Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2056   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/08/2018 - 16:25

Στην Αλφα είναι δωρεάν.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2057   Podilatis13

Podilatis13

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Twitter:@Charlesfrise
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 08/08/2018 - 17:29

Κανονικά και μέσω εφαρμογής.
Σου δίνει όλα τα στοιχεία που χρειάζεσαι.
Δεν είναι αναγκαστικο να έχεις την "κανονική"

Στην εφαρμογή μου δίνει αυτή αλλά βάζω στο eBay αριθμό/ημ.ληξης/CVV δεν μπορώ να κάνω την πληρωμή

Συνημμένα αρχεία



#2058   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/08/2018 - 18:11

Στην εφαρμογή μου δίνει αυτή αλλά βάζω στο eBay αριθμό/ημ.ληξης/CVV δεν μπορώ να κάνω την πληρωμή

Εάν θες άμεσα κάρτα θα αγοράσεις virtual, η πρώτη είναι δωρεάν εάν δεν κάνω λάθος. Εσύ έχεις αγοράσει πλαστική η οποία για να ενεργοποιηθεί θα πρέπει πρώτα να την παραλάβεις.


Τελευταία επεξεργασία από: MethAvrio, 08/08/2018 - 18:12


#2059   Podilatis13

Podilatis13

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Twitter:@Charlesfrise
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 08/08/2018 - 18:13

Ναι έχω αγοράσει την πλαστική δωρεάν!!

#2060   christoskos

christoskos

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 10/08/2018 - 23:55

Τελικα μόνο από alpha είναι δωρεάν η ανάληψη;; το για πληρωμές με την κάρτα πχ σε σούπερ μάρκετ υπάρχει έξτρα χρέωση;

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#2061   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/08/2018 - 08:24

Τελικα μόνο από alpha είναι δωρεάν η ανάληψη;; το για πληρωμές με την κάρτα πχ σε σούπερ μάρκετ υπάρχει έξτρα χρέωση;

Όχι για πληρωμές σε καταστήματα δεν έχεις χρέωση.
Στις αναλήψεις μετρητών από ΑΤΜ έχει υπερβολικές χρεωσεις και αυτό όχι από την Revolut αλλά από κάποιες ελληνικές τράπεζες (Πειραιώς σίγουρα).

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2062   livistros

livistros

    iPH Contributor

  • 1.024 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 11/08/2018 - 16:54

Έχω ένα θεματάκι,παω να βγάλω virtual κάρτα και δεν μπορώ να τη βγάλω δωρεάν,τι φάση;;;Ενημερώνω ότι μου έχουν στείλει χρήματα στο λογαριασμό μου ήδη,όποτε έχω υπόλοιπο


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2063   livistros

livistros

    iPH Contributor

  • 1.024 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 12/08/2018 - 23:12

Έχω ένα θεματάκι,παω να βγάλω virtual κάρτα και δεν μπορώ να τη βγάλω δωρεάν,τι φάση;;;Ενημερώνω ότι μου έχουν στείλει χρήματα στο λογαριασμό μου ήδη,όποτε έχω υπόλοιπο


Sent from my iPhone using Tapatalk


Λύθηκε έστειλα μήνυμα και άνοιξα συζήτηση με υπεύθυνο.Μου ζήτησαν το link της προσφοράς δωρεάν έκδοση μέσω iphonehellas,με χρέωσαν 6€ και μου τα επέστρεψαν αμέσως πίσω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2064   dimitrislitsikakis

dimitrislitsikakis

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Twitter:@frozengr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 21/08/2018 - 13:25

Τελικα μόνο από alpha είναι δωρεάν η ανάληψη;; το για πληρωμές με την κάρτα πχ σε σούπερ μάρκετ υπάρχει έξτρα χρέωση;

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προς το παρόν ναι, μόνο Alpha είναι δωρεάν η ανάληψη. Οι υπόλοιπες τράπεζες αποφάσισαν να προσθέσουν μια νέα χρέωση που αφορά όλες τις κάρτες του εξωτερικού, όχι μόνο τη Revolut.

 

Στα super market και σε οποιοδήποτε άλλο POS, δεν υπάρχει καμία απολύτως χρέωση!

 

Αύριο κυκλοφορεί και η Revolut Metal

 

https://www.youtube....h?v=6vFkKEpBJ_w



#2065   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/08/2018 - 16:30

Προς το παρόν ναι, μόνο Alpha είναι δωρεάν η ανάληψη. Οι υπόλοιπες τράπεζες αποφάσισαν να προσθέσουν μια νέα χρέωση που αφορά όλες τις κάρτες του εξωτερικού, όχι μόνο τη Revolut.

Στα super market και σε οποιοδήποτε άλλο POS, δεν υπάρχει καμία απολύτως χρέωση!

Αύριο κυκλοφορεί και η Revolut Metal

https://www.youtube....h?v=6vFkKEpBJ_w

Οι χρεώσεις από ΑΤΜ αφορούν μόνο στην Ελλάδα ;
Δηλαδή σε όλες τις άλλες χώρες μέχρι 200€ είναι δωρεάν και μετά σύμφωνα με τον ισχύοντα τιμοκατάλογο χρεώσεων ;

Τι διαφορετικό θα έχει σε παροχές η δυνατότητες, η νέα μεταλλική κάρτα από την πλαστική ;


Sent from my iPad Pro.

Τελευταία επεξεργασία από: skiace, 21/08/2018 - 16:31


#2066   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/08/2018 - 17:53

Ναι αλήθεια το έχει ψάξει κάνεις τι διαφορετικό θα έχει η μεταλλική κάρτα από αυτή που έχουμε ;
Γιατί να την αλλάξει κάποιος ;

(Εκτός του ότι είναι πιο εύκολο με την μεταλλική κάρτα να παραβιάσεις μια κλειστή πόρτα)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2067   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 21/08/2018 - 19:39

Εντός των επόμενων ωρών θα υπάρξει αναλυτική παρουσίαση της metal και εδώ.

 

Stay tuned...



#2068   dimitrislitsikakis

dimitrislitsikakis

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Twitter:@frozengr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 22/08/2018 - 10:36

Μεταλλική κάρτα με επιστροφή της αξίας σε κρυπτονομίσματα λανσάρει σήμερα η Revolut, η βρετανική ψηφιακή τράπεζα που δραστηριοποιείται και στη χώρα μας.

 

Με τη Revolut Metal, οι πελάτες της Revolut θα λαμβάνουν επιστροφή 1% της αξίας των συναλλαγών τους εκτός Ευρώπης, και 0,1% εντός Ευρώπης, σε κάποιο από τα πέντε κρυπτονομίσματα που υποστηρίζει η εφαρμογή, συμπεριλαμβανομένου του Bitcoin.

 

Παράλληλα, η νέα Metal κάρτα δίνει τη δυνατότητα δωρεάν αναλήψεων έως και 600 ευρώ από τα ΑΤΜ σε ολόκληρο τον κόσμο. Επιπλέον, παρέχει προνόμια όπως απεριόριστη μετατροπή συναλλάγματος, δωρεάν διεθνή εμβάσματα, προνομιακή υποστήριξη πελατών 24/7 και ταξιδιωτική ασφάλιση που καλύπτει πολλαπλές ανάγκες όπως υγεία, οδοντιατρική κάλυψη, προστασία από καθυστερημένες πτήσεις και αποσκευές που χάθηκαν.

 
Metal-1200x675.jpg

 

Καθώς το νέο προϊόν έχει ήδη πολλά οφέλη, η Revolut σχεδιάζει την παροχή επιπλέον προνομίωνμ όπως μειωμένες τιμές για είσοδο στους χώρους lounge των διεθνών αεροδρομίων, οικογενειακούς λογαριασμούς, απεριόριστες άυλες κάρτες μιας χρήσης και έξτρα κίνητρα για την πολυαναμενόμενη πλατφόρμα αγοραπωλησίας μετοχών χωρίς προμήθεια, η οποία πρόκειται να λειτουργήσει εντός των επόμενων μηνών.

 

Η νέα μεταλλική κάρτα υποστηρίζει ανέπαφες συναλλαγές και έχει σχεδιαστεί με έμφαση στη λεπτομέρεια. Έχει 3πλάσιο βάρος από μια συνηθισμένη κάρτα, καθώς κατασκευάζεται από ένα ενιαίο φύλλο από ενισχυμένο ατσάλι χρησιμοποιώντας ένα διαμαντένιο τρυπάνι ακριβείας. Το φύλλο αυτό φέρει επίστρωση από σωματίδια βαφής, με τα στοιχεία του κατόχου να χαράσσονται πάνω στην κάρτα με λέιζερ υψηλής ακρίβειας.

 

«Είμαστε απόλυτα πεπεισμένοι ότι η Revolut Metal θα είναι η exclusive κάρτα του μέλλοντος και ένα must για τους ταξιδιώτες διεθνώς. Αν και το προϊόν είναι ήδη γεμάτο από δυνατές υπηρεσίες, έρχονται ακόμα περισσότερα, όπως οι αγοραπωλησίες μετοχών χωρίς προμήθεια και τα lounges αεροδρομίων», δήλωσε σχετικά ο Νικ Στορόνσκι, ιδρυτής και CEO της Revolut.

 

«Είμαστε πολύ ενθουσιασμένοι για τη συνεργασία μας με τη Revolut σ’ αυτή τη νέα μεταλλική κάρτα κύρους. Από το μοναδικό της φινίρισμα μέχρι το εντυπωσιακό εύρος υπηρεσιών για τον κάτοχο της, και σε συνδυασμό με την σφραγίδα της Mastercard για αποδοχή της κάρτας διεθνώς, γίνεται ένα συναρπαστικό προϊόν για όλους τους τακτικούς ταξιδιώτες στο εξωτερικό», συμπλήρωσε ο Ντάρεν Ντιλ, αντιπρόεδρος του τομέα Προπληρωμένων Καρτών της Mastercard στο ΗΒ και την Ιρλανδία.



#2069   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/08/2018 - 06:49

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση.

Κάποια στιγμή η revolut μου έστειλε μήνυμα ότι μου διαθέτει εντελως δωρεάν μια δεύτερη κάρτα για τον ίδιο λογαριασμό visa αντί για MasterCard .

Έτσι πλέον χρησιμοποιώ και τις δυο (μια visa και μια MasterCard) χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.

Το ίδιο θα είναι και με την metal ;
Έχει κάποιες επιπλέον χρεωσεις για αυτά που προσφέρει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2070   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 23/08/2018 - 09:33

Παιδιά έχω μερικές απορίες με τη Revolut.

Έχω μια κάρτα που την είχα βγάλει λόγω capital controls. Από όταν όμως μπορούσαμε να κάνουμε αγορές από εξωτερικό δεν την έχω χρησιμοποιήσει.

Τώρα σε τι βολεύει η χρήση της;

Μιλάμε πάντα για αγορές εντός Ελλάδας. Για εξωτερικό γνωρίζω οτι συμφέρει λόγω μετατροπής κλπ.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)