Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

Επίσημο: 9 Οκτωβρίου τα νέα iPhone 6S και iPhone 6S Plus στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
907 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#706   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 12/10/2015 - 09:20

Καλημέρα σε όλους και όλες.

Αρχίζει το Safari για εύρεση 6S Plus 64GB Rose Gold. Οποίος ξέρει αν υπάρχει σε κατάστημα Cosmote ή Γερμανός εντός Αττικής ας στείλει μήνυμα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#707   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 12/10/2015 - 09:25

Πάντως όποιος πάρει το ροζ ας ανεβάζει φωτό. Να δούμε πως είναι.

Όσες φωτογραφίες και να δεις αν δεν το δεις απο κοντά δεν εχει σημασία. Απο κοντά το Rose Gold και το Gold είναι διαφορετικά απο οτι στις φωτογραφίες. Εγώ το Gold το έβλεπα στις φωτογραφίες χρυσό έντονο και οταν το ειδα απο κοντά ηταν πιο απαλό και δεν εκανε τοσο μπαμ. Κατι παρόμοιο θα είναι και στο Rose Gold

#708   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/10/2015 - 09:49

Για μένα προσωπικά δεν θα πηγαινα ποτέ στο rose gold γιατι ροζιζει αρκετα. Το χρυσο πχ ειναι καλύτερη επιλογη σε σχεση με το ροζ για εναν αντρα (προσωπικη μου αποψη).

Ο μονος λογος που θα μπορουσε καποιος να το παρει για μενα ειναι απλα οτι ειναι εμφανεστατο οτι καποιος εχει το 6s αφου εκτος του s που γραφουν απο πισω τα αλλα 3 χρωματα ειναι τα ιδια ακριβως - (αναφερομαι απλα στο ψωνιο του ελληνα να το αφηνει στο τραπεζι στις καφετεριες ωστε να ξερουν ολοι τι κινητο κουβαλαει  :lol:  )



#709   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 12/10/2015 - 09:50

Για μένα προσωπικά δεν θα πηγαινα ποτέ στο rose gold γιατι ροζιζει αρκετα. Το χρυσο πχ ειναι καλύτερη επιλογη σε σχεση με το ροζ για εναν αντρα (προσωπικη μου αποψη).

Ο μονος λογος που θα μπορουσε καποιος να το παρει για μενα ειναι απλα οτι ειναι εμφανεστατο οτι καποιος εχει το 6s αφου εκτος του s που γραφουν απο πισω τα αλλα 3 χρωματα ειναι τα ιδια ακριβως - (αναφερομαι απλα στο ψωνιο του ελληνα να το αφηνει στο τραπεζι στις καφετεριες ωστε να ξερουν ολοι τι κινητο κουβαλαει  :lol:  )

γιατι ασχολειστε με τα χρωματα αφου ειναι μονο στη πλατη η διαφορα.εγω πηρα μαυρο που δειχνει ενιαιο χρωμα μπροστα το πισω μου ειναι αδιαφορο.



#710   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/10/2015 - 09:53

γιατι ασχολειστε με τα χρωματα αφου ειναι μονο στη πλατη η διαφορα.εγω πηρα μαυρο που δειχνει ενιαιο χρωμα μπροστα το πισω μου ειναι αδιαφορο.

κουβεντα κανουμε φιλαρακι... το χρωμα ειναι εννοειτε το τελευταιο!! Καποτε το χρυσο τοχαν βγαλει σαν χρωμα πρωτοι στην samsung αλλα σαν αιφονακιας κ δωρο να μου τοδιναν εγω δεν!!



#711   mare96

mare96

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/10/2015 - 10:01

Πιστεύω ότι αν η apple δεν το ονόμαζε "rose gold", αλλά "copper" ή "copper gold" θα είχε τεράστια επιτυχία και στους άνδρες...



#712   gnpolitis

gnpolitis

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 12/10/2015 - 10:02

Καλημέρα σε όλους και όλες.

Αρχίζει το Safari για εύρεση 6S Plus 64GB Rose Gold. Οποίος ξέρει αν υπάρχει σε κατάστημα Cosmote ή Γερμανός εντός Αττικής ας στείλει μήνυμα.

υπάρχει διαθέσιμο στο e shop της cosmote για παραγγελία μέσω ίντερνετ. Αν παραγγείλεις σήμερα αύριο θα το έχεις.



#713   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2015 - 10:18

Πιστεύω ότι αν η apple δεν το ονόμαζε "rose gold", αλλά "copper" ή "copper gold" θα είχε τεράστια επιτυχία και στους άνδρες...

Μα βρε φίλε μου ροζ είναι όχι χάλκινο. 



#714   gnpolitis

gnpolitis

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 12/10/2015 - 10:20

Μα βρε φίλε μου ροζ είναι όχι χάλκινο. 

εχω την αισθηση οτι το χρωμα παιζει απο απαλο χαλκινο μεχρι εντονο ροζ αναλογως τον φωτισμο του περιβαλλοντος



#715   trickster

trickster

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 12/10/2015 - 10:24

Όσες φωτογραφίες και να δεις αν δεν το δεις απο κοντά δεν εχει σημασία. Απο κοντά το Rose Gold και το Gold είναι διαφορετικά απο οτι στις φωτογραφίες. Εγώ το Gold το έβλεπα στις φωτογραφίες χρυσό έντονο και οταν το ειδα απο κοντά ηταν πιο απαλό και δεν εκανε τοσο μπαμ. Κατι παρόμοιο θα είναι και στο Rose Gold

Ειδα το Rose το Σαββατο απο κοντα. Ειναι ροζ. Εμενα μου φανηκε αρκετα εως πολυ εντονο. Αλλοι παλι μπορει να διαφωνησουν



#716   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2015 - 10:27

εχω την αισθηση οτι το χρωμα παιζει απο απαλο χαλκινο μεχρι εντονο ροζ αναλογως τον φωτισμο του περιβαλλοντος

Ροζ κανονικό και νόμιμο. Αλλιως θα το έλεγαν ροζ του χαμαιλέοντα. Πάντως δεν το λες και gay friendly αν αυτό προσπαθεις να πεις για να δικαιολογήσεις ότι σου αρέσει και θες να το αγοράσεις .... 

Δεν ανήκει στην κατηγορία μπλε για το αγοράκι ροζ για το κοριτσάκι, είναι όμορφο, αλλά όχι κλασικό . Πιστεύω ότι σε 2 μήνες θα τα βαρεθεις εκτός αν το έχεις σε θήκη και δεν το βλέπεις καν


Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 12/10/2015 - 10:30


#717   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 12/10/2015 - 10:27

παιδια γι αυτο πρεπει απο κοντα να βλεπουμε τα κινητα!αλλοι μια φωτογραφια και αλλο να πας εκει να το επεξεργαστεις!!εγω παντως ψαχνω ενα 6s rose gold για την γυναικα,αλλα παπαλα!!! 



#718   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 12/10/2015 - 10:30

παιδια γι αυτο πρεπει απο κοντα να βλεπουμε τα κινητα!αλλοι μια φωτογραφια και αλλο να πας εκει να το επεξεργαστεις!!εγω παντως ψαχνω ενα 6s rose gold για την γυναικα,αλλα παπαλα!!!


Πρέπει να την αγαπάς πολύ έτσι ;; :)

#719   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/10/2015 - 10:31

Για μενα οσοι ΔΕΝ τοχετε δει ΜΗΝ το προπαραγγειλετε!! Αν σαν χαλασει τελικα απο κοντα το χρωμα (που ΕΙΝΑΙ ροζ) θα υπαρχει σιγουρα και θεμα με την μεταπωληση του (και ας ειναι πχ και ημερων) αφου λογικο ειναι να απευθυνεται κυριως σε κυριες οποτε μικραινει σαφως και το αγοραστικο κοινο


Τελευταία επεξεργασία από: vagfilippo, 12/10/2015 - 10:32


#720   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2015 - 10:34

Για μένα προσωπικά δεν θα πηγαινα ποτέ στο rose gold γιατι ροζιζει αρκετα. Το χρυσο πχ ειναι καλύτερη επιλογη σε σχεση με το ροζ για εναν αντρα (προσωπικη μου αποψη).

Ο μονος λογος που θα μπορουσε καποιος να το παρει για μενα ειναι απλα οτι ειναι εμφανεστατο οτι καποιος εχει το 6s αφου εκτος του s που γραφουν απο πισω τα αλλα 3 χρωματα ειναι τα ιδια ακριβως - (αναφερομαι απλα στο ψωνιο του ελληνα να το αφηνει στο τραπεζι στις καφετεριες ωστε να ξερουν ολοι τι κινητο κουβαλαει  :lol:  )

Πέρα από το γεγονός ότι θέλουμε να ξεχωρίζουμε, στο πρακτικό κομμάτι η οθόνη πρέπει να έχει μαύρο περίγραμμα. Το πίσω μέρος δεν παίζει ρόλο , άσε που οι περισσότεροι το έχουν σε θήκη οπότε και φιογκάκια με καρδούλες να είχε κανείς δεν θα το έβλεπε



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες