Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απάτη με αγγελίες πώλησης κινητών - τους έπιασαν!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
108 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2015 - 15:51

Αυτο λέω,επειδή εσείς τρέχετε και δεν φτάνετε με τα σημαντικά θέματα,να ορίσετε έναν νέο,όχι κάποιον απο εσάς,για να κανει αυτή τη δουλειά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 21/11/2015 - 16:46

Ο άλλος πουλάει κλειστό, με ζελατίνα και του λέω να το ανοίξουμε, φοβάσαι μη χάσει την αξία του ? - όχι μου λέει να σου δείξω το imei αλλά δε θέλω να το ανοίξω - βγάλε άκρη!


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: alabis, 21/11/2015 - 16:48


#48   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 21/11/2015 - 17:07

Ο άλλος πουλάει κλειστό, με ζελατίνα και του λέω να το ανοίξουμε, φοβάσαι μη χάσει την αξία του ? - όχι μου λέει να σου δείξω το imei αλλά δε θέλω να το ανοίξω - βγάλε άκρη!

Και εγώ πούλαγα κλειστό με ζελατίνα και ήρθε ο υποψήφιος αγοραστής και με ρωτάει εάν μπορεί να το ανοίξει. Πολύ ευχαρίστως του απαντάω αλλά μου δίνεις τα χρήματα στο χέρι σε περιμένω μπροστά σου, το ανοίγεις , επιβεβαιώνεις οτι σου πουλάω αυθεντικό το παίρνεις και φεύγεις. Με ρωτάει λοιπόν γιατι να σου δώσω πρώτα τα χρήματα ; Πολύ απλά δίοτι εάν το ανοίξεις και αποφασίσεις να μην το πάρεις , αυτομάτως το κινητό χάνει αξία επειδή ανοίχτηκε.

Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 21/11/2015 - 17:08


#49   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2015 - 17:50

Φυσικά αν το πουλάς σφραγισμένο, δε μπορεί ο άλλος να το ανοίξει και μετα να πει ... Α δε το θέλω. Ας δώσει μια προκαταβολή όση με την αξία μείωσης σαν ανοιγμένο και ας το ανοίξει και μετά αν δε το θέλει απλά χάνει τη προκαταβολή. Επίσης οι αντικαταβολές με έλεγχο περιεχομένου! άλλο κι αυτό. Οκ να δεις αν ειναι μέσα αυτό που πληρώνεις δε λέω. Αλλά αν το ανοίξεις και σου πέσει κάτω?? θα πεις μετά στη courier οκ τελικά δε το θέλω? Ποιός ευθύνεται εκει? Επίσης κάτι άλλο. Σου πουλάω κάτι 200ευρω. Πάς στη κουριερ σου λέει 20 (εκεί πρέπει να πονηρευτείς και όχι να κανεις τον εξυπνο (κουτοπόνηρο) να δώσεις το 20ρικο και να φύγεις!) γιατί κάποιος έχει κάνει λάθος ενα μηδενικό και κάποιος θα χάσει τα χρήματά του, και φυσικά εσύ την αξιοπιστία σου. 



#50   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/11/2015 - 17:54

Ρε παιδια πάς σε ραντεβού να αγοράσεις σφραγισμένο μήλο, το ανοίγεις να το τσεκάρεις και μετά λες δε μου κάνει? Το λιγότερο θέλει σάπισμα μετά...



#51   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 21/11/2015 - 18:15

Δε κατάλαβα? Και που να ξέρω εγω τι έχει ο άλλος μέσα στο κουτί - μαιμουδα φουλ με original imei στο κουτι



#52   3xwsapiax3ria

3xwsapiax3ria

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Twitter:@Xaroumeno_kranio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:6inner6net6

Δημοσίευση 21/11/2015 - 18:31

Αυτο λέω,επειδή εσείς τρέχετε και δεν φτάνετε με τα σημαντικά θέματα,να ορίσετε έναν νέο,όχι κάποιον απο εσάς,για να κανει αυτή τη δουλειά.

Εδω εδωωωωωωωωωω!!!! Ειμαι προθυμος για αυτο το ποστο!!!!!!!!! Θα γελασουν και τα μπετα,ειλικρινα! 



#53   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 21/11/2015 - 18:34

To μάμησαν το θέμα το stockhouse αλάξε σε γιαννούλης! http://www.iphonehel...76920-iphone-6/

 

Ξανά εδώ πάλι http://www.iphonehel...6919-iphone-5s/


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 21/11/2015 - 18:35

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#54   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2015 - 18:39

Δε κατάλαβα? Και που να ξέρω εγω τι έχει ο άλλος μέσα στο κουτί - μαιμουδα φουλ με original imei στο κουτι

Οσες φορές εχω πάρει κάτι απο εδώ μέσα, το εχω ανοιξει σπίτι. Πάντα ήτανε ΟΚ. Σαν πωλητής, όταν πούλησα σφραγισμένο και θέλανε να το ανοίξουνε, δεχτηκα αφού πήρα τα χρήματα. Σε περίπτωση που κάποιος θέλει να πουλήσει κάτι μαιμού απλά δε θα δεχτεί να το ανοίξεις μπροστά του.

Επίσης δε δέχομαι το οτι θα το ψάξει να δει αν εχει κάποιο κτήπημα απο κατασκευής, ή ελάττωμα. Ξέρεις οτι θα πάρεις κάτι σφραγισμένο σε καλύτερη τιμή, με ρίσκο το οτι δεν εχει doa. Δεν ειναι ο άλλος μαγαζί να αναλάβει να ανοίξει σφραγιεμάνο και αν δεν εχει κάτι να το πουλήσει (απο εκεί και πέρα το ρίσκο το έχει ο αγοραστής).



#55   3xwsapiax3ria

3xwsapiax3ria

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Twitter:@Xaroumeno_kranio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:6inner6net6

Δημοσίευση 21/11/2015 - 18:41

To μάμησαν το θέμα το stockhouse αλάξε σε γιαννούλης! http://www.iphonehel...76920-iphone-6/

 

Ξανά εδώ πάλι http://www.iphonehel...6919-iphone-5s/

Μελος απο σημερα ετσι... ?? 

 

Οπως προτεινε καποιος, για να βαλει καποιος αγγελια ,καλο θα ηταν ,να πρεπει να ειναι χρηστης τουλαχιστον για ενα μηνα (ασχετως εαν κανει ποστ ή οχι) ή να εχει συμπληρωσει τουλαχιστον 20 Posts.. κι αν στα 20 αυτα posts που κανει φανει οτι γραφει ηλιθιοτητες προκειμενου να τα συμπληρωσει... τοτε τρωει ποδι απο νωρις !


Τελευταία επεξεργασία από: 3xwsapiax3ria, 21/11/2015 - 18:43


#56   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2015 - 18:42

http://www.car.gr/parts/view/7222310/

 

Αν δειτε με το τηλ του βγαίνει και στο car.gr Εχει γεμίσει το κόσμο αγγελίες.



#57   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 21/11/2015 - 18:45

Μελος απο σημερα ετσι... ?? 

 

Οπως προτεινε καποιος, για να βαλει καποιος αγγελια ,καλο θα ηταν ,να πρεπει να ειναι χρηστης τουλαχιστον για ενα μηνα (ασχετως εαν κανει ποστ ή οχι) ή να εχει συμπληρωσει τουλαχιστον 20 Posts.. κι αν στα 20 αυτα posts που κανει φανει οτι γραφει ηλιθιοτητες προκειμενου να τα συμπληρωσει... τοτε τρωει ποδι απο νωρις !

δεν ξέρω αδερφέ εγώ ξέρω ότι οι τύποι είναι πολύ επίμονοι,,, 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#58   3xwsapiax3ria

3xwsapiax3ria

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Twitter:@Xaroumeno_kranio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:6inner6net6

Δημοσίευση 21/11/2015 - 18:48

δεν ξέρω αδερφέ εγώ ξέρω ότι οι τύποι είναι πολύ επίμονοι,,, 

Εγω φταιω Dark.. που οταν ξεκινησα το Hacking, μετα τα μουτζωσα και δε ξανασχοληθηκα. Αχ ατιμη ζωη.



#59   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2015 - 18:49

Επίμονοι και σε πολλά site. Προφανώς βρίσκουν κάποιους και τους τα τρώνε. Αλλά βρε παιδί μου βλέπεις ενα κινητό σε τιμή εξωπραγματική, δε δέχονται συνάντηση προφανώς, σου ζητάνε χρήματα προκαταβολικά, και πάς και τη πατας??? Γιατι?? Πες του έχω άτομο εκει που μένεις να έρθει να το δεί και να το πάρει επιτόπου! Τα άλλα όλα ειναι δικαιολογίες.



#60   3xwsapiax3ria

3xwsapiax3ria

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Twitter:@Xaroumeno_kranio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:6inner6net6

Δημοσίευση 21/11/2015 - 18:53

Επίμονοι και σε πολλά site. Προφανώς βρίσκουν κάποιους και τους τα τρώνε. Αλλά βρε παιδί μου βλέπεις ενα κινητό σε τιμή εξωπραγματική, δε δέχονται συνάντηση προφανώς, σου ζητάνε χρήματα προκαταβολικά, και πάς και τη πατας :huh: Γιατι?? Πες του έχω άτομο εκει που μένεις να έρθει να το δεί και να το πάρει επιτόπου! Τα άλλα όλα ειναι δικαιολογίες.

Θα σου πω εγω γιατι .. Το εγραψα σε καποιο απο τα παραπανω Posts.

 

Συγνωμη που θα επαναληφθω.. αλλα το ρητο λοιπον λεει: "Εαν δεν υπαρχαν οι χαζοι,δεν θα υπηρχαν και οι εξυπνοι".


Τελευταία επεξεργασία από: 3xwsapiax3ria, 21/11/2015 - 18:54


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες