Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1096   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 16/08/2015 - 09:46

Απο δευτερα και μετα αφού ερθει το χρήμα θα χαλαρώσει πιο πολυ το πράγμα.
Υπομονή.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1097   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 16/08/2015 - 09:54

Απο δευτερα και μετα αφού ερθει το χρήμα θα χαλαρώσει πιο πολυ το πράγμα.
Υπομονή.

Από το στόμα σου!!! 

 

Εγώ πάντως έχω αγοράσει 2-3 σάκουςγια να κουβαλάω το χρήμα!!! :D  :lol:



#1098   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 16/08/2015 - 09:56

Ετσι θα γίνει πάλι απο τη στιγμή που έγινε η συμφωνία αν όχι με τη μια πολυ πιο σύντομα απο ότι λέγαμε.
Εγώ εχω κοντέινερ για την ακρίβεια

#1099   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 16/08/2015 - 11:27

παντως εγω με mastercart εθνικης ανανεωσα παλι το icloud που ειχε σταματησει και ενα προγραμματακι των 3 ε ,το δεχτηκε 



#1100   batjump

batjump

    iPH Contributor

  • 1.467 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/08/2015 - 18:37

λοιπον κυριοι Βρεθηκε η λυση

 

Εγω μετεφερα 150 ευρω απο χρεωστικη καρτα της eurobank παραθετω τον τροπο τον βρηκε ενας απο το Insomnia

 

http://www.insomnia....ls-paypal-ebay-αγορές-εξωτερικού/?p=54206878

 

 

και ατόφιο το ποστ του.

 

σε ευχαριστουμε @ akpe

 

biggrin.png

 

Αρχικά, χρειαζόμαστε μια δεύτερη διεύθυνση email (όχι αυτή που έχουμε στο PayPal) και στην οποία έχουμε πρόσβαση. Εγώ χρησιμοποίησα ένα παλιό gmail που είχα. Εννοείται χρειαζόμαστε και χρεωστική κάρτα που να έχει μέσα το υπόλοιπο που θέλουμε να μεταφέρουμε (προσωπικά δεν δοκίμασα με πιστωτική).
 
Μπαίνουμε στο PayPal, πηγαίνουμε εκεί που λέει Request Money (τρίτο tab στο πάνω μέρος), και μόλις ανοίξει πατάμε πάλι το εικονίδιο Request Money. Εκεί δίνουμε το δεύτερο email μας, το ποσό που θέλουμε, επιλέγουμε Services εκεί που λέει «Request payment for» (σε κάποιους δούλεψε μόνο επιλέγοντας Goods) και πατάμε Continue. 
 
Στην επόμενη σελίδα κάνουμε review την αίτηση, και απλά πατάμε το Request Money κάτω κάτω. Ουσιαστικά δηλαδή αυτό που έχουμε κάνει είναι να «ζητήσουμε» από τον εαυτό μας (!) το ποσό που θέλουμε! Πάμε παρακάτω.
 
Ανοίγουμε το δεύτερο email, αυτό στο οποίο στείλαμε την αίτηση δηλαδή, λογικά ήδη έχει έρθει το invoice. Πατάμε το Pay Now και στη σελίδα που ανοίγει πατάμε Continue. Στην επόμενη σελίδα -δεν- επιλέγουμε «Pay with my PayPal account» αλλά «Pay with my credit or debit card». Βάζουμε τα στοιχεία της κάρτας μας, εγώ διάλεξα διαφορετική κάρτα από αυτή που έχω συνδέσει με το PayPal, αν και κάποιοι δήλωσαν ότι δούλεψε ακόμα και όταν έβαλαν την ίδια. Πατάμε Review and Continue, περιμένουμε λίγο, και αν όλα πάνε καλά τα χρήματα άμεσα εμφανίζονται στο υπόλοιπο του PayPal!
 
Τη διαδικασία την έκανα προσωπικά με χρεωστική MasterCard Debit Εθνικής δύο φορές, μια χτές το βράδυ για δοκιμή (5 ευρώ) και άλλη μια μόλις τώρα (210 ευρώ) και δούλεψε αμέσως. Υπάρχουν αναφορές για επιτυχία με πιστωτική American Express της Alpha, χρεωστική Visa Eurobank, χρεωστική Πειραιώς, υπάρχουν όμως και αρκετές αναφορές αποτυχίας με τις ίδιες ακριβώς κάρτες. Σε περίπτωση που δεν δουλέψει την πρώτη φορά δοκιμάστε λίγο αργότερα, διαβάστε όμως και τη δεύτερη σημείωση πιο κάτω.
 
Σημειώσεις:
 
Έχετε υπόψιν σας πως για τη διαδικασία αυτή το PayPal χρεώνει fees. Συγκεκριμένα, χρεώνει το 3.4% του ποσού καθώς και €0.35 για κάθε αποστολή. Υπάρχουν ακόμα αναφορές ότι η τράπεζα κρατάει και προμήθεια €0.9, ακόμα και σε ανεπιτυχείς συναλλαγές (περισσότερα για αυτό παρακάτω). Ενδεικτικά, στα €5 μου έβαλε στο λογαριασμό μου €4.48, στα €210 μου έβαλε €202.51.
 
Από κάρτες Πειραιώς έχει αναφερθεί ότι η διαδικασία συχνά αποτυγχάνει, αλλά κάθε φορά ανεξαρτήρως επιτυχίας ή αποτυχίας αφαιρούνται από τον λογαριασμό περίπου €0.90. Αυτό ίσως συμβαίνει και σε άλλες κάρτες/τράπεζες. Για να επαναφέρετε στο λογαριασμό σας τα χρήματα αν η διαδικασία αποτύχει, πηγαίνετε στην κεντρική σελίδα του paypal, και στο κουτί my recent activity, βρείτε την αίτησή σας για χρήματα και κάντε cancel. Το ~1€ από κάθε αίτηση θα αποδεσμευτεί και θα γυρίσει στον τραπεζικό σας λογαριασμό.
 
Σε περίπτωση που έχετε υπόλοιπο σε ευρώ, αλλά δεν μπορείτε να πραγματοποιήσετε αγορές σε άλλο νόμισμα (π.χ. σε μερικά καταστήματα της Αγγλίας που λειτουργούν μόνο με λίρες), θα σας βγάλει λάθος σαν και αυτό «Please go to www.paypal.com to confirm your credit card before you complete this purchase». Αυτό συμβαίνει γιατί το υπόλοιπο σας είναι σε ευρώ, πρέπει πρώτα να το μετατρέψετε στο νόμισμα που θέλετε να κάνετε την αγορά (λίρες, δολάρια, κ.λπ.). Για να το κάνετε αυτό, ακολουθείτε τις εξής οδηγίες:
 
1) Log in to your PayPal account.
2) Click Profile at the top of the page.
3) Click My money, and then click Currencies.
4) Enter the amount you want to convert under the Currency Exchange column.
5) Choose the new currency.
6) Click Calculate to preview the conversion.
7) Click Review Exchange to see the conversion details.
B) Click Exchange Currency to confirm the transfer.
 
Υπάρχει -και- εκεί fee, εμένα η μετατροπή μου «έφαγε» περίπου 4 λίρες (είχα στο υπόλοιπο 144.κάτι αντί για 147.00), αλλά μετά η αγορά προχώρησε κανονικά.
 
Έχετε επίσης υπόψιν σας ότι όλες οι δοκιμές, από εμένα και από τα άλλα μέλη, έγιναν από χτές το απόγευμα. Κάποιοι κατάφεραν να πραγματοποιήσουν επιτυχώς παραγγελίες από FT, BG κ.λπ., όμως, υπάρχει πάντα η πιθανότητα από Δευτέρα αυτές οι παραγγελίες να φάνε άκυρο από τις τράπεζες. Οικονομολόγος δεν είμαι, το διάβασα ως πιθανότητα και απλά σας το μεταφέρω.
 
Τέλος, περί του «ηθικού» ή «νόμιμου» του θέματος, αναγνωρίζω ότι κάτι τέτοιο αποτελεί παράκαμψη ενός περιορισμού που μας έχει επιβληθεί (δικαίως ή αδίκως), για συγκεκριμένο λόγο. Από τη στιγμή όμως που υπάρχουν ήδη άλλοι νόμιμοι τρόποι να κάνει κάποιος το ίδιο πράγμα (η MoneySafeCard για παράδειγμα, ή η μεταφορά κεφαλαίων που ήδη υπάρχουν σε e-wallets, Neteller, Scrill κ.λπ.) δεν γνωρίζω, ως πολίτης, κατά πόσο η διαδικασία αυτή μπορεί να θεωρηθεί ανήθικη ή ακόμα και παράνομη. Σε κάθε περίπτωση, ακολουθείτε τη διαδικασία με δική σας ευθύνη.
 
Πάντως, μέλος εδώ έγραψε πως μίλησε με άτομο μέσα στην Εθνική και του είπε πως ουσιαστικά δεν υπάρχει πια μπλόκο στις συναλλαγές μεσω καρτών αλλά το πρόβλημα είναι τεχνικής φύσεως που δεν ειχαν αντιμετωπίσει ξανά και το λύνουν σταδιακά. «Σύντομα θα μπορούμε να κάνουμε ελεύθερα αγορες απο εξω, με μοναδικό περιορισμό το ημερήσιο πλαφόν καθε τράπεζας που θα διαρκέσει για αρκετό καιρό αλλά θα αυξάνεται σταδιακά».
 
Καλές αγορές, και βέβαια (χωρίς παρεξήγηση) αν είναι δυνατό να χρησιμοποιήσουμε τη διαδικασία αυτή με σύνεση wink.png

 

Credit: re4male και σε όσα μέλη απάντησαν αναφέροντας αποτυχία ή επιτυχία της διαδικασίας και τις όποιες λεπτομέρειες παραθέτω μαζικά εδώ.  wink.png

 

 

πηγη http://www.insomnia.gr

 

 

Υ.Γ.

 

Μην αρχισετε τα χαζα σχολια,

Οσοι με ξερουν γνωριζουν οτι οτι λεω ειναι 100% αληθεια παντα.


Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 19/08/2015 - 19:04


#1101   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/08/2015 - 19:02

"...μίλησε με άτομο μέσα στην Εθνική και του είπε πως ουσιαστικά δεν υπάρχει πια μπλόκο στις συναλλαγές μεσω καρτών..."

Αυτό ακριβώς μου είπαν και στην Πειραιώς.

#1102   skoupas

skoupas

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/08/2015 - 19:24

Καλησπέρα. Είμαι Ρώμη αυτές τις ημέρες. Μπορώ κάπως να φορτώσω από εδώ το λογαριασμό μου στο PayPal ? Ειδα ένα υποκατάστημα της deutsche bank θα μπω να ρωτήσω και πώς μπορώ να ανοίξω λογαριασμό.

#1103   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 16/08/2015 - 19:27

Οπως σας ειπα και εγω εχθές το βράδυ αγορασα ΠΡΟΪΟΝΤΑ μεσα απο το DHGate με American Express της Alpha Bank ορίστε και το μηνυμα της τράπεζας.

 

2mgpff6.jpg



#1104   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/08/2015 - 19:58

λοιπον κυριοι Βρεθηκε η λυση

 

Εγω μετεφερα 150 ευρω απο χρεωστικη καρτα της eurobank παραθετω τον τροπο τον βρηκε ενας απο το Insomnia

 

http://www.insomnia....ls-paypal-ebay-αγορές-εξωτερικού/?p=54206878

 

 

και ατόφιο το ποστ του.

 

σε ευχαριστουμε @ akpe

 

biggrin.png

 

Αρχικά, χρειαζόμαστε μια δεύτερη διεύθυνση email (όχι αυτή που έχουμε στο PayPal) και στην οποία έχουμε πρόσβαση. Εγώ χρησιμοποίησα ένα παλιό gmail που είχα. Εννοείται χρειαζόμαστε και χρεωστική κάρτα που να έχει μέσα το υπόλοιπο που θέλουμε να μεταφέρουμε (προσωπικά δεν δοκίμασα με πιστωτική).
 
Μπαίνουμε στο PayPal, πηγαίνουμε εκεί που λέει Request Money (τρίτο tab στο πάνω μέρος), και μόλις ανοίξει πατάμε πάλι το εικονίδιο Request Money. Εκεί δίνουμε το δεύτερο email μας, το ποσό που θέλουμε, επιλέγουμε Services εκεί που λέει «Request payment for» (σε κάποιους δούλεψε μόνο επιλέγοντας Goods) και πατάμε Continue. 
 
Στην επόμενη σελίδα κάνουμε review την αίτηση, και απλά πατάμε το Request Money κάτω κάτω. Ουσιαστικά δηλαδή αυτό που έχουμε κάνει είναι να «ζητήσουμε» από τον εαυτό μας (!) το ποσό που θέλουμε! Πάμε παρακάτω.
 
Ανοίγουμε το δεύτερο email, αυτό στο οποίο στείλαμε την αίτηση δηλαδή, λογικά ήδη έχει έρθει το invoice. Πατάμε το Pay Now και στη σελίδα που ανοίγει πατάμε Continue. Στην επόμενη σελίδα -δεν- επιλέγουμε «Pay with my PayPal account» αλλά «Pay with my credit or debit card». Βάζουμε τα στοιχεία της κάρτας μας, εγώ διάλεξα διαφορετική κάρτα από αυτή που έχω συνδέσει με το PayPal, αν και κάποιοι δήλωσαν ότι δούλεψε ακόμα και όταν έβαλαν την ίδια. Πατάμε Review and Continue, περιμένουμε λίγο, και αν όλα πάνε καλά τα χρήματα άμεσα εμφανίζονται στο υπόλοιπο του PayPal!
 
Τη διαδικασία την έκανα προσωπικά με χρεωστική MasterCard Debit Εθνικής δύο φορές, μια χτές το βράδυ για δοκιμή (5 ευρώ) και άλλη μια μόλις τώρα (210 ευρώ) και δούλεψε αμέσως. Υπάρχουν αναφορές για επιτυχία με πιστωτική American Express της Alpha, χρεωστική Visa Eurobank, χρεωστική Πειραιώς, υπάρχουν όμως και αρκετές αναφορές αποτυχίας με τις ίδιες ακριβώς κάρτες. Σε περίπτωση που δεν δουλέψει την πρώτη φορά δοκιμάστε λίγο αργότερα, διαβάστε όμως και τη δεύτερη σημείωση πιο κάτω.
 
Σημειώσεις:
 
Έχετε υπόψιν σας πως για τη διαδικασία αυτή το PayPal χρεώνει fees. Συγκεκριμένα, χρεώνει το 3.4% του ποσού καθώς και €0.35 για κάθε αποστολή. Υπάρχουν ακόμα αναφορές ότι η τράπεζα κρατάει και προμήθεια €0.9, ακόμα και σε ανεπιτυχείς συναλλαγές (περισσότερα για αυτό παρακάτω). Ενδεικτικά, στα €5 μου έβαλε στο λογαριασμό μου €4.48, στα €210 μου έβαλε €202.51.
 
Από κάρτες Πειραιώς έχει αναφερθεί ότι η διαδικασία συχνά αποτυγχάνει, αλλά κάθε φορά ανεξαρτήρως επιτυχίας ή αποτυχίας αφαιρούνται από τον λογαριασμό περίπου €0.90. Αυτό ίσως συμβαίνει και σε άλλες κάρτες/τράπεζες. Για να επαναφέρετε στο λογαριασμό σας τα χρήματα αν η διαδικασία αποτύχει, πηγαίνετε στην κεντρική σελίδα του paypal, και στο κουτί my recent activity, βρείτε την αίτησή σας για χρήματα και κάντε cancel. Το ~1€ από κάθε αίτηση θα αποδεσμευτεί και θα γυρίσει στον τραπεζικό σας λογαριασμό.
 
Σε περίπτωση που έχετε υπόλοιπο σε ευρώ, αλλά δεν μπορείτε να πραγματοποιήσετε αγορές σε άλλο νόμισμα (π.χ. σε μερικά καταστήματα της Αγγλίας που λειτουργούν μόνο με λίρες), θα σας βγάλει λάθος σαν και αυτό «Please go to www.paypal.com to confirm your credit card before you complete this purchase». Αυτό συμβαίνει γιατί το υπόλοιπο σας είναι σε ευρώ, πρέπει πρώτα να το μετατρέψετε στο νόμισμα που θέλετε να κάνετε την αγορά (λίρες, δολάρια, κ.λπ.). Για να το κάνετε αυτό, ακολουθείτε τις εξής οδηγίες:
 
1) Log in to your PayPal account.
2) Click Profile at the top of the page.
3) Click My money, and then click Currencies.
4) Enter the amount you want to convert under the Currency Exchange column.
5) Choose the new currency.
6) Click Calculate to preview the conversion.
7) Click Review Exchange to see the conversion details.
B) Click Exchange Currency to confirm the transfer.
 
Υπάρχει -και- εκεί fee, εμένα η μετατροπή μου «έφαγε» περίπου 4 λίρες (είχα στο υπόλοιπο 144.κάτι αντί για 147.00), αλλά μετά η αγορά προχώρησε κανονικά.
 
Έχετε επίσης υπόψιν σας ότι όλες οι δοκιμές, από εμένα και από τα άλλα μέλη, έγιναν από χτές το απόγευμα. Κάποιοι κατάφεραν να πραγματοποιήσουν επιτυχώς παραγγελίες από FT, BG κ.λπ., όμως, υπάρχει πάντα η πιθανότητα από Δευτέρα αυτές οι παραγγελίες να φάνε άκυρο από τις τράπεζες. Οικονομολόγος δεν είμαι, το διάβασα ως πιθανότητα και απλά σας το μεταφέρω.
 
Τέλος, περί του «ηθικού» ή «νόμιμου» του θέματος, αναγνωρίζω ότι κάτι τέτοιο αποτελεί παράκαμψη ενός περιορισμού που μας έχει επιβληθεί (δικαίως ή αδίκως), για συγκεκριμένο λόγο. Από τη στιγμή όμως που υπάρχουν ήδη άλλοι νόμιμοι τρόποι να κάνει κάποιος το ίδιο πράγμα (η MoneySafeCard για παράδειγμα, ή η μεταφορά κεφαλαίων που ήδη υπάρχουν σε e-wallets, Neteller, Scrill κ.λπ.) δεν γνωρίζω, ως πολίτης, κατά πόσο η διαδικασία αυτή μπορεί να θεωρηθεί ανήθικη ή ακόμα και παράνομη. Σε κάθε περίπτωση, ακολουθείτε τη διαδικασία με δική σας ευθύνη.
 
Πάντως, μέλος εδώ έγραψε πως μίλησε με άτομο μέσα στην Εθνική και του είπε πως ουσιαστικά δεν υπάρχει πια μπλόκο στις συναλλαγές μεσω καρτών αλλά το πρόβλημα είναι τεχνικής φύσεως που δεν ειχαν αντιμετωπίσει ξανά και το λύνουν σταδιακά. «Σύντομα θα μπορούμε να κάνουμε ελεύθερα αγορες απο εξω, με μοναδικό περιορισμό το ημερήσιο πλαφόν καθε τράπεζας που θα διαρκέσει για αρκετό καιρό αλλά θα αυξάνεται σταδιακά».
 
Καλές αγορές, και βέβαια (χωρίς παρεξήγηση) αν είναι δυνατό να χρησιμοποιήσουμε τη διαδικασία αυτή με σύνεση wink.png

 

Credit: re4male και σε όσα μέλη απάντησαν αναφέροντας αποτυχία ή επιτυχία της διαδικασίας και τις όποιες λεπτομέρειες παραθέτω μαζικά εδώ.  wink.png

 

 

πηγη http://www.insomnia.gr

 

 

Υ.Γ.

 

Μην αρχισετε τα χαζα σχολια,

Οσοι με ξερουν γνωριζουν οτι οτι λεω ειναι 100% αληθεια παντα.

 

Μόλις το δοκίμασα και μετέφερα επιτυχώς 40 ευρώ στο balance μου (38,29) μετά τις κρατήσεις. Και μάλιστα χρησιμοποίησα την ίδια κάρτα (χρεωστική Εθνικής mastercard) που έχω στο paypal. Διαδικασία συνολικά 5 λεπτά.


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#1105   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/08/2015 - 20:02

Μόλις το δοκίμασα και μετέφερα επιτυχώς 40 ευρώ στο balance μου (38,29) μετά τις κρατήσεις. Και μάλιστα χρησιμοποίησα την ίδια κάρτα (χρεωστική Εθνικής mastercard) που έχω στο paypal. Διαδικασία συνολικά 5 λεπτά.


Έχει δοκιμάσει κανείς με Πειραιώς παιδιά; (ή eurobank)

#1106   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/08/2015 - 20:15

τελικά το πρόβλημα με το cydia είναι το εξής:

 

Σαν προεπιλογή το paypal έχει τρόπο πληρωμής πρώτα να δοκιμάζει από το balance και μετά με σειρά προτεραιότητας από λογαριασμό μετά πιστωτική μετά χρεωστική.

 

Στο cydia λοιπόν δεν σου δίνει την επιλογή από που να κάνεις την πληρωμή και αν δεν έχεις στο balance σου βγάζει error και τέλος.

 

μετά από τόσες μέρες που κάνω αποτυχημένες προσπάθειες να αγοράσω από cydia, μόλις έβαλα χρήματα στο balance (με τον τρόπο που αναφέρετε πιο πάνω) όλα καλά και έκανα τις αγορές μου μια χαρά.

 

μεγάλο πρόβλημα βέβαια γιατί θα πρέπει να τσεκάρω κάθε φορά αν έχω λεφτά πρέπει ο μούσιας να κάνει κάτι γιαυτό.


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#1107   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/08/2015 - 20:27

Παιδιά τα κατάφερα! Με prepaid card της Πειραιώς! Μετέφερα 20€ στο PayPal. Γιατί όμως αυτά δεν πήγαν στο balance αλλά φαίνονται σαν πληρωμή; Με αυτά τώρα μπορώ να κάνω αγορά από το ebay;

#1108   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/08/2015 - 20:29

Κι εγω το εκνα,απλα δεν το εκανα με request money,αλλα κατευθειαν απο το δευτερο mail εκανα send money με την χρεωστικη μου Eurobank και ολα καλα!

#1109   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/08/2015 - 20:30

Και στα καπακια tweak cydia,ολα καλα!

#1110   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/08/2015 - 20:31

Και στα καπακια tweak cydia,ολα καλα!

Με PayPal;
Εμένα πάντως πάλι δεν με αφήνει να κάνω αγορά. Πρέπει να κάνω κάτι; Να τα μεταφέρω στο balance;

Τελευταία επεξεργασία από: Aster, 16/08/2015 - 20:37


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες