Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1381   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.312 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 28/11/2015 - 15:49

ο ντόρος υπήρχε στην αρχή. Πλέον κανεις δεν ασχολείται γιατι δεν υπάρχει λόγος..

θα δω καμιά διαφορά εάν πάω στο 9.1; 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1382   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 28/11/2015 - 15:50

92 σελίδες για το εάν κάποιος έχει TSMC vs Samsung... anyway... 9.0.2 δεν μπορώ να καταλάβω κάποιο frame drop η κάποιο άλλο θέμα freezing animations ούτε βλέπω κάποιο Lag.


Καλύτερη σε αυτονομια η 9.1 και πιο γρήγορη νμζ.... Αλλά έχει Καλία θεματάκια ... Περιμένω 9,2 τώρα !!


Sent from my iPhone 6S using Tapatalk

#1383   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.312 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 28/11/2015 - 15:51

Καλύτερη σε αυτονομια η 9.1 και πιο γρήγορη νμζ.... Αλλά έχει Καλία θεματάκια ... Περιμένω 9,2 τώρα !!


Sent from my iPhone 6S using Tapatalk

Ε άστο να βγεί μια καλή η 9.2 τότε.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#1384   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 28/11/2015 - 16:14

Ε άστο να βγεί μια καλή η 9.2 τότε.


Εγώ την πέρασα καθαρή την 9.0.2 και την 9.1 ΟΤΑ μόνο κ μόνο για να δω πως Παρί ετσι κ αλλιώς μέσα στην βδομάδα ακούγετε θα έχουμε κ 9.2


Sent from my iPhone 6S using Tapatalk

#1385   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/11/2015 - 18:48

Όντως έχει καλύτερη αυτονομία η 9.1;
Είμαι σε αυτά τα επίπεδα και δεν έχω παράπονο.
4a90dc66921637ae103a26002c5f2b3f.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1386   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/11/2015 - 19:50

Όντως έχει καλύτερη αυτονομία η 9.1;
Είμαι σε αυτά τα επίπεδα και δεν έχω παράπονο.
4a90dc66921637ae103a26002c5f2b3f.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

το χρησιμοποιείς καθόλου το τηλέφωνο; Εγω να πω την αλήθεια αν έκανα τέτοια χρήση που θα μου κράταγε η μπαταρία 3 μέρες σε καμία περίπτωση δεν θα έδινα τόσα λεφτά για να πάρω iPhone. Σημαίνει ότι δεν θα το χρειαζόμουν καθόλου. Χωρίς παρεξήγηση, δεν αναφέρομαι σε κανέναν προσωπικά αλλά πιστεύω ότι δεν αξίζει μια τέτοια αγορά υπό αυτές τις συνθήκες.. Συγκεκριμένα φίλε Μάκη να υποθέσω ότι έχεις lower power mode συνέχεια ενεργοποιημένο και κλειστά τα πάντα για να κρατάει τοσο;

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 28/11/2015 - 19:51


#1387   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.312 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 28/11/2015 - 19:58

Reaver ούτε εγώ κάνω την χρήση που μπορεί κάποιος άλλος να κάνει, το 6 Plus μου βγάζει άνετε 3,5 μέρες αλλά εγώ το έχω εκ των πλείστων για αρκετή χρήση τηλεφώνου δλδ ομιλία αρκετή και λίγα μηνύματα, δεν έχω καλό σήμα στην πόλη που μένω και αναγκαστικά έχω κλείσει τα DATA/4G και λόγο ότι έχω και το iPad μαζί μου κάνω και την χρήση internet που χρειάζομαι μέσω του iPad παρά από το iPhone. Στην αρχή μόλις το είχα πάρει το 6 Plus το έσκιζα στο παιχνίδι και δεν κράταγε ούτε 15 ώρες! Αλλά η τρέλα πέρασε... Εν πάση περίπτωση ο καθένας μπορεί να αγοράσει την συσκευή που θέλει και να την χρησιμοποιήσει όπως θέλει.


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 28/11/2015 - 20:07

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#1388   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/11/2015 - 22:13

Reaver ούτε εγώ κάνω την χρήση που μπορεί κάποιος άλλος να κάνει, το 6 Plus μου βγάζει άνετε 3,5 μέρες αλλά εγώ το έχω εκ των πλείστων για αρκετή χρήση τηλεφώνου δλδ ομιλία αρκετή και λίγα μηνύματα, δεν έχω καλό σήμα στην πόλη που μένω και αναγκαστικά έχω κλείσει τα DATA/4G και λόγο ότι έχω και το iPad μαζί μου κάνω και την χρήση internet που χρειάζομαι μέσω του iPad παρά από το iPhone. Στην αρχή μόλις το είχα πάρει το 6 Plus το έσκιζα στο παιχνίδι και δεν κράταγε ούτε 15 ώρες! Αλλά η τρέλα πέρασε... Εν πάση περίπτωση ο καθένας μπορεί να αγοράσει την συσκευή που θέλει και να την χρησιμοποιήσει όπως θέλει.

εννοείται. Γιαυτο είπα ότι δεν απευθύνομαι σε κάποιον συγκεκριμένα. Είπα ότι εγω προσωπικά δεν θα το αγόραζα. Πχ παιχνίδια δεν εχω καν στο κινητό μου όπως δεν χρησιμοποιώ και Feb, Instagram και ότι άλλο παρόμοιο. Αλλά η μπαταρία δεν με βγάζει πάνω απο μέρα με τίποτα. Πολλές φορές και λιγότερο. Plus και εγω απο πέρυσι..:)

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 28/11/2015 - 22:13


#1389   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.312 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 28/11/2015 - 22:16

εννοείται. Γιαυτο είπα ότι δεν απευθύνομαι σε κάποιον συγκεκριμένα. Είπα ότι εγω προσωπικά δεν θα το αγόραζα. Πχ παιχνίδια δεν εχω καν στο κινητό μου όπως δεν χρησιμοποιώ και Feb, Instagram και ότι άλλο παρόμοιο. Αλλά η μπαταρία δεν με βγάζει πάνω απο μέρα με τίποτα. Πολλές φορές και λιγότερο. Plus και εγω απο πέρυσι.. :)

Πλέων ούτε και εγώ εάν έχω 4 μόνο στο iPad. Βασικά ούτε Facebook & Tweeter & Instagram apps ούτε έχω λογαριασμούς βασικά οι φίλοι με θεωρούν τον δεινόσαυρο του 21ού αιώνα   :lol:  :lol:  :lol:


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 28/11/2015 - 22:17

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#1390   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/11/2015 - 22:18

Πλέων ούτε και εγώ εάν έχω 4 μόνο στο iPad. Βασικά ούτε Facebook & Tweeter & Instagram apps ούτε έχω λογαριασμούς βασικά οι φίλοι με θεωρούν τον δεινόσαυρο του 21ού αιώνα :lol: :lol: :lol:

χαχαχαχα και εμένα ετσι. Δεν τα μπορώ όλα αυτά και ο μόνος λόγος που εχω λογαριασμούς ειναι γιατι κανει καλό στην εύρεση εργασίας όταν οι εταιρίες ψάχνουν. Το μόνο που εχω και ανανεώνω τακτικά ειναι το LinkedIn και το Twitter σαν ειδησεογραφικό..

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 28/11/2015 - 22:19


#1391   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.312 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 28/11/2015 - 22:22

χαχαχαχα και εμένα ετσι. Δεν τα μπορώ όλα αυτά και ο μόνος λόγος που εχω λογαριασμούς ειναι γιατι κανει καλό στην εύρεση εργασίας όταν οι εταιρίες ψάχνουν. Το μόνο που εχω και ανανεώνω τακτικά ειναι το LinkedIn..

Φίλε μου ούτε που ξέρω τι είναι το Linkdeln. Και για την ώρα είμαι καλά δουλεύω τώρα 12,5 χρόνια στον ιδιωτικό τομέα και συγκεκριμένα όλα μου τα χρόνια σε ένα καλό μεσιτικό γραφείο οπού έχει και κατασκευαστική εταιρία και δόξα τον θεό είναι καλά. 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#1392   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/11/2015 - 22:23

εννοείται. Γιαυτο είπα ότι δεν απευθύνομαι σε κάποιον συγκεκριμένα. Είπα ότι εγω προσωπικά δεν θα το αγόραζα. Πχ παιχνίδια δεν εχω καν στο κινητό μου όπως δεν χρησιμοποιώ και Feb, Instagram και ότι άλλο παρόμοιο. Αλλά η μπαταρία δεν με βγάζει πάνω απο μέρα με τίποτα. Πολλές φορές και λιγότερο. Plus και εγω απο πέρυσι.. :)

τωρα μπαινω στο πειρασμο να ρωτησω τι ειναι αυτο που σου τρωει τη μπαταρια σε μια μερα ....χωρις παιχνιδια και fb. Skype, Viber, Camera η καμμια εφαρμογη πιο εξειδικευμενη?



#1393   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.312 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 28/11/2015 - 23:06

Πάντως σε ταχύτητά εκ πρώτης όψεως με το 6 Plus δηλαδή σε άνοιγμα πχ τηλ καταλόγου ρυθμίσεις κτλπ δεν βλέπω τρελή διαφορά ταχύτητας και τα με δύο σε 9.0.2 (6 Plus & S Plus) 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#1394   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/11/2015 - 23:48

το χρησιμοποιείς καθόλου το τηλέφωνο; Εγω να πω την αλήθεια αν έκανα τέτοια χρήση που θα μου κράταγε η μπαταρία 3 μέρες σε καμία περίπτωση δεν θα έδινα τόσα λεφτά για να πάρω iPhone. Σημαίνει ότι δεν θα το χρειαζόμουν καθόλου. Χωρίς παρεξήγηση, δεν αναφέρομαι σε κανέναν προσωπικά αλλά πιστεύω ότι δεν αξίζει μια τέτοια αγορά υπό αυτές τις συνθήκες.. Συγκεκριμένα φίλε Μάκη να υποθέσω ότι έχεις lower power mode συνέχεια ενεργοποιημένο και κλειστά τα πάντα για να κρατάει τοσο;


Γεια σου φίλε! Το κινητό το χρησιμοποιώ από τις 6 το πρωί μέχρι 9-10 το βράδυ! Φυσικά όχι συνεχόμενα αλλά πάντα ανοιχτό wifi 7-2 το πρωί και 3-9 δεδομένα! Ταυτόχρονα παίξω heroes charge, tapatalk, YouTube να δω τα νέα βίντεο, viber όλη ημέρα κλπ! Αυτά τα ολιγα και με χάλια σήμα, λόγω περιοχής, 7-2 το πρωί! Το κινητό μπαίνει σε low power mode 11 βράδυ με 6 το πρωί!
Αυτά! :)
Φιλικά, Εκτός από την αναμονή υπάρχει και η χρήση ακριβώς από πάνω που λέει ποσο το χρησιμοποίησα. Δεν το λέω με κακιά απλά δε περίπτωση που δεν το είδες ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1395   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/11/2015 - 00:13

τωρα μπαινω στο πειρασμο να ρωτησω τι ειναι αυτο που σου τρωει τη μπαταρια σε μια μερα ....χωρις παιχνιδια και fb. Skype, Viber, Camera η καμμια εφαρμογη πιο εξειδικευμενη?

εχω άπειρες ειδοποιήσεις, κυρίως Mail τα οποία μπορεί να ειναι και 500-600 καθε μέρα, επίσης εχω πάντα ανοιχτά όλα γιατι χρειάζομαι δεδομένα και Bluetooth για το ρολόι και δεδομένου ότι εχω 4g παντού το χρησιμοποιώ συνέχεια. Επίσης το Twitter συνέχεια χτυπάει και metatrader για trading όλη μέρα. Εφαρμογές για οικονομικές ειδήσεις επίσης κτλ. Μόνο τα Σαββατοκύριακα μου κρατάει παραπάνω..:) σήμερα πχ εχω ακόμα 60% απο το πρωί..:) Skype vibes κτλ σπάνια. μόνο αν κάνω κλήση σε οικογένεια η κανένα φίλο που ειναι FaceTime πάντα.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 29/11/2015 - 00:15


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες