Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Cosmote 4G vs Vodafone 4G


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
124 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/02/2017 - 19:52

Σήμερα λόγο ότι δεν είχα και άριστο σήμα στο σπίτι μου πήρα την cosmote και έκανα παράπονα μου λένε να πάω να πάρω το cosmote ΤΕΛΕΙΟ ΣΗΜΑ παω λοιπόν το περνώ δωρεάν φυσικά έρχομαι σπίτι το βάζω στο ρεύμα και στο router ωραία λέω τώρα έχω θα έχω ΤΕΛΕΙΟ ΣΗΜΑ μπούρδες μια γραμμή 4G δεν το γυρνάει στο 3G κάνω μια δοκιμαστική κλήση στο τηλέφωνο φουλάρει 3G αλλά λέει απενεργοποιημένη η συσκευή τι διάολο αυτό ειναι το ΤΕΛΕΙΟ ΣΗΜΑ για να μην σας κουράζω πολύ απλά η συσκευή δεν μπορεί να κάνει εναλλαγή από 4G σε 3G κάθε φορά λοιπόν που μπαίνω σπίτι πρέπει να κλείνω το 4G και να βάζω μονο 3G και το αντίστροφο όταν φεύγω από το σπίτι ......απλά ειναι γέλια το όλο σύστημα .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/02/2017 - 08:46

Σήμερα λόγο ότι δεν είχα και άριστο σήμα στο σπίτι μου πήρα την cosmote και έκανα παράπονα μου λένε να πάω να πάρω το cosmote ΤΕΛΕΙΟ ΣΗΜΑ παω λοιπόν το περνώ δωρεάν φυσικά έρχομαι σπίτι το βάζω στο ρεύμα και στο router ωραία λέω τώρα έχω θα έχω ΤΕΛΕΙΟ ΣΗΜΑ μπούρδες μια γραμμή 4G δεν το γυρνάει στο 3G κάνω μια δοκιμαστική κλήση στο τηλέφωνο φουλάρει 3G αλλά λέει απενεργοποιημένη η συσκευή τι διάολο αυτό ειναι το ΤΕΛΕΙΟ ΣΗΜΑ για να μην σας κουράζω πολύ απλά η συσκευή δεν μπορεί να κάνει εναλλαγή από 4G σε 3G κάθε φορά λοιπόν που μπαίνω σπίτι πρέπει να κλείνω το 4G και να βάζω μονο 3G και το αντίστροφο όταν φεύγω από το σπίτι ......απλά ειναι γέλια το όλο σύστημα .

Καλημέρα για να λειτουργήσει το τέλειο σήμα αφού το πάρεις και το τοποθετήσεις πρέπει να καλέσεις στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών να στο ενεργοποιήσουν και να στο σεταρουνε με την γραμμή σου και μετά θα λειτουργήσει


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: vanni, 07/02/2017 - 08:47

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#78   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/02/2017 - 08:49

Εννοείται ότι τους πήρα τηλέφωνο και ήρθε και sms ότι έχει ενεργοποιηθεί .Και παραδέχονται και στην Cosmote ότι δεν κάνει εναλλαγή από 4G σε 3G .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#79   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/02/2017 - 08:54

στον ένα μηνα που εχω cosmote τουλάχιστον στην περιοχή μου έχει το χειρότερο σήμα .



#80   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/02/2017 - 12:05

Το τέλειο σήμα και γενικά αυτού του τύπου οι συσκευές είναι αποκλειστικά για ομιλία αυτό που κάνουν είναι να παράγουν σήμα 3G για ομιλία όμως. Δοκίμασε το εξής κλείσε τα δεδομένα στο τηλέφωνο και μπες στο wifi του σπιτιού το σήμα (ομιλία) είναι φουλ τότε η συσκευή δουλεύει και κάνει αυτό που πρέπει. Αν δεν έχεις σήμα (ομιλία ) τότε δεν δουλεύει


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#81   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/02/2017 - 19:46

Οι κλήσεις στην Ελλάδα ακόμα γίνονται μέσω 3G και όχι 4G.

 

Όταν λοιπόν σε παίρνουν τηλέφωνο ή όταν πας να κάνεις εσύ μία κλήση πρέπει το τηλέφωνο αυτόματα και από μόνο του να εγκαταλείψει το σήμα 4G και να συνδεθεί στην πλησιέστερη 3G κεραία που στην περίπτωσή σου είναι το Full Σήμα.

 

Αν στο σπίτι σου είχες ανύπαρκτο 4G δεν θα είχες τέτοιο πρόβλημα. Αλλά δυστυχώς από ότι καταλαβαίνω έχεις μία γραμμή οπότε το τηλέφωνο προτιμάει εκείνο εφόσον υπάρχει.



#82   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/02/2017 - 19:55

Σωστά δυο γραμμές για την ακρίβεια .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#83   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 10/02/2017 - 20:08

Και που σε μερικες χωρες υπαρχει lte αν το γραφω σωστα πιο πανω απο 4g

Ειμαστε πολυ πισω απο ταχυτητες απο ολα
Rafael Nadal

#84   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 14/02/2017 - 14:11

Η μόνη λύση στα παραπάνω είναι το VoWiFi(Wifi calling) που ανακοίνωσε η COSMOTE το Νοέμβρη. Πέρασε τρίμηνο όμως και ακόμα να διατεθεί εμπορικά...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: dgeorge4, 14/02/2017 - 14:12


#85   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/02/2017 - 14:13

Η μόνη λύση στα παραπάνω είναι το VoWiFi(Wifi calling) που ανακοίνωσε η COSMOTE το Νοέμβρη. Πέρασε τρίμηνο όμως και ακόμα να διατεθεί εμπορικά...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σωστά αλλά φως δεν βλέπω αν εργάζεται κάποιος στην Cosmote και έχει καμία ενημέρωση ας μας ενημερώσει και εμάς .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#86   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 14/02/2017 - 14:18

Σωστά αλλά φως δεν βλέπω αν εργάζεται κάποιος στην Cosmote και έχει καμία ενημέρωση ας μας ενημερώσει και εμάς .


Sent from my iPhone using Tapatalk


Σε εμένα λειτουργεί κανονικά το τέλειο σήμα μιας και δε πιάνω 4G, αλλά αντιμετωπίζω ένα εξίσου σημαντικό θέμα. Με το που βγαίνω από το σπίτι, τα data ενώ τα έχω ενεργοποιημένα, μου παραμένουν νεκρά και πρέπει να μπω μια δυο φορές σε airplane mode για να στρώσουν. Και μιλάμε πάω με το αμάξι 10 χιλιόμετρα και ακόμα νεκρά έμεναν. Τρεις μήνες μου πήρε για να καταλάβω ότι το θέμα προέρχονταν από το τέλειο σήμα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#87   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/02/2017 - 14:19

Μια μέρα το δούλεψα και είναι μόνο προβλήματα μπήκε ξανά στο κουτί του .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#88   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/02/2017 - 10:02

μετά από ένα μηνα στο δίκτυο cosmote στην περιοχή μου τουλάχιστον είναι χάλια ,μίλησα με voda αν μου δώσουν την παλιά προσφορά που είχα επιστρέφω πίσω .  



#89   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/02/2017 - 14:13

σήμερα μου έδωσαν ξανά από Vodafone το red1 στα 25 ευρώ οπότε ξανά πίσω στην voda. :D



#90   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 20/02/2017 - 16:21

σήμερα μου έδωσαν ξανά από Vodafone το red1 στα 25 ευρώ οπότε ξανά πίσω στην voda. :D

ειχε η vodafone προβλημα στην κρητη τωρα εχει η cosmote???καλα τι κεραιες εχουν βαλει
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες