Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 10 ψήφοι

iOS 9.2 beta + Siri στα Ελληνικά;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
331 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/10/2015 - 17:10

Η Apple δοκιμάζει τα Ελληνικά στο Siri. Έρχονται... τώρα θα είναι στο 9.2, στο 9.3 ή αργότερα κανείς δεν ξέρει κανένας αυτή τη δεδομένη χρονική στιγμή με βεβαιότητα.

 

Μην ψαρώνετε από κακόβουλα σχόλια. Το άρθρο είναι legit. 100%. 

 

Ξυδάκι.

 

Δεν ειναι κακοβουλα τα σχόλια μας :D προς θεου όλοι θελουμε την Siri να μιλάει Ελληνικά, απλα οπως ειναι λογικό ο τρόπος με τον οποίο βγήκε στην πρώτη σελίδα (δηλαδη οτι βρέθηκε μεσα στις ρυθμίσεις της Siri) μπερδεψε κοσμο γιατι οταν το βρήκαμε και σε παλαιότερες εκδόσεις, θεωρήσαμε οτι ψαρώσαμε χωρίς λόγο :) 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 29/10/2015 - 17:23

Δεν ειναι κακοβουλα τα σχόλια μας :D προς θεου όλοι θελουμε την Siri να μιλάει Ελληνικά, απλα οπως ειναι λογικό ο τρόπος με τον οποίο βγήκε στην πρώτη σελίδα (δηλαδη οτι βρέθηκε μεσα στις ρυθμίσεις της Siri) μπερδεψε κοσμο γιατι οταν το βρήκαμε και σε παλαιότερες εκδόσεις, θεωρήσαμε οτι ψαρώσαμε χωρίς λόγο :)

Δεν αναφέρθηκα σε εσένα αλλά στον αγαπητό χρήστη που έτρεξε να γράψει την σαχλαμάρα για τα Google ads κτλ. Sorry για την παρεξήγηση :)


Behind the Scenes...

#63   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 29/10/2015 - 17:41

Το άρθρο είναι legit. Τα Ελληνικά δοκιμάζονται... Περισσότερα σε λίγους μήνες :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μισό γιατί θα χαζέψω. 

 

Όλοι λένε ότι τα Ελληνικά τα βρίσκεις έχοντας κλειστό το διακόπτη Siri, σωστά;

 

Αυτό συμβαίνει από ios 5 (για να μην πω πιο πριν) αφού το συγκεκριμένο είναι η φωνητική αναγνώριση της συσκευής (το βλέπω με τα μάτια μου στο iPhone μου με 8.4).

 

Άρα ουδεμία σχέση έχει με τη Siri και τη μετάφραση της στα Ελληνικά. Το γεγονός ότι η Apple δοκιμάζει γενικά τα Ελληνικά το γνωρίζουμε, αλλά μέχρι εκεί.

 

Το γεγονός ότι υπάρχουν Ελληνικά στη Siri σε ios 9.2 είναι μη πραγματικό και άρα και το άρθρο δεν είναι legit, αφού θα μπορούσα να βγάλω ακριβώς το ίδιο Screenshot και να πω ότι στο ios 8.4 η Apple πρόσθεσε Ελληνικά στην ψηφιακή βοηθό (κάτι που θα ήταν προφανώς ψέμα). 

 

Κάνω κάπου λάθος στο συλλογισμό μου; Αν έχετε κάποιο παραπάνω στοιχείο που να δείχνει ότι τα λεγόμενα του άρθρου (προσθήκη Siri στα Ελληνικά στο ios 9.2) είναι ακριβή (ή επαληθεύονται με κάποιο τρόπο) παρακαλώ να μας το δώσετε και εμάς. 

 

Μέχρι τότε ας μην παραπλανούμε τον κόσμο και τον κάνουμε να πιστεύει ότι στο ios 9.2 θα προστεθεί η Siri στα Ελληνικά, γιατί αυτό δεν πρόκειται να γίνει.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#64   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.818 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/10/2015 - 17:44

Μισό γιατί θα χαζέψω. 

 

Όλοι λένε ότι τα Ελληνικά τα βρίσκεις έχοντας κλειστό το διακόπτη Siri, σωστά;

 

Αυτό συμβαίνει από ios 5 (για να μην πω πιο πριν) αφού το συγκεκριμένο είναι η φωνητική αναγνώριση της συσκευής (το βλέπω με τα μάτια μου στο iPhone μου με 8.4).

 

Άρα ουδεμία σχέση έχει με τη Siri και τη μετάφραση της στα Ελληνικά. Το γεγονός ότι η Apple δοκιμάζει γενικά τα Ελληνικά το γνωρίζουμε, αλλά μέχρι εκεί.

 

Το γεγονός ότι υπάρχουν Ελληνικά στη Siri σε ios 9.2 είναι μη πραγματικό και άρα και το άρθρο δεν είναι legit, αφού θα μπορούσα να βγάλω ακριβώς το ίδιο Screenshot και να πω ότι στο ios 8.4 η Apple πρόσθεσε Ελληνικά στην ψηφιακή βοηθό (κάτι που θα ήταν προφανώς ψέμα). 

 

Κάνω κάπου λάθος στο συλλογισμό μου; Αν έχετε κάποιο παραπάνω στοιχείο που να δείχνει ότι τα λεγόμενα του άρθρου (προσθήκη Siri στα Ελληνικά στο ios 9.2) είναι ακριβή (ή επαληθεύονται με κάποιο τρόπο) παρακαλώ να μας το δώσετε και εμάς. 

 

Μέχρι τότε ας μην παραπλανούμε τον κόσμο και τον κάνουμε να πιστεύει ότι στο ios 9.2 θα προστεθεί η Siri στα Ελληνικά, γιατί αυτό δεν πρόκειται να γίνει.

ψιλοσωστο σε βρίσκω πάντως με τον τρόπο που το αναλύεις...



#65   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 29/10/2015 - 17:51

Μισό γιατί θα χαζέψω. 

 

Όλοι λένε ότι τα Ελληνικά τα βρίσκεις έχοντας κλειστό το διακόπτη Siri, σωστά;

 

Αυτό συμβαίνει από ios 5 (για να μην πω πιο πριν) αφού το συγκεκριμένο είναι η φωνητική αναγνώριση της συσκευής (το βλέπω με τα μάτια μου στο iPhone μου με 8.4).

 

Άρα ουδεμία σχέση έχει με τη Siri και τη μετάφραση της στα Ελληνικά. Το γεγονός ότι η Apple δοκιμάζει γενικά τα Ελληνικά το γνωρίζουμε, αλλά μέχρι εκεί.

 

Το γεγονός ότι υπάρχουν Ελληνικά στη Siri σε ios 9.2 είναι μη πραγματικό και άρα και το άρθρο δεν είναι legit, αφού θα μπορούσα να βγάλω ακριβώς το ίδιο Screenshot και να πω ότι στο ios 8.4 η Apple πρόσθεσε Ελληνικά στην ψηφιακή βοηθό (κάτι που θα ήταν προφανώς ψέμα). 

 

Κάνω κάπου λάθος στο συλλογισμό μου; Αν έχετε κάποιο παραπάνω στοιχείο που να δείχνει ότι τα λεγόμενα του άρθρου (προσθήκη Siri στα Ελληνικά στο ios 9.2) είναι ακριβή (ή επαληθεύονται με κάποιο τρόπο) παρακαλώ να μας το δώσετε και εμάς. 

 

Μέχρι τότε ας μην παραπλανούμε τον κόσμο και τον κάνουμε να πιστεύει ότι στο ios 9.2 θα προστεθεί η Siri στα Ελληνικά, γιατί αυτό δεν πρόκειται να γίνει.

 

Για να μου φύγει η περιέργεια, μιας και είσαι στην 8.4, αν μπορείς για κοιτα τα Πολωνικά και τα Φιλανδικά υπάρχουν?



#66   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2015 - 17:52

Δε νομίζω πως το iphonehacks είχε ιδιαίτερο λόγο να μεταδώσει αυτή την είδηση ειδικά όταν είναι εύκολο να απορριφθεί αν είναι λανθασμένη κτλ. Θα δείξει εν καιρώ.

 

Πάντως και μόνο η σκέψη της φωνητικής πληκτρολόγησης οργάνωσης calendars και γενικά χρήση της συσκευής στα ελληνικά είναι καταπληκτική. Ήδη είναι φοβερά βελτιωμένη η Siri στα Αγγλικά ακόμη και για χρήστες που δεν είναι πρώτη τους γλώσσα.

 

Μακάρι να το δούμε.



#67   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 29/10/2015 - 17:52

Για να μου φύγει η περιέργεια, μιας και είσαι στην 8.4, αν μπορείς για κοιτα τα Πολωνικά και τα Φιλανδικά υπάρχουν?


Εδώ ειναι.

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1446133950.504796.jpg   118,33KB   81 λήψεις

 


Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 29/10/2015 - 17:53

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#68   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 29/10/2015 - 17:55

ο.κ -  ε δε μπορεί να αφήσουν την Φιλανδία εξω απο το siri  :P.



#69   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.818 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/10/2015 - 17:56

για φαντάσου.....δεν πάμε καλα.αρα λοιπόν αυτό είναι από εποχή iphone5 το ίδιο και δεν έχει αλλάξει τίποτα.ε και τότε ποιος ο λόγος να το βγάλουν στην δημοσιότητα?μήπως είναι καρα τρολολολολ??



#70   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 29/10/2015 - 18:02

Επίσης. Ανοίξτε την πηγή του iPhoneHacks και κάντε ένα Google Translate. 

 

Όσο μούφα και αν είναι (το translate), λέει ξεκάθαρα ότι τελικά οι γλώσσες είναι στο Voice Control και όχι στη Siri.

 

Διαγράψανε το κομμάτι που γράφει για προσθήκη της Siri σε νέες γλώσσες.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#71   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/10/2015 - 18:03

τελικά δεν είναι fake παιδιά έχω επίσημη ενημέρωση και σας διαβεβαιώνω πως από τις αρχές του 2016 θα υπάρχουνε ελληνικά στο siri....

 

η εικόνα αυτή την στιγμή που δημοσιεύτηκε αρχικά στην  πηγή είναι η γλώσσες από το voiceover

 

αυτό όμως δεν λέει κάτι...! γιατί η δοκιμες έχουνε ξεκινήσει ήδη...!!!
 
αναμένουμε πολύ σύντομα beta.!!! ;)

Τελευταία επεξεργασία από: omorfonios, 29/10/2015 - 18:03


#72   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 29/10/2015 - 18:07

Ξεκίνησε ο omorfonios… τώρα την πατήσαμε!



#73   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.818 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/10/2015 - 18:10

 

τελικά δεν είναι fake παιδιά έχω επίσημη ενημέρωση και σας διαβεβαιώνω πως από τις αρχές του 2016 θα υπάρχουνε ελληνικά στο siri....

 

η εικόνα αυτή την στιγμή που δημοσιεύτηκε αρχικά στην  πηγή είναι η γλώσσες από το voiceover

 

αυτό όμως δεν λέει κάτι...! γιατί η δοκιμες έχουνε ξεκινήσει ήδη...!!!
 
αναμένουμε πολύ σύντομα beta.!!! ;)

 

ουφφφφ....τωρα ησύχασα ΟΚ.



#74   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/10/2015 - 18:11

Ξεκίνησε ο omorfonios… τώρα την πατήσαμε!

χαλάρωσε... απλά άσε να πιστεύουνε λίγο πως όντως θα έρθουνε τα ελληνικά....!!!!!



#75   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/10/2015 - 18:12

χαλάρωσε... απλά άσε να πιστεύουνε λίγο πως όντως θα έρθουνε τα ελληνικά....!!!!!

Για Apple Store στην Ελλαδα, τι πληροφορίες εχεις ; :P 

 

Sorry για το off-topic :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες