Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Netflix στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
283 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/01/2016 - 14:41

Καλά προς το παρών είναι ολίγον τι άχρηστο, εκτός και αν κάτσει κάποιος για χαβαλέ και παρακολουθήσει παλιές ταινίες που του άρεσαν.

 

Εγώ θα μείνω στο γεγονός ότι τουλάχιστον ανοίγει η αγορά, και πως θα δούμε και στο μέλλον και άλλες εταιρίες να ανοίγονται στις αγορές. Πιστεύω ότι σαν τηλεθεατές θα πάρουμε περισσότερα θετικά παρά αρνητικά.

Όπως επίσης, δεν είμαστε οι μόνοι που δεν έχουν υπότιτλους. Όλες οι 130 χώρες στις οποίες έχει βγει, εκτός απ'τις αγγλόφωνες, θα λένε τα ίδια για τους υπότιτλους, οπότε υποθέτω πως και η εταιρία θα έχει μεριμνήσει έχοντας ένα πλάνο. Στην χειρότερη όπως είπε και ένα ακόμη παιδί, 1 χρόνο υπομονή.

Και όσον αφορά πχ το House of Cards, προφανώς θα έχουν μια περιορισμένη σύμβαση με τον ΟΤΕ. Αυτή την περίοδο δείχνει την 3η σεζόν. Όταν τελειώσει πιστεύω μετά από λίγο καιρό θα εμφανιστεί και στο Netflix.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 07/01/2016 - 14:44

http://allconnected...._medium=twitter οτι λετε πιο πανω για οτε νοβα κτλ!!!εαν και δεν το καταλαβαινω εφοσων πληρωνω κατι θα θελα και θελω να το βλεπω οπως γουσταρω εγω κι οχι οπως αυτοι θελουν να μου το δωσουν
Rafael Nadal

#63   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/01/2016 - 19:09

Οταν πρωτοδιαβασα τον ερχομο του netflix στην Ελλαδα λεω εδω ειμαστε! Ειδα και τα πακετα που προσφερει και λεω ενταξει...αρκετα ανταγωνιστικο σε σχεση με τον εγχωριο ανταγωνισμο. Καλιστα μπορει να γινει η μελλοντικη συνδρομητικη μου τηλεοραση! Ταινιες και σειρες κατευθειαν απο την πηγη (the American way)!

Και μετα το χαος!

Δεν εχει υπουτιτλους λεει...ενταξει εμενα δεν με πολυπειραζει...οι γηραιοτεροι θα εχουν σημαντικο προβλημα ομως.
Δεν εχει τα τελευταια επεισοδια των σειρων λεει γιατι εχουν σε αποκλειστικοτητα τις πρεμιερες οι ote tv/nova...οκ η υπομονη ειναι αρετη.
Δεν εχει και πολλες ταινιες λεει επισης γιατι τα δικαιωματα προβολης τα εχουν παλι ote tv/nova... Παμε καλα; Και τι βλεπω τοτε με αυτα που πληρωνω;;;
Αν ειναι να περιμενω να δω τις ταινιες απο τα αζητητα βαζω ελευθερη τηλεοραση...ή καλυτερα καποιον tracker!
Κριμα...πιο πολυ αρπαχτη μου κανει η ολη φαση παρα κατι σωστο και οργανωμενο! Κριμα και παλι κριμα...


#64   airthanos69

airthanos69

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 07/01/2016 - 19:27

Οσοι το κατεβασατε και δουλευει να υποθεσω οτι εχετε βαλει πιστωτικη στο itunes store γιατι εμενα με free που εχω δεν με αφηνει!

#65   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 07/01/2016 - 19:46

Οσοι το κατεβασατε και δουλευει να υποθεσω οτι εχετε βαλει πιστωτικη στο itunes store γιατι εμενα με free που εχω δεν με αφηνει!

ναι φιλε μου θα μας χρεωσει εαν ξεχαστουμε και ξεπερασουμε το μηνα
Rafael Nadal

#66   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/01/2016 - 07:44

Μια απλή αναζήτησή στο Google για τις καλύτερες σειρές στο Netflix, βλέπεις walking dead, Sherlock, house of cards, orange is the new black κλπ μαζί με παλιά κλασσικά όπως x-files, lost και αλλά πολλά.

Στην ίδια τιμή εδώ στην Ελλάδα δεν υπάρχει τίποτα. Δεν το καταλαβαίνω πως ξεκινάς κάτι με το 10% του περιεχομένου σου. Ξεκινά με το 50% να πω οκ. Όχι με το 10 όμως και τιμή στο 100%


Sent from my iPhone using Tapatalk

#67   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 08/01/2016 - 11:00

Ναι αλλά αυτές οι καλύτερες σειρές που βλέπεις στο netflix προφανώς παίζουν εδώ και κάποια χρόνια.

 

Καλώς ή κακώς δεν ήξεραν οι παραγωγοί των σειρών ότι το netflix θα έκανε άνοιγμα κατά δω όταν πούλαγαν τα δικαιώματα στα συνδρομητικά.

 

Δε σας λέει όμως κανείς ότι αυτό δεν αλλάζει.

 

Αν πχ τελειώσει το συμβόλαιο του walking dead με τη Nova, ποιός σας λέει ότι η εταιρεία θα το ανανεώσει και δεν θα το δώσει κατευθείαν στο Netflix?

 

Συμπερασματικά, υπομονή θέλει και με τον καιρό θα γίνεται καλύτερο.



#68   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 08/01/2016 - 12:35

Υπομονή όπως το είπατε
Πρώτη φορά παμε για κατι τόσο προχωρημένο στην Ελλάδα οποτε το καλο πράγμα αργεί να γίνει.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

#69   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/01/2016 - 13:56

Δεν ξέρω ποσο εφικτο ειναι να αλλαξουν σχετικα συντομα τα δικαιωματα...
Πχ το Walking Dead το εχει σαν δικαιωματα το fox το οποιο συμμετεχει στις πλατφορμες των nova, ote tv, hol και cyta tv...
Και το fox δεν συμμετεχει μονο σε ελληνικες πλατφορμες!


#70   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 08/01/2016 - 14:17

Ας ξεκινήσουμε με τα βασικά απο την στιγμή που είσαι διαθέσιμος σε μια χώρα βάλε πρώτα υπότιτλους στην αντίστοιχη χώρα στο υπάρχων υλικό οποίο και αν είναι αυτο γιατί κακά τα ψέματα πολλοί θα θέλουν να το βάλουν και αυτο θα τους αποτρέψει γιατί ακόμα και αγγλικά να ξέρεις ε άλλη χάρη έχει ο υπότιτλος.


Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#71   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 08/01/2016 - 14:44

καλα πραγματικα πολλα τα θεματα ισως αλλαξουν απο τον αλλο μηνα οταν παψει βα ειναι δωρεαν κι εχει συνδρομη!!!ακομα ειναι πολυ νωρις εμεις που μπορει να πληρωσουμε και τον επομενο μηνα συνδρομη θα μπορουμε να ζητησουμε πιο ευκολα καποια πραγματα
Rafael Nadal

#72   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 08/01/2016 - 15:42

λοιπον εγω το δοκιμασα και δουλευει!!!δοκιμαστε αλλαξτε στο wifi σας το dns με αυτο 46.101.149.135 και καντε επανεκινηση και μετα μπειτε ανοιξτε το netflix και γραφτε οποια σειρα θελετε0dc350fdbf2d646d6e01c6d37402ea0d.jpg6ad8defcf89ed15e4c0e9a77e75d6f78.jpg

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 08/01/2016 - 15:43

Rafael Nadal

#73   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 08/01/2016 - 16:01

Το ίδιο πράγμα ειναι αν αλλάξεις το region format σε Apple TV νομίζω σε Αμερικής


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

#74   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 08/01/2016 - 16:03

δεν το ξερα αυτο απλα τουλαχιστον τωραχκαποιες σειρες που δεν μας της βγαζει εδω θα μπορουμε να της δουμε εστω και στα αγγλικα
Rafael Nadal

#75   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 08/01/2016 - 16:04

Στην ουσια το Apple TV σου δουλεύει σαν της Αμερικής
Αν τα λέω καλα
Ας το δοκιμάσει κάποιος και να μας πει.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)