Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

iPhone 6S / Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1057 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#556   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2015 - 10:24

το 6 plus , δεν είχε 2gb ram ?


Όχι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#557   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2015 - 10:27

το 6 plus , δεν είχε 2gb ram ?

Όχι! 1Gb έχει. Τα επόμενα θα έχουν 2Gb ;)



#558   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 14/09/2015 - 10:30

Αν κάποιος έχει το 128αρη 6 Plus μεταχειρισμένο άνετα μπορεί να το δώσει κάποιος 750 ευρώ. Εαν είναι και σε καλή κατάσταση μπορεί και λίγο παραπάνω. Εαν σκεφτείς ότι πλέων το 16άρι Plus σε άλλο φόρουμ πωλείτε μεταχειρισμένο 640 ευρώ! όποτε με μικρές χρηματικές διαφορές οι χρήστες μεταπουλώντας τα τηλέφωνα τους μπορούνε να πάνε στο 6S Plus.

 

Και τώρα που μιλάμε οι τιμές καινούργιων τα 6 Plus 128GB ξεκινάνε http://www.skroutz.g...Plus-128GB.html


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#559   nikosjazz93

nikosjazz93

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2015 - 10:34

Αν κάποιος έχει το 128αρη 6 Plus μεταχειρισμένο άνετα μπορεί να το δώσει κάποιος 750 ευρώ. Εαν είναι και σε καλή κατάσταση μπορεί και λίγο παραπάνω. Εαν σκεφτείς ότι πλέων το 16άρι Plus σε άλλο φόρουμ πωλείτε μεταχειρισμένο 640 ευρώ! όποτε με μικρές χρηματικές διαφορές οι χρήστες μεταπουλώντας τα τηλέφωνα τους μπορούνε να πάνε στο 6S Plus.

Και τώρα που μιλάμε οι τιμές καινούργιων τα 6 Plus 128GB ξεκινάνε http://www.skroutz.g...Plus-128GB.html

Με μια γρήγορη έρευνα που έκανα χθες, εχει γεμίσει η αγορά με μεταχειρισμένα plus. Φαντάζομαι κάποιος την ίδια λογική θα χρησιμοποιήσει και με μια μικρή χρηματική διαφορα θα πάει στο s plus και όχι στο μεταχειρισμένο plus...

#560   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 14/09/2015 - 10:35

και νόμιζα κι εγώ .... τέλος πάντων !! 



#561   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 14/09/2015 - 10:38

Εγώ πάντως πιστεύω θα φύγουν σαν ζεστό ψωμάκι τα μεταχειρισμένα Plus.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#562   nikosjazz93

nikosjazz93

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2015 - 10:40

Για να δούμε...μακάρι για να μπορούν να εχουν όλοι μια καλη συσκευη στα χέρια....

#563   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2015 - 10:46

Αν κάποιος έχει το 128αρη 6 Plus μεταχειρισμένο άνετα μπορεί να το δώσει κάποιος 750 ευρώ. Εαν είναι και σε καλή κατάσταση μπορεί και λίγο παραπάνω. Εαν σκεφτείς ότι πλέων το 16άρι Plus σε άλλο φόρουμ πωλείτε μεταχειρισμένο 640 ευρώ! όποτε με μικρές χρηματικές διαφορές οι χρήστες μεταπουλώντας τα τηλέφωνα τους μπορούνε να πάνε στο 6S Plus.

 

Και τώρα που μιλάμε οι τιμές καινούργιων τα 6 Plus 128GB ξεκινάνε http://www.skroutz.g...Plus-128GB.html

Φίλε μου και 800 να το δώσεις για να πάρεις αντίστοιχο s θα πρέπει να χώσεις αλλα 350 ευρώ για την ώρα...(789 GBP/1069EUR + προμήθεια τράπεζας + μεταφορικά) Είναι τρελο κι όμως αληθινό . Έχω την εντύπωση ότι αρχίζει η apple να χάνει το μέτρο . Με τα ίδια λεφτά παίρνεις ipad pro. Έχουμε ξεφύγει.



#564   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 14/09/2015 - 11:16

Επειδή πρωτη φορά λέω να πουλήσω κινητό πως γίνεται με αυτή τη διαδικασία, δεν είναι λίγο επικίνδυνο μη σου φέρει ο άλλος τίποτα πλαστά? Και αυτό που λένε χέρι με χέρι άμα συναντήθεις με έναν άγνωστο στο δρόμο θα πρέπει να το ελέγξει... Κι αν το αρπάξει και φύγει? Τώρα μπορεί να είναι χαζές οι ερωτήσεις αλλά επειδή είμαι άσχετος με αυτό και θέλω να πουλήσω το εξαρι plus να πάρω το s plus γι αυτό ρωτάω. Sorry για το off topic αν θέλει κάποιος ας μου στείλει και pm

#565   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 14/09/2015 - 11:25

Επειδή πρωτη φορά λέω να πουλήσω κινητό πως γίνεται με αυτή τη διαδικασία, δεν είναι λίγο επικίνδυνο μη σου φέρει ο άλλος τίποτα πλαστά? Και αυτό που λένε χέρι με χέρι άμα συναντήθεις με έναν άγνωστο στο δρόμο θα πρέπει να το ελέγξει... Κι αν το αρπάξει και φύγει? Τώρα μπορεί να είναι χαζές οι ερωτήσεις αλλά επειδή είμαι άσχετος με αυτό και θέλω να πουλήσω το εξαρι plus να πάρω το s plus γι αυτό ρωτάω. Sorry για το off topic αν θέλει κάποιος ας μου στείλει και pm


Το στέλνεις πανελλαδικά με Acs για παράδειγμα, αυτός που θα τα πάρει πληρώνει 1α και μετά πέρνει το δέμα του και εσένα τα λεφτά γίνονται κατάθεση στον τραπεζικό Σ λογαριασμό ... Όποτε δεν έχεις κάτι να φοβάσαι έτσι πούλησα το 6 μ εγω ..

#566   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 14/09/2015 - 11:32

μπορείς και με εντολή αγοράς μέσο ACS & Γενική Μεταφορική. 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#567   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2015 - 11:33

Το στέλνεις πανελλαδικά με Acs για παράδειγμα, αυτός που θα τα πάρει πληρώνει 1α και μετά πέρνει το δέμα του και εσένα τα λεφτά γίνονται κατάθεση στον τραπεζικό Σ λογαριασμό ... Όποτε δεν έχεις κάτι να φοβάσαι έτσι πούλησα το 6 μ εγω ..

Ok μην τα λες όλα απλά. Πάντα υπάρχει o κίνδυνος όταν μεσολαβεί courier. Από το να υπαναχωρήσει ο πωλήτης μέχρι και να χαθει το δέμα. Άσε που κάποιες εταιριές για μεγάλα ποσά απαιτουν να ... κόψεις απόδειξη για να είναι εντάξει με την εφορία (άντε βγάλε άκρη τώρα, δεν ξέρω αν χρειάζεται ,αλλά θεωρητικά πρέπει να φανει ως έσοδο ακόμη κι αυτό που φάνηκε σαν έξοδο το προηγούμενο έτος).

Τώρα να συναντηθείς και να στο αρπάξουν είναι λιγο ακραίος φόβος αλλά όλα μπορουν να συμβούν , αν και με αυτή τη λογική μπορεί να στο κλέψουν και την ώρα που μιλάς. Μια ασφάλεια είναι να βγάζεις στο find my phone εφόσον έχει ολοκληρωθεί η συναλλαγή


Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 14/09/2015 - 11:35


#568   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 14/09/2015 - 11:35

Δηλαδή ειναι καλυτερα έτσι λέτε αλλά στη περίπτωση που ειναι κάποιος απο Αθήνα και επειδή και εγώ απο Αθήνα είμαι δεν θα πρέπει να βρεθούμε απο κοντά;
Πάντως τυχερός αυτός που θα το πάρει δεν του έχω κάνει μεγάλη χρήση δεν το είχα για βασική συσκευή γιατί το πρόσεχα και η Μπαταρια όπως την έλεγξα τωρα έχει μόνο κάνει 90 κύκλους φόρτισης :)

#569   nikosjazz93

nikosjazz93

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2015 - 11:37

μπορείς και με εντολή αγοράς μέσο ACS & Γενική Μεταφορική.

Πως γίνεται η εντολή αγοράς;
Μπορείς να περιγράψεις λιγο τη διαδικασια;

#570   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 14/09/2015 - 11:38

Ok μην τα λες όλα απλά. Πάντα υπάρχει o κίνδυνος όταν μεσολαβεί courier. Από το να υπαναχωρήσει ο πωλήτης μέχρι και να χαθει το δέμα. Άσε που κάποιες εταιριές για μεγάλα ποσά απαιτουν να ... κόψεις απόδειξη για να είναι εντάξει με την εφορία (άντε βγάλε άκρη τώρα, δεν ξέρω αν χρειάζεται ,αλλά θεωρητικά πρέπει να φανει ως έσοδο ακόμη κι αυτό που φάνηκε σαν έξοδο το προηγούμενο έτος).
Τώρα να συναντηθείς και να στο αρπάξουν είναι λιγο ακραίος φόβος αλλά όλα μπορουν να συμβούν , αν και με αυτή τη λογική μπορεί να στο κλέψουν και την ώρα που μιλάς. Μια ασφάλεια είναι να βγάζεις στο find my phone εφόσον έχει ολοκληρωθεί η συναλλαγή


Εγω π το έδωσα 650€ δεν μ ζητήθηκε απόδειξη .. Κ αν χαθεί αν δεν κάνω λάθος μπορείς να ζητήσεις ευθύνες από την κούριερ .. Αν κάνω λάθος πες μ για να ξέρω κ εγω τι γίνεται ακριβός ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες