιστάμενων κωδικών PIN της paysafecard παραμένει εφικτή όπως συνήθως.

 

Εδώ θα βρεις μια λίστα των ηλεκτρονικών καταστημάτων που δέχονται paysafecard: www.paysafecard.com/el-gr/use/


Behind the Scenes...

#45   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/07/2015 - 14:30

Επειδή δεν εχω καταλάβει. Με το PayPal προβλέπεται να γίνει κάτι; Να ξανά μπορέσουμε να παραγγείλουμε απ έξω;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες