Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1846   georgia6575

georgia6575

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 27/10/2017 - 18:22

Στο paypal επιβεβαιώθηκε η κάρτα με τον τετραψήφιο έγινε και η χρέωση όλα οκ μέχρι εδώ που θα πάω να δηλώσω στο paypal ότι θέλω την μετατροπή να την κάνει η revolut και οχι το paypal??Εχω πάει ρυθμίσεις-payments-πατάω αυτό που βγάζει pre-approved payments και από κάτω σε ένα κυκλάκι manage pre-aproved payments το πατάω αλλά δεν κάνει κάτι με πηγαίνει στις πληρωμές μου.Εχετε καμμιά ιδέα πως να το δηλώσω??Eυχαριστώ.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1847   spl

spl

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Twitter:@splallos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:spl 15

Δημοσίευση 18/11/2017 - 21:12

Καλησπέρα

Θα κάνω πρώτη φορά top up για να παραγγείλω την κάρτα.... Με Πειραιώς.... Μόνο iban και beneficiary βάζω από revolut σωστά? Ο λογαριασμός που στέλνω τα λεφτά πρέπει να είναι δικός μου? Πειράζει αν δεν ειμαι ο μοναδικός δικαιούχος?

Ευχαριστώ πολύ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1848   djnet71

djnet71

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Twitter:@jvakalakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/12/2017 - 07:46

Παίδες έχει αλλάξει κάτι στην διαδικασία;Τελευταία φορά είχα βάλει χρήματα πριν από ένα χρόνο.Τώρα που ήθελα να ξανά βάλω μπήκα εδώ είδα τις αλλαγές με τους Λογ/σμούς μίλησα κ μαζί τους στο support και μου είπαν πως επιλέγω τα στοιχεία από το local που βγάζει κσι το όνομα μου και όχι από Swift!
Έκανα την διαδικασία από ΕΤΕ Πέμπτη βράδυ.Μου τραβήξανε κανονικά τα χρήματα και το ένα ευρώ της προμήθειας αλλά δεν έχουν μπει ακόμα στην Revolut.
Την επομένη εργάσιμη δεν εμφανίζονται ή κάνει παραπάνω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1849   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 02/12/2017 - 10:13

Εφόσον το έκανες βράδυ το έμβασμα εκτελέστηκε από την ΕΤΕ Παρασκευή άρα Δευτέρα-Τρίτη θα τα δεις στην κάρτα.



#1850   djnet71

djnet71

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Twitter:@jvakalakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/12/2017 - 10:32

Παίδες έχει αλλάξει κάτι στην διαδικασία;Τελευταία φορά είχα βάλει χρήματα πριν από ένα χρόνο.Τώρα που ήθελα να ξανά βάλω μπήκα εδώ είδα τις αλλαγές με τους Λογ/σμούς μίλησα κ μαζί τους στο support και μου είπαν πως επιλέγω τα στοιχεία από το local που βγάζει κσι το όνομα μου και όχι από Swift!
Έκανα την διαδικασία από ΕΤΕ Πέμπτη βράδυ.Μου τραβήξανε κανονικά τα χρήματα και το ένα ευρώ της προμήθειας αλλά δεν έχουν μπει ακόμα στην Revolut.
Την επομένη εργάσιμη δεν εμφανίζονται ή κάνει παραπάνω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Α οκ!Νομίζω ότι κάπου στις πίσω σελίδες γράψανε πως την επομένη εργάσιμη τα έβλεπαν μέσα.Αλλά μάλλον επειδή το έκανα αργά την Πέμπτη..η επεξεργασία έγινε Παρασκευή οπότε-όπως λες κι εσύ-λογικά θα τα δω Δευτέρα ή Τρίτη.

Ρώτησα εδώ τους πιο έμπειρους πιο πολύ για την ορθότητα της συναλλαγής από την επιλογή Local που βγάζει το δικό μας ονοματεπώνυμο.Την τελευταία φορά ήταν πριν πάρα πολύ καιρό και ήταν διαφορετικά...για αυτό.

 

Ευχαριστώ 



#1851   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2017 - 23:52

Με Εθνική που προσπαθώ ρε παιδιά να περάσω να πληρώσω δεν με αφήνει γιατί ξέρει κανένας ? 


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1852   Thresher

Thresher

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/12/2017 - 00:52

Μήπως έχεις εξαντλησει τα 1.000 όριο που έχει για εξωτερικό;;

Τι σου βγάζει;;

#1853   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2017 - 01:24

Πρώτη φορά την χρησιμοποιώ έκανα λογαριασμό αλλά θέλω να παραγγείλω κάρτα τώρα. Δεν με αφήνει όμως με καμιά. Την Alpha δεν την δέχεται γιατί ειναι American Express και της Εθνικής δεν την δέχεται και μου βγάζει μήνυμαΣυνημμένο αρχείο  7E104070-E036-4BAF-A5C0-5EF85C5F893B.png   434,79KB   31 λήψεις

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1854   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/12/2017 - 10:23

Πρώτη φορά την χρησιμοποιώ έκανα λογαριασμό αλλά θέλω να παραγγείλω κάρτα τώρα. Δεν με αφήνει όμως με καμιά. Την Alpha δεν την δέχεται γιατί ειναι American Express και της Εθνικής δεν την δέχεται και μου βγάζει μήνυμαattachicon.gif7E104070-E036-4BAF-A5C0-5EF85C5F893B.png

Δεν μπορεις να προσθέσεις χρήματα στο λογαριασμό σου μέσω ελληνικής κάρτας.
Θα πρέπει να τα στείλεις από τον τραπεζικό σου λογαριασμό μέσω ebanking.


Sent from my iPad using Tapatalk

#1855   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2017 - 11:27

Δεν μπορεις να προσθέσεις χρήματα στο λογαριασμό σου μέσω ελληνικής κάρτας.
Θα πρέπει να τα στείλεις από τον τραπεζικό σου λογαριασμό μέσω ebanking.


Sent from my iPad using Tapatalk

Και αφού το κάνω μετά ζητάω την φυσική κάρτα?


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1856   PaNoSS®

PaNoSS®

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 10/12/2017 - 11:39

Και εμένα δεν με αφήνει η εθνική εδώ και κάτι μέρες να καταθέσω στη Revolut με τίποτα
Τα έχω δοκιμάσει όλα ..
Έχει όντως 1000 ευρώ όριο;
Δεν νομίζω να το έχω ξεπεράσει

#1857   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2017 - 11:54

Εγώ κατάφερα και μετέφερα τα χρήματα μέσω υπολογιστή τα δέχτηκε από το κινητό δεν γινόταν . Τώρα περιμένω να μπουν στο λογαριασμό μου και μετά ζητάω να μου στείλουν φυσική κάρτα ?


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1858   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/12/2017 - 18:38

Κώστα μου μέσω υπολογιστή αυτό που έκανες ήταν έμβασμα προς την Revolut ενώ μέσω του κινητού προσπαθούσες να περάσεις απευθείας λεφτά από την κάρτα σου στην Revolut.

 

Αυτό το δεύτερο δυστυχώς λόγω capital controls δεν λειτουργεί ακόμα στην Ελλάδα.



#1859   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2017 - 19:01

Κώστα μου μέσω υπολογιστή αυτό που έκανες ήταν έμβασμα προς την Revolut ενώ μέσω του κινητού προσπαθούσες να περάσεις απευθείας λεφτά από την κάρτα σου στην Revolut.

 

Αυτό το δεύτερο δυστυχώς λόγω capital controls δεν λειτουργεί ακόμα στην Ελλάδα.

Οπότε το έμβασμα που έκανα δεν έπρεπε δεν ήταν σωστό δεν θα μου φορτώσει τον λογαριασμό μου δηλαδή? Εγώ θέλω να μπουν χρήματα για να μπορέσω μετά να παραγγείλω την φυσική κάρτα .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1860   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/12/2017 - 22:27

Εννοείται θα μπουν σε 1-2 εργάσιμες από την μέρα του εμβάσματος εφόσον συμπλήρωσες τα πάντα σωστά στο web banking της τράπεζάς σου.

 

Πότε το έκανες?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)