Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

iPhone 6S / Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1057 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#481   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/09/2015 - 13:38

Σίγουρα προβλήματα υπάρχουν, το θέμα είναι όσο γίνεται να είναι πιο λίγα σε κάθε μοντέλο και φυσικά να υπάρχει και η υποστήριξη ώστε να εξυπηρετείτε σωστά ο πελάτης που έχει δώσει ένα σωρό λεφτά. 


Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#482   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 12/09/2015 - 13:48

Σίγουρα προβλήματα υπάρχουν, το θέμα είναι όσο γίνεται να είναι πιο λίγα σε κάθε μοντέλο και φυσικά να υπάρχει και η υποστήριξη ώστε να εξυπηρετείτε σωστά ο πελάτης που έχει δώσει ένα σωρό λεφτά. 

Εγώ προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από την Apple από το πρώτο iPod, από το iPhone 2G που ακόμα έχω και λειτουργεί απροβλημάτιστα έως και τώρα που έχω iPhone 6 Plus & iPad Air και διάφορα άλλα προϊόντα της δεν έχω να πω τίποτα λιγότερο η κάτι αρνητικό να πω για την Apple! 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#483   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 12/09/2015 - 14:43

Είχα iPhone 4 το έχω ακόμα και με 4.3.3 και δεν έχω θέμα με κεραία!
Επίσης iPhone 4S με iOS 7.1.2 δεν είχα ποτέ θέμα με νέκρωση του WiFi μετά από όλες της αναβάθμισης (δεν έχω βάλει 8)
Το 5 δεν το πείρα γιατί δεν μου άρεσε (τότε σαν σχήμα) το κορόιδευαν ως τηλεκοντρόλ.
Το 5S το πείρα γιατί αναγκαστικά χρειάστηκα extra δύναμη αλλά δεν είχα θέμα οθόνης.
To 6 το είχα για λίγες μέρες δεν εντόπισα αυτό το θέμα (μπορεί να υπήρχε αλλά εγώ δεν το εντόπισα)
Το 6 Plus το έχω ακόμα τώρα δεν έχω θέμα Bendgate με καθημερινή χρήση, το παίρνω παντού μαζί μου ειδικά για φωτογραφίες που τραβάω καθημερινά. Ας έχει ένα καμένο πίξελ από την αρχή που το πήρα με ενόχλησε κάνα μήνα αλλά μετά δεν ασχολήθηκα είναι πάνω αριστερά και δεν με πολύ ενδιαφέρει με την χρήση που κάνω πλέων (όχι τόσο κάψιμο στα παιχνίδια) πλέων έχω άνετα 2 μέρες χρήση με τηλέφωνα και μηνύματα, φωτογραφίες και ελάχιστο game και αρκετή μουσική!

Δεν λέω ότι είναι τέλεια όλα τα iPhone όλα τα πρώτα μοντέλα μπορεί να έχουνε παιδικές ασθένειες μόλις βγαίνουν οι πρώτες παρτίδες, αλλά οι επόμενες παρτίδες είναι πάντα άριστες λειτουργικά.

Δεν απορρίπτω τα όσα αναφέρθηκαν, αλλά σου παραθέτω την εμπειρία μου από τα δικά μου τηλέφωνα που είχα και έχω ακόμα μερικά.


Το θέμα είναι ότι αυτά τα πρόβληματα υπήρχαν-υπέχουν σε μεγάλο βαθμό άσχετα που ΕΣΥ μπορεί να είσαι τυχερός.Απειρα θέματα σε φορουμς.

#484   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 12/09/2015 - 14:52

Το θέμα είναι ότι αυτά τα πρόβληματα υπήρχαν-υπέχουν σε μεγάλο βαθμό άσχετα που ΕΣΥ μπορεί να είσαι τυχερός.Απειρα θέματα σε φορουμς.

Μπορεί να είμαι τυχερός όπως λες.

 

Αλλά αυτό δεν θα με σταματήσει να υποστηρίζω και να αγοράζω προϊόντα της Apple.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#485   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 12/09/2015 - 15:00

Μπορεί να είμαι τυχερός όπως λες.

 

Αλλά αυτό δεν θα με σταματήσει να υποστηρίζω και να αγοράζω προϊόντα της Apple.

καλα ουτε εγω θα σταματησω να αγοραζω αλλα δε θα κλεινω και τα ματια στις μαμακιες της apple



#486   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/09/2015 - 15:03

Ολες οι συσκευες εχουν τα θεματα τους...
Ο ντορος με την Apple γινεται λογω της ποιοτητας που φερεται να εχουν τα προιοντα της. Γι αυτο και δεν υπαρχει και ανοχη. Στους αλλους κατασκευαστες απλα δεν υπαρχει η απαιτηση για απροβληματιστη συσκευη, και δεν ασχολειται κανεις με τα μικροπροβληματα τους ιδιαιτερα καθως τα θεωρουν φυσιολογικα...

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 12/09/2015 - 15:04


#487   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 12/09/2015 - 15:05

Που ειναι το σδοε να δει λιγο τις αγγελιες των 6s να μας πουν οι κυριοι πως αγοραζουν 670 και πουλανε 1200 διοτι αυτη η πραξη με σκοπο το κερδος αποτελει επειχηριματικη δραστηριοτητα κ απαιτει εναρξη στην εφορια κ να κοπουν τα αντιστοιχα παραστατικα !!!

#488   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/09/2015 - 15:08

Που ειναι το σδοε να δει λιγο τις αγγελιες των 6s να μας πουν οι κυριοι πως αγοραζουν 670 και πουλανε 1200 διοτι αυτη η πραξη με σκοπο το κερδος αποτελει επειχηριματικη δραστηριοτητα κ απαιτει εναρξη στην εφορια κ να κοπουν τα αντιστοιχα παραστατικα !!!

Τα μεταχειρισμενα δεν εχουν φπα(προς το παρων τουλαχιστον) αρα δεν κερδιζει το κρατος κατι για να ασχοληθει.


#489   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/09/2015 - 15:09

Το θέμα είναι ότι αυτά τα πρόβληματα υπήρχαν-υπέχουν σε μεγάλο βαθμό άσχετα που ΕΣΥ μπορεί να είσαι τυχερός.Απειρα θέματα σε φορουμς.

απο τα εκατομμύρια συσκευών ένα μικρό ποσοστό βγάζει κάθε φορά πρόβλημα. Ο τυχερός δεν είναι αυτός που δεν ε ΕΙ πρόβλημα αλλά αυτός που έχει. Και εγώ θα συμφωνήσω με τον φίλο παραπάνω. Είχα το 3G, 4, 5, 5s, 6 και 6 plus. Το 3G θυμάμαι είχα κάψει εγώ την κεραία του wifi αλλά μου το άλλαξε η Vodafone τότε και το 5s είχε μαζέψει ένα σκουπιδάκι στην κάμερα και φαινόταν στις φωτό όποτε μου το άλλαξαν και αυτό σε Apple Store. Κατα τα αλλά το 5 ποτέ δεν μου ξέβαψε το πλας ποτέ δεν μου στράβωσε κτλ. Και δεν βάζω ποτέ θήκες γιατί τις απεχθάνομαι. Κανένα πρόβλημα απολύτως. Φυσιολογικές φθορές φυσικά δεν αποδίδω στην κάθε εταιρία. Το πλας μου έπεσε και γρατζουνιστηκε. Δεν φταίει η Apple σε αυτό.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 12/09/2015 - 15:10


#490   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/09/2015 - 15:12

Που ειναι το σδοε να δει λιγο τις αγγελιες των 6s να μας πουν οι κυριοι πως αγοραζουν 670 και πουλανε 1200 διοτι αυτη η πραξη με σκοπο το κερδος αποτελει επειχηριματικη δραστηριοτητα κ απαιτει εναρξη στην εφορια κ να κοπουν τα αντιστοιχα παραστατικα !!!

με μια συσκευή το κέρδος δεν είναι αρκετό για να φορολογηθεί είτε ιδιώτης είτε επιχείρηση. Αν πουλήσεις 1000 συσκευές έτσι τότε ναι θα θεωρείτο επιχείρηση και θα έπρεπε να φορολογηθεί. Επίσης από την στιγμή που υπάρχει κάποιος που θα το αγοράσει 1200 γιατί να μην το πουλήσει κάποιος; Και εγώ θα το έκανα. Άμα μπορούσα και παραπάνω θα το πούλαγα απλά δεν έχω την διάθεση να κάτσω να παραγγείλω ένα σωρό. Ειδικά από δω Αγγλία θα μπορούσα να πάρω αρκετά και να τα φέρω πχ Ελλάδα. Κάποιοι απλά το κάνουν..

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 12/09/2015 - 15:14


#491   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 12/09/2015 - 15:20

απο τα εκατομμύρια συσκευών ένα μικρό ποσοστό βγάζει κάθε φορά πρόβλημα. Ο τυχερός δεν είναι αυτός που δεν ε ΕΙ πρόβλημα αλλά αυτός που έχει. Και εγώ θα συμφωνήσω με τον φίλο παραπάνω. Είχα το 3G, 4, 5, 5s, 6 και 6 plus. Το 3G θυμάμαι είχα κάψει εγώ την κεραία του wifi αλλά μου το άλλαξε η Vodafone τότε και το 5s είχε μαζέψει ένα σκουπιδάκι στην κάμερα και φαινόταν στις φωτό όποτε μου το άλλαξαν και αυτό σε Apple Store. Κατα τα αλλά το 5 ποτέ δεν μου ξέβαψε το πλας ποτέ δεν μου στράβωσε κτλ. Και δεν βάζω ποτέ θήκες γιατί τις απεχθάνομαι. Κανένα πρόβλημα απολύτως. Φυσιολογικές φθορές φυσικά δεν αποδίδω στην κάθε εταιρία. Το πλας μου έπεσε και γρατζουνιστηκε. Δεν φταίει η Apple σε αυτό.


Υπήρχε περίπτωση αν ήταν μικρό το ποσοστό η απλλε να έβαζε δεύτερη κεραία στο 4s γιατί το 4 είχε θέμα; Υπήρχε περίπτωση να έβγαζε προγραμμα αντικατάστασης της κάμερας στο 6 plus? φίλος μου άνοιξε iPhone 5 και είχε σημάδια ενώ ήταν με τις ζελατίνες.Κανε μια αναζήτησή εδώ μέσα να δεις ποσά 4s έμειναν από wifi μετά από αναβάθμιση.Μπορώ να σου φέρω ένα σωρό παραδείγματα.Φυσικά αυτό δε συμβαίνει μόνο στα IPhone δεν υπάρχει συσκευή που να μην εμφανίσει πρόβλημα.

#492   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 12/09/2015 - 15:40

Είναι η ιδέα μου ή πουλάει εναλλάξ Ασπρο / Μαύρο;

iPhone 5 - Black
iPhone 5s - White
iPhone 6 - Black
iPhone 6s - White

Τουλάχιστον στην παρουσίαση στο site το πάει Εναλλαξ....
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#493   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/09/2015 - 16:32

Υπήρχε περίπτωση αν ήταν μικρό το ποσοστό η απλλε να έβαζε δεύτερη κεραία στο 4s γιατί το 4 είχε θέμα; Υπήρχε περίπτωση να έβγαζε προγραμμα αντικατάστασης της κάμερας στο 6 plus? φίλος μου άνοιξε iPhone 5 και είχε σημάδια ενώ ήταν με τις ζελατίνες.Κανε μια αναζήτησή εδώ μέσα να δεις ποσά 4s έμειναν από wifi μετά από αναβάθμιση.Μπορώ να σου φέρω ένα σωρό παραδείγματα.Φυσικά αυτό δε συμβαίνει μόνο στα IPhone δεν υπάρχει συσκευή που να μην εμφανίσει πρόβλημα.

δηλαδή η λογική σου είναι να μην κάνουμε βελτιώσεις. Είμαι σίγουρος το δείγμα της Ελλάδας είναι πολύ ικανοποιητικό μιας και τα περισσότερα εκατομμύρια των συσκευών πάνε Ελλάδα. Δεν είπα ότι δεν υπάρχουν αλλά δεν είναι η πλειοψηφία των συσκευών. Και ένα εκατομμύριο να είναι τα παράπονα απο τα 100 που πουλάει λίγο είναι πάλι.το προγράμματος αντικατάστασης για το πλας ήταν μια συγκεκριμένη παρτίδα απο τις παρά πολλές που παράχθηκαν. Δεν ήταν όλες οι συσκευές. Μην λέμε ουι θελουμε απλά για να γκρινιάζουμε..

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 12/09/2015 - 16:34


#494   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 12/09/2015 - 16:40

δηλαδή η λογική σου είναι να μην κάνουμε βελτιώσεις. Είμαι σίγουρος το δείγμα της Ελλάδας είναι πολύ ικανοποιητικό μιας και τα περισσότερα εκατομμύρια των συσκευών πάνε Ελλάδα. Δεν είπα ότι δεν υπάρχουν αλλά δεν είναι η πλειοψηφία των συσκευών. Και ένα εκατομμύριο να είναι τα παράπονα απο τα 100 που πουλάει λίγο είναι πάλι.


Σκέψου αν το δείγμα στην Ελλάδα που είμαστε μια κουτσουλιά είναι σχετικά μεγάλο τότε φαντάσου τι γίνετε στο εξωτερικό.Σιγουρα δεν είναι η πλειοψηφία αλλά η όλη κουβέντα ξεκίνησε με το ότι τα προβλήματα είναι "υποτιθέμενα".
Αν κάποιος θεωρεί ότι όντως τα προβλήματα που εμφανίζουν οι συσκευές είναι υποτιθέμενα οκ τότε δεν έχω κάτι άλλο να πω.Ο καθένας έχει την άποψη του και προσωπικά βλέπω ότι κάθε χρόνο όλο και κάτι θα βγει.Τωρα αν κάποιοι δεν τα θεωρούν σοβαρά η κάνουν τα στραβά μάτια είναι άλλο θέμα.

#495   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 12/09/2015 - 16:40

Καμία καινοτομία με το 6S η apple. Δεν υπάρχει κανένας λόγος οι κάτοχοι του 6 να αναβαθμίσουν. Άσε που αύξησε τις τιμές πάλι...καλα για το Plus δεν το συζητάω, μεγάλη παντόφλα. Κι αυτό το χρυσό, πολύ κιτς ρε παιδί μου.

Το παράγγειλα

Μαζι σου 100%, ειδικα το χρωμα το απεχθανομαι :)

Συνημμένο αρχείο  Screen Shot 2015-09-12 at 5.38.49 μ.μ..png   698,25KB   72 λήψεις


Τελευταία επεξεργασία από: Mikachuchios, 12/09/2015 - 16:42


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες