Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

windows 10 εντυπωσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/08/2015 - 18:04

(Customer Service and Support): 801 500 3000 (χρέωση τοπικής κλήσης) (local charge) or +30 211 1206 500 (κλήση από κινητό τηλέφωνο) (calling from mobile device)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   discovery96

discovery96

    iPH Enthousiast

  • 368 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 12/08/2015 - 19:18

Εβαλα στα τρια pc που εχω τα  win 10 pro με το δωρεαν upgrade απο Microsoft update

τα δοκιμαζα επι μια εβδομαδα

τα lag τους μου εσπασαν τα νευρα και στους τρεις επεξεργαστες

που τα δουλεψα

τα ξαναγυρισα στα 7 ultimate και ολα οπως πριν χωρις προβληματα

 

τα win 10

για εμενα εχουν τις ιδιες παιδικες αρρωστιες με τα win 8.0 & win 8.1

τα win 7  ειναι πολυ μα πολυ πιο σταθερα



#18   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2015 - 22:52

Λοιπόν τα δοκίμασα. Μεταφορά από windows 8.1 σε 10. Έπειτα δοκίμασα καθαρή εγκατάσταση ωστόσο έβλεπα bugs με την κάρτα γραφικών έχω ένα dell i7 4510u . Εν κατακλείδι γύρισα στα 8.1 και δουλεύει τέλεια χωρίς να έχω κανένα παράπονο. Διαβάζοντας τα σχόλια σχετικά με τον έλεγχο της nsa εννοώ microsoft  θα παραμείνω στα 8.1 . Εξάλλου απο τα 8.1 για έναν χρόνο μπορείς να πας στα 10 ενώ από τα 10 στα 8.1 μετά απο 30 μέρες δεν υπάρχει γυρισμός.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 16/08/2015 - 22:57


#19   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2015 - 10:56

Παιδια καμια εφαρμογή να κατεβαζω ξένα mp3 σε καλή ποιότητα?δεν θέλω από YouTube μετατροπή.στο store του κινητού έχει καλή εφαρμογή που βρίσκει τα πάντα αλλα δεν την υποστηρίζει το store για desktop

Sent from mTalk

RF forever


#20   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 17/11/2015 - 11:06

Καλημέρα μας!!
Ένα θεματάκι αντιμετωπίζω...

Ενώ συνδέω ένα σετ wireless desktop στο υπολογιστή με τα windows 10,δεν το αναγνωρίζει!

Προσπάθησα να κατεβάσω drivers αλλά και πάλι τίποτα!

Κάποια λύση-πρόταση;

Επειδή είναι παλιό το topic φαντάζομαι θα το έχεις λύσει το θέμα σου...

Γενικά τα Win 10 το έχουν αυτό το πρόβλημα (εγω το αντιμετώπισα και μαλιστα με Microsoft wireless desktop 700 !) και η λύση φαίνεται στα παρακατω links:

 

http://www.tenforums...-working-2.html

 

http://answers.micro...b6-d3788ee2d97a


Τελευταία επεξεργασία από: stark, 17/11/2015 - 11:13


#21   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 17/11/2015 - 11:13

Κατά τ'άλλα, αν και φανατικός των Win 7, αρχικά με μεγάλη άρνηση να τα αφήσω, έκανα το βήμα πριν έναν μήνα, σε PC σχετικά παλιό (έχω τον πρώτο i5 που είχε κυκλοφορήσει - παλιό socket) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Φανταστείτε ότι έχω παλιά motherboard, παλιά (επαγγελματική) κάρτα ήχου, ΚΑΙ τα δύο χωρίς drivers για win 10 (!), και παρόλα αυτά, μια χαρά κάθισαν πάνω τους τα 10άρια, (έκανα upgrade από win 7 64 bit) και δεν έχω θέματα. Σε μένα είναι ελαφρώς πιο γρήγορα από τα Win 7 64 bit και έτη φωτός πιο γρήγορα από τα Win 7 32 bit που είχα μέχρι πριν λίγους μήνες. Και το interface πολύ καλύτερο - το αντίστοιχο των Win 8 + Win 8.1 πάντα με εκνεύριζε.



#22   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 18/11/2015 - 09:04

Αν έκανες Upgrade και τα πέρασες φρόντισε σύντομα να τα περάσεις και με κανονικό format / install για να μην έχεις περίεργα προβλήματα. Άλλωστε είναι πλέον δηλωμένα στο pc σου οπότε τα βάζεις Free



#23   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 18/11/2015 - 10:09

Αν έκανες Upgrade και τα πέρασες φρόντισε σύντομα να τα περάσεις και με κανονικό format / install για να μην έχεις περίεργα προβλήματα. Άλλωστε είναι πλέον δηλωμένα στο pc σου οπότε τα βάζεις Free

Το χω στο νου μου να το κανω καποια στιγμή αυτό, αλλα οχι ακομα. Να διευκρινίσω οτι εγω ειχα πρωτα Win 7 32 Bit. Πριν βαλω τα Win 10 εκανα clean install τα Win 7 64 Bit, εγκατεστησα ορισμενα βασικα προγραμματα και μετα απο λιγες μέρες εκανα το upgrade σε Win 10 64 bit. Οπότε ακριβως επειδη το upgrade ηταν απο "καθαρα" windows 7 (ολιγων ημερων) προς το παρον δεν εχω αντιμετωπισει προβληματα. 

 

p.s. το upgrade απο win 7 εγινε και για ακομα εναν σημαντικο λογο. Drivers για την καρτα ηχου μου (ακριβη / επαγγελματικη) δεν υπαρχουν για win 10. Επίσης ένα προγραμμα που χρησιμοποιώ για web radio streaming δεν παιζει σε win 10 οποτε αν εκανα clean install πιθανως θα ειχα θεματα εκει. Οσοι ειχαν κανει clean install win 10 δεν μπορουσαν να το εγκαταστησουν... Σε μενα λογω του upgrade απο win 10 τρεχει κανονικα :)


Τελευταία επεξεργασία από: stark, 18/11/2015 - 10:13





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες