Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Στοπ σε αγορές με Ελληνικές κάρτες και Paypal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1396   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/08/2015 - 18:09

Δεν ειπα ποτε να βαλετε 50ευρα αβαβα, εγω με αυτο πορευομαι και με βολευει, τωρα τα υπολοιπα ο καθενας οπως βολευεται μαγκες, δεν εχουμε ολοι την ιδια τσεπη.



χαχαχαχα οχι οτι θα εχανες την ευκαιρια εσυ! 3,45 οντως!

Δ μου ξεφεύγει τιποτα εμενα χαχα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1397   islascanarias

islascanarias

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/08/2015 - 21:29

Καλα καλησπερα ουτε με neteller παιζει.Εφτιαξα λογαριασμο και μου ριχνει ακυρα οταν παω να τη φορτωσω .Ενα 50αρι παω να βαλω,προσπαθησα 3 φορες,3 φορες ακυρα.

και μενα το ιδιο με alpha bank καρτες credit αλλα και debit.



#1398   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 23/08/2015 - 07:38

Παιδιά σε όσους δεν δέχετε τις κάρτες το PayPal.... Μπορείτε να βγάλετε prepaid Πειραιώς δοκιμασμένη 100% ....

#1399   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 23/08/2015 - 10:35

Πλεον δέχεται φίλε μου κ άλλες αλλα όταν πας στο ταμείο τρως μπλοκ...
Εγω πέρασα τρεις μέχρι στιγμής (παλιά δεν δεχόταν καμία) αλλα όταν πατάω αγορά στο eBay δεν θελει!!!!

#1400   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/08/2015 - 10:56

Να ρωτήσω κάτι για την bet365. Έκανα κατάθεση δοκιμαστικά 10 ευρώ με τη viva πριν 3-4 μερες και έπαιξα κανα δυο χαζά στοιχηματάκια και τα έκανα 50. Σκέφτηκα τώρα παλι δοκιμαστικα να βγάλω 10 ευρώ για να δω πως βγαίνουν αλλα βλέπω κάτι διαδικασίες για εμβάσματα, να περάσω στοιχεία τράπεζας, λογαριασμού μου κλπ κλπ. Παλιά έκανα ανάληψη και τα περναγε κατευθείαν στη χρεωστική που είχα συνδεδεμένη. Αυτο που μου ζητάει τώρα ειναι απλό; Κρατάει κάποια προμήθεια; Μήπως υπαρχει κάποιο όριο στον αριθμό των αναλήψεων που μπορω να κανω; Ειναι κάτι που πρεπει να ξερω;

#1401   Tommyh

Tommyh

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/08/2015 - 11:28

Ενώ έχω στείλει λεφτά στο PayPal balance με τον γνωστό τροπο και ενώ έχω κάνει δυο αγορές χθες από δυο ξένα Eshop όταν πήγα στο eBay και έκανα αγορές από δυο διαφορετικούς πωλητές δεν με άφησε να ολοκληρώσω την αγορά με PayPal (έχω βγάλει και την πιστωτική από μέσα),έχει συμβεί και σε άλλους και γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω γιατί λεφτά στο balance υπάρχουν και μπορώ να αγοράσω από Eshop μόνο στο eBay συμβαίνει αυτό.

#1402   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 23/08/2015 - 11:31

Ενώ έχω στείλει λεφτά στο PayPal balance με τον γνωστό τροπο και ενώ έχω κάνει δυο αγορές χθες από δυο ξένα Eshop όταν πήγα στο eBay και έκανα αγορές από δυο διαφορετικούς πωλητές δεν με άφησε να ολοκληρώσω την αγορά με PayPal (έχω βγάλει και την πιστωτική από μέσα),έχει συμβεί και σε άλλους και γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω γιατί λεφτά στο balance υπάρχουν και μπορώ να αγοράσω από Eshop μόνο στο eBay συμβαίνει αυτό.

εγω προσπαθω και δεν καταλαβαινω που κανω λαθος!!!μου ερχεται το email κανονικα οταν ομως παταω pay now δεν με βγαζει στη σελιδα να βαλω καποια καρτα να περασω τα λεφτα!!!οποτε τα χρηματα ειναι στον αερα κι απο την σελιδα του paypal μονο cancel μπορω να πατησω
Rafael Nadal

#1403   villy

villy

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/08/2015 - 12:38

Παιδιά σε όσους δεν δέχετε τις κάρτες το PayPal.... Μπορείτε να βγάλετε prepaid Πειραιώς δοκιμασμένη 100% ....

Πας τράπεζα για αυτήν την καρτα;

#1404   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/08/2015 - 12:43

Να ρωτήσω κάτι για την bet365. Έκανα κατάθεση δοκιμαστικά 10 ευρώ με τη viva πριν 3-4 μερες και έπαιξα κανα δυο χαζά στοιχηματάκια και τα έκανα 50. Σκέφτηκα τώρα παλι δοκιμαστικα να βγάλω 10 ευρώ για να δω πως βγαίνουν αλλα βλέπω κάτι διαδικασίες για εμβάσματα, να περάσω στοιχεία τράπεζας, λογαριασμού μου κλπ κλπ. Παλιά έκανα ανάληψη και τα περναγε κατευθείαν στη χρεωστική που είχα συνδεδεμένη. Αυτο που μου ζητάει τώρα ειναι απλό; Κρατάει κάποια προμήθεια; Μήπως υπαρχει κάποιο όριο στον αριθμό των αναλήψεων που μπορω να κανω; Ειναι κάτι που πρεπει να ξερω;

Δε κραταει προμηθεια,απλα βασει νομου για στοιχηματικα παιχνιδια,παλια ιστορια,πρεπει να τους στειλεις καποια χαρτια για να καμνεις αναληψη.Μια φορα μου φαινεται στα ζητουν,φωτοτυπια ταυτοτητας,καποια αποδειξη....αυτα που ζητανε πλεον ολες οι εταιριες

#1405   nikos5424

nikos5424

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 23/08/2015 - 13:02

Εχω prepaid mastercard και visa (πειραιως και οι δυο ) γινετε να παραγγειλω με καποιον τροπο απο ebay?
Ζητω συγγνωμη αν εχει απαντηθει νωριτερα αλλα δεν ειναι ευκολο να δω τις προηγουμενες σελιδες λογω ελλειψης χρονου.Αν μποορει κανενας να απαντησει...



#1406   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 23/08/2015 - 19:04

Με κάρτα alpha bank για ebay κλπ κάποιος έχει δοκιμάσει??

#1407   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/08/2015 - 19:21

Να διευκρηνησω λιγο πως το κανω με το Neteller.

 

Ειναι πολυ απλο, εφτιαξα ενα λογαριασμο εκει, δωρεαν, μετεφερα το ελαχιστο ποσο των 3.45 Ευρω για να κανω την επαληθευση στοιχειων.

 

Εγινα Verified User, που σημαινει αρση των limits, οπως στο paypal δηλαδη.

 

ΔΕΝ μεταφερω απο τον λογαριασμο μου 50 με την μια, 5, 10, 15 and so on... αν εχετε καποιο συγκενικο προσωπο μπορειτε να του ζητησετε να κανει και αυτος εναν λογαριασμο και την ιδια διαδικασια.

 

Ετσι με αυτον τον τροπο, μεταφερει και εκεινος/η προς Neteller δωρεαν απο τον τραπεζικο του λογαριασμο (μπορειτε του στειλετε εσεις προτιστως μεσω web banking πχ, και μετα μπορει να σας μεταφερει αυτο το ποσο με αποστολη απο Neteller προς Neteller account, που ειναι επισης δωρεαν και instant.

 

Oταν μεταφερετε χρηματα απο τον τραπεζικο σας λογαριασμο προς Neteller ειναι δωρεαν η μεταφορα, μπορειτε να το κανετε επισης με paypal, paysafecard και αλλες υπηρεσιες με καποιο fee.

 

Και οριστε, μαζευετε τα λεφτα στο Neteller, αφου ειστε πλεον verified(Επαληθευμενος χρηστης), εχετε την Virtual Mastercard στην διαθεση σας για αγορες online, μπορειτε να την βαλετε ανετα στο Paypal account σας, και θα χρεωνεται το balance που εχετε στο Neteller.

 

Ειναι τοσο απλο, διαβασα για κατι μεταφορες 50, 100, εγω δεν ειπα ποτε οτι κατι τετοιο λειτουρργει εφοσον εχουμε capital controls, μην μπερδευομαστε, λιγη εξυπναδα θελει οπως εκαναν τοσοι και τοσοι 12 παρα να βγαζουν πχ 60 και μετα αλλα 60 περασμενη 12, τροπο θελει οχι κοπο.

 

Η Virtual Mastercard δεν ειναι ελληνικη, οποτε οτι αγορες κανετε online και εφοσον εχετε χρηματα μεσα στο Neteller account σας δεν επηρεαζεται απο το που ειστε. Τουλαχιστον εγω δεν συναντησα καποιο προβλημα, ουτε καν σε εγχωριο online supermarket που ψωνισα online με την συγκεκρημενη καρτουλα.


Τελευταία επεξεργασία από: thanosdk, 23/08/2015 - 19:26


#1408   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/08/2015 - 20:21

Να ρωτηςω εγω τώρα αφελέστατα .....

Τι διαφορά έχει η neteller απο την viva wallet ;
Πέρα απο τις χρεώσεις , που τις βρήκα , υπάρχει κάτι άλλο ;

Και οι δυο εταιρίες του εξωτερικού δεν ειναι ;

Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 23/08/2015 - 20:22


#1409   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 23/08/2015 - 20:31

Με κάρτα alpha bank για ebay κλπ κάποιος έχει δοκιμάσει??

καμιά ελπίδα!!!! forget it



#1410   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 23/08/2015 - 21:07

Παιδια να ρωτησω. Θελω να αγορασω ενα mi4 απο vickmall μεσω paypal (εχω δηλωμενη prepaid MASTERCARD ΠΕΙΡΑΙΩΣ). Τρωω ακυρο;

Τελευταία επεξεργασία από: pinturicchio, 23/08/2015 - 21:08


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες