Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 6 vs iPhone 6S: 1GB vs 2GB RAM


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
34 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2015 - 10:04

το σημαντικο ειναι μετα απο reboot ποση διαθεσημη εχει, αν ειναι 1 gb + χεχεχε για 5 χρονια παρτυ θα κανει

 

 

 

 

 

 

 

 

τι εννοεις οτι μετα απο reboot μειωνεται η επηρεαζεται η μνημη ram?γιατι εγω στο iphone 6 εχω κανει πολλα reboot.....


Τελευταία επεξεργασία από: dimitrisnt, 27/09/2015 - 10:04

IPhone 14 pro - Macbook air m2


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/09/2015 - 15:08

 

το σημαντικο ειναι μετα απο reboot ποση διαθεσημη εχει, αν ειναι 1 gb + χεχεχε για 5 χρονια παρτυ θα κανει

 

 

 

 

 

 

 

 

τι εννοεις οτι μετα απο reboot μειωνεται η επηρεαζεται η μνημη ram?γιατι εγω στο iphone 6 εχω κανει πολλα reboot.....

 

οταν κανεις reboot το OS αποδεσμεύει την inactive memory! οποτε βλέπεις πραγματικα ποση ειναι διαθέσιμη για τον χρηστη. σε καμια περίπτωση δεν σου λεω να κανεις reboot για να εχεις περισσότερη μνημη αυτο διαχειρίζεστε απο το σύστημα. απλα για να ξερουμε την διαθέσιμη που δεν καταλαμβάνει το OS


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#33   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2015 - 15:10

οταν κανεις reboot το OS αποδεσμεύει την inactive memory! οποτε βλέπεις πραγματικα ποση ειναι διαθέσιμη για τον χρηστη. σε καμια περίπτωση δεν σου λεω να κανεις reboot για να εχεις περισσότερη μνημη αυτο διαχειρίζεστε απο το σύστημα. απλα για να ξερουμε την διαθέσιμη που δεν καταλαμβάνει το OS

Υπάρχουν εφαρμογές στο apple store που κάνουν την ίδια δουλειά χωρίς να κάνεις reboot.



#34   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/09/2015 - 15:13

Υπάρχουν εφαρμογές στο apple store που κάνουν την ίδια δουλειά χωρίς να κάνεις reboot.

ναι σαφώς. βεβαία δεν ξερω αν δουλεύουν σωστα. ισως μονο με jb να εισαι πιο σίγουρος.


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#35   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 27/09/2015 - 18:30

Αυτό δεν είναι αλήθεια, γιατί αν είναι έτσι αυτό σημαίνει ότι το iOS 9 θα τρέχει κακάσχημα στις περυσινές συσκευές.

Ποιές περυσινές? Σε iphone 5 μια χαρά τρέχει...όπως με 7-8 έτσι και με 9...δε βλέπω σοβαρή διαφορα...ίσα ίσα σε σχέση με κάποιες ενδιάμεσες αναβαθμίσεις των 7-8 πάει καλύτερα...γενικά απροβλημάτιστη και smooth λειτουργία...σαφώς τα 5s,6, 6plus και ακόμα περισσότερο τα 6s, 6s plus θα πηγαίνουν ακόμα καλύτερα, αλλά και οι παλαιότερες συσκευές αντέχουν πάρα πολύ άνετα...






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες