Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#631   trickster

trickster

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/10/2015 - 20:15

Οταν το ξεπακεταρουμε το ανοιγουμε παιζπυμε και το φορτιζουμε αφου πεσει στα 20%?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#632   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/10/2015 - 20:15

Εμενα μετα την πρωτη φορτιση ειδα σημερα πολυ μετρια μπαταρια. Ειμαι στο 5% αυτη τη στιγμη που γραφω απο 100% στις 8 το πρωι.Χειροτερη απο το 6αρι που πουλησα...

Με Samsung?

#633   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/10/2015 - 20:19

Με Samsung?

μαλλον με σαμμυ ειναι αλλι'ως θα ηταν στο 35% τώρα..... μην κολλάτε σε αυτά που λένε  η διαφορά θα είναι max 15 λεπτά ..Ευχαριστηθείτε το τηλ !! :)



#634   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 10/10/2015 - 20:20

τι διαφορά έχει το sim free,αφού ας πούμε επιλέγεις t mobile που είναι το ίδιο πράγμα.

Να συμπληρώσω πως το Sim Free για την Αμερική και μόνο, σημαίνει πως μπορείς να βάλεις όποια Sim θέλεις από την οποιοδήποτε αμερικάνικη εταιρία και να δουλέψει..


@CaLi@


#635   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/10/2015 - 20:36

μαλλον με σαμμυ ειναι αλλι'ως θα ηταν στο 35% τώρα..... μην κολλάτε σε αυτά που λένε η διαφορά θα είναι max 15 λεπτά ..Ευχαριστηθείτε το τηλ !! :)

Γιατί 15 λεπτά μπαταρία παραπάνω(που standard καμία ωριτσα θα είναι) λίγα είναι; Να πληρώσω το 6s και να μου δώσει το μαγαζί το 6 και να μου πει , δεν πειράζει 1 γίγα λιγότερη μνήμη έχει μόνο και 20% πιο αργό επεξεργαστή. Κατα τα αλλά είναι πολύ καλό και να πω και ευχαριστώ. Μπα.

#636   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/10/2015 - 20:38

Οταν το ξεπακεταρουμε το ανοιγουμε παιζπυμε και το φορτιζουμε αφου πεσει στα 20%?

Ασ'το να πάει χαμηλά, 7-8%.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#637   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/10/2015 - 20:42

Γιατί 15 λεπτά μπαταρία παραπάνω(που standard καμία ωριτσα θα είναι) λίγα είναι; Να πληρώσω το 6s και να μου δώσει το μαγαζί το 6 και να μου πει , δεν πειράζει 1 γίγα λιγότερη μνήμη έχει μόνο και 20% πιο αργό επεξεργαστή. Κατα τα αλλά είναι πολύ καλό και να πω και ευχαριστώ. Μπα.

 

Δεν διαφωνώ μαζί σου..αλλα σκέψου το και αλλιώς το 1α είναι πιο γρήγορο το αλλο με καλύτερη αυτονομία... και απο την στιγμή που δεν μπορούμε να κανουμε κατι... πάντως έτσι όπως το θέτεις έχεις δίκιο ...



#638   trickster

trickster

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/10/2015 - 20:43

Ασ'το να πάει χαμηλά, 7-8%.

OK θενκς



#639   skarpini

skarpini

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/10/2015 - 21:08

na rwthsw kati asxeto to iphone 5s anoigei xwris sym to menou na perasw thlefwna



#640   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2015 - 21:38

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω κι εγώ το 6s με προβληματίζουν λίγο αυτά που γράφονται στο internet, ότι ζεσταίνεται το home botton και ότι το τηλ κάνει restart μόνο του ισχύουν;
Δείτε εδώ! τι γράφουν.

Απλά πάρτο. Μη διαβάζεις. Πρώτη φορά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από iPhone. Αν αντέχεις περίμενε του χρόνου που θα ρίξουν βάρος πάχος και πιθανώς bezel.
Αλλά αν μπορείς να βρεις τροπο να μετριάσεις το κόστος . Με κλειστά μάτια βουρ. Και μιλάω εγώ που δεν είχα κανένα προJobs μοντέλο, αναβάθμιση από 6plus

#641   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2015 - 21:45

Μάλλον δεν έχει την ίδια αυτονομία και έχει βαρύνει αλλά ακόμη και τη μίση αυτονομία να είχε (10-20% υπολογίζω ανάλογα με τη χρήση αλλά και πάλι ίσως με λίγους κύκλους η μπαταρία βελτιωθεί ) και για τα λίγα γραμμάρια παραπάνω πίσω σε 6&plus ούτε να μη πλήρωναν. Χαοτική διαφορά . Δεν είναι minor αναβάθμιση σε καμία περίπτωση . Μέρα με τη νύχτα, μόνο το περιτύλιγμα μοιάζει

#642   MICZ45

MICZ45

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 11/10/2015 - 00:05

Παιδιά εγώ πρέπει να είμαι από τους λίγους που έκανα downgrade.
Πήγα από το εξάρι σε 5s το οποίο αγόρασα σαν συσκευή από την wind. Βέβαια τα έχω παράλληλα προς το παρών, και κολλάω να δώσω το εξάρι γιατί είναι και 64GB, ενώ το 5s 16GB (αλλά μάλλον θα πουληθεί γιατί βλέπω έχει ζήτηση σε όσους το έχω πει).
Ο λόγος, παρόλο που είμαι υπερευχαριστημένος με το εξάρι δεν την παλεύω με τις ίντσες του.
Περίμενα να βγάλει και ένα 6s στις 4 ίντσες αλλά δεν...

#643   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/10/2015 - 00:41

Ερχομενος απο το 6 μαλλον με εντυπωσιαζει η μπαταρια του 6s plus,.

Σημερα το εβγαλα απ το φορτιστη 7 το πρωι και τωρα που το ξαναβαλα ηταν στο 55%.Συνολικα 18 ωρες...

Αρκετος χρονος με τηλεφωνα χρηση gps κλπ.

Καμμια σχεση με το 6...

#644   leznts5

leznts5

    iPH User

  • 187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 11/10/2015 - 00:54

Να συμπληρώσω πως το Sim Free για την Αμερική και μόνο, σημαίνει πως μπορείς να βάλεις όποια Sim θέλεις από την οποιοδήποτε αμερικάνικη εταιρία και να δουλέψει..

Εννοείς ότι το t mobile είναι sim free για άλλες χώρες εκτός της Αμερικής;

#645   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 11/10/2015 - 01:53

Εννοείς ότι το t mobile είναι sim free για άλλες χώρες εκτός της Αμερικής;

Ναι κάπως έτσι, αν αγοραστεί από Apple Store όπως έχει ξανά αναφερθεί...

 

Εδώ όλα τα τηλεφωνά είναι κλειδωμένα στο πάροχο τους και δεν μπορούν να δεχτούν αμερικάνικη κάρτα άλλης εταιρίας..

 

Της T-Mobile όμως και της verizon εκτός Αμερικής  παίζουν κανονικά, κάτι που δεν γίνεται για τα τηλέφωνα της Spint και της AT&T..


@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες