Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΣΕ IPHONE 6


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
44 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   SurvivaL

SurvivaL

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 05/09/2015 - 21:22

Τι να πω, πάντως αυτή την απάντηση μου δώσανε... :o



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/09/2015 - 21:35

Θα τους ρωτησω και εγώ απο κοντά ή θα στειλω ενα email !

#18   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/09/2015 - 23:54

Επειδή την πάτησα ,

Προσπάθησε να αποφύγεις την αλλαγή οθόνης εκτός αντιπροσωπείας.
Άλλαξα 3 οθόνες και οι τρεις είχαν σκιές - ατέλειες , ήταν προμήθεια Κίνας.

Χάνεις και την εγγύηση της αντιπροσωπείας.

Γνώμη μου εν των υστέρων , αντιπροσωπεία κι ας έχει τόσα λεφτά αλλιώς αν μπορεις στείλτο εξωτερικό για αλλαγή οθόνης σε Apple Store.

#19   costas1984

costas1984

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 06/09/2015 - 01:24

σε ipad mini 2 τι ισχυει παιδια?αν το παω αντιπροσωπεια τι πληρωνω?βεβαια δεν μου δημιουργει προβημα το ραγισμα στο τζαμακι.



#20   Speed7

Speed7

    iPH Member

  • 264 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 06/09/2015 - 15:34

Θα συμφωνησω να παρεις απο εξουσιοδοτημενο,αλλα κοστιζει 350!


Φιλε μου το λεω επειδη προσφατα εγινε αντικατασταση συσκευης στο δικο μου iPhone 6, 290 ελεγε η αποδειξη, δεν πληρωσα βεβαια λογω του οτι καλυπτομουν απ την εγγυηση αλλα τοσο ελεγε η αποδειξη για νεο ανακατασκευασμενο.
Ισως ητανε χωρις ΦΠΑ αυτο που ελεγε η αποδειξη μπορει να χεις δικιο.

#21   Speed7

Speed7

    iPH Member

  • 264 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 06/09/2015 - 15:39

σε ipad mini 2 τι ισχυει παιδια?αν το παω αντιπροσωπεια τι πληρωνω?βεβαια δεν μου δημιουργει προβημα το ραγισμα στο τζαμακι.

Αν το πας σε ενα απο τα εξουσιοδοτημενα θα πληρωσεις ενα ποσο, δεν γνωριζω ακριβως ποιο ειναι αυτο για το iPad σου, αλλα θα παρεις νεο ανακατασκευασμενο αψογο.
Οπως εγραψα και πιο πανω, Μακρια απο μαγαζια που επισκευαζουν iPhone-iPad κτλπ, τα περισοτερα δεν ειναι εμπιστοσυνης.
Απ την αλλη αν δεν θες να διαθεσεις παραπανω χρηματα και δεν σε ενοχλει το ραγισμα μπορεις να το αφησεις και ως εχει.

#22   nikolas v

nikolas v

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 06/09/2015 - 15:42

Φιλε μου το λεω επειδη προσφατα εγινε αντικατασταση συσκευης στο δικο μου iPhone 6, 290 ελεγε η αποδειξη, δεν πληρωσα βεβαια λογω του οτι καλυπτομουν απ την εγγυηση αλλα τοσο ελεγε η αποδειξη για νεο ανακατασκευασμενο.
Ισως ητανε χωρις ΦΠΑ αυτο που ελεγε η αποδειξη μπορει να χεις δικιο.

Κατσε γιατι με βαζεις σε σκεψεις!!!εγω το εκανα στο istorm με 350!Για ποιο μαγαζι λες εσυ;;

#23   gkok

gkok

    iPH Enthousiast

  • 563 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 06/09/2015 - 17:32

Δυστηχώς πριν από 2 μήνες ρώτησα στο συγκεκριμένο μαγαζί της Apple στην Γενεύη εάν γίνεται αλλαγή οθόνης τόσο σε iphone όσο & σε ipad & μου απάντησαν πως ΜΟΝΟ Αμερική η Apple υποστηρίζει αυτή την δυνατότητα & σε συγκεκριμένα καταστηματά της που έχουν το ειδικό μηχάνημα για αλλαγή οθόνης...Μου πρότειναν φυσικά αλλαγή με ανακατασκευασμένο...

 

Φίλε μου 13/8/2015  έκανα την αλλαγή οθόνης στο Applestore Γενεύης και δεν μου είπαν κάτι τέτοιο, μου την άλλαξαν κανονικά με 119 ελβετικά φράγκα.



#24   Speed7

Speed7

    iPH Member

  • 264 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 06/09/2015 - 21:56

Κατσε γιατι με βαζεις σε σκεψεις!!!εγω το εκανα στο istorm με 350!Για ποιο μαγαζι λες εσυ;;

Εγω μιλαω για την iSystem φιλε μου. Η αποδειξη που μου εδωσαν ελεγε 290 και κατι ψιλα και εκπτωση 100% επειδη ημουν εντος εγγυησης. Αυτο εγινε πριν κανα 2 εβδομαδες.



#25   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/09/2015 - 22:38

αλλο να εχει προβλημα η συσκευη χωρις υπαιτιοτητα δικη σου και να εισαι μεσα στην εγγυηση και να γινει αντικατασταση με ανακατασκευασμενο και αλλο να εισαι μεν μεσα στην εγγυηση αλλα να προκαλεσεις εσυ το προβλημα στην συσκευη και να γινει αντικατασταση με ανακατασκευασμενο , οποτε τα 290ε που αναφερεις δεν εχει καμια σχεση στην περιπτωση πχ σπασιματος της οθονης και να γινει αντικατασταση , ειναι πανω απο 300ε το ποσο 



#26   jmarin

jmarin

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/09/2015 - 12:49

Πριν απο λιγες μερες μιλησα με apple store amsterdam και χαγη για αντικατασταση οθονης σε 6plus. Το κανουν μεσα σε μιση ωρα με κοστος 121 ευρω τελικη. Απλα φροντισε να κλεισεις ραντεβου πριν πας! 



#27   SurvivaL

SurvivaL

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 07/09/2015 - 23:03

Φίλε μου 13/8/2015  έκανα την αλλαγή οθόνης στο Applestore Γενεύης και δεν μου είπαν κάτι τέτοιο, μου την άλλαξαν κανονικά με 119 ελβετικά φράγκα.

Για τη συσκευή όμως μιλας, για ipad η iphone & ποιο μοντέλο; Εγώ είχα ρωτήσει συγκεκριμένα για το ipad 3 & iphone 5s... :o


Τελευταία επεξεργασία από: SurvivaL, 07/09/2015 - 23:04


#28   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 07/09/2015 - 23:36

Καλησπέρα,
Όπως λέει και ο τίτλος έπεσε το τηλέφωνο και έσπασε μόνο το τζάμι και όχι η οθόνη.
Αυτά πάνε μόνο μαζι;Ειδα οτι υπάρχει και μόνο το εξωτερικό τζάμι.
Υπαρχει κάποιος να μου πει αν το έχει κάνει και που;
Ευχαριστώ

Δεν πάνε μαζι.  Αλλα θα σου πρότεινα και εγώ όπως και οι φίλοι μας παραπάνω, να το στείλεις αν μπορείς σε απλ-στορ.

 

Επίσης δεν ξέρεις αν τελικά θέλει μονο οθόνη, η και σασί μαζι! 

 

Και εγώ όταν έσπασα το τζαμι από το 6αρι μου, είπα ...΄΄νταξει, μονο το τζαμι είναι''. 

 

Έλα όμως που δεν ήταν! Με μια πιο προσεχτική ματια, και με το έμπειρο ματι του τεχνικού από το genius bar, παρατήρησε μια μικρο αμυχή πάνω αριστερά στο σασί. Πραγματικά πίστεψε με, ΠΟΛΥ μικρή. 

 

Και μου λέει δεν γίνεται μονο το τζαμι, θέλει όλο άλλαγμα! Κουφάθηκα και του λέω ..΄΄μα μονο για αυτή την μικροαμυχή'';; Μου απαντάει -ναι, γιατί το τζαμι το 'στρώνει΄ αυτόματα μηχάνημα, και αν έχει την παραμικρή αμυχή, δεν θα το περάσει!

 

Οποτε από εκεί που υπολόγιζα 120 ελβε.φραγκα, μου βγήκε ξαφνικά στα 276!! 

 

Με είδε που χαλαστηκα το παλικάρι, και έκανε μια ωραια μαγκιά.

Αφού βεβαιώθηκε στα γρήγορα ότι έχει στοκ το τηλέφωνο μου, μου λέει -υπόγραψε εδώ (στο ιπαδ) και είσαι εντάξει.

Στην αρχή δεν το κατάλαβα τι είχε κάνει, και του λέω -κάτσε να το σκεφτώ λίγο, .....δεν ήμουν σίγουρος ότι ήθελα να δώσω κατευθείαν εκείνη την μερα σχεδόν 300€.

-Υπόγραψε επέμεινε το παλικάρι... δεν γ@μιεται λέω, θα υπογράψω και ας πάει στο διάολο το 300αρι.

 

Τελικά μου έφερε επιτόπου ένα καινούργιο στο κουτί (προφανώς ρεφουρμπιστ) και μου λέει -Εντάξει είμαστε, γεια σας!!!

Τον κοιτώ για λίγο, του λέω ευχαριστώ πολύ, και έφυγα.

 

Τελικά το παλικάρι αντί να μου πάρει λεφτά για την αντικατάσταση, μιας που ήταν δικό μου λάθος, (από πτώση) το πέρασε σαν προβληματικό, και μου έκανε δωρεάν αντικατάσταση. 

 

Δεν πλήρωσα μια, και έφυγα με καινούργιο κινητό!  

 

 

In Apple we trust ... :)

 

 

Δυστηχώς πριν από 2 μήνες ρώτησα στο συγκεκριμένο μαγαζί της Apple στην Γενεύη εάν γίνεται αλλαγή οθόνης τόσο σε iphone όσο & σε ipad & μου απάντησαν πως ΜΟΝΟ Αμερική η Apple υποστηρίζει αυτή την δυνατότητα & σε συγκεκριμένα καταστηματά της που έχουν το ειδικό μηχάνημα για αλλαγή οθόνης...Μου πρότειναν φυσικά αλλαγή με ανακατασκευασμένο...

 

Περίεργο! Νόμιζα ότι τα φτιάχνουν όλα. Έχω ήδη αλλάξει iPhone 5 εκεί πέρα.

Τι να πω, λες για συγκεκριμένα μοντελα, ( ipad 3 & iphone 5s.) που δυστηχως δεν έχει τύχει να ρωτήσω. 

 

 

Φίλε μου 13/8/2015  έκανα την αλλαγή οθόνης στο Applestore Γενεύης και δεν μου είπαν κάτι τέτοιο, μου την άλλαξαν κανονικά με 119 ελβετικά φράγκα.

 

17 ήμουν εγώ ...


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 07/09/2015 - 23:38

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#29   gkok

gkok

    iPH Enthousiast

  • 563 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 08/09/2015 - 09:34

Για τη συσκευή όμως μιλας, για ipad η iphone & ποιο μοντέλο; Εγώ είχα ρωτήσει συγκεκριμένα για το ipad 3 & iphone 5s... :o

 

 Για iphone 6 μιλάω.



#30   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2015 - 10:02

Mετα απο τουμπα σε πλακακια η καταληξη ηταν μεσα σε πισινα κλπ. κλπ.

Αυτο συνεβη σε μια φιλη και ειναι μεσα στην εγγυηση, iPhone 6

Aν το παει iSquare η Document θα μπορεει να παρει ανακατσκευασμενο με 300€ ? η δεν ισχυει στο βρεγμενο?

 

ps

λειπω καιρο και εχω μεινει λιγο πισω, χεχε


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες