Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με 4s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/09/2015 - 13:24

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1441537653.872593.jpg

Η συσκευή είναι δύο χρόνων με 142 κύκλους μόνο, χωρίς j/b, οπότε μου φαίνεται περίεργο να έχει από τώρα θέμα μπαταρίας, αναρωτιόμουν μήπως οι αναβαθμίσεις των 3d party εφαρμογών μπλοκάρουν στην 7.1.2, από την την άλλη να ρισκάρω να την χάσω για την 8.4.1? Λειτουργεί απροβλημάτιστα πλέον εκεί?

Σου χει βγαλει μηνυμα το κινητο οτι εχει ζεσταθει πολυ και πρεπει να το αφησεις λιγο ωσπου να το χρησημοποιησεις ξανα? Οσο δεν στο βγαζει αυτο δεν θα εχεις προβλημα, λογικο ειναι με τοσες ζεστες να ανεβαζει θερμοκρασια το κινητο. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 06/09/2015 - 13:41

Δεν έχω δει τέτοιο μήνυμα και γενικά δεν είναι ζεστό, ένα απότομο έκανε και ζεστάθηκε μέσα στην τσέπη μου σα να είχε μείνει ανοιχτό πολύ ώρα, από τότε είδα μπλοκαρισμένες εφαρμογές.

#18   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/09/2015 - 14:02

Το iPhone 4S υπερζεστενεται με την πολυωρη χρηση 3G(internet)/GPS/φακού/hd παιχνίδι...



#19   DogmanGr

DogmanGr

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Twitter:@GrDogmanGr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/09/2015 - 14:06

Δεν έχω δει τέτοιο μήνυμα και γενικά δεν είναι ζεστό, ένα απότομο έκανε και ζεστάθηκε μέσα στην τσέπη μου σα να είχε μείνει ανοιχτό πολύ ώρα, από τότε είδα μπλοκαρισμένες εφαρμογές.


Καλησπέρα.
Έγώ θα συμφωνήσω με τον φίλο που σου πρότεινε να κάνεις αναβάθμιση σε iOS 8, όμως η έκδοση 8.4.1 προκαλεί κάποια lags, αλλά όμως μια συσκευή δεν μπορεί να ζεσταθεί χωρίς να είναι ανοιχτή.
Α και μία ερώτηση. Μήπως τότε σε πήρε κάποιος τηλεφωνο και δεν έκλεισε η οθόνη, γιατί το έχω πάθει και εγώ.

#20   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 06/09/2015 - 14:18

Καλησπέρα.
Έγώ θα συμφωνήσω με τον φίλο που σου πρότεινε να κάνεις αναβάθμιση σε iOS 8, όμως η έκδοση 8.4.1 προκαλεί κάποια lags, αλλά όμως μια συσκευή δεν μπορεί να ζεσταθεί χωρίς να είναι ανοιχτή.
Α και μία ερώτηση. Μήπως τότε σε πήρε κάποιος τηλεφωνο και δεν έκλεισε η οθόνη, γιατί το έχω πάθει και εγώ.

'Ισως μπλόκαρε για κάτι τέτοιο, σα μια κλήση που δεν εξελίχθηκε και κόλλησε. Γνωρίζω τα lags της 8, ξέρεις αν ρυθμίσεις στην προσβασιμότητα, μείωση κίνησης κτλ, ελευθερώνουν την κάρτα γραφικών ώστε να σωθεί λίγο η κατάσταση? 



#21   DogmanGr

DogmanGr

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Twitter:@GrDogmanGr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/09/2015 - 14:22

'Ισως μπλόκαρε για κάτι τέτοιο, σα μια κλήση που δεν εξελίχθηκε και κόλλησε. Γνωρίζω τα lags της 8, ξέρεις αν ρυθμίσεις στην προσβασιμότητα, μείωση κίνησης κτλ, ελευθερώνουν την κάρτα γραφικών ώστε να σωθεί λίγο η κατάσταση?

Καλησπέρα.
Θα το ψάξω στο iPhone και θα σου γράψω

#22   DogmanGr

DogmanGr

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Twitter:@GrDogmanGr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/09/2015 - 14:25

'Ισως μπλόκαρε για κάτι τέτοιο, σα μια κλήση που δεν εξελίχθηκε και κόλλησε. Γνωρίζω τα lags της 8, ξέρεις αν ρυθμίσεις στην προσβασιμότητα, μείωση κίνησης κτλ, ελευθερώνουν την κάρτα γραφικών ώστε να σωθεί λίγο η κατάσταση?

Βάλε μείωση κίνησης αρχικά και βλέπουμε ...
Επίσης κλείνε τις εφαρμογές και μην αφήνεις ανοιχτό το wifi ή τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας έφοσον δεν τα χρησιμοποιείς.

Τελευταία επεξεργασία από: DogmanGr, 06/09/2015 - 14:28


#23   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2015 - 19:34


Η συσκευή είναι δύο χρόνων με 142 κύκλους μόνο, χωρίς j/b, οπότε μου φαίνεται περίεργο να έχει από τώρα θέμα μπαταρίας, αναρωτιόμουν μήπως οι αναβαθμίσεις των 3d party εφαρμογών μπλοκάρουν στην 7.1.2, από την την άλλη να ρισκάρω να την χάσω για την 8.4.1? Λειτουργεί απροβλημάτιστα πλέον εκεί?

 

Σε 8.4/8.4.1 πάει τέλεια απλά σε 8.4.1 δεν υπάρχει JB αυτή τη στιγμή. Δε φαίνεται να έχει κάτι η μπαταρία. Από τη στιγμή που δεν έχεις jb μήπως να έκανες κάποιο reset network settings κτλ? Παίξε λίγο με τα settings γενικα έχει άπειρους διακόπτες τσέκαρε τι προσβάσεις δίνεις σε gps κτλ μήπως κάτι τρώει μπαταρία ή μήπως καποια εφαρμογή τρέχει στο background.



#24   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 08/09/2015 - 20:51

Σε 8.4/8.4.1 πάει τέλεια απλά σε 8.4.1 δεν υπάρχει JB αυτή τη στιγμή. Δε φαίνεται να έχει κάτι η μπαταρία. Από τη στιγμή που δεν έχεις jb μήπως να έκανες κάποιο reset network settings κτλ? Παίξε λίγο με τα settings γενικα έχει άπειρους διακόπτες τσέκαρε τι προσβάσεις δίνεις σε gps κτλ μήπως κάτι τρώει μπαταρία ή μήπως καποια εφαρμογή τρέχει στο background.


Του έκανα ένα reset και είναι προς το παρών οκ, αν και από ότι φαίνεται, αργά ή γρήγορα δε το γλυτώνει το update, ευχαριστώ πολύ!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες