Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1711   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/01/2016 - 10:48

ρε φιλε ηξερα για πιστωτικη οτι κατι κρατανε..αλλα και για χρεωστικη;;που παιρνουν τα λεφτα επι τοπου;;τι να πω

Ισχύει και για την χρεωστική, απλά είναι γυφτιά του όπως σου είπα, που μεταφέρει αυτό το 1,6% στον πελάτη. 


Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1712   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/01/2016 - 09:22

Καλημέρα σας. Μετά από χρόνια στο android αποφάσισα την μετάβαση σε iPhone, όντας χρήστης iPad. Παρήγγειλα το 6s Space Grey 64GB. Κοίταξα και για το iPhone 6s Plus, αλλά ήταν αρκετά μεγάλο για εμένα. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω, είναι, ποια η εμπειρία σας με το κινητό αυτό; Είστε ικανοποιημένοι; Και ως προς την μπαταρία. Δηλαδή θα βγαίνει η μέρα με μία μετρία προς βαριά χρήση σε γενικά πλαίσια;;

#1713   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/01/2016 - 09:54

Καλημέρα σας. Μετά από χρόνια στο android αποφάσισα την μετάβαση σε iPhone, όντας χρήστης iPad. Παρήγγειλα το 6s Space Grey 64GB. Κοίταξα και για το iPhone 6s Plus, αλλά ήταν αρκετά μεγάλο για εμένα. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω, είναι, ποια η εμπειρία σας με το κινητό αυτό; Είστε ικανοποιημένοι; Και ως προς την μπαταρία. Δηλαδή θα βγαίνει η μέρα με μία μετρία προς βαριά χρήση σε γενικά πλαίσια;;

το εχω στα χερια μου 3 μερες και με σιγουρια σου λεω οτι η μπαταρια σε σχεση με το 6αρι ειναι εμφανες κατωτερη.με χρηση κανονικη (tapatalk,whatsapp,instagram,τηλεφωνα,μυνηματα και λιγο πλοηγο) απο το πρωι που θα το βγαλω στις 7 θα θελει φορτιση κατα τις 8 το απογευμα παλι.ενω με το 6αρι τα ιδια ακριβως εβγαζα μερα ολοκληρη.ισως ειναι πολυ νωρις ακομα αλλα επειδη τα εχω και τα δυο συγκρινω κιολας!τωρα σαν συσκευη αυτο που ειναι φοβερο και θελει συνηθεια για να το μαθεις και να το χρησιμοποιεις ειναι το 3d touch που θα σε ξετρελανει!να το χαρεις με το καλο και μεγειες σου!

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 23/01/2016 - 09:55


#1714   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/01/2016 - 12:02

το εχω στα χερια μου 3 μερες και με σιγουρια σου λεω οτι η μπαταρια σε σχεση με το 6αρι ειναι εμφανες κατωτερη.με χρηση κανονικη (tapatalk,whatsapp,instagram,τηλεφωνα,μυνηματα και λιγο πλοηγο) απο το πρωι που θα το βγαλω στις 7 θα θελει φορτιση κατα τις 8 το απογευμα παλι.ενω με το 6αρι τα ιδια ακριβως εβγαζα μερα ολοκληρη.ισως ειναι πολυ νωρις ακομα αλλα επειδη τα εχω και τα δυο συγκρινω κιολας!τωρα σαν συσκευη αυτο που ειναι φοβερο και θελει συνηθεια για να το μαθεις και να το χρησιμοποιεις ειναι το 3d touch που θα σε ξετρελανει!να το χαρεις με το καλο και μεγειες σου!


Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είναι ένα θέμα η μπαταρία που με έκανε διστακτικό για την αγορά του. Ίσως είναι η αρχή και θέλει λιγό καιρό να στρώσει η μπαταρία. Να σε ρώτησω, με ανοικτή την οθόνη στις ρυθμίσεις>μπαταρία πόσες ώρες σου λέει χρήση?(βέβαια είναι καθαρά υποκειμενικό η χρήση, απλά απο περιέργια).

#1715   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 23/01/2016 - 12:05

Δε στρωνει η μπαταρια, δεν ειναι λαστιχο. Απλα αργοτερα θα το χρησιμοποιειτε λιγοτερο απο τις αρχες που ψαχνετε τα παντα, ε και θαχετε την εντυπωση οτι κραταει περισσοτερο.

You'll Never Walk Alone


#1716   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/01/2016 - 12:05

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είναι ένα θέμα η μπαταρία που με έκανε διστακτικό για την αγορά του. Ίσως είναι η αρχή και θέλει λιγό καιρό να στρώσει η μπαταρία. Να σε ρώτησω, με ανοικτή την οθόνη στις ρυθμίσεις>μπαταρία πόσες ώρες σου λέει χρήση?(βέβαια είναι καθαρά υποκειμενικό η χρήση, απλά απο περιέργια).

εδω εχει χρονο αναμονης και χρονο χρησης.καμια σχεση με αντροιντ.
Εχθες ας πουμε μου εβγαλε μονο 5 ωρες.αλλα μπορει να ειναι και το νεο ιος 9.2.1.η μπορει που ειναι καινουργιο ακομα.ο καιρος θα δειξει!παντως καλη αγορα ειναι θα το χαρεις!

#1717   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/01/2016 - 12:16

εδω εχει χρονο αναμονης και χρονο χρησης.καμια σχεση με αντροιντ.
Εχθες ας πουμε μου εβγαλε μονο 5 ωρες.αλλα μπορει να ειναι και το νεο ιος 9.2.1.η μπορει που ειναι καινουργιο ακομα.ο καιρος θα δειξει!παντως καλη αγορα ειναι θα το χαρεις!


Καλά, εννοείται πως η μπαταρία είναι λάστιχο. Αυτό εννοούσα, ώρες χρήσης. Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας. Σε μαύρο ή άσπρο το 'χεις?

#1718   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/01/2016 - 12:26

έχουν περάσει από τα χέρια μου όλα τα iphone από το 3G έως και το 6S. φυσικά το ένα καλύτερο από το άλλο, αυτό που θα ήθελα είναι να μπορεί να γίνει χρήση του NFC και στην ελλάδα για πληρωμές. 


Τελευταία επεξεργασία από: Braker, 23/01/2016 - 12:27


#1719   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/01/2016 - 12:27

Εγώ παντός βγαζω τους ίδιους χρόνους που ειχα στο 6αρι περίπου 8 ώρες χρήση .και βγάζω άνετα την μέρα .

#1720   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/01/2016 - 13:10

Εγώ παντός βγαζω τους ίδιους χρόνους που ειχα στο 6αρι περίπου 8 ώρες χρήση .και βγάζω άνετα την μέρα .


Πιστεύω είναι αρκετά καλά. Φυσικά ποικίλει ανάλογα και τον χρήστη. Όπως και να έχει ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!

#1721   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2016 - 14:56

με χρηση ανω του μεσου ορου βγαζεις ανετα πανω απο 35 ωρες αναμονη και σιγουρα  γυρω στις 7 ωρες χρησης. Το εχω δουλεψει και ετσι και γιουβετσι και οπως θες. Ο μεσος ορος εκει ειναι (παντα με σωστες ρυθμισεις)



#1722   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/01/2016 - 17:58

με χρηση ανω του μεσου ορου βγαζεις ανετα πανω απο 35 ωρες αναμονη και σιγουρα  γυρω στις 7 ωρες χρησης. Το εχω δουλεψει και ετσι και γιουβετσι και οπως θες. Ο μεσος ορος εκει ειναι (παντα με σωστες ρυθμισεις)


Πολύ ωραία!!!! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!! Με ενθαρρύνεις ακόμα περισσότερο για την αγορά μου.

#1723   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 23/01/2016 - 17:59

με χρηση ανω του μεσου ορου βγαζεις ανετα πανω απο 35 ωρες αναμονη και σιγουρα  γυρω στις 7 ωρες χρησης. Το εχω δουλεψει και ετσι και γιουβετσι και οπως θες. Ο μεσος ορος εκει ειναι (παντα με σωστες ρυθμισεις)

Δημήτρη στείλε σε inbox τις σωστές ρυθμίσεις αν δεν βαριέσαι :P

 

Έκανα restore και δεν ασχολήθηκα καν να το ρυθμίσω.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#1724   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/01/2016 - 18:24

Κάπου είχα διαβάσει πως η iOS 9.2.1 είχε μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Ίσως γι αυτό να υπάρχουν μειωμένοι χρόνοι...

#1725   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 23/01/2016 - 19:14

Οταν παω να σβησω ενα γραμμα απομμια λεξη και ειναι το τεταρτο γραμμα πχ απο μια λεξη δεκα γραμματων μου σβηνει ολη τη λεξη...ξερετε πως φτιαχνετε;;


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες