Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

iPhone 6S / Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1057 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#676   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 16/09/2015 - 12:24

το iPhone 6S / Plus μετά της 28 Οκτώβρη αρχές Νοέμβρη.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#677   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/09/2015 - 12:33

τραγικα γελοια η αυξηση της τιμης χωρις απολυτως τιποτα νεο επι της ουσιας. Για πρωτη φορα δεν θα αναβαθμησω τη συσκευη μου..φυσικα η apple χεστηκε για μενα αφου ολοι θα τρεξουν να το παρουν. Ξεφτιλες απο τους λιγους, αυτο εχω να πω. θα μου πειτε τα εχει ξανακανει η apple με τις αυξησεις τιμων..ομως πρωτη φορα το ξεφτιλιζει στα 800ευρω entry για 16αρι τη στιγμη που δεν επρεπε καν να βγαινει σε αυτη τη χωρητικοτητα για κανενα pricerange. και μη μου πειτε η apple δε φταιει, φταιει η Ελλαδα, δεν ισχυει, της τιμες τις φτοιαχνει η εταιρεια.

δηλαδή φταίει η Apple που πέφτει το ευρώ και ανεβαίνει το δολάριο; Τι άλλο θα ακούσουμε; Και στην Αγγλία εγω το παρήγγειλα ακριβώς στην ίδια τιμή με πέρυσι. Ούτε λίρα παραπάνω. Αλλά εσύ μάλλον ξέρεις καλύτερα. Η Apple μάλλον ανέβασε το δολάριο για να πουλάει στην Ελλάδα πιο ακριβά...

#678   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/09/2015 - 12:36

τραγικα γελοια η αυξηση της τιμης χωρις απολυτως τιποτα νεο επι της ουσιας.  Για πρωτη φορα δεν θα αναβαθμησω τη συσκευη μου..φυσικα η apple χεστηκε για μενα αφου ολοι θα τρεξουν να το παρουν. Ξεφτιλες απο τους λιγους, αυτο εχω να πω. θα μου πειτε τα εχει ξανακανει η apple με τις αυξησεις τιμων..ομως πρωτη φορα  το ξεφτιλιζει στα 800ευρω entry για 16αρι τη στιγμη που δεν επρεπε καν να βγαινει σε αυτη τη χωρητικοτητα για κανενα pricerange. και μη μου πειτε η apple δε φταιει, φταιει η Ελλαδα, δεν ισχυει, της τιμες τις φτοιαχνει η εταιρεια.

Oπως ειπες κ ο φιλος αντωνης... οι τιμες καθοριζονται απο την ισοτιμια! καθε φορα λεμε τα ιδια πραγματα...διαβαστε λιγο ποιο πισω... οι τιμες της Apple για τα τελευταια 2-3 χρονια ειναι ιδιες!! το ΑΝ εσυ πας στην voda//cosmote παρεις 2ετες συμβολαιο και σου ζητησουν 450€/συσκευη + 50+€/μηνα παγιο... ΔΕΝ φταιει η APPLE!! Οπως επισης η APPLE τις πουλαει σε δολλαρια... επειδη στην ΕΛΛΑΔΑ το κανουν $=€ ειναι επισης αλλος παραγοντας!! αυτο δειχνει φιλε μου οτι δεν ψαχνει κατι πριν αγορασεις και με την πρωτη μασιμενη τροφη που σου δωσουν κραζεις!

 

φιλικα παντα!



#679   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/09/2015 - 12:45

Oπως ειπες κ ο φιλος αντωνης... οι τιμες καθοριζονται απο την ισοτιμια! καθε φορα λεμε τα ιδια πραγματα...διαβαστε λιγο ποιο πισω... οι τιμες της Apple για τα τελευταια 2-3 χρονια ειναι ιδιες!! το ΑΝ εσυ πας στην voda//cosmote παρεις 2ετες συμβολαιο και σου ζητησουν 450€/συσκευη + 50+€/μηνα παγιο... ΔΕΝ φταιει η APPLE!! Οπως επισης η APPLE τις πουλαει σε δολλαρια... επειδη στην ΕΛΛΑΔΑ το κανουν $=€ ειναι επισης αλλος παραγοντας!! αυτο δειχνει φιλε μου οτι δεν ψαχνει κατι πριν αγορασεις και με την πρωτη μασιμενη τροφη που σου δωσουν κραζεις!

φιλικα παντα!


Ακριβώς.

#680   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/09/2015 - 12:57

βασικα τωρα μολις κοιταξα τις τιμες της αγγλιας...πως σας βγαινει εσας πιο οικονομικο βρε παιδια? στην ισοτιμια το ιδιο βγαινει σε εμενα.



#681   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/09/2015 - 13:06

βασικα τωρα μολις κοιταξα τις τιμες της αγγλιας...πως σας βγαινει εσας πιο οικονομικο βρε παιδια? στην ισοτιμια το ιδιο βγαινει σε εμενα.

δεν είπε κανείς ότι βγαίνει πιο οικονομικό. Απλά ίδια τιμή με πέρυσι έχει. Εγω μένω Αγγλία όποτε το ίδιο μου κοστίζει..

#682   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 16/09/2015 - 13:09

να δούμε πώς θα είναι το "μαλί" για όταν έρθει επίσημα στην Ελλάδα το 6S / Plus


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#683   nikosjazz93

nikosjazz93

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2015 - 13:11

Πουλάω 6plus 128gb για 850 ευρω!
Το μόνο ελάττωμα του ειναι,οτι δεν ειναι s.......Χαχαχαχαχαχα

#684   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 16/09/2015 - 13:12

Πουλάω 6plus 128gb για 850 ευρω!
Το μόνο ελάττωμα του ειναι,οτι δεν ειναι s.......Χαχαχαχαχαχα

Κάπου είδα μια τέτοια αγγελία μα που άραγε;


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#685   nikosjazz93

nikosjazz93

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2015 - 13:13

Πάμε γερά για iPhone 7 και iOS 10!!!!

#686   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 16/09/2015 - 13:15

Πάμε γερά για iPhone 7 και iOS 10!!!!

Εγώ το δήλωσα δεν βλέπω τον λόγο να πάω τουλάχιστον εγώ προσωπικό στο 6S Plus.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#687   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/09/2015 - 13:16

δεν είπε κανείς ότι βγαίνει πιο οικονομικό. Απλά ίδια τιμή με πέρυσι έχει. Εγω μένω Αγγλία όποτε το ίδιο μου κοστίζει..

αα λεω και εγω..εγω ειμαι γερμανια και μου βγαινει στα 350 με επιδοτηση!εχετε γαματα προγραμματα εκει παντως.



#688   nikosjazz93

nikosjazz93

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2015 - 13:19

Εγώ το δήλωσα δεν βλέπω τον λόγο να πάω τουλάχιστον εγώ προσωπικό στο 6S Plus.

Το plus μας ειναι μια καταπληκτική συσκευη και απόψε με το iOS 9 θα γινει ακομα καλύτερη!
Για όποιον εχει άνετο ενα χιλιαρικακι φέτος και ενα του χρόνου,πάει τωρα στο s!
Το γεγονός ειναι οτι του χρόνου όλοι θα πάνε στο 7!
Ειναι καθαρά θέμα εάν εχεις το χιλιαρικακι να το χώσεις και φέτος!
Προσωπικά δεν βλέπω σοβαρό λόγο να αλλάξω το plus μου..,,

#689   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 16/09/2015 - 13:29

Το plus μας ειναι μια καταπληκτική συσκευη και απόψε με το iOS 9 θα γινει ακομα καλύτερη!
Για όποιον εχει άνετο ενα χιλιαρικακι φέτος και ενα του χρόνου,πάει τωρα στο s!
Το γεγονός ειναι οτι του χρόνου όλοι θα πάνε στο 7!
Ειναι καθαρά θέμα εάν εχεις το χιλιαρικακι να το χώσεις και φέτος!
Προσωπικά δεν βλέπω σοβαρό λόγο να αλλάξω το plus μου..,,

Tο ξέρω ότι είναι καταπληκτική συσκευή, αλλά επειδή έχω τόσα χρόνια μια κακία εμπειρία upgrading τα παλαιότερα iPhone με νεότερα iOS αρχίζει και τα παίρνει η κάτω βόλτα οπότε μάλλον θα είμαι απών από το iOS 9 για την ώρα. 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#690   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2015 - 14:01

Τι ψάχνετε τώρα. Είναι γελοία ακριβά να λέμε την αλήθεια τώρα. Λίγο με την ισοτιμία κάπως αμβλυνόταν , αλλά εδώ στην Ελλάδα απλά οι έμποροι κέρδιζαν και όχι ο καταναλωτής. Μόνο αν είχες πηγη για απευθείας αγορά απο Αμερική.

Τώρα πια, κάτι και καλά η μεγαλύτερη οθόνη κάτι ο αποθηκευτικός χώρος κάτι η ισοτιμία ευρώ-δολαρίου κάτι το ΦΠΑ θα εκτινάξει την τιμή ενός κινητού, (που του χρόνου θα θεωρείται παρωχημένο) στα 1200 ευρώ.... Κάπου έχει παραγίνει.

Αυτό ξεκίνησε σιγα σιγά γύρω στα 600 και κάτι ευρώ στα πρώτα iPhone που βγήκαν στην ελληνική αγορά και διπλασιάστηκε πλέον.

Και ρωτώ πόσοι απο εσάς αγοράζατε κινητό πάνω από 500 ευρώ? Όλοι πηγαίναμε με +100 με 150 βαριά βαριά και επιδότηση. Και μιλάμε για εποχές που το χρήμα έρρεε


Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 16/09/2015 - 14:10


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες