Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κατηγοριοποίηση φωτογραφιών


  • Please log in to reply
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   dimos1

dimos1

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2016 - 23:05

Καλησπέρα σας. Έχω το εξής θέμα. Οι φωτογραφίες που τραβάω από την κάμερα, καθώς και αυτές που μου στέλνουν στο viber και αυτές που κατεβάζω για wallpapers από το zedge, αποθηκευονται στο αλμπουμ καμεραας καθως και σε ξεχωριστούς φακέλους. Πως μπορώ να το αποτρέψω αυτό? Επίσης πως μπορώ να καταργήσω το φάκελο "Πρόσφατα διεγραμμένες" ? 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9,700 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2016 - 23:23

δεν μπορεις να καταργησεις τις προσφατα διεγραμμενες. Τωρα αν σε ενδιαφερει καποιες φωτο που πανε στο αλμπουμ καμερας να τις εχεις και σε φακελο με ονομα ξεχωριστο αυτο γινεται απλα θα υπαρχουν οι ιδιες φωτο και στο αλμπουμ καμερας και στο νεο φακελο που θα εχεις φτιαξει.

Για το Viber αν θες να μην αποθηκευονται οι φωτο στο αλμπουμ πηγαινε στις Ρυθμισεις της εφαρμογης...Μεσα....ξετικαρε το αποθηκευση σε γκαλερι



#3   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/08/2016 - 21:05

Εφοσον εχω φτιαξει φακελο και μεταφερω εκει τις φωτο απ το camera roll δε γινεται να τις διαγραφω απ το camera roll και να παραμενουν στο φακελο;;

Ευχαριστω

#4   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9,700 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2016 - 00:05

Εφοσον εχω φτιαξει φακελο και μεταφερω εκει τις φωτο απ το camera roll δε γινεται να τις διαγραφω απ το camera roll και να παραμενουν στο φακελο;;

Ευχαριστω

οχι δεν γινεται...αυτο μονο αν τις πας στον υπολογιστη και φτιαξεις εκει τους φακελους που θες με τις φωτο και συγχρονισεις με itunes ωστε να μεταφερθουν οι φακελοι στη συσκευη



#5   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2,594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/08/2016 - 10:10

Όλες οι φωτό ειναι στο camera roll , όταν φτιάχνεις άλμπουμ και βάζεις φωτό μέσα δεν κρατάς δυο φορές τις ίδιες φωτό. Μια φωτό εχεις που γνωρίζει οτι πρέπει να εμφανίζεται και σε ενα συγκεκριμένο άλμπουμ.

Αν για παράδειγμα σβήσεις απο το camera roll φωτογραφία διαγράφονται και παει στις διαγραμμένες και μετά απο κάποιο διάστημα φεύγει παντελώς , ενώ αν τις σβήσεις απο το άλμπουμ , διαγράφεται απο το άλμπουμ αλλά παραμένει στο camera roll.

Ετςι δεν εχεις διπλές φωτογραφίες ποτέ.


 Peterv  using Tapatalk

#6   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/08/2016 - 21:18

Σας ευχαριστω παιδια




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες