Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#586   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 28/07/2015 - 23:06

Πιθανότατα ναι ,δεν τους νοιαζει το εξω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#587   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 28/07/2015 - 23:07

Δε μπορεις καποιος να στειλει ενα email στην paypal να γνωριζουμε κατι πιο συγκεκριμενο;;δεν ειμαστε κλεφτες λεφτα τους δινουμε εστω να μπορουμε μεσω email να στειλουμε email χρηματα στους προγραμματιστες να κανουμε κι εμεις κι αυτοι την δουλεια τους
Rafael Nadal

#588   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/07/2015 - 23:11

Με πιστωτική κάρτα εξωτερικού γνωρίζει κάποιος αν δουλεύει το PayPal?

πριν 10 μερες περιπου ενας φιλος μου εκανε αγορα απο εξωτερικο στο ebay με αμερικανικη καρτα ομως.



#589   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/07/2015 - 23:23

Δε μπορεις καποιος να στειλει ενα email στην paypal να γνωριζουμε κατι πιο συγκεκριμενο;;δεν ειμαστε κλεφτες λεφτα τους δινουμε εστω να μπορουμε μεσω email να στειλουμε email χρηματα στους προγραμματιστες να κανουμε κι εμεις κι αυτοι την δουλεια τους

ειναι απλο φιλε. δεν ειναι θεμα paypal. ειναι θεμα capital controls. ΔΕΝ επιτρεπεται να φυγει ελληνικο κεφαλαιο απο Ελλαδα. απλα "ξεκλείδωσαν" καποιες συγκεκριμενες δυνατοτητες σημερα. οταν εσυ πας να πληρωσεις με paypal τα λεφτα σου φευγουν απο τον ελληνικο λογαριασμο, πανε σε καποια τραπεζα της paypal στο εξωτερικο και η paypal πληρωνει τον seller οπου βρισκεται. με απλα λογια, δε μπορεις να στειλεις λεφτα μεσω paypal ουτε σ αυτον που μενει στο απο κατω διαμερισμα.



#590   kotsoum

kotsoum

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα

Δημοσίευση 28/07/2015 - 23:26

Εκανα το αντιστοιχο που ειπες με stoiximan, και μου ειπαν οτι δεν μπορω να στειλω τα χρηματα στο neteller επειδη δεν εχω κανει καταθεση απο εκει! Ελπιζω να μην ισχυει και στο betshop κατι αντιστοιχο.

μην λεμε τα ιδια ρε παιδια το εχουν πει τοσες φορες:
 
1. λογαριασμο στο viva wallet (viva payments) (καλό είναι να χρεώσετε λίγο πάνω απο 50Ε γιατι έχει προμηθεια 1,9% κ το neteller ελαχιστη εξαργυρωση 50)
2. λογαριασμο στο betshop το οποιο δεχεται καταθεση απο viva wallet, πονταρετε το ποσο που βάλατε -ΠΡΟΣΟΧΗ μην το χασετε, κανετε επαληθευση στοιχειων απλα στελνοντας τους ταυτοτητα, κ ενα αποδ. κατοικιας στο verify@betshop.gr  και θα γραψτε ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ (ολα αυτα σ εμενα εγιναν το πολυ σε μια ώρα)
3. λογαριασμο neteller και εξαργυρωση απο το betshop σε neteller (γινεται αμεσα σε λιγες ωρες)
4. μεσα στο neteller δημιουργια εικονικης καρτας net+ (ειναι μια κανονικη mastercard χωρις συνδρομη)
5. απ το paypal κανετε add και μετα primary card την καινουργια εικονικη mastercard (το paypal θα κρατησει ενα τυπικο ποσο που θα το επιστρεψει με ενα 4ψηφιο νουμερο το οποιο θα το δειτε απο την κινηση της εικονικης σας καρτας στο neteller)
 
the end ! , αγοραζεις απο ebay κ απο ολα τα sites με mastercard



#591   apocon

apocon

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/07/2015 - 23:30

Αυτοι που κατα καιρους μας τρολαρουν "Εεε μολις εκανα αγορα στο app store με την ταδε καρτα", τι φαση???

For what its worth μονο το spotify με αφησε να χρεωσω.



#592   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 28/07/2015 - 23:30

Ναι ομως γιατι οπως λες ξεκλειδωσαν καποιες δυνατοτητες σημερα χωρις ουσια χωρις λογο για μενα ολοι φταινε και το capital control κι η paypal κι η apple κι ολοι μπορουσαν να πιεσουν καταστεσεις να πουν εχουμε πολλους πελατες απο ελλαδα τι γινεται να πιεσουμε ολοι οσο μπορουμε κι οπως μπορουμε αλλιως αυτο μπορει να κρατησει καιρο!!!του γερμανου η του αγγλου εχει περισσοτερη αξια απο το δικο μου το ευρω;;;εαν ναι τοτε γιατι παραμειναμε στο ευρω!!!εδω ειναι ενα μπαχαλο αλλοι δεν περνει την καρτα τους ουτε στην apple σε αλλους ναι αλλοι αγοραζουν απο paypal αλλοι οχι και κανεις αρμοδιος δεν εχει πει κατι πιο ουσιαστικο!!!τα μαγαζια να μπορουν ναδουλεψουν εμεις να κανουμε αυτο που θελουμε και γενικα να φτιαξουν τα πραγματα!!!λες και στελνουμε τα 200.000 € ευρω μια αγορα 1,99$ θελω να κανω και δεν μπορω
Rafael Nadal

#593   Georgered

Georgered

    iPH Addict

  • 600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 28/07/2015 - 23:33

ειναι απλο φιλε. δεν ειναι θεμα paypal. ειναι θεμα capital controls. ΔΕΝ επιτρεπεται να φυγει ελληνικο κεφαλαιο απο Ελλαδα. απλα "ξεκλείδωσαν" καποιες συγκεκριμενες δυνατοτητες σημερα. οταν εσυ πας να πληρωσεις με paypal τα λεφτα σου φευγουν απο τον ελληνικο λογαριασμο, πανε σε καποια τραπεζα της paypal στο εξωτερικο και η paypal πληρωνει τον seller οπου βρισκεται. με απλα λογια, δε μπορεις να στειλεις λεφτα μεσω paypal ουτε σ αυτον που μενει στο απο κατω διαμερισμα.


Και η money safe card που δεν είναι ελληνική γιατί δε δουλεύει με PayPal?

#594   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/07/2015 - 23:44

Δε μπορεις καποιος να στειλει ενα email στην paypal να γνωριζουμε κατι πιο συγκεκριμενο;;δεν ειμαστε κλεφτες λεφτα τους δινουμε εστω να μπορουμε μεσω email να στειλουμε email χρηματα στους προγραμματιστες να κανουμε κι εμεις κι αυτοι την δουλεια τους

Ειχα στειλει εγω και η απαντηση τους ηταν:



Hi its Brian here I have just picked up your replay to my mail .

With regards to what alternative ways to pay using your paypal account.

Like me explain our account holder in Greece as for this moment have still capital controls in place.

I have looked into giving you some alternative ways to use your account

However my other suggestion we be bound by the same rules that the Greek government have placed us under at this moment in time.

However I have taken note of your account and I will email mail you as soon as we are allowed offer our full service to our customer once again.

It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.

Yours sincerely,
Brian
PayPal

#595   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 28/07/2015 - 23:55

Ωραια αρα να παρω εγω σαν πελατης που θελω να αγορασω κατι απο το εξωτερικο αυτα που λενε για επενδυσεις κουραφεξαλα και για ολα φταει η ελληνικη κυβερνηση κι αφηνουν πραγματα στα κοντεινερ να σαπιζουν κι ο κοσμος δεν μπορει να κανει την δουλεια τους οπως θα επρεπε κι οπως θα ηθελε!!!!!!στα ιδια λοιπον μας ανοιξαν δυνατοτητα να κανουμε εγγραφη στην paypal χωρις να αγοραζουμε αυριο ετσι οπως το παμε θα μπορουμε να κανουμε αγορα μεχρι 0,10€ κι οσο παει θα αυξανει το οριο!!!πραγματικα οποιος ειναι αρμοδιος για ολο αυτο για οσα περναμε και σαν κοινονια και σαν λαος πρεπει να ντρεπεται για πολλους και διαφορους λογους κι αν ηταν να καταστραφουμε μπορουσαμε ηταν τοσο απλο αφου ομως αποφασησαν τον αλλο τον δυσκολο δρομο μετρα κτλ μπορουσαν πιο γρυγορα να φτιαξουν τα πραγματα μιας και ψηφιστηκαν στην ελληνικη βουλη!!!να ρε τους εδωσα κι ιδεα θα μαζευουμε τα 0,10 λεπτα την ημερα και οσες μερες δεν αγοραζουμε θα συμψιφηζονται και θα περνουμε αυτο που θελουμε σαν της συνταξεις ενα πραγμα 60€ την ημερα στο τελος της εβδομμαδας 420€χαχαχαχαχαχ

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 29/07/2015 - 00:00

Rafael Nadal

#596   JohnnyC

JohnnyC

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/07/2015 - 01:48

πριν 10 μερες περιπου ενας φιλος μου εκανε αγορα απο εξωτερικο στο ebay με αμερικανικη καρτα ομως.

πολυ χρησιμη πληροφορια σε ευχαριστουμε.



#597   JohnnyC

JohnnyC

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/07/2015 - 01:53

Και η money safe card που δεν είναι ελληνική γιατί δε δουλεύει με PayPal?

Εχει να κανει με την διευθυνση που δηλωσες οταν εφτιαξες την Moneysafe εγω εκανα 1 μονο αγορα μεσω paypal βαζοντας τα στοιχεια της καρτας μετα σαν βλακας για να μην βαζω τα στοιχεια αποφασισα να την κανω (την Moneysafe) verify στο paypal και μολις το εκανα αυτο παπαλα το paypal την κλειδωσε γιατι εχει διευθυνση ελλαδας. Ετσι τωρα χρησιμοποιω παντου τη Moneysafe απευθειας fuck paypal!!!



#598   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 29/07/2015 - 01:54

πριν 10 μερες περιπου ενας φιλος μου εκανε αγορα απο εξωτερικο στο ebay με αμερικανικη καρτα ομως.

Ε το προβλημα εμεις το εχουμε στο Ελλαδισταν να πουμε 



#599   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 29/07/2015 - 06:30

Εχει να κανει με την διευθυνση που δηλωσες οταν εφτιαξες την Moneysafe εγω εκανα 1 μονο αγορα μεσω paypal βαζοντας τα στοιχεια της καρτας μετα σαν βλακας για να μην βαζω τα στοιχεια αποφασισα να την κανω (την Moneysafe) verify στο paypal και μολις το εκανα αυτο παπαλα το paypal την κλειδωσε γιατι εχει διευθυνση ελλαδας. Ετσι τωρα χρησιμοποιω παντου τη Moneysafe απευθειας fuck paypal!!!

 

Δηλαδη αν φτιαξω την moneysafe με διευθυνση του κουμπαρου μου στο Λονδινο, ή αν του πω να μου φτιαξει μια προπληρωμενη καρτα γενικα απο αγγλικη τραπεζα δε θα εχω προβλημα, σωστα?



#600   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 29/07/2015 - 06:39

Ναι γιατί κάτι τέτοιο θα κάνω και γω με τη ξαδέρφη μου που λένει Λονδίνο.

Τελευταία επεξεργασία από: vkouk, 29/07/2015 - 06:43


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες