Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple TV 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
33 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   karanast

karanast

    iPH Enthousiast

  • 436 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 31/08/2015 - 12:15

Με ενα jb iphone ή ipad και ενα apple tv μπορεις να παιξεις παιχνιδια στην τηλεοραση, ακομα και με το χειριστηριο του ps3 ή ps4, ή μπορεις να παρακολουθησεις ο,τι θελεις με το kodi. Άρα κατι κανει αυτος ο διαβολος...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/08/2015 - 13:56

Το μόνο θετικό είναι αυτό που είπες για office σουίτα! Όλα τα αλλά όπως προείπα στα δίνουν πλέον οι next-gen κονσόλες.. Μάλιστα το ps4 (δεν ξέρω για Xbox) μπήκε το spotify όποτε κάνουν/κάνει και αυτό..

Υπαρχουν και οι κονσολες του ανταγωνισμου αλλα στοιχιζουν τα διπλα λεφτα...


#18   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 31/08/2015 - 14:46

Υπαρχουν και οι κονσολες του ανταγωνισμου αλλα στοιχιζουν τα διπλα λεφτα...

Όπως λέει το αθρο η τιμή εκτιμάτε στα 150 με 200 δολάρια, εδώ σίγουρα κάτι παραπάνω...
νεο Xbox 300, νεο ps4 360...

Ναι παραπάνω άλλα κάνουν όλα όσα μπορεί να κάνει το TV (εδώ πάντα!) και παίζουν και όλα τα τελευταία παιχνίδια.. που κατά την γνώμη μου είναι κλάσης ανώτερα από τα mobile.. (με εξαιρέσεις πάντα!)



#19   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2015 - 14:51

Θα είναι και η βάση του home kit με απομακρυσμένο έλεγχο των συμβατών συσκευών από το iPhone - iPad αλλά και μέσω Siri

#20   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 31/08/2015 - 15:41

Πάντως για το 3 δεν υπάρχει καμία αξία να το πάρει κάποιος εκτος του mirroring...
Τωρα οποίος εχει το 2 που δέχεσαι jb ειναι ένας media player πολλών δυνατοτήτων που εχει περιορισμό τα 720p...
Στην αγορά κυκλοφορούν δεκάδες media players με απίστευτες δυνατότητες...ποιος ο λόγος να προβεί στην αγορά ενός εκ των δυο μονο η apple το ξερει....
Πάμε στην νέα γενιά...Apple TV 4....
Αν εχει ολα αυτά που λένε πίστεψε με θα πέσουν πάνω τα κοράκια κ θα εχουμε jailbreak σε χρόνο μηδέν....άρα κ άπειρες δυνατότητες...
Εγω δηλώνω παρόν στην αγορά του εφόσον το crash test αφήσει θετικά αποτελέσματα αλλα να πάρω ενα media player 150€ για να κανω mirroring ε δεν νομίζω!!!

#21   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 31/08/2015 - 16:08

Πάντως για το 3 δεν υπάρχει καμία αξία να το πάρει κάποιος εκτος του mirroring...
Τωρα οποίος εχει το 2 που δέχεσαι jb ειναι ένας media player πολλών δυνατοτήτων που εχει περιορισμό τα 720p...
Στην αγορά κυκλοφορούν δεκάδες media players με απίστευτες δυνατότητες...ποιος ο λόγος να προβεί στην αγορά ενός εκ των δυο μονο η apple το ξερει....
Πάμε στην νέα γενιά...Apple TV 4....
Αν εχει ολα αυτά που λένε πίστεψε με θα πέσουν πάνω τα κοράκια κ θα εχουμε jailbreak σε χρόνο μηδέν....άρα κ άπειρες δυνατότητες...
Εγω δηλώνω παρόν στην αγορά του εφόσον το crash test αφήσει θετικά αποτελέσματα αλλα να πάρω ενα media player 150€ για να κανω mirroring ε δεν νομίζω!!!

Πολύ πιθανό όμως να έχει και το Apple TV 3 App Store....οποτε να δούμε την παρουσίαση και μετα βλέπουμε γιατί αν με 80€ έχω και παιχνίδια στο Apple TV 3 γιατί να μην τι πάρω;Και οτι άλλη εφαρμογή μπορεί να περάσω μέσα από το AppStore καλά βέβαια γούστα ειναι αυτά.....

Knowledge Is Power


#22   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/08/2015 - 20:00

Δεν νομιζω οτι θα παρει Store το 3... Αντε να παρει τη συνδρομητικη υπηρεσια της Apple για video/audio streaming...


#23   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 31/08/2015 - 22:44

Δεν νομιζω οτι θα παρει Store το 3... Αντε να παρει τη συνδρομητικη υπηρεσια της Apple για video/audio streaming...

10 μέρες ειναι θα μας λυθούν όλες οι απορίες.....

Knowledge Is Power


#24   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 01/09/2015 - 00:47

Ακριβώς...πάντως με τέτοια τιμή αγοράς πρέπει να προσφέρει πολλα περισσότερα απο τον ανταγωνισμό κ όχι μονο υπηρεσίες τηλεόρασης ταινιών κλπ γιατι διαφορετικά θα πάει άπατο...

#25   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/09/2015 - 10:45

Κατι μου λεει οτι με την ελευση του AppleTV 4 η Metal (οχι η μουσικη) θα περασει μερες δοξας!



#26   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 01/09/2015 - 10:53

Ακριβώς...πάντως με τέτοια τιμή αγοράς πρέπει να προσφέρει πολλα περισσότερα απο τον ανταγωνισμό κ όχι μονο υπηρεσίες τηλεόρασης ταινιών κλπ γιατι διαφορετικά θα πάει άπατο...

Μην το λες Apple ειναι αυτή θα ξεπουλήσει ακόμα και ένα άδειο κουτί να βγάλει με σήμα το μήλο....

Knowledge Is Power


#27   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 01/09/2015 - 10:58

Kι εγώ λέω να το πάρω , κι ας μήν το χρειάζομαι , απλά μου άρεσε το κουτάκι !!



#28   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/09/2015 - 11:14

Μην το λες Apple ειναι αυτή θα ξεπουλήσει ακόμα και ένα άδειο κουτί να βγάλει με σήμα το μήλο....

Αυτο δεν ειναι ακριβες...
Το ειδαμε και με το iPhone 2G (παρολλο το hype που ειχε δημιουργηθει) καθως και με το Apple Watch


#29   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 01/09/2015 - 13:58

Αυτο δεν ειναι ακριβες...
Το ειδαμε και με το iPhone 2G (παρολλο το hype που ειχε δημιουργηθει) καθως και με το Apple Watch

Το πρώτο iPhone κυκλοφόρησε σε μικρό αριθμό χωρών σε περίπου ένα χρόνο μετα με το 3G και έως σήμερα δεν έχω δει κάτι αλλο στα κινητα και το Apple watch από που το βλέπεις αποτυχία;

Knowledge Is Power


#30   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/09/2015 - 17:53

Το πρώτο iPhone κυκλοφόρησε σε μικρό αριθμό χωρών σε περίπου ένα χρόνο μετα με το 3G και έως σήμερα δεν έχω δει κάτι αλλο στα κινητα και το Apple watch από που το βλέπεις αποτυχία;

iPhone 2G: πουλησε ελαχιστα, το μπαμ εγινε με το 3G (λανσαροντας και το Appstore παραλληλα)

Apple Watch: πωλησεις κατω των προσδοκιων της Apple



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες