Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   alexisp

alexisp

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2016 - 22:53

Η Revolut ειναι μια προπληρωμενη καρτα και δεν υφισταται λογαριασμος.


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/02/2016 - 11:41

Μια διευκρύνηση παρακαλώ. Τα στοιχεία που συμπληρώνουμε στο e-banking, είναι αυτά που φαίνονται στα screenshots? Στα πεδία που είναι ουδέτερα.

Τελευταία επεξεργασία από: iStar, 14/02/2016 - 11:42

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#243   grsaint13

grsaint13

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/02/2016 - 12:56

Μία ερώτηση. Τα χρήματα σε ευρώ που έχουμε στο revolut λογαριασμό μου, μπορώ να τα χρησιμοποιήσω σε χώρα εκτός ευρωζώνης (π.χ. Ουγγαρία) και να μην επιβαρυνθώ με οποιαδήποτε χρέωση; 



#244   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 14/02/2016 - 20:09

Ρε παιδιά, στη revolut ΔΕΝ εχεις λογαριασμό.. Τα λεφτά τα στέλνουμε στην εταιρία Revolut κι αυτή "καλη τη πίστη" τα βάζει στο username μας και φαίνονται στο app μας.
Οποτε τι πόθεν έσχες λέτε?? Καμια σχέση! (Νομιζω δλδ) :)

Sent from my Acer Iconia Tab A500 (June 2011-present)

Με αφορμή αυτό ("καλή τη πίστει"), να αναφέρω και να θυμίσω ότι εγώ έχω προσπαθήσει εδώ και ένα ακριβώς μήνα να βάλω ένα μικρό ποσό, το ποσό δεν φάνηκε ποτέ στο app, τους έστελνα υπενθυμιστικά emails σχεδόν κάθε 2η - 3η μέρα όλο αυτό το καιρό, και μόνο μετά από το τελευταίο μου email στο οποίο τους απείλησα (ευγενικά) με νομικές ενέργειες, μου απαντήσαν ότι ...κάποιος agent τους θα το δει το θέμα... αύριο. 



#245   fyd

fyd

    iPH Member

  • 256 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 14/02/2016 - 20:34

Με αφορμή αυτό ("καλή τη πίστει"), να αναφέρω και να θυμίσω ότι εγώ έχω προσπαθήσει εδώ και ένα ακριβώς μήνα να βάλω ένα μικρό ποσό, το ποσό δεν φάνηκε ποτέ στο app, τους έστελνα υπενθυμιστικά emails σχεδόν κάθε 2η - 3η μέρα όλο αυτό το καιρό, και μόνο μετά από το τελευταίο μου email στο οποίο τους απείλησα (ευγενικά) με νομικές ενέργειες, μου απαντήσαν ότι ...κάποιος agent τους θα το δει το θέμα... αύριο. 

και εγω προσπαθησα 1 φορα κ απετυχε.απο οτι καταλαβα πρεπει να εισαι ο πρωτος δικαιουχος στο ibank για να σου τα εμφανισει.

τη δευτερη φορα που το εκανα ειχα 100% επιτυχια,κ σε 2 μερες εμφανιστηκανε τα λεφτα.

συνδεσει με ππ κ αγορα απο ιντερνετ αμεσως



#246   3xwsapiax3ria

3xwsapiax3ria

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Twitter:@Xaroumeno_kranio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:6inner6net6

Δημοσίευση 14/02/2016 - 20:38

Εγω ρε παιδια συμφωνα με οσα εχω διαβασει εδω κατα καιρους..., γιατι δεν την εμπιστευομαι καθολου μα ΚΑΘΟΛΟΥ αυτη την ιστορια με την Revolut??? 
Εχω μυριστει οτι ειναι ψιλο-απατεωνια ,αλλα εφοσον την κανει την δουλεια της γι αυτο που την θελουμε (κατα ενα μεγαλο ποσοστο - (λεμε τωρα).. γιατι τρωγομαστε?

 

Υποψιν οτι ειμαι ο πρωτος δικαιουχος και μοναδικος βασικα στον τραπεζικο μου λογαρισμο αλλα ακομα δεν εχω βαλει χρηματα με οσα γραφονται... :)


Τελευταία επεξεργασία από: 3xwsapiax3ria, 14/02/2016 - 20:46


#247   drivtheod

drivtheod

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/02/2016 - 21:10

Εγώ πέμπτη απόγευμα 17.30 μέσω εθνικής τράπεζας έβαλα χρήματα και παρασκευή βράδυ 22.00 τα είδα. Ποιος ξέρει..

#248   3xwsapiax3ria

3xwsapiax3ria

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Twitter:@Xaroumeno_kranio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:6inner6net6

Δημοσίευση 14/02/2016 - 21:17

Εγώ πέμπτη απόγευμα 17.30 μέσω εθνικής τράπεζας έβαλα χρήματα και παρασκευή βράδυ 22.00 τα είδα. Ποιος ξέρει..

Οντως ποιος ξερει.. Αυριο θα δοκιμασω να βαλω 50€ και ο Θεος βοηθος. Ελπιζω να μην τα κλαψω.



#249   alexisp

alexisp

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/02/2016 - 21:58

Αν κανεις σωστα την διαδικασια (λογαριασμος στο ονομα σου και να βαλεις σωστα τον reference code) θα πανε οοοοολα καλα!!


Sent from my iPad using Tapatalk

#250   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/02/2016 - 00:47

Σωστά και στην ουσία μπορώ να το συνδέσω στην τράπεζα /λογαριασμό της μισθοδοσίας μου οποτε μια χαρά..
Αλλά στο πόθεν εσχες δεν ξέρω κατα ποσό θα φανεί "σωστό" ότι έχω λογαριασμό σε μια τράπεζα του εξωτερικού :/

Στην ουσία δεν έχεις λογαριασμό.

 

Είναι σαν μία υπηρεσία τύπου VivaWallet κλπ. Απλά είναι εντελώς free.

 

Μία ερώτηση. Τα χρήματα σε ευρώ που έχουμε στο revolut λογαριασμό μου, μπορώ να τα χρησιμοποιήσω σε χώρα εκτός ευρωζώνης (π.χ. Ουγγαρία) και να μην επιβαρυνθώ με οποιαδήποτε χρέωση; 

Ναι κανονικά. Χρησιμοποιεί την τραπεζική ισοτιμία και μετατρέπει τα ευρώ σου στο αντίστοιχο νόμισμα.

 

Μάλιστα μπορείς να δεις το πόσα λεφτά θα γλυτώσεις εδώ: https://revolut.com/savings

 

Οντως ποιος ξερει.. Αυριο θα δοκιμασω να βαλω 50€ και ο Θεος βοηθος. Ελπιζω να μην τα κλαψω.

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Θα κλαις που δεν τη χρησιμοποιούσες τόσο καιρό.



#251   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 15/02/2016 - 04:20

και εγω προσπαθησα 1 φορα κ απετυχε.απο οτι καταλαβα πρεπει να εισαι ο πρωτος δικαιουχος στο ibank για να σου τα εμφανισει.

τη δευτερη φορα που το εκανα ειχα 100% επιτυχια,κ σε 2 μερες εμφανιστηκανε τα λεφτα.

συνδεσει με ππ κ αγορα απο ιντερνετ αμεσως

Είμαι ο μοναδικός δικαιούχος.



#252   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 15/02/2016 - 07:54

Και αν καποιος κανει λαθος λογαριασμο η δεν ειναι πρωτος δικαιουχος, τα χρηματα χανονται ;

Στάλθηκε από το HP 7 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#253   Bill4gr

Bill4gr

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:bill4gr

Δημοσίευση 15/02/2016 - 08:28

Όχι δεν χάνονται.. Την επαθα και εγώ..
Τους στελνεις ενα statement απο την τράπεζα που θα φαίνονται τα ονόματα -1ου δικαιούχου και δικο σου- και ενα screenshot οτι ολοκληρώθηκε η μεταφορά των χρημάτων και σου τα περνανε.
3μερες μου πήρε σύνολο η διαδικασία.. Αν ηταν όλα ΟΚ απο την αρχή, λιγοτερο απο 24ωρες!

Sent from my Acer Iconia Tab A500 (June 2011-present)

#254   Bill4gr

Bill4gr

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:bill4gr

Δημοσίευση 15/02/2016 - 08:46

Επίσης αν δεν στειλεις τα παραπανω που είπα, τα επιστρέφουν στο λογαριασμό θεωρητικα σε 5 εργασιμες

Sent from my Acer Iconia Tab A500 (June 2011-present)

#255   3xwsapiax3ria

3xwsapiax3ria

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Twitter:@Xaroumeno_kranio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:6inner6net6

Δημοσίευση 15/02/2016 - 18:26

Μολις πραγματοποιησα καταθεση.. Ειμαι πρωτος δικαιουχος οπως ειπαμε.. Για να δουμε τι θα δουμε..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 26

0 μέλη, 25 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)