Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1681   al3x1k0

al3x1k0

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Twitter:@al3x1k0
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:al3x1k0

Δημοσίευση 07/04/2017 - 18:21

Και είχαν πει ότι θα μας τις αντικαθιστούσαν δωρεάν. Έχω μιλήσει 2-3 φορές και μου είπαν ότι δεν το βλέπουν (άμεσα τουλάχιστον) και αν την θέλω να την παραγγείλω με χρέωση δική μου. Βέβαια έτσι όπως τα έκαναν με τα συνεχή κοψίματα δυνατοτήτων (δωρεάν αναλήψεις κλπ) την έβαλα και εγώ στο συρτάρι και ησύχασα.


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1682   odiseas

odiseas

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 07/04/2017 - 18:53

Παίδες πριν 3 μέρες έκανα  μια μεταφορά 19 ευρώ στην revolut,και η κάρτα μου ζητούσε ταυτότητα και φωτογραφία για να φανουν τα χρήματα.Εχει αλλάξει κάτι?Ποτε πριν δεν μου ζήταγε ταυτότητα μπρως πίσω!!



#1683   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/04/2017 - 20:23

Και είχαν πει ότι θα μας τις αντικαθιστούσαν δωρεάν. Έχω μιλήσει 2-3 φορές και μου είπαν ότι δεν το βλέπουν (άμεσα τουλάχιστον) και αν την θέλω να την παραγγείλω με χρέωση δική μου. Βέβαια έτσι όπως τα έκαναν με τα συνεχή κοψίματα δυνατοτήτων (δωρεάν αναλήψεις κλπ) την έβαλα και εγώ στο συρτάρι και ησύχασα.


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk

μεχρι 200€ είναι free


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1684   al3x1k0

al3x1k0

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Twitter:@al3x1k0
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:al3x1k0

Δημοσίευση 07/04/2017 - 20:37

μεχρι 200€ είναι free


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το γνωρίζω πολύ καλά αλλά έχω προλάβει και τις απεριόριστες αλλά και το όριο των 650€. Έχω πλέον την εναλλακτική της N26 που μου δίνει 5 δωρεάν αναλήψεις μέχρι 2500€ έκαστος (όχι ότι μου χρειάζονται τέτοια ποσά :P  ). Aπλά δεν αισθάνομαι ότι χάνω κάτι ιδιαίτερο και κυρίως εκνευρίστηκα από την αντιμετώπιση που λάβαμε στο θέμα της κάρτας.



#1685   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 07/04/2017 - 21:13

Το γνωρίζω πολύ καλά αλλά έχω προλάβει και τις απεριόριστες αλλά και το όριο των 650€. Έχω πλέον την εναλλακτική της N26 που μου δίνει 5 δωρεάν αναλήψεις μέχρι 2500€ έκαστος (όχι ότι μου χρειάζονται τέτοια ποσά :P  ). Aπλά δεν αισθάνομαι ότι χάνω κάτι ιδιαίτερο και κυρίως εκνευρίστηκα από την αντιμετώπιση που λάβαμε στο θέμα της κάρτας.

Ισχύει N26 μια χαρά, και εγώ αυτήν χρησιμοποιώ. Την έβγαλα κυρίως γιατί δεν δεχόταν την Revolut στο iTunes αλλά πλέον την χρησιμοποιώ πολύ.

Ένα από τα λίγα θετικά που μου λείπει από την Revolut ήταν το άμεσο top-up μέσω κάρτας.


Τελευταία επεξεργασία από: Gianniskaz, 07/04/2017 - 21:15


#1686   al3x1k0

al3x1k0

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Twitter:@al3x1k0
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:al3x1k0

Δημοσίευση 07/04/2017 - 23:25

Δυστυχώς στην Ελλάδα λόγω CC δεν έχουμε την άμεση δυνατότητα top-up μέσω κάρτας. Θα ήταν τρομερή υπηρεσία για καταστάσεις όπως αυτή που περιέγραψε ο Τόλης. Οι αντίστοιχες "ντόπιες" επιλογές έχουν χαζές προμήθειες που αποθαρρύνουν τον ήδη αρνητικό υποψήφιο χρήστη από την χρήση της υπηρεσίας. Για την N26, το μόνο που θα ήθελα να προσθέσω είναι ότι αν βάλει και savings account θα γίνει πιθανότατα η βασική μου τράπεζα και θα ησυχάσω από τους δικούς μας που κάθε τρεις και λίγο βρίσκουν ευφάνταστους τρόπους να μας τρέχουν σε κατάστημα.



#1687   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/04/2017 - 08:02

Δυστυχώς στην Ελλάδα λόγω CC δεν έχουμε την άμεση δυνατότητα top-up μέσω κάρτας. Θα ήταν τρομερή υπηρεσία για καταστάσεις όπως αυτή που περιέγραψε ο Τόλης. Οι αντίστοιχες "ντόπιες" επιλογές έχουν χαζές προμήθειες που αποθαρρύνουν τον ήδη αρνητικό υποψήφιο χρήστη από την χρήση της υπηρεσίας. Για την N26, το μόνο που θα ήθελα να προσθέσω είναι ότι αν βάλει και savings account θα γίνει πιθανότατα η βασική μου τράπεζα και θα ησυχάσω από τους δικούς μας που κάθε τρεις και λίγο βρίσκουν ευφάνταστους τρόπους να μας τρέχουν σε κατάστημα.

ωραία και η N26, αλλα θέλει διαβατήριο αν θυμάμαι καλα, και δυστυχώς δεβ έχω


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1688   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/04/2017 - 09:46

Τελικά είναι δύσκολο να παρακολουθείς συνεχώς τι αλλάζει στη revolut , τι στη Ν26 , τι στις ελληνικές κάρτες για να κάνεις τις συμφερότερες δοσοληψίες.




Sent from my iPhone using Tapatalk

#1689   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2017 - 18:14

Παιδια λiγο μια βοήθεια , έχω να χρησιμπομοιήσω τη Revolut πολύ καιρό . Έστελνα έμβασμα με web banking, κόστος απο Τράπεζα Πειραιώς 1 ευρώ, έστελνε σε κάποιο υποκατάστημα Barclays. Τώρα δοκίμασα και ο λογαριασμός αντιστοιχεί σε τράπεζα LOYD . Ο λογαριασμός για αποστολή ευρω μου βγάζει ένα SWIFT LOYDGB2LXXX που διαφέρει στα τελευταία 4 ψηφία που δίνει το application. Και τέλος ζηταέι η τράπεζα 2.5 ευρω: 1ευρώ για προμήθεια εμβασματος και 1.5 έξοδα αποστολής μηνύματος. Έχει αλλάξει κατι με την REVOLUT λόγω ενεργοποίησης BREXIT ή κατι με τις χρεώσεις της Πειραιώς? Ή κάτι κάνω λάθος?



#1690   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 09/04/2017 - 19:35

Το άλλο 1,5 ευρώ που ζητάει είναι για αποστολή άμεση δηλαδή μέσα σε λίγες ώρες. Το ίδιο είχα ρωτήσει και εγώ τις προάλλες. Τώρα για το άλλο που ρωτάς δεν ξέρω να σου απαντήσω διότι σταμάτησα να την χρησιμοποιώ την συγκεκριμένη και έχω μείνει μόνο με την Πειραιώς και την N26.



#1691   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2017 - 20:10

Ευχαριστώ . Έχεις δίκιο αν επιλέξεις κανονική προτεραιότητα εξακολουθεί και είναι 1 ευρώ. Δεν είχα προσέξει να υπήρχε η επιλογη για άμεση προτεραιότητα



#1692   alexkok

alexkok

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 13/04/2017 - 22:20

Λοιπόν παιδιά, αντιμετωπίζω ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα!!!!

 

Παρατήρησα χθες ότι έγινε μια χρέωση χθες στην κάρτα που ναι μεν την γνωρίζω αλλά ήταν αδύνατο να συμβεί καθώς είχα αφήσει σκόπιμα το υπόλοιπο της κάρτας πολύ χαμηλό , ώστε να μην είναι επαρκές. Παρόλα αυτά το υπόλοιπο του λογαριασμού πλέον ειναι ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!! 

 

Πραγματικά ΠΩΣ γίνεται αυτο?

 

Θα παρακαλούσα αν σε κάποιον έχει συμβεί ή αν κάποιος γνωρίζει κάτι να μου απαντούσε.

 

Ευχαριστώ πολύ!



#1693   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 23/04/2017 - 16:52

Καλησπέρα παίδες!
Εχω να κανω μια ερώτηση και αν γνωρίζει κάποιος ας μου απάντηση παρακαλώ.
Εχω να μπω καιρο στην revolut,βασικά για να ειμαι σαφής την χρησιμοποίησα μια φορά για 30€ τον Αύγουστο κ έκτοτε την είχα στο συρτάρι.
Τι ακριβώς εχει αλλάξει με την τράπεζα/κάρτα;
Μου ζητάει να κανω ταυτοποίηση γιατι εχω πιασει το ετήσιο όριο των 30€ τον χρονο. :/
Τι πρεπει να στειλω κ ειναι ασφαλές ;;;
Εχει αλλάξει κατι κ στα "φορτωματα"; εχω ανάγκη να την χρησιμοποιήσω σύντομα γι αυτο ρωταω

#1694   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 25/04/2017 - 09:04

Δεν έχει αλλάξει τίποτα στα φορτώματα κλπ, την ταυτοποίηση κάντην για καλό και για κακό, ασφαλές είναι δεν έχεις θέμα.



#1695   montzOlee

montzOlee

    iPH Member

  • 335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:montzOlee

Δημοσίευση 25/04/2017 - 16:07

Δεν έχει αλλάξει τίποτα στα φορτώματα κλπ, την ταυτοποίηση κάντην για καλό και για κακό, ασφαλές είναι δεν έχεις θέμα.

OK. Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση φιλε.. θα προχωρησω κανονικα τοτε .. να σαι καλα!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 31

0 μέλη, 29 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1), Google (1)