Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

επιστροφή χρημάτων από ebay


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 12/08/2015 - 11:43

καλημέρα παιδιά...!! έκανα μια παραγγελια από ebay με neteller κατευθείαν στο ebay με ένα ποσο στα 3.99$

 

βασικά ήθελα να δοκιμάσω αν γίνετε η παραγγελια οποτε βρήκα ένα usb stick απο κινα με free ebay free shipping  και είπα κάτσε να δοκιμάσω να παραγγείλω αυτό.. καταχωρήθηκε λοιπόν η παραγγελια κανονικά...! και μετά έστειλα αίτηση για ακύρωση.. μου ήρθε σήμερα πριν 2 ώρες ένα email ότι ακυρώθηκε και πως επιστράφηκαν τα χρήματα.. μπαίνω στον λογαριασμό μου στο paypal να δω αν επιστράφηκε το ποσο αλλα τίποτα... μετά μπήκα στο neteller πάλι τπτ.. είδα και στην moneysafe τπτ και εκεί..  :/

 

αυτά που αναφέρει στο ebay είναι τα παρακάτω μετά την ακύρωση τις παραγγελίας μου

 

The seller canceled your order.

 

Subtotal: $3.99 

Refund: -$3.99

 

order total:

$0.00

 

 

 

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/08/2015 - 20:45

Υπομονή

#3   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 13/08/2015 - 12:00

Υπομονή

ποσο ακομα? 

 

εστειλα και μνμ και μου ειπε πως τα εχει κανει refund τα χρηματα... 



#4   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 13/08/2015 - 13:33

και κατι μου λεει πως τα χρηματα δεν θα τα παρω....



#5   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/08/2015 - 14:04

Και ΕΣΥ ρε φιλε για να τσεκάρεις αν μπορείς να κανείς αγορά αγοράζεις κάτι που δε θες και μετά ζητάς ακύρωση? τι λογική είναι αυτή...γιατί δε πήρες τουλάχιστον κάτι που όντως χρειάζεσαι ? άντε τώρα να βγάλεις άκρη...

#6   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 13/08/2015 - 15:01

Και ΕΣΥ ρε φιλε για να τσεκάρεις αν μπορείς να κανείς αγορά αγοράζεις κάτι που δε θες και μετά ζητάς ακύρωση? τι λογική είναι αυτή...γιατί δε πήρες τουλάχιστον κάτι που όντως χρειάζεσαι ? άντε τώρα να βγάλεις άκρη...

ναι ρε φιλε άλλη φορα θα τσεκάρω τι αγοράζω... και θα σου στέλνω pm. αν μπορώ να το αγοράσω πριν ακόμα το αγοράσω...

 

έστειλα μήνυμα και μου είπε πως τα λεφτά τα έστειλε... αλλα ακόμα δεν ήρθε τπτ... ίσος να χρειάζεται κάποιες μέρες... ίσος δεν τα πάρω ποτε... μέχρι και το ebay το ίδιο μου είχε κρατήσει προμήθεια όταν έκανα τον λογαριασμό 4 euro τα οποια δεν τα επέστρεψε ποτε...



#7   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/08/2015 - 15:44

Το χει η μοίρα σου να χάνεις λεφτά φαίνεται.

#8   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 13/08/2015 - 15:48

ναι ρε φιλε άλλη φορα θα τσεκάρω τι αγοράζω... και θα σου στέλνω pm. αν μπορώ να το αγοράσω πριν ακόμα το αγοράσω...

έστειλα μήνυμα και μου είπε πως τα λεφτά τα έστειλε... αλλα ακόμα δεν ήρθε τπτ... ίσος να χρειάζεται κάποιες μέρες... ίσος δεν τα πάρω ποτε... μέχρι και το ebay το ίδιο μου είχε κρατήσει προμήθεια όταν έκανα τον λογαριασμό 4 euro τα οποια δεν τα επέστρεψε ποτε...


Τι προμήθεια είναι αυτή και καλά που σου κράτησε το eBay για να ανοίξεις τον λογαριασμό; Πρώτη φορά το ακούω αυτό.. Το PayPal συνήθως κάνει μια πολύ μικρή χρέωση 1-1.50 ευρώ για να πιστοποιήσει ότι είσαι ο κάτοχος της κάρτας και του λογαριασμού που δηλώνεις. Αλλά τα επιστρέφει αμέσως.

#9   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 13/08/2015 - 15:58

Τι προμήθεια είναι αυτή και καλά που σου κράτησε το eBay για να ανοίξεις τον λογαριασμό; Πρώτη φορά το ακούω αυτό.. Το PayPal συνήθως κάνει μια πολύ μικρή χρέωση 1-1.50 ευρώ για να πιστοποιήσει ότι είσαι ο κάτοχος της κάρτας και του λογαριασμού που δηλώνεις. Αλλά τα επιστρέφει αμέσως.

Hola!! ούρρρς..! sorry φιλε το πολυ οταν το κανεις λίγο παραπάνω μου φαίνεται εδώ με τις ρακες... στην κρήτη καταλαβαίνεις... είναι το λιγότερο λάθος που έκανα... το ebay ήθελα να πω...! ναι η διαφορα είναι ότι σε εμενα κράτησε 4 euro.. τα οποια δεν τα πήρα και ούτε πρόκειται να τα πάρω apo to paypal

 

προμηθεια baby....   -_-

 

εγώ ποτε θα πάρω τα λεφτά μου τώρα την επιστροφή?? μα μου λέει η τύπισσα που είναι από την ιταλία η Σαύρα έτσι την λένε μην παρεξηγηθώ.. πως μου τα έστειλε τα χρήματα....!

 

posinglizards3.jpg


Τελευταία επεξεργασία από: omorfonios, 13/08/2015 - 16:06


#10   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 14/08/2015 - 21:30

όλα ok τα λεφτά μου τα έστειλε...!!! :P






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες