Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Netflix στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
283 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 23/01/2018 - 12:23

Με ταχύ ρυθμό αυξάνονται οι συνδρομητές του Netflix σε όλο στον κόσμο (και στην Ελλάδα), φθάνοντας τα 117,6 εκατομμύρια στην αρχή του 2018.

 

Η εξέλιξη αυτή, που ξεπέρασε τις προσδοκίες των επενδυτών, ώθησε για πρώτη φορά τη χρηματιστηριακή αξία του Netflix στη Γουόλ Στριτ πάνω από τα 100 δισεκατομμύρια δολάρια.

 

Στο τελευταίο τρίμηνο του 2017 η εταιρεία "έκλεισε" δύο εκατομμύρια περισσότερους συνδρομητές σε σχέση με τις αρχικές εκτιμήσεις, τριπλασιάζοντας τα κέρδη της.

 

Tο Netflix έχει πλέον εισχωρήσει σε πάνω από τα μισά αμερικανικά νοικοκυριά με ευρυζωνική σύνδεση και "χτίζει" ολοένα μεγαλύτερη πελατειακή βάση σε 190 χώρες, επενδύοντας δισεκατομμύρια δολάρια στην παραγωγή νέων ταινιών και σειρών.

 

Στο τρίμηνο Οκτωβρίου-Δεκεμβρίου 2017 το Netflix κέρδισε σχεδόν δύο εκατομμύρια νέους συνδρομητές στις ΗΠΑ και άλλα 6,4 εκατομμύρια στον υπόλοιπο κόσμο.

 

"Το Netflix ρίχνει όλο και περισσότερα χρήματα για τη δημιουργία περιεχομένου και αυτό μεταφράζεται άμεσα σε περισσότερους συνδρομητές. Βλέπει μια τεράστια ευκαιρία και κινείται όσο γρήγορα μπορεί, για να την εκμεταλλευθεί", δήλωσε ο αναλυτής Ρίτσαρντ Γκρίνφιλντ της BTIG.

 

H εταιρεία προτίμησε να χρεωθεί ζημιά 39 εκατ. δολαρίων, όταν σταμάτησε τη συνεργασία της με τον ηθοποιό Κέβιν Σπέισι, μετά το σκάνδαλο που ξέσπασε σε βάρος του.

 

Το Netflix σταμάτησε προσωρινά την παραγωγή της σειράς "House of Cards" για να "διαγράψει" το ρόλο του Σπέισι, ενώ αποφάσισε επίσης να μην κυκλοφορήσει την

έτοιμη ταινία "Γκορ", όπου πρωταγωνιστούσε ο τελευταίος ως Γκορ Βιντάλ.

 

Η άνοδος του Netflix υπήρξε εντυπωσιακή, καθώς από μία εταιρεία που διακινούσε βιντεοκασέτες DVD μέσω ταχυδρομείου, εξελίχθηκε σε κολοσσό παραγωγής ταινιών και σειρών, που διανέμονται online σε συνδρομητές. Το 2018 σχεδιάζει να επενδύσει έως 8 δισεκατομμύρια δολάρια σε παραγωγές, έχοντας να αντιμετωπίσει ανταγωνιστές όπως η Walt Disney και η Hulu της Amazon.

 

Πέρυσι τον Οκτώβριο το Netflix αύξησε τις τιμές στις περισσότερες συνδρομές του για να μπορέσει να χρηματοδοτήσει τις μεγάλες επενδύσεις του. Τα έσοδά του στο τελευταίο τρίμηνο του 2017 έφθασαν τα 3,3 δισεκατομμύρια δολάρια. Οι επενδυτές δείχνουν εμπιστοσύνη ότι η εταιρεία θα μεγαλώσει κι άλλο, γι' αυτό η μετοχή της κινείται ανοδικά.

Πηγή:ΑΜΠΕ


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 23/01/2018 - 13:01

Έχει εδώ και δύο μήνες περίπου που ξανά-ενεργοποίησα την συνδρομή μου και έχω φάει τρελό κόλλημα. Η πλατφόρμα έχει σχεδόν τα πάντα και η εφαρμογή σε Apple Tv 4 απλά τα σπάει. Τώρα για όποιον θέλει να στριμάρει στα γνωστά site και με τα γνωστά repo και τα "θεματα" που έχουν αυτοί οι τρόποι σαφέστατα το Netflix δεν είναι για αυτόν.

Σε σύγκριση με το πως ήταν όμως η υπηρεσία όταν πρωτοήρθε στην Ελλάδα με το τώρα είναι μέρα με τη νύχτα και προφανώς με περιθώρια βελτίωσης ακόμη περισσότερα. 

Είδωμεν 



#213   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/01/2018 - 15:08

Σε μια smart tv Samsung του 2012 της αδελφής μου όσο κι αν προσπάθησα να βάλω Ελληνικούς υπότιτλους δεν τα κατάφερα . Παίζει επειδή δεν είναι της τελευταίας διετίας να το κάνει αυτό ? Μου βγάζει Αγγλικά και Τούρκικα μόνο . 

Ενώ με τον ίδιο λογαριασμό που τον πέρασα στο iPhone έχει κανονικά Ελληνικούς υπότιτλους στην ίδια ταινία . Και το κακό είναι ότι δεν με αφήνει να κάνω streming από το iPhone στην Smart Tv . Ενώ πατάω να παίξει κάνει ότι συνδέεται και τελικά δεν συνδέεται και μου βγάζει στο iPhone  σφάλμα . Tα έκανα reset και την tv αλλά πάλι τίποτα . 

Έχει κανένας καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι ? 

 

Άλλη λύση είναι να πάρω το chrome cast σκέφτηκα να το συνδέσω .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#214   koumos

koumos

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/01/2018 - 15:43

Να ρωτήσω εγώ κάτι..Πώς μπορώ να δω το περιεχόμενο που έχει το Netflix πριν αγοράσω? Μπαίνω στο site αλλά δεν βρίσκω κάπου database.

Στην ουσία δεν θέλω να μάθω για τις σειρές γιατί αυτές τις γνωρίζω πάνω κάτω. Αλλά θέλω να δω τι έχει γενικά μήπως με τραβήξουν ταινίες, ντοκιμαντέρ και λοιπά ώστε να κάνω συνδρομή.



#215   kikonec

kikonec

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2018 - 15:53

Να ρωτήσω εγώ κάτι..Πώς μπορώ να δω το περιεχόμενο που έχει το Netflix πριν αγοράσω? Μπαίνω στο site αλλά δεν βρίσκω κάπου database.

Στην ουσία δεν θέλω να μάθω για τις σειρές γιατί αυτές τις γνωρίζω πάνω κάτω. Αλλά θέλω να δω τι έχει γενικά μήπως με τραβήξουν ταινίες, ντοκιμαντέρ και λοιπά ώστε να κάνω συνδρομή.

Έχει δωρεάν τον πρώτο μήνα μπες μέσα γράψου και δες το 1 μήνα και μετά άπαφασιζεις


Sent from my iPhone using Tapatalk

#216   koukou

koukou

    iPH Enthousiast

  • 456 μηνύματα
  • Twitter:@ikoukou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:koukou

Δημοσίευση 30/01/2018 - 21:42

Σε μια smart tv Samsung του 2012 της αδελφής μου όσο κι αν προσπάθησα να βάλω Ελληνικούς υπότιτλους δεν τα κατάφερα . Παίζει επειδή δεν είναι της τελευταίας διετίας να το κάνει αυτό ? Μου βγάζει Αγγλικά και Τούρκικα μόνο .
Ενώ με τον ίδιο λογαριασμό που τον πέρασα στο iPhone έχει κανονικά Ελληνικούς υπότιτλους στην ίδια ταινία . Και το κακό είναι ότι δεν με αφήνει να κάνω streming από το iPhone στην Smart Tv . Ενώ πατάω να παίξει κάνει ότι συνδέεται και τελικά δεν συνδέεται και μου βγάζει στο iPhone σφάλμα . Tα έκανα reset και την tv αλλά πάλι τίποτα .
Έχει κανένας καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι ?

Άλλη λύση είναι να πάρω το chrome cast σκέφτηκα να το συνδέσω .


Θέλει αναβάθμιση από τη Samsung που δε θα βγάλει όποτε βρες άλλο τρόπο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#217   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/01/2018 - 23:59

Θέλει αναβάθμιση από τη Samsung που δε θα βγάλει όποτε βρες άλλο τρόπο.
Sent from my iPhone using Tapatalk


Ναι όντως δεν βγάζει οπότε σε κανένα Chrome Cast θα καταφύγω για να κάνει την δουλειά της.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#218   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/01/2018 - 08:24

Σε μια smart tv Samsung του 2012 της αδελφής μου όσο κι αν προσπάθησα να βάλω Ελληνικούς υπότιτλους δεν τα κατάφερα . Παίζει επειδή δεν είναι της τελευταίας διετίας να το κάνει αυτό ? Μου βγάζει Αγγλικά και Τούρκικα μόνο .
Ενώ με τον ίδιο λογαριασμό που τον πέρασα στο iPhone έχει κανονικά Ελληνικούς υπότιτλους στην ίδια ταινία . Και το κακό είναι ότι δεν με αφήνει να κάνω streming από το iPhone στην Smart Tv . Ενώ πατάω να παίξει κάνει ότι συνδέεται και τελικά δεν συνδέεται και μου βγάζει στο iPhone σφάλμα . Tα έκανα reset και την tv αλλά πάλι τίποτα .
Έχει κανένας καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι ?

Άλλη λύση είναι να πάρω το chrome cast σκέφτηκα να το συνδέσω .


Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω και εγώ με μια lg του 2013. Κρίμα γιατί το ui του είναι πολύ ωραίο. Σε iPad λειτουργεί μια χαρά αλλά και εγώ δεν μπορώ να αντιστρέψω την προβολή από το iPad στην τηλεόραση.

Βέβαια σε εμένα τα πράγματα είναι ακόμη χειρότερα, αφού εγκαθιστώντας στο tv box δεν μπορώ να σκρολαρω με τα πλήκτρα η το ποντίκι στα επεισόδια η τις ρυθμίσεις. Έτσι πχ σε μια σειρά βλέπω μέχρι το επεισόδιο 7 που χωράει στην οθόνη. Πιο κάτω δεν πάει ......


Sent from my iPad Pro.

#219   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/01/2018 - 10:10

Λοιπόν για να μην παιδευόμαστε άδικα.
Μετά απο επικοινωνία με την lg, μου εξήγησαν τα εξής.
Οι συσκευές μέχρι και το 2013 φορούν λειτουργικό που δεν επιτρέπει την προβολή ελληνικών χαρακτήρων σε υποτιτλισμο από online προβολή σε προγράμματα όπως το Netflix.
Από το 2014 και μετά φορούν webos και παίζουν κανονικά τους υπότιτλους.

Βεβαίως το λογισμικό δεν αναβαθμίζεται προς την νεότερη έκδοση αφού αποτελεί μέρος του γενικότερου λογισμικού της συσκευής.

Πάλι πιάσαμε τζακιού δηλαδή ......


Sent from my iPad Pro.

#220   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2018 - 11:00

Λοιπόν για να μην παιδευόμαστε άδικα.
Μετά απο επικοινωνία με την lg, μου εξήγησαν τα εξής.
Οι συσκευές μέχρι και το 2013 φορούν λειτουργικό που δεν επιτρέπει την προβολή ελληνικών χαρακτήρων σε υποτιτλισμο από online προβολή σε προγράμματα όπως το Netflix.
Από το 2014 και μετά φορούν webos και παίζουν κανονικά τους υπότιτλους.

Βεβαίως το λογισμικό δεν αναβαθμίζεται προς την νεότερη έκδοση αφού αποτελεί μέρος του γενικότερου λογισμικού της συσκευής.

Πάλι πιάσαμε τζακιού δηλαδή ......


Sent from my iPad Pro.

Μόνο iphone 8? Σε βλέπω να αλλάζεις και τιβι :P



#221   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/01/2018 - 13:24

Μόνο iphone 8? Σε βλέπω να αλλάζεις και τιβι :P


Αχαχαχαχα
Μην λες τέτοια .....

Όλα εντάξει τώρα. Το σεταρισα και μέσω tvbox και δεν ξέρω από που να πρώτο δω.


Sent from my iPad Pro.

#222   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 01/02/2018 - 19:21

a9563d78bd65b740f9f0e2001cbd8f9a.jpg

Παιδιά μια απορία σχετικά με νετφλιξ.Μαλλον κάτι πάτησα και μου έβγαλε αυτά τα νούμερα πάνω αριστερά..ξέρει κανείς τι είναι και Πως τα βγάζω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#223   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 01/02/2018 - 20:05

Πατα ξανά το info ή το i και θα φύγει (σε τηλεόραση υποθέτω?)


Sent from my iPad using Tapatalk

#224   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 01/02/2018 - 20:13

Πατα ξανά το info ή το i και θα φύγει (σε τηλεόραση υποθέτω?)


Sent from my iPad using Tapatalk


Σωραιος!Τα πάτησα όλα και δεν έφευγε αλλά μάλλον πάτησα 2 φορές τo i και δεν το πήρα χαμπάρι!thanks!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#225   koukou

koukou

    iPH Enthousiast

  • 456 μηνύματα
  • Twitter:@ikoukou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:koukou

Δημοσίευση 16/02/2018 - 20:50

Από το Netflix Greece(όχι επίσημο) γκρουπ στο Facebook


ΣΥΣΚΕΥΗ ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ;
ΝΕΑ: Η εταιρεία ξεκίνησε δοκιμαστικά να περνάει τους ελληνικούς υπότιτλους με άλλη μορφή. Αυτό σημαίνει δύο πράγματα:
α) Όσοι αντιμετωπίζατε πρόβλημα σε παλιάς κατασκευής συσκευής και δεν αναγνωρίζονταν τα ελληνικά ως γλώσσα υποτίτλων, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να αρχίσετε να βλέπετε την επιλογή των ελληνικών υποτίτλων, μιας και αυτό παρακάμπτει την μη αναβάθμιση του 2016.
β) Μπορείτε πλέον να αλλάζετε την μορφή των υποτίτλων και στους ελληνικούς. (Χρώμα, σκίαση, γραμματοσειρά, μέγεθος) [Η ρύθμιση αυτή μόνο μέσω του ιστοτόπου και όχι εφαρμογής]

Θα το δείτε στις νέες προσθήκες σίγουρα:
π.χ.
- Netflix: Καμιά σαν Εσένα / Irreplacable You
- Netflix: Πρώτη Ομάδα Γιουβέντους/ First Team Juventus
- Netflix: Ο Επόμενος Καλεσμένος μου: Ντέιβιντ Λέτερμαν (2ο μέρος)
- Netflix: Μαύρος Κεραυνός επεισόδιο 1x4
- Netflix: Σταρ Τρεκ Ντισκάβερι επεισόδιο 1x15
- Οι Θρύλοι του Αύριο επεισόδιο 3x10
- The Parent Trap / Δίδυμοι Μπελάδες

και στις περισσότερες νέες προσθήκες υποτίτλων, που μπαίνουν πλέον στην νέα μορφή, κάνετε, λοιπόν, μια προσπάθεια να ελέγξετε ;)

—————————————————————
Δοκίμασα στην LG του 2013 και λειτουργεί.

dd70f4fe2b12c0a031052038cc8ab214.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες