Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μεταφορά φακέλων στο iphone


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/01/2009 - 19:33

Παιδιά καλησπέρα...!  :)
Θελω να ρωτήσω, αν υπάρχει κάποια εφαρμογή, που να μου επιτρέπει να μεταφέρω κάποιος φακέλους, όπως είναι "στημένοι" στο pc, στο iphone μου. Εγκατέστησα την εφαρμογή Folders, και μου επιτρέπει να μεταφέρω μόνο αρχεία. Για παράδειγμα, θέλω να μεταφέρω έναν φάκελο, ο οποίος έχει 15 υποφακέλους μέσα του, και κάθε υποφάκελος, έχει αρχεία (word, excel, photos, pdf).

Υ.Γ: Πριν μου γίνει η παρατηρηση για search, να προλάβω και να πω, οτι το ψάχνω εδω και πολύ καιρό. και μετά απο πολλά search  :D :D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/01/2009 - 21:23

πολύ απλά δημιούργησε αυτούς τους φακέλους στην εφαρμογή που χρησιμοποιείς (δεν ξέρω αν το folders το κάνει αλλά άλλες σίγουρα)


#3   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/01/2009 - 22:18

Quote

πολύ απλά δημιούργησε αυτούς τους φακέλους στην εφαρμογή που χρησιμοποιείς (δεν ξέρω αν το folders το κάνει αλλά άλλες σίγουρα)



Το ξέρω οτι γίνεται και χειροκίνητα, απλά θα μου φάει ωρες ατελείωτες, και γι'αυτο το είχα σαν τελευταια μα τελευταια λύση.
Δηλαδη δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να με γλυτώσει απο ολη αυτην την ταλαιπωρία ε?  :'( :'( :'( :'(

#4   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/01/2009 - 22:45

Μπορείς να το περάσεις σε ένα path στο iPhone ότι αρχεία θες (πχ στο private/var/mobile/sakis). Εκεί να βάζεις ότι θες εσύ.
Αμα έχεις μόνο αρχεία εγγράφων, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το WildEyes από Cydia για να τα ανοίγεις. Αν έχεις και αρχεία audio μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το VLC (ή κάποιον άλλο player) από Cydia για να τα παίξεις.

Αλλά μπορείς επίσης χρησιμοποιώντας μόνο μία εφαρμογή (προτείνω τις A.I. Disk και iStorage) να συνδεθείς μέσω SSH και να τα βάλεις στο private/var/mobile/Applications/(..η εφαρμογή...)/Documents έτσι θα δημιουργηθούν αυτόματα οι φάκελοι στην εφαρμογή αυτή.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες