Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Netflix στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
283 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2016 - 19:39

Για κινητά-tablet, μόνο μέσα από την εφαρμογή θα παίζουν απ' ότι διάβασα. Για Η/Υ δεν έχω δει κάτι ή δοκιμάσει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 01/12/2016 - 21:52

Τόσο δύσκολο είναι μια εταιρία σαν την Netflix να υποστηρίξει ελληνικούς υπότιτλους;;;Έχει καταντήσει αηδία πια

#183   rstoned

rstoned

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 01/12/2016 - 22:52

Όχι υπότιτλοι = Όχι Netflix



#184   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 16/09/2017 - 11:35

Σήμερα μετά το πρώτο λανσάρισμα ξανα ενεργοποίησα το netflix από τη στιγμή που άρχισε να βάζει αρκετούς υπότιτλους και μιας και έχω πάρει και μια 4κ tv έχω κάποιες απορίες:

- Έχω apple tv και έχω και μια LG 4k, αλλά ως γνωστόν μέσω apple tv δε μπορώ να δω 4κ περιεχόμενο. Υπάρχει τρόπος να ξέρουμε όταν κάνουμε αναζήτηση στο κεντρικό μενού ποιες ταινίες - σειρές υποστηρίζουν 4κ περιεχόμενο;

- Ξέρουμε τι ταχύτητες θέλει το 4κ για να γίνεται streaming?

- Είδα πως υπάρχουν κάποιες διαφορές στο app της τηλεόρασης με αυτό του apple tv. Στης τηλεόρασης όταν μπαίνεις μέσα στην ταινία-σειρά έχει μια ακόμη επιλογή για τις γλώσσες και τους υπότιτλους. Ξέρουμε γιατί δεν το'χει στου apple tv ?



#185   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 16/09/2017 - 15:04

Για το 2 να σου πω οτι θελεις πανω απο 20-22mbps


Sent from my iPhone X

#186   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 16/09/2017 - 16:46

Οκ .. αρα με adsl δεν παμε πουθενα..!

#187   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/12/2017 - 19:06

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!
Να κάνω μια ερώτηση... Έχω ενεργοποιήσει το δοκιμαστικό μήνα και χτες ο φίλος μου έβλεπε στην TV μια σειρά ενώ κοιμόμουν... Μου είπε ότι σε κάποια φάση του έβγαλε μήνυμα ότι ζητούσε ένα Samsung Galaxy να συνδεθεί και πάτησε απόρριψη. Πώς γίνεται αυτό; Είναι ορατή η TV σε άλλους; Μπορώ κάπως να το απενεργοποιήσω αυτό;

#188   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/12/2017 - 22:13

Σήμερα μετά το πρώτο λανσάρισμα ξανα ενεργοποίησα το netflix από τη στιγμή που άρχισε να βάζει αρκετούς υπότιτλους και μιας και έχω πάρει και μια 4κ tv έχω κάποιες απορίες:
- Έχω apple tv και έχω και μια LG 4k, αλλά ως γνωστόν μέσω apple tv δε μπορώ να δω 4κ περιεχόμενο. Υπάρχει τρόπος να ξέρουμε όταν κάνουμε αναζήτηση στο κεντρικό μενού ποιες ταινίες - σειρές υποστηρίζουν 4κ περιεχόμενο;
- Ξέρουμε τι ταχύτητες θέλει το 4κ για να γίνεται streaming?
- Είδα πως υπάρχουν κάποιες διαφορές στο app της τηλεόρασης με αυτό του apple tv. Στης τηλεόρασης όταν μπαίνεις μέσα στην ταινία-σειρά έχει μια ακόμη επιλογή για τις γλώσσες και τους υπότιτλους. Ξέρουμε γιατί δεν το'χει στου apple tv ?


Για γλώσσα και υπότιτλους το  tv 4 έχει. Εμένα το βγάζει όταν σύρω το δάκτυλο στο τηλεχειριστήριο προς τα κάτω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#189   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 26/12/2017 - 22:17

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!
Να κάνω μια ερώτηση... Έχω ενεργοποιήσει το δοκιμαστικό μήνα και χτες ο φίλος μου έβλεπε στην TV μια σειρά ενώ κοιμόμουν... Μου είπε ότι σε κάποια φάση του έβγαλε μήνυμα ότι ζητούσε ένα Samsung Galaxy να συνδεθεί και πάτησε απόρριψη. Πώς γίνεται αυτό; Είναι ορατή η TV σε άλλους; Μπορώ κάπως να το απενεργοποιήσω αυτό;

Αν έχεις samsung smart tv και είναι συνδεδεμένη στο δίκτυο τότε είναι εφικτό ναι.Αν εσύ όμως δεν δώσεις πρόσβαση από την τηλεόραση δεν έχεις θέμα.

#190   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2018 - 12:36

Θα το αγοράσει η apple το netflix ή μπα;

#191   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 03/01/2018 - 12:41

Θα το αγοράσει η apple το netflix ή μπα;

Τωρα αυτό ρε Billy το βλέπεις ως καλό νέο;;;χαχαχα

#192   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/01/2018 - 13:20

Καλή χρονιά σε όλους!

Απορία, μιας και εντέλει κράτησα τη συνδρομή του Netflix, μετά το δοκιμαστικό...

Ψάχνω στο Google πολλές φορές, ταινίες ή σειρές και μου βγάζει link για άνοιγμα στο Netflix... Πατάω το link και ανοίγει η κεντρική σελίδα αντί για τη σειρά/ταινία μέσα στην εφαρμογή του Netflix. Και μετά, με αναζήτηση μέσα στη database του Netflix δε τη βρίσκει...

Υπάρχουν συγκεκριμένες σειρές/ταινίες που είναι διαθέσιμες στη χώρα μας και δε μας τις εμφανίζει όλες σ'εμάς; Αν ναι, υπάρχει τρόπος παράκαμψης και δυνατότητα προβολής όλων των διαθέσιμων, με χρήση υποτίτλων, έστω αγγλικών;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 03/01/2018 - 13:22


#193   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/01/2018 - 15:28

Καλή χρονιά σε όλους!

Απορία, μιας και εντέλει κράτησα τη συνδρομή του Netflix, μετά το δοκιμαστικό...

Ψάχνω στο Google πολλές φορές, ταινίες ή σειρές και μου βγάζει link για άνοιγμα στο Netflix... Πατάω το link και ανοίγει η κεντρική σελίδα αντί για τη σειρά/ταινία μέσα στην εφαρμογή του Netflix. Και μετά, με αναζήτηση μέσα στη database του Netflix δε τη βρίσκει...

Υπάρχουν συγκεκριμένες σειρές/ταινίες που είναι διαθέσιμες στη χώρα μας και δε μας τις εμφανίζει όλες σ'εμάς; Αν ναι, υπάρχει τρόπος παράκαμψης και δυνατότητα προβολής όλων των διαθέσιμων, με χρήση υποτίτλων, έστω αγγλικών;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Δυστυχώς ναι, π.χ ο ξάδερφος μου που ειναι στην Ελβετία έχει σειρές που δεν τις έχουμε εμείς στην Ελλάδα κτλ. 

 

Η λύση είναι ότι χρειάζεται VPN και IP της Αμερικής η όποιας άλλης χώρας έχει τις σειρές που θέλεις. 

 

Βέβαια μετά ελληνικοί υπότιτλοι καπούτ.


Once You Go Mac You Never Go Back

#194   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 03/01/2018 - 17:02

Αυτό έχει να κάνει με κανάλια στην χώρα μας που έχουν δικαιώματα σε ταινίες και σειρές πχ Arrow. Αυτό ίσως αλλάξει από φέτος αφού πλέον επίσημα είναι το Netflix Ελλάδα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Knowledge Is Power


#195   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/01/2018 - 17:27

Δυστυχώς ναι, π.χ ο ξάδερφος μου που ειναι στην Ελβετία έχει σειρές που δεν τις έχουμε εμείς στην Ελλάδα κτλ.

Η λύση είναι ότι χρειάζεται VPN και IP της Αμερικής η όποιας άλλης χώρας έχει τις σειρές που θέλεις.

Βέβαια μετά ελληνικοί υπότιτλοι καπούτ.

Με VPN αγγλικοί για πρόσβαση στο USA Netflix, θα υποστηρίζονται έστω οι αγγλικοί υπότιτλοι; Δε με χαλάνε και οι αγγλικοί, χωρίς καθόλυ υπότιτλους όμως δύσκολο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες