Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 2 ψήφοι

Play TV: Δες τις αγαπημένες σου τηλεοπτικές εκπομπές παντού!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
31 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2015 - 23:52

Απατο....επιεικως



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   oatz

oatz

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:zer0t0nine

Δημοσίευση 24/10/2015 - 09:06

Δεν λέει κάπου live σωστά ; Είναι μόνο τα webTV των καναλιών σε μια εφαρμογή λογικά.....

#18   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/10/2015 - 12:09

Δεν λέει κάπου live σωστά ; Είναι μόνο τα webTV των καναλιών σε μια εφαρμογή λογικά.....

Λεει "διαδικτυκα εξαιρετικη ποιοτητα live streaming ".
Αν εχει μονο ο,τι προβαλλεται απο το web απο τα καναλια σε τι διαφερει απο αυτην την εφαρμογη;
Ελληνική Tηλεόραση από Stokidis Andreaas
https://appsto.re/gr/w4L_T.i
discord.gg/ajkUM8J

#19   jimavagianos

jimavagianos

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2015 - 14:39

Γιατί να πληρώσει κάποιος σε απατεώνες που κερδοσκοπούν με παράνομες "υπηρεσίες" π.χ.

www.playtv.gr

www.greekiptv.com 

www.best-greek.tv 

κτλ. 

όταν μπορεί να δει δωρεάν τηλεόραση από kodi με το πρόσθετο hellenic tv και ελληνικό vpn ?



#20   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 24/10/2015 - 15:46

Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις και επειδή η εφαρμογή δοκιμάστηκε από εμένα προσωπικά, το app παίζει LIVE και το μεγάλο του πλεονέκτημα είναι ότι δεν έχει τους περιορισμούς του WebTV (π.χ υπάρχουν σειρές και ταινίες που δεν προβάλλονται στο WebTV λόγο δικαιωμάτων. Στο app παίζουν τα πάντα. Ότι παίζει στην TV παίζει και στο app).

 

Η εφαρμογή προφανώς στοχεύει το ελληνικό κοινό που μένει εκτός Ελλάδας (π.χ φοιτητές) και θέλει έναν εύκολο τρόπο να παρακολουθήσει, μέσω Web στον Η/Υ ή μέσω iOS / Android συσκευών, τα ελληνικά κανάλια και το πλήρες πρόγραμμα τους.

 

Ωστόσο, επειδή δεν είμαι εγώ ο developer, καλό είναι αν έχετε ερωτήσεις να απευθυνθείτε εδώ για περαιτέρω διευκρινίσεις.


Behind the Scenes...

#21   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/10/2015 - 16:00

Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις και επειδή η εφαρμογή δοκιμάστηκε από εμένα προσωπικά, το app παίζει LIVE και το μεγάλο του πλεονέκτημα είναι ότι δεν έχει τους περιορισμούς του WebTV (π.χ υπάρχουν σειρές και ταινίες που δεν προβάλλονται στο WebTV λόγο δικαιωμάτων. Στο app παίζουν τα πάντα. Ότι παίζει στην TV παίζει και στο app).

.


Αυτο ειναι οντως πλεονεκτημα.
discord.gg/ajkUM8J

#22   jimavagianos

jimavagianos

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2015 - 16:23

Σωστά,

πολλές σειρές κτλ. λόγω δικαιωμάτων δεν προβάλλονται στο webtv. Αλήθεια τέτοιες "υπηρεσίες" προσδίδουν τα χρήματα για πνευματικά δικαίωματα στους νόμιμους κατόχους τους? Προφανώς όχι... Στο hellenic tv υπάρχουν αρκετά links για κάθε κανάλι, προφανώς και από εθελοντές, που κάνουν re encode κάποιο πρόγραμμα και το ανεβάζουν με adsl/vdsl σε κάποιο multicast server. Συνεπώς πρακτικά λειτουργούν έτσι όλο το 24ωρο όλα τα ελεύθερα. Σίγουρα δεν είναι νόμιμη η θέαση όλων τών προγραμμάτων στο εξωτερικό αλλά μήπως είναι νόμιμες συνδρομητικές "υπηρεσίες" όπως το playtv.gr και αρκετά όπως αυτό? (Ανάφερα ενδεικτικά 2 ακόμη στο προηγούμενό μου post).



#23   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 09/12/2015 - 16:15

%CE%9F%CE%9B%CE%A5%CE%9C%CE%A0%CE%99%CE%

 

Το playtv.gr η καινοτόμα υπηρεσία για την οποία σας ενημερώσαμε με σχετικό άρθρο εδώ, προσφέρει το 1ο ημίχρονο του αγώνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ARSENAL (21:45 σήμερα το βράδυ) δωρεάν χωρίς υποχρέωση πληρωμής.
 

Είσαι φοιτητής στο εξωτερικό; Ταξιδεύεις συχνά εκτός Ελλάδας; Διαμένεις μόνιμα στο εξωτερικό; Αν ναι, το Play TV είναι η τηλεοπτική υπηρεσία που αναζητούσες!

 

Τώρα με το Play TV, μπορείς να δεις όλα τα δωρεάν ελληνικά κανάλια (EPT 1, MEGA, ANT1, ALPHA, STAR, ΣΚΑΪ, E, EPT 3, Kontra, EXTRA, ΚΡΗΤΗ TV, 4Ε, Ζούγκλα) μαζί με το τηλεοπτικό τους πρόγραμμα, στον υπολογιστή σου, στο tablet ή στο κινητό σου.

 

Play_TV-ios-android-web-ellinika-kanalia


Ξέχνα τους εκνευριστικούς περιορισμούς των web TV των καναλιών (όπως π.χ ταινίες και σειρές που δεν είναι διαθέσιμες).

 

Με το Play TV ολόκληρο το τηλεοπτικό πρόγραμμα των καναλιών (σειρές, ταινίες, εκπομπές κ.τ.λ.) είναι διαθέσιμο μέσω του www.playtv.gr ή μέσω του σχετικού iOS / Android app, σε εξαιρετική ποιότητα live streaming.

 

Για την υπηρεσία δεν είναι απαραίτητος αποκωδικοποιητής ή κεραία καθώς το Play TV είναι ουσιαστικά ένας virtual αποκωδικοποιητής που επιτρέπει την παρακολούθηση τηλεόρασης από απόσταση!

 

 

Η σημερινή προσφορά γνωριμίας του playtv.gr [Δ.Τ]:
 

Για να γνωρίσετε την υπηρεσίας μας, θα ανοίξουμε το κανάλι της ΕΡΤ για όλους αλλά μόνο για το πρώτο ημίχρονο.

 

Για να δείτε και το δεύτερο ημίχρονο όπως και όλα τα πανελλαδικά κανάλια από όποια συσκευή θέλετε και όπου και αν είστε, με μόνο £6.90 για 1 μήνα, συνδεθείτε και προσθέστε το πακέτο καναλιών για το χρόνο που σας ενδιαφέρει.

 

 

Ακόμα μην χάσετε την απίστευτη προσφορά του playtv σε όλους του εγγεγραμμένους χρήστες.

 

Προτείνετε σε ένα φίλο σας την υπηρεσία playtv και για κάθε νέο συνδρομητή που θα πληρώσει τουλάχιστον 1 μήνα θα προσθέσουμε 1 μήνα δώρο στον λογαριασμό σας.

 

Στείλτε email στο admin@playtv.gr το username σας και τα username των φίλων σας που ενεργοποίησαν την συνδρομή τους για να σας προσθέσουμε τους μήνες δώρο.

 

Η ομάδα του playtv


Behind the Scenes...

#24   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 09/12/2015 - 17:11

kodi αγαπούλες μου...! ♥



#25   nikolaros

nikolaros

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nikolaros

Δημοσίευση 09/12/2015 - 17:22

Εννοείται, ψάξε για lambda add-on και στη συνέχεια Hellenic tv


Μπορείς φίλε μου να με βοηθήσεις που να βρω τα add-on γιατί έχω φάει τον τόπο και δεν τα βρίσκω; Ευχαριστώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#26   axeltv

axeltv

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 09/12/2015 - 19:33

Εσύ πληρώνεις συνδρομή. Αυτοί για την αναμετάδοση πληρώνουν; Μπα...

Ας κάνει κάποιος τον κόπο να διαβάσει τι είναι αυτό το project στο http://playtv.gr/pct...?page=info__10_

(το site είναι σε beta-trial και το βελτιώνουμε συνεχώς)

 

Αν θέλαμε απλά να προσφέρουμε παράνομο πρόγραμμα και να κερδοσκοπήσουμε θα σας προσφέραμε nova & otetv

 

Η τεχνολογία σήμερα μπορεί να προσφέρει λύσεις που προσπερνούν τα θέματα δικαιωμάτων χωρίς να είναι παράνομα.

 

Αυτό δεν σημαίνει αυτόματα τα πάντα τσάμπα, αλλά η υπηρεσία βασίζεται σε μία καινοτομία που σύντομα θα την δείτε σε όλη την Ευρώπη.

 

Ευχαριστώ

Η ομάδα του playtv 



#27   axeltv

axeltv

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 09/12/2015 - 19:39

Σωστά,

πολλές σειρές κτλ. λόγω δικαιωμάτων δεν προβάλλονται στο webtv. Αλήθεια τέτοιες "υπηρεσίες" προσδίδουν τα χρήματα για πνευματικά δικαίωματα στους νόμιμους κατόχους τους? Προφανώς όχι... Στο hellenic tv υπάρχουν αρκετά links για κάθε κανάλι, προφανώς και από εθελοντές, που κάνουν re encode κάποιο πρόγραμμα και το ανεβάζουν με adsl/vdsl σε κάποιο multicast server. Συνεπώς πρακτικά λειτουργούν έτσι όλο το 24ωρο όλα τα ελεύθερα. Σίγουρα δεν είναι νόμιμη η θέαση όλων τών προγραμμάτων στο εξωτερικό αλλά μήπως είναι νόμιμες συνδρομητικές "υπηρεσίες" όπως το playtv.gr και αρκετά όπως αυτό? (Ανάφερα ενδεικτικά 2 ακόμη στο προηγούμενό μου post).

Όπως έγραψα και στο άλλο post, μία ανάγνωση του τι είναι η υπηρεσία θα βοηθήσει να καταλάβετε γιατί δεν είναι απλά ένα ακόμα παράνομο streaming site.

http://playtv.gr/pct...?page=info__10_

(το site είναι σε beta-trial και το βελτιώνουμε συνεχώς)

 

Αν θέλαμε απλά να προσφέρουμε παράνομο πρόγραμμα και να κερδοσκοπήσουμε θα σας προσφέραμε nova & otetv

 

Εμείς προσφέρουμε ότι υπάρχει σε free to air σαν να είναι κάποιος στην Ελλάδα χωρίς ανάγκη για VPN

 

Πάντα θα υπάρχουν και άλλοι τρόποι να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα. Εμείς πιστεύουμε ότι μέσα στα νόμιμα πλαίσια που μας επιτρέπει η τεχνολογία ότι δίνουμε κάτι που δεν υπάρχει σήμερα κάτι ανάλογο με την ευκολία που το προσφέρουμε εμείς.

 

 

Ευχαριστώ

Η ομάδα του playtv 



#28   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/12/2015 - 22:35

Μπορείς φίλε μου να με βοηθήσεις που να βρω τα add-on γιατί έχω φάει τον τόπο και δεν τα βρίσκω; Ευχαριστώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν ψάξεις στο Google έχει σαφείς οδηγίες απο πολλές και διάφορες πηγές.
Εγώ αν θυμάμαι και τα έχω βάλει μέσω του fusion.
Google it, δεν είναι δύσκολο :)

#29   ariusbb

ariusbb

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2015 - 22:37

 

kodi αγαπούλες μου...! ♥

 

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει τη διαφορά.

 

Στο kodi (Hellenic TV) έχουν το stream από Web TV.

Αυτό το βλέπεις και εαν πας στο www.ert.gr

 

Το θέμα είναι όμως ότι εαν είσαι εξωτερικό δεν παίζει το Web TV. Σου βγάζει μήνυμα ότι δεν γίνεται broadcast στο εξωτερικό ή δείχνει άσχετα (ντοκιμαντέρ πχ)

 

Το ίδιο συμβαίνει για όλα τα κανάλια. Ενώ στην Ελλάδα βλέπουμε το ίδιο που παίζει και στην τηλεόραση δεν είναι το ίδιο και στο εξωτερικό.

 

Προφανώς και η υπηρεσία απευθύνεται περισσότερο σε άτομα του εξωτερικού.



#30   ariusbb

ariusbb

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2015 - 22:40

Αν ψάξεις στο Google έχει σαφείς οδηγίες απο πολλές και διάφορες πηγές.
Εγώ αν θυμάμαι και τα έχω βάλει μέσω του fusion.
Google it, δεν είναι δύσκολο :)

http://addons.tvaddo...ository.lambda/

 

Από εδώ το κατεβάζεις.

 

Κάντο install.

Μετά κάνε search για hellenic και θα βρεις το Hellenic TV

 

Videos -> Addons 

Hellenic TV

ΝΕΡΙΤ (αντί για ΕΡΤ) και παίζεις εαν είσαι Ελλάδα.

Εαν είσαι εξωτερικό δεν παίζεις...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες