Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Διαθέσιμο το OS X - El Capitan


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
480 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#391   evanslam

evanslam

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/10/2015 - 22:13

εμενα δουλεύει κανονικά αλλά είμαι Αγγλία. Δεν είχα συνηθίσει ποτέ να χρησιμοποιώ το Spotlight αλλά τώρα εχει γίνει πολυ εύχρηστο με όλα τα καινούργια χαρακτηριστικά.


Ακριβώς γι αυτό σου δουλεύει!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#392   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 05/10/2015 - 22:51

Τελικά ισχύει όντως, οι νέες προηγμένες προτάσεις του Spotlight δεν είναι ακόμα διαθέσιμες για τη χώρα μας.
https://www.apple.co...ght-suggestions
Με αλλά λόγια το Spotlight είναι ακριβώς το ίδιο όπως στο Yosemite

Ακριβώς όπως στα Yosemite. Απογοήτευση...



#393   Kostinios

Kostinios

    iPH Enthousiast

  • 362 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/10/2015 - 00:02

Όσον αφορά τα καινούρια στοιχεία του Spotlight να υποθέσουμε ότι δεν είναι διαθέσιμα στην Ελλάδα ή στην Ευρώπη γενικότερα;

Αναφέρομαι στην δυνατότητα να σου δείχνει πχ απευθείας τον καιρό για μια πόλη ή μια περιοχή η επίσης να σου βρίσκει συγκεκριμένα αρχεία που που τροποποίησες σε συγκεκριμένη χρονική στιγμή.

<< επίσης να σου βρίσκει συγκεκριμένα αρχεία που που τροποποίησες σε συγκεκριμένη χρονική στιγμή. >> τι ειναι αυτο????



#394   evanslam

evanslam

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/10/2015 - 00:15

<< επίσης να σου βρίσκει συγκεκριμένα αρχεία που που τροποποίησες σε συγκεκριμένη χρονική στιγμή. >> τι ειναι αυτο????[/size]


Πχ γράφεις βρες μου τις φωτογραφίες που έχω εισάγει ή τροποιησει την τελευταία εβδομάδα και σου εμφανίζει όλες τις φωτογραφίες αυτές σε λίστα και πολλά αλλά επίσης παραδείγματα.

#395   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 06/10/2015 - 21:11

Εύγε στην Apple για τον καπετάνιο. Καμία σχέση με την προτέρα απόδοση , ο υπολογιστής είναι σαφέστα πιο γρήγορος.


Τελευταία επεξεργασία από: Lellos, 06/10/2015 - 21:11


#396   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 06/10/2015 - 21:26

Εύγε στην Apple για τον καπετάνιο. Καμία σχέση με την προτέρα απόδοση , ο υπολογιστής είναι σαφέστα πιο γρήγορος.


Ποιο μοντέλο εχεις;

#397   RsRoyal

RsRoyal

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2015 - 22:08

Παδιά τώρα με το El Capitan έχω πρόβλημα με το paragon NTFS v14.0.382.

ξέρει κάποιος καμιά λύση η κάποιο άλλο πρόγραμμα;

Tuxera NTFS 



#398   RsRoyal

RsRoyal

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2015 - 22:23

Καλησπέρα

 

Έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα με την λειτουργία Handoff, όσο αφορά τις κλήσεις; 

 

Και εξηγώ… 

 

Πραγματοποιώ μία κλήση από MBP, στο iPH6 iOS 9.0.2 παρατηρώ την μπάρα κλήσης η οποία έχει ξεκινήσει την διαδικασία κλήσης… Στο MBP δεν ακούγεται τίποτα… όπως τον ήχο κλήσης ή την φωνή του συνομιλητή (ενώ έχει αποδεχτεί την κλήση μου και τα δευτερόλεπτα κυλάνε)... εκείνος με ακούει κανονικά.

 

Κάτι αντίστοιχο γίνεται και όταν λαμβάνω κλήσεις… Φτάνει η κλήση στο MBP (ακούγεται κανονικά ο ήχος ειδοποίησης ότι έχω κλήση), αλλά μόλις την αποδεχτώ δεν ακούω τον συνομιλητή.

 

Μικρόφωνο και ηχεία παίζουν κανονικά στο MBP. Το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν υπήρχε με Yosemite. 

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.


Τελευταία επεξεργασία από: RsRoyal, 06/10/2015 - 22:28


#399   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 898 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 06/10/2015 - 22:30

Καλησπέρα

 

Έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα με την λειτουργία Handoff, όσο αφορά τις κλήσεις; 

 

Και εξηγώ… 

 

Πραγματοποιώ μία κλήση από MBP, στο iPH6 iOS 9.0.2 παρατηρώ την μπάρα κλήσης η οποία έχει ξεκινήσει την διαδικασία κλήσης… Στο MBP δεν ακούγεται τίποτα… όπως τον ήχο κλήσης ή την φωνή του συνομιλητή (ενώ έχει αποδεχτεί την κλήση μου και τα δευτερόλεπτα κυλάνε)... εκείνος με ακούει κανονικά.

 

Κάτι αντίστοιχο γίνεται και όταν λαμβάνω κλήσεις… Φτάνει η κλήση στο MBP (ακούγεται κανονικά ο ήχος ειδοποίησης ότι έχω κλήση), αλλά μόλις την αποδεχτώ δεν ακούω τον συνομιλητή.

 

Μικρόφωνο και ηχεία παίζουν κανονικά στο MBP. Το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν υπήρχε με Yosemite. 

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Ναι το αντιμετωπίζω κι εγώ.



#400   RsRoyal

RsRoyal

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2015 - 22:32

Ναι το αντιμετωπίζω κι εγώ.

Έχουμε καμία λύση; Ή περιμένουμε Update;



#401   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 898 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 06/10/2015 - 22:35

δεν έχω ασχοληθεί επισταμένως, μιας και ο καπετάνιος δεν είναι συμβατός με το λογισμικό των εκτυπωτών της epson και προσπαθώ να λύσω τα προβλήματα με τις εκτυπώσεις του γραφείου. Το ωραίο είναι ότι είχα λύση μέχρι και τη gm, αλλά η κανονική έκδοση τα διέλυσε όλα...



#402   RsRoyal

RsRoyal

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2015 - 22:37

δεν έχω ασχοληθεί επισταμένως, μιας και ο καπετάνιος δεν είναι συμβατός με το λογισμικό των εκτυπωτών της epson και προσπαθώ να λύσω τα προβλήματα με τις εκτυπώσεις του γραφείου. Το ωραίο είναι ότι είχα λύση μέχρι και τη gm, αλλά η κανονική έκδοση τα διέλυσε όλα...

Καλή δύναμη... και υπομονή...


Τελευταία επεξεργασία από: RsRoyal, 06/10/2015 - 22:37


#403   billtsaki

billtsaki

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 06/10/2015 - 22:52

Καλησπερα παιδια, εχω 6plus kai mac air 2014.

Το προβλημα ξεκιναει απο το ios9 οπου δε μπορω να εχω air drop μεταξυ του mac μου και του κινητου.

 

ακομα και με την 9.0.2 το ιδιο προβλημα δε βρισκει το ενα το αλλο.

2ον σημερα εβαλα el capitan και νομιζω οτι το πραγμα παει απ το κακο στο χειροτερο. 

εμ δε μου διορθωσε το air drop εμ και κολαει ο firefox (για safari ουτε κουβεντα) και επισης στην καρτελα μεταβαση-υπολογιστης μου, οταν ανοιγει το παραθυρο απο την αριστερη πλευρα που εχει τα αγαπημενα, μου τα εναλλασει με ελληνικα και αγγλικα (μεταφραση δλδ) δε ξερω αν αυτο ειναι μερος της αναβαθμισης.

 

υπαρχει καποια λυση ρε παιδια? αρρωσταινωωωωωω :(  :(



#404   RsRoyal

RsRoyal

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2015 - 23:20

Καλησπέρα

 

Έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα με την λειτουργία Handoff, όσο αφορά τις κλήσεις; 

 

Και εξηγώ… 

 

Πραγματοποιώ μία κλήση από MBP, στο iPH6 iOS 9.0.2 παρατηρώ την μπάρα κλήσης η οποία έχει ξεκινήσει την διαδικασία κλήσης… Στο MBP δεν ακούγεται τίποτα… όπως τον ήχο κλήσης ή την φωνή του συνομιλητή (ενώ έχει αποδεχτεί την κλήση μου και τα δευτερόλεπτα κυλάνε)... εκείνος με ακούει κανονικά.

 

Κάτι αντίστοιχο γίνεται και όταν λαμβάνω κλήσεις… Φτάνει η κλήση στο MBP (ακούγεται κανονικά ο ήχος ειδοποίησης ότι έχω κλήση), αλλά μόλις την αποδεχτώ δεν ακούω τον συνομιλητή.

 

Μικρόφωνο και ηχεία παίζουν κανονικά στο MBP. Το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν υπήρχε με Yosemite. 

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

[Solved]... http://www.imore.com/continuity-fix

 

Απλά για το "iPhone Cellular Calls", απενεργοποιήστε και ενεργοποιήστε ξανά τον διακόπτη στο "FaceTime".


Τελευταία επεξεργασία από: RsRoyal, 06/10/2015 - 23:25


#405   babis172

babis172

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/10/2015 - 07:13

όταν το κλείνεις έχεις ξετσεκάρεις να ανοίγει τα τελευταία παράθυρα 

 

https://www.imageupl...o.uk/image/cDMu

ναι σε μένα κάνα λεπτό για να κλείσει  > :(

επίσης το mail δεν λειτουργεί σωστά με αποτέλεσμα να ήμουν με airmail

στον Σαφάρι πάλι εκτός από τις επεκτάσεις που μπαίνουν σιγά σιγά για να κάνω αποσύνδεση λογαριασμού σε φόρουμ έπρεπε να κλείσω τον σαφάρι για να γίνει αλλιώς ξαναφόρτωνε κανονικά συνδεδεμένος

με λίγα λόγια από χθες το βράδυ γύρισα στα 10.10.5 :rolleyes:

 

όταν βγάλουν με το καλό βελτιώσεις τα ξανά λέμε

 

αρχίζει και μου θυμίζει πήγαμε να το γανώσουμε και το τρυπήσαμε κάτι σαν το snow leopard και μετά μόνο το yosemite έχει κάτι να επιδείξει κατά την προσωπική μου άποψη 

το ίδιο και το ios8 με το ios 9 που οι βελτιώσει τελικά είναι για την άλλη μεριά του ατλαντικού  B)

Το mail δουλεύει άψογα μπορώ να πω. Είναι ταχύτατο, καμία σχέση με το Yosemite. Το πιο σπαστικό που συνάντησα είναι ότι καθυστερεί να κλείσει το σύστημα. Τον διπλάσιο χρόνο! 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες