Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iOS 9 - 9.02 Jailbreak (Pangu9)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
872 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   romanakos

romanakos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 14/10/2015 - 10:03

Το εβαλα σε 6S plus ολα καλα εγιναν ακομη και με ΟΤΑ 9.0.2 αλλα ενω τα tweaks που δεν χρειαζοντε ρυθμισεις δουλευουν κανονικα δεν μου εμφανιζονται οι ρυθμισεις του καθε teeak ξεχωριστα στις ρυθμισεις οποτε και δν μπορω να τα εκμεταλευτω..!!!   π.χ. alkaline h ccControl



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/10/2015 - 10:05

Το Cc παίζει να σε στείλει για Restore..


ezgif_com_crop_2.gif


#48   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 14/10/2015 - 10:05

Το εβαλα σε 6S plus ολα καλα εγιναν ακομη και με ΟΤΑ 9.0.2 αλλα ενω τα tweaks που δεν χρειαζοντε ρυθμισεις δουλευουν κανονικα δεν μου εμφανιζονται οι ρυθμισεις του καθε teeak ξεχωριστα στις ρυθμισεις οποτε και δν μπορω να τα εκμεταλευτω..!!!   π.χ. alkaline h ccControl

 

Θελει update το preferenceloader για αυτο. Ολα θα παρουν το δρομο τους σιγα σιγα.

 

Τουλαχιστιν αυτη τη φορα παιζει απο την αρχη το substrate. Ηταν ενημερος ο Saurik.



#49   romanakos

romanakos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 14/10/2015 - 10:08

Mεχρι τωρα το CC δουλευει μια χαρα..!!!  ΕΓω παντως κατεβαζω την 9.0.2 μεσω itunes na to κανω απο εκει για να ειμαι σιγουρος οτι εχει γινει 100% σωστα!!!



#50   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2015 - 10:17

1) Ναι.Είναι πολύ πιο ελαφρύ σαν λειτουργικό.
2) Θα χρειαστεί να το κάνεις στο άμεσο μελλον μιας και δεν θα βρίσκεις Apps και πιθανόν τότε να είναι διαθέσιμο κάποιο άλλο iOS που δεν θα υπάρχει Jailbreak αν σε ενδιαφέρει το Jailbreak είναι μια καλή ευκαιρία.Αν δεν σε ενδιαφέρει τότε όχι.
3) Ναι.Είναι πολύ πιο ελαφρύ σαν λειτουργικό.

Σε ευχαριστώ

Αρα θα πρεπει να γινει μια μερα μαζικη αναβαθμιση... :Ρ

Υποθέτω έχω χρόνο ακομα ετσι? Δεν νομιζω να βγει επομενη εκδοση ΚΑΙ να σταματησει να υπογραφεται η 9.0.2 μεσα στο ΣΚ ?! :Ρ

Για το ipad 3 το θεμα με τις εφαρμογες ειναι οντως δυσκολο, τις προαλλες εψαχνα να βρω παλιες εκδοσεις εφαρμογων στο γνωστο app για σπασμενες και παλι ακρη δεν βρηκα! Θα ειναι οκ ομως η ios 9 στο Ipad 3? Ειναι και παλια συσκευή...



#51   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 14/10/2015 - 10:24

Επισης για να το δωσανε τωρα τωρα το jb σημαινει οτι τα exploits πατσαριστηκαν στην 9.1.



#52   jaymzz

jaymzz

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Twitter:@Jaymzz23
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 14/10/2015 - 10:27

Επισης για να το δωσανε τωρα τωρα το jb σημαινει οτι τα exploits πατσαριστηκαν στην 9.1.

 

Κρίμα γιατί η 9.1 θα είναι πολύ σταθερή μακάρι να την σπάσουν και αυτή αλλά δεν το βλέπω θα βλέπαν ότι θα μπορούσαν και θα περίμεναν εκτός και αν  οι άλλοι Κινέζοι το πετύχουν... Forza taig για 9.1

 



#53   zartius

zartius

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/10/2015 - 10:28

Ειμαι στην 8.4 jb με iphone 5s. Δεν εχω καποιο προβλημα (εκτος απο κατι μικρο κολληματακια που και που), αξιζει να παω στην 9; Θελω να πω, βελτιωνει κατι στο 5s η 9.0.2??
Επισης εχω κ ενα ipad 3rd generation στην 6.1.3 κι αυτο jb. Αυτο παει ακομα καλυτερα με την 6, δεν εχω καποιο προβλημα, εκτος του οτι δυσκολευομαι να βρω εφαρμογες πλεον, αυτο αξιζει να το αναβαθμισω;;
Και τελος εχω κ ενα μπρικι ipad mini 1st generation το οποιο εχει ατιθαση προσωπικοτητα. Ειναι jb και αυτο στην 7.1.4 και συχνα πυκνα κανει κατι σκαλωματα (κρασαρει εφαρμογες, κολαει ο σαφαρι κλπ), να του ριξω κ αυτου καμια σφαλιαρα αναβαθμισης ή οχι;;;

Ρωταω γιατι αποτι καταλαβαινετε, εδω μιλαμε για restore jailbreak και περασμα ολα απτην αρχη χειροκινητα για 3 συσκευες! Ειναι λιγο επιπονη διαδικασια..

Η γνωμη μου εινια οτι με τα προβληματα που εχει η 9.x.x αυτη τη στιγμη καλο θα ηταν να περιμενεις την 9.1 , βεβαια ειναι αμφιβολο αν θα λειτουργει το Jb.

Εχω διαβασει πολλα προβληματα με icloud backup και μπαταρια δεν θα το ρισκαρα στην θεση σου....Υπομονη εφοσον αρχισαν δεν θα τελειωσουν στην 9.0.2 αυτο ειναι το μονο σιγουρο εχουμε και τους taig απο την αλλη, κατι θα βγαλουν δεν γινεται να μεινουν πισω.

Απο την αλλη συμφωνω οτι ειναι πιο ελαφρυ και καταλαμβανει μικροτερο χωρο στην συσκευη αλλα με τοσα Bugs ειναι ρισκο πραγματικα........κατα τη γνωμη μου παντα :)


Τελευταία επεξεργασία από: zartius, 14/10/2015 - 10:29


#54   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 14/10/2015 - 10:28

 

 

Taig Pangu εναλλαξ μας παει. Κατι θα βγει.  :D



#55   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/10/2015 - 10:28

Σε ευχαριστώ

Αρα θα πρεπει να γινει μια μερα μαζικη αναβαθμιση... :Ρ

Υποθέτω έχω χρόνο ακομα ετσι? Δεν νομιζω να βγει επομενη εκδοση ΚΑΙ να σταματησει να υπογραφεται η 9.0.2 μεσα στο ΣΚ ?! :Ρ

Για το ipad 3 το θεμα με τις εφαρμογες ειναι οντως δυσκολο, τις προαλλες εψαχνα να βρω παλιες εκδοσεις εφαρμογων στο γνωστο app για σπασμενες και παλι ακρη δεν βρηκα! Θα ειναι οκ ομως η ios 9 στο Ipad 3? Ειναι και παλια συσκευή...

1) Θεωρητικά ναι έχεις χρόνο ακόμα..Τώρα πόσο δεν ξέρω να σου πω.
2) Ναι θα είναι οκ δεν έχει θέμα..


ezgif_com_crop_2.gif


#56   steliosk7

steliosk7

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/10/2015 - 10:29

Για όσους/ες ενδιαφέρονται downgrade σε 6.1.3,

Έκανα στο 4s restore την 9.0.2, πέρασα το jailbreak και μετά έκανα downgrade σε 6.1.3 με το Beehind.

Όλα λειτουργούνε άψογα.



#57   dimprio

dimprio

    iPH User

  • 178 μηνύματα

Δημοσίευση 14/10/2015 - 10:34

Έλα καλημέρες! Πάμε για πρώτη φορά jailbreak

#58   ToroLoco

ToroLoco

    Member

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2015 - 10:47

Έκανα jailbreak στην 9.0.2 που είχα κάνει κανονικά update από iTunes, τελείωσε κανονικά το jailbreak χωρίς πρόβλημα, αλλά δεν έχω cydia.

πρέπει να ξανακάνω το jailbreak?



#59   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/10/2015 - 10:49

Έκανα jailbreak στην 9.0.2 που είχα κάνει κανονικά update από iTunes, τελείωσε κανονικά το jailbreak χωρίς πρόβλημα, αλλά δεν έχω cydia.

πρέπει να ξανακάνω το jailbreak?

κανε ξανά την διαδικασία .



#60   donasp

donasp

    iPH Enthousiast

  • 592 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:donasp

Δημοσίευση 14/10/2015 - 10:58

Κι εγώ με OTA στην 9.0.2 και σε ip6s+ όλα έγιναν μια χαρά με την μια, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Τώρα αναμένουμε τις αναβαθμίσεις των Tweaks στην 9

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες